AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 20:56
Sposob podnoszenia myszy
Autor Wiadomość
Oliwka14 
Mysi Bywalec
...:Milka:... ;D



Imi?: Oliwka
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 150
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2007-07-22, 21:36   
   Myszy: Brak myszek :(


Niedziou, zgadzam si? z twoj? opini?..

Po prostu Skipper wyci?gnij tak? myszk? na r?ke...

Na pewno nie ugryzie...

Albo obsika ze strachu lub zrobi kupk?
_________________
Moje myszki: Beda nowe :)
Za TM: Milka,Miki,Flora,Fiona,Miku?,Ciapek
Chomika odda?am w dobre r?ce ;]
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-22, 21:54   
   Myszy: Fafik


ja nawet nie tyle co bym brala co probowala zyskac zaufanie!Twoja reka musi sie kojarzyc maluchom z czyms milym wiec dobrze aby przy kazdym wlozeniu reki znajdowal sie na niej jakis smakolyk!One to skojarza z przyjemnym odczuciem i nagroda i same w pewnym momencie beda sie gramoli? na reke !Taki psosob oswajania jest dluzszy niz silowy ale daje satysfakcje i przyjazn na dlugo!I przede wszystkim wymaga cierpliwosci i samozaparcia gdyz nie raz skocnzy sie porazka zanim wreszcie myszy nam zaufaja! Wiem cos o tym bo sama przez to przechodzilam przez kilka miesiecy ale sie oplacilo o czym juz nieraz pisalam tutaj na forum!
 
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-23, 09:36   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


Z oswajaniem to z?y pomys? by? wsadzac r?ke do akwarium. Kojarzy?o im si? to z ?apaniem i wywo?eniem tak jak je ?apali ?eby nam je w?ozyc do transporterka ?eby je do domu zabrac... Wczoraj przez kraty(mi?dzyb pr?cikami) leciutko trzyma?am kawaki karmy, któr? one uwielbiaj?. Na pocz?tku jak mysz przychodzi?a i w?cha?a to upuszcza?am (tylko Paris podchodzi? -.= a Hilton sie ba? o_O on si? boi jak tylko cie? cz?owieka przejdzie o_O) potem gdzie? po 2-godzinnych staraniach (od 21:00 - 23:00) Paris zacza? brac... z palców! (tj. z r?ki ^^) Bez wk?adania jej do klatki poprostu zza krat. Teraz ju? sie nie boi jak ktos przychodzi tylko albo spi albo podbiega do kratek ?eby cos dosta? ^ ^ . A Hilton tylko raz podszed? jak zobaczy? ze PAris/Ferrus bierze pow?cha? r?k? i zwia? o_O. Co mam robi?? Pokazywa? mu ?e Ferrus/Paris bierze z reki i si? nie boi? tak ostatnio podszed?... to juz trzeci dzie? a myszy po harcowaniu w nocy zabarykadowa?y si? w norce i ?pi? ^ ^ W koncu Paris zaprzyjaxni? si? z cz?owiekiem xD ^^

[ Dodano: 2007-07-23, 09:40 ]
Niedziou napisał/a:
Ogon jest bardzo czulym miejscem silnie unerwionym!zauwazcie ze gdy je chwytacie za ogonki to dretwieja! A to dlatego ze lapiecie je za czule miejsca bardzo unerwione i nie sprawia im to przyejmnosci!


Myszy jak pierwszy raz wesz?y do klatki (niestety z ogon... nie chcia?y wyj?? i piszcza?y ze starachu :( ), to wali?y szybko ogonem no o domek o k?ode o_O O co chodzi?o? wyczuwa?y teren?
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-23, 10:12   
   Myszy: Fafik


Jak mysz uderza ogonem o podloze lub przedmioty oznacza to mniej wiecej cos takiego :"boje sie zostaw mnie bo cie ugryze" Tak wiec jesli msyz tak robi najlepiej zostawic ja z poskoju! skoro byly na nowym ternie pewnie byly troche przestraszone wiec taka reakcja byla normalna!NIe masz sie tym co martwic!

O Hiltona tez sie nie martw trzeba mu dac wiecej czasu!Mowic do niego i bardzo czesto przy nim siedziec zeby przyzwyczail sie do obecnosci czlowieka! I skojarzyl ze czlowiek nie oznacza nic zlego!

Jest tez mozliwosc ze on sie nie oswoi myszki bywaja rozne i tak jak ludzie moze byc bojazliwy! Ile msyzek tyle charakterkow!
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-07-23, 10:18   

Nie boj sie napewno jej nic nie zrobisz ;) Moje oswajanie polega?o na tym ze sama czeka?am az myszka mi wejdzie na reke ocywiscie troche to trwa?o ale wkoncu one sa takie ciekawskie wiec nie mog?a przegapic okazji i wlaz?a ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-23, 11:40   

Niedziou napisał/a:
Jak mysz uderza ogonem o podloze lub przedmioty oznacza to mniej wiecej cos takiego :"boje sie zostaw mnie bo cie ugryze"


Nie koniecznie si? boi... tak?e mo?e okazywa? swoj? dominacje i przep?asza? intruzów.
Ale tak czy inaczej mo?e to grozi? ugryzieniem, wi?c lepiej w takiej sytuacji zabra? szybko r?k? ;)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-23, 11:51   
   Myszy: Fafik


Hehe ok co by nie znaczylo to nic pozytywnego :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-07-23, 12:05   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Skipper, pocz?tki s? przewa?nie trudne. :) Poczytaj na forum tematy o oswajaniu, popróbuj troch? tych metod i powinno by? ok. Musisz liczy? si? z tym, ?e czasem mo?e zaj?? to wiele czasu. Wi?c g?owa do góry i dzia?aj ! :]
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-23, 13:06   

Jadzia406 ma racj?. Nic na si??! Pami?taj, ?e tobie nic si? nie stanie jak poczekasz sobie ten tydzie? d?u?ej z braniem do r?ki myszki, a dla myszki to bardzo wa?ny czas. Wtedy mo?e spokojnie obczai? tj. pozna? swój nowy domek i poobserwowa? swojego w?a?ciciela. Nie spiesz si?: lepiej pó?niej ni? wcale, bo jak mysz podro?nie i b?dzie sobie ?le kojarzy?a twój zapach to w ogóle nie da si? dotyka? i b?dzie siusia? i ucieka? ze strachu. A nie o to chodzi w hodowli :wink: . Pozdrawiam
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-23, 15:43   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


W?ozy?am r?k? do klatki...P:aris si? nie boi obw?cha? ale smako?yka wzi?? nie cce... trudno karmimy z bratem jeszcze przez kraty ;) Moze w ko?cu prze?ami? strach... oby do soboty bo wtedy myj? kaltk?.. :P
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-23, 16:28   
   Myszy: Fafik


Nie ma sie co spieszyc! Trzeba po trochu! Skoro jest tak bardzo strachwliy to potrzeba mu wiecej czasu niz do soboty!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Skipper 
Starszy Myszaty
Pies_Yuki, Tsume



Imi?: Monika
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-24, 10:11   
   Myszy: Hilton (czarno-bia?y), Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)


Co wi?cej o_O Paris wczoraj hasa? po mojej rece w klatce jak gdyby nigdy nic. PO?ozy?am d?o? przy takiej rurce z drewna gdzie on si? czu? bezpi?czny. w?chal rek? i ucieka? az w ko?cu na ni? wlaz? ca?y obw?cha? i zszed?x D potem próbowa? si? po nij wspia? na wolno?? z klatki xD. HIlton 3 razy podchodzi? ?eby pow?chac a potem (3 godziny czeka?am a? to zrobi od 21 ><') musia?am is? ju? spa? bo rodzice awantur? zrobili xD
_________________
:) Hilton (czarno-bia?y) - Braciszek Parisa/Ferrusa
^_^ Paris/Ferrus (br?zowo-bia?y)- Braciszek Hiltona ^^
:D Harna? (5 lat) - Owczarek podhala?ski =*
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-07-24, 11:22   

No widzisz tak jak ja oswaja?am jak ci pisa?am wyzej zadzia?a?o ;) Teraz jak wejdzie na reke to go wyjmij z klatki pog?aszcz i wloz spowrotemjak bedzie chcial to spowrotem wejdzie ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-07-24, 11:23   
   Myszy: Fafik


Wiedzialam ze ta ich ciekaowsc je wreszcie skusi! To sa male lobuzy!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-07-24, 12:16   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Kana napisał/a:
Teraz jak wejdzie na reke to go wyjmij z klatki


O Kana wyj??a? mi to z ust :) Delikatnymi ruchami, poka? ?e kiedy jest u Ciebie nic mu si? nie stanie :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT