AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oczami - czerwony ?lad woko? oka, zamatowienie
Autor Wiadomość
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-11-09, 00:47   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


To mo?e ja podziel? si? moimi ostatnimi do?wiadczeniami.
Filantropii opuch?y powieki, do?? mocno, ale nie jako? dramatycznie. Pojecha?am do weta, która podejrzewa?a zaka?enie bakteryjne albo ?wierzb, ale ba?a si? pobra? zeskrobiny ?eby nie uszkodzi? oka. Da?a mi jaki? antybiotyk "z grubej rury" (nie znam nazw tych leków, dostaj? je w strzykawkach, okre?lon? ilo??), zakraplanie nie pomog?o, wi?c po jakim? tygodniu pojawi?am si? u weta znowu. Tym razem nie by?o mojej ulubionej pani weterynarz, ale druga wet która konsultowa?a si? z tamt? przez telefon. Postanowi?y ustali? diagnoz? przez leczenie (które nie zaszkodzi bezpo?rednio myszy oczywi?cie), skoro nie mog? zbada? tego pod mikroskopem.
Dosta?am leki na ?wierzb, podawane kropelk? dziennie pod pach?.
Jedno oko wróci?o do ca?kowitej normy, z drugim jest tak jak i by?o. W poniedzia?ek b?d? dzwoni?, ewentualnie na ponown? wizyt?.

Moje pytanie to przede wszystkim jak mog? jej jeszcze pomóc, przemywa? czym? oczka? Jest w "izolatce", ?pi na papierze...
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
electra2009
Szara myszka


Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 1
  Wysłany: 2009-01-16, 22:07   krew z ucha

hejka!
mam problem ze swoj? myszk?! nigdy wczesniej nie mialam myszki wiec nie wiem czy tylko dramatyzuje czy dobrze robie ;]
sluchajcie Karolek ma jakies ranki nad oczami chyba od drapania a najgorsze to ucho! na dole ucha strasznie sie podrapa?a az krew jej leci odrywa ?apami jakies kawalki skory i ciagle to drapie! nigdy wczesniej tak sie do krwi nie drapa?a co to moze byc??? trociny kupuje w zoologicznym wiec to chyba nie od trocin jest. prosze o pomoc bo nie wiem co mam robic ;[ jak cos to na gg 203422 dzieki z góry. Kamila.
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2009-01-16, 22:11   Re: krew z ucha

electra2009 napisał/a:
trociny kupuje w zoologicznym wiec to chyba nie od trocin jest.

Zdziwi?aby? si?, niektóre trociny zawieraj? taki syf, ?e szkoda s?ów...

Przede wszystkim do dobrego weta, ale migiem! Podejrzewa?abym ?wierzb albo roztocze. Nie wolno tego tak zostawi?.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-01-17, 00:08   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


no i proponowa?abym na czas leczenia przenie?? mysz? na r?czniki papierowe.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 17:45   Zaropia?e oczko i osowia?o??
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


Mam problem, od jaki? 30min myszka ?le si? czuje a dok?adnie jest osowia?a, ma zaropia?e oczko, nie chce je?? i si? troch? trz?sie. Postanowi?am ?e j? rozdziel? od reszty aby nie zarazi?a czym? i w?o?y?am jej butelk? z ciep?? wod? ?eby si? ogrza?a cho? w pokoju i tak jest ciep?o. Wiem ?e musz? jutro z ni? i?? do weta ale co mog? jeszcze zrobi? aby dotrwa?a do jutra i co mo?e jej by??
_________________
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-01, 18:14   

Wiek? Ile ma ju?? Niestety za wiele zdzia?a? nie mo?esz. Weterynarz stwierdzi co jest z myszk?. Jeste? d?ugo na forum i wiem z Twoich wypowiedzi, ?e raczej nic z?ego do jedzenia jej nie da?a? wi?c to te? chyba odpada? Oczko przemyj wod?/herbat?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 18:23   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


w?a?nie przemy?am jej oczka i uda?o jej si? zje?? troszk? (s?onecznik), troch? mniej si? trz?sie ale nadal jednak wida? ?e jest co? nie tak. Ma 9 miesi?cy i zawsze by?a bardzo energiczna, zdziwi?o mnie ?e tak nagle zacz??o jej co? si? dzia?, umy?am klatk? pod wrz?c? wod? ?eby reszta si? nie zarazi?a :sad: Z jedzeniem wszystko jest ok, nic nowego im nie dawa?am.
_________________
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-01, 19:37   

Kurcze no my Ci raczej nie pomo?emy ... mo?emy tylko podtrzyma? na duchu.
Mo?e myszka si? przezi?bi?a ?
Moja tak si? zachowywa?a gdy mia?a zapalenie górnych dróg oddechowych. Po kilku antybiotykach wyzdrowia?a.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 19:57   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


Nie ropiej? jej ju? oczy jak na razie ale jest dalej osowia?a, troch? zjad?a i si? napi?a, nadal trzymam j? osobn? ?eby pozosta?e si? nie zarazi?y. Mam nadziej? ?e to nic gro?nego.
_________________
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-03-02, 07:35   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Chigi i jak mysza?
_________________
Mice are nice :)
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 12:43   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


nie ropiej? ju? jej oczki ale wygl?da jakby jej brzuszek bola? i nie mog?a "wypró?ni?" si? :sad: a nie wiem czy dam dzisiaj rade z ni? pojecha? do weta bo ma tyle spraw ?e nie wiem gdzie to zmie?ci? chyba ?e z ni? b?d? je?dzi? i za?atwia? i mo?e uda mi si? pojecha? do weta :/ a jutro musz? jecha? jeszcze do miejsca oddalonego o 400km i jeszcze wróci? tego samego dnia ;/
_________________
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-02, 17:28   

Szkoda ?e myszka musi si? m?czy? :/
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-03, 18:35   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


by?am u nowego weta który blisko mnie mieszka, na al. KEN o nazwie Maxi-Vet i wida? ?e si? zna :) przenios?am wyjazd na jutro wi?c by?am z ni? i da?a jej 2 zastrzyki i jak?? past? do zjedzenia ;) powiedzia?a ?e mo?e mie? uszkodzon? flor? bakteryjn? w jelitach ale po tych lekach odbuduje si? i b?dzie zdrowa :)
_________________
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-04, 21:47   
   Myszy: Lilka


Pisz? tutaj, cho? problem mam troch? inny, ale nie chcia?am zak?ada? nowego tematu, bo jest ju? mnó?two o oczkach. Mianowicie moja Gryzelda od kilku dni ma tu? przy oczku, tak jakby na powiece u cz?owieka, tak? bia?? krostk?. Krostka jest bardzo ma?a, ale nie by?o jej wcze?niej i teraz druga si? pojawi?a przy w?sikach. Przeszuka?am wszystkie 10 stron o chorobach, ale nie by?o takiego przypadku. W dotyku ta krostka jest jak strupek. Mysz czuje si? dobrze - skacze jak zwykle, je normalnie. Jedyne co j? ró?ni od reszty to to, ?e jest od nich troch? grubsza (dziwi mnie to, bo dostaje dok?adnie to samo co inne,ale najwyra?niej je wi?cej i dlatego jest troszk? grubsza). Nie chc? z ni? lecie? od razu do weterynarza, ?eby jej nie stresowa?. Oczko ogólnie wygl?da normalnie, tylko ta krostka nad nim. Poradzicie mi co??
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-04, 22:30   

Hm ja osobi?cie bym si? nie przejmowa?a. Mo?e jakie? zadrapanie i si? kroostka zrobi?a ma?a, bo ?wierzb to nie koniecznie.A grubsza mo?e by? nie od jedzenia tylko po prostu :) Nie wszystkie myszki maj? tak? sam? budow? cia?a, jedna jest grubsza a druga chudsza ;) Jakby si? powi?ksza itp to wtedy weterynarza odwied?. Je?li dobrze przeniesiesz myszk? tj w transporterku opatulonym to du?ego stresu nie b?dzie mia?a.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT