AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 19:51
W jaki sposob dostali?cie swoje myszki?
Autor Wiadomość
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-28, 16:35   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


No tak... ;p
Posz?am z kole?ank?... Mysz zapakowali do takiego pude?eczka (jak na surówki... ;/)i posz?am do domu... Na pocz?tku po?o?y?am j? na biurku... Mama si? zorientowa?a, ale nie chcia?am mówi? tacie... Zrobili?my wi?c pude?ko, ?eby j? przetrzyma?, dopóki nie dostanie klatki... Na nast?pny dzie? dosta?a pi?kny domek... \/

Tata si? dowiedzia? si?? rzeczy... Rodzice na pocz?tku jako? nie mogli przekona? si? do Dibki(tak si? nazywa?a...).... Z czasem jednak przyzwyczaili si? do niej...
Pzdr ;*
 
 
 
myszorka 
Szara myszka


Wiek: 30
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 11
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-04, 22:17   

od m?odszych lat (4-6) mia?am gryzonie w domu(brat sie nimi opiekowa?) mama wiedzia?a ?e bardzo lubie myszki i na urodziny w tamtym roku dosta?am akwa myche domki itp. no i od tamtego czasu myszka ?yje sobie dobrze co 6 dni ma wymieniane trotki a co miesi?? ma myte i p?ukane wod? akwa. :) no i tak trafila do mnie pysia
 
 
WeR. 
M?ody Myszaty


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 19
Wysłany: 2010-09-04, 17:28   :D

Eh...W roku 2009 brat mi obieca? na urodzinki myszki poniewa? chcia?am mie? towarzyskie zwierz?tko , psa ni kota ni nic innego nie by?o pozwolenia wi?c gdy brat naby? myszk? to od razu na urodziny sprawi? mi prezent kupuj?c Tosie i tak postanowili?my je rozmno?y? samiec zosta? oddany , a aktualnie mam 7 ma?ych myszek (same samice) . I zostawiam 3 . Zatem nied?ugo b?d? doros?e i tylko czekam by dokupi? do nich rasowe to tyle :grin: :m:D:
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-05, 14:52   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


WeR. napisał/a:
wi?c gdy brat naby? myszk? to od razu na urodziny sprawi? mi prezent kupuj?c Tosie i tak postanowili?my je rozmno?y? samiec zosta? oddany , a aktualnie mam 7 ma?ych myszek (same samice) .


mowilas mi ze samiec ma klatke i mieszka u twojego brata to jak oddany?

WeR. napisał/a:
tylko czekam by dokupi? do nich rasowe to tyle


z tego co sie orientuje hodowcy nie sprzedaja myszek osobom ktore je swiadomie rozmnazaja jak ty to zrobilas.

Upewnij sie do plci tych samic bo bedzie nieprzyjemnie jak synek zaplodni mamusie i siostry...
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-09-06, 09:18   

WeR., faktycznie jest si? czym chwali?!
Musz? Ci? wpisa? na czarn? list? co by? ?adnej myszy nie dosta?a!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
FajnaMysz 
Starszy Myszaty



Imi?: Zuza
Wiek: 25
Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 58
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-20, 21:39   
   Myszy: Wiktorek [*], Fabianek [*] i Ahmed [*]


My-Saa =* napisał/a:
[Jestem ciekawa kto to wszystko przeczyta] :m:):


Jaa!
_________________
<:3)~~
 
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-21, 08:28   
   Myszy: Brak


Moje mychy to zawsze przemy?lana decyzja. Nie ma tak jak u poprzedniczek, ?e przechodzi?am i nagle zobaczy?am myszki w sklepie. Szuka?am kilka tygodni dobrego hodowcy. Znalaz?am ca?kiem blisko mnie. Pierwsze mychy to Dixi i Bris. Teraz jest Carmen, która "zast?puje" zmar?? Dixi oraz jeszcze do stadka do??czy Jessy d?ugow?osa panna ;)
Moim zdaniem kupowanie myszy na si??, otrzymywanie jej jako prezent nie jest takie dobre. To musi by? tak samo przemy?lana decyzja jak z psem, czy kotem.

[ Dodano: 2010-12-21, 08:41 ]
A jedna z moich kole?anek kupi?a sobie myszki, bo ja mam i ... trzyma?a je w s?oiku !
Teraz ma klatk? ale i tak za ma?? .. Ma labki. Nie zna p?ci, bo nie wie jak si? odró?nia. Ostatnio jedna z mych umar?a.. ;(
to taka jej historia :P
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
Belladonna 
Starszy Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-12-23, 21:38   
   Myszy: [Dixi, Bawarka, Mifi, Ryjek, Latek, Latka, Pyszon, Rata, Pusia, Mysia, Pysia, Eza, Alfa, Mysio, Omega, Shenzi]* , Bronzi


Po moja pierwsza myszke wybralismy sie wszyscy z cala rodzina. Potem byl prezent z okazji rozpoczecia roku szkolnego. Nastepnie po zdaniu matury /Latek gryzacy/, potem na studiach po zaliczeniu letniej sesji egzaminacyjnej /niegryzaca Latunia/. A pozniej to juz sama zapelnialam pustke po myszce/myszkach, ktore odeszly za teczowy most. Np. w zeszlym roku musialam kupowac az 5 myszy, natomiast w tym roku kupilam tylko 2.
_________________
18.12.2010.
 
 
Katie6648 
Mysi Rozmówca


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Gru 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-12-27, 14:41   
   Myszy: Roxi [*], Sahara [*], Ruby [*], Leo [*]


Ja moj? pierwsz? myszk? (któr? mam nadal) kupi?am w maju tego roku. By?a nast?pczyni? ?w. pami?ci chomika. To rozrywkowa babka ;)

Od dawna nalega?am ?eby rodzice kupili mi myszk?. Wszystko o nich czyta?am, ogl?da?am itp. Przysi?g?am sobie, ?e po chomciu (Tuptu? vel. Pasibrzuszek) kupi? mysz, czy tego chc?, czy nie. I sta?o si?. Chyba przed moimi urodzinami, w maju zago?ci?a u mnie ?aciata samiczka o zwariowanym imieniu Roxi. Jeszcze pami?tam jaka by?a wtedy malutka. Zapomnia?am doda?, ?e kupi?am j? w zoologu.
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-12-27, 14:44   

A Roxi b?dzie mi?a kole?ank?? Skoro tyle czyta?a? o myszkach, to z pewno?ci? wiesz, ?e samice s? stadne i musz? mie? towarzyszk? tej samej p?ci ;)
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-12-27, 16:14   

Katie6648 napisał/a:
kupi?am w maju tego roku.
wi?c samiczk? trzymasz od 8 miesi?cy sam?? ... Nie dobrze i to bardzo. Jak najszybciej kole?ank? jej za?atw, bo skoro
Cytat:
Wszystko o nich czyta?am, ogl?da?am itp.
to chyba wiesz jak to jest z samotnymi samiczkami...
A i mo?e nie kupuj ju? przyjaciela w zoologu tym razem.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Katie6648 
Mysi Rozmówca


Imi?: Wiktoria
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Gru 2010
Posty: 275
Wysłany: 2010-12-28, 11:54   
   Myszy: Roxi [*], Sahara [*], Ruby [*], Leo [*]


Wiem, ale wiem te?, ?e je?eli myszce zapewni si? dobr? zabaw? w klatce, to nie b?dzie si? jej nudzi?o a jak b?d? si? z ni? bawi?, to b?dzie si? jeszcze lepiej czu?a :m:):
Gdy po raz pierwszy wypróbowa?a ko?owrotek, szala?a w nim ci?gle i do tego czasu uwa?a go za swojego przyjaciela :smile: A poza tym to by?a moja pierwsza myszka i rodzice nie byli pewni czy sobie poradz? na sam pocz?tek z dwoma, ale przysi?g?am sobie (przed zakupem) ?e po Roxi kupi? dwie. Bo wiadomo, ?e przez jej ?ywot jeszcze bardziej wzbogac? swoj? wiedz?.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-12-28, 12:41   

Ale przecie? mo?esz dokupi? do niej drug? kole?ank?. Nigdzie nie jest powiedziane, ?e trzeba od razu kupowa? dwie. A dla niej to b?dzie na prawd? dobra rzecz. Cz?owiek nigdy nie zast?pi zwierzeciu drugiego przedstawiciela swojego gatunku. O ile u samców to dzia?a, tak samice s? stadne i MUSZ? by? co najmniej dwie.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-12-28, 23:11   

Katie6648 napisał/a:
Wiem, ale wiem te?, ?e je?eli myszce zapewni si? dobr? zabaw? w klatce, to nie b?dzie si? jej nudzi?o a jak b?d? si? z ni? bawi?, to b?dzie si? jeszcze lepiej czu?a
no to wida? jak nie wiesz ... Samiczki s? stadne! i ju?. Mysz samica musi miec kole?ank? a kole?anki nie zast?pi? jej ani wymy?lne zabawki ani zabawa z cz?owiekiem.
Katie6648 napisał/a:
?e po Roxi kupi? dwie. Bo wiadomo, ?e przez jej ?ywot jeszcze bardziej wzbogac? swoj? wiedz?.
a Roxi b?dzie sama i nieszcz?sliwa ... Szczerze, to dla mnie masz dziecinne my?lenie: przez ?ywot swojej myszy (podkre?lam, ?e ?ywot nieszcz??liwy bo samotny!) chcesz naby? nowej wiedzy totalnie ignoruj?c jedn? z najbardziej podstawowych spo?ecznych potrzeb zwierzaka...
Zastanów si? nad priorytetami, bo tak jak mówi Yun samiczki MUSZ? by? we dwie co najmniej.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-12-28, 23:43   

w jaki sposób dosta?am swoje myszki? :P
kupi?am i przyjecha?y z ró?nych cz??ci Polski :)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT