AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Matka nie opiekuje si? ma?ymi
Autor Wiadomość
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-03, 20:26   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Nie wiem za bardzo ale czyta?am gdzie? te? o tym ?e kto? tez si? martwi? ?e samica nie karmi ma?ych ale w rzeczywisto?ci karmi?a, tyle ?e ty piszesz ?e samica nie ma sutków a to mo?e by? podejrzane... a je?li matka jest do Ciebie przywi?zana to mo?esz je dotkn?? po 3 dniu. :wink:
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-05-03, 20:27   

Malawa, moja samiczka te? nie mia?a widocznych sutków ... no i niestety malutkie kluseczki zdech?y... cho? matka chcia?a dla nich jak najlepiej..
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-05-03, 20:28   
   Myszy: obecnie brak


I dobrze by by?o, zanim to zrobisz, potrze? sobie r?ce trocinami z klatki (fuj, ale trudno), ?eby mama myszka nie zaniepokoi?a si? Twoim zapachem...
_________________
Mus to mus!
 
 
Malawa 
Szara myszka


Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 20:33   

No dobra, ale one s? zamkni?te w domku. Jak ma je niby zobaczy?? Musia?a bym je stamt?d wykurzy?. A kto? zna przyczyn? tego, ?e nie wida? jej sutków? Przecie? powinna je mie?.
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-05-03, 20:35   

Malawa, mo?liwe, ?e nie ma mleka. To sie zdarza.

A domek mo?esz podnie?? ;)

a je?li maluszki prze?yj? 5 dni to wszystko jest okej ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Malawa 
Szara myszka


Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 20:35   

No i teraz ma?e g?o?no piszcz?(jakim? cudem jeszcze ?yj?) a matka sobie z tego nic nie robi. Powinna lecie? do nich tak, ?e powinno si? za ni? kurzy?.

[ Dodano: 2008-05-03, 20:37 ]
Niby mog? go podnie??, ale on ma dno. Z boku jest otwarcie bo to taki domek dla ptaków tylko ?e le??cy. To co mam go ca?ego wyj?? z akwarium i otworzy??
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 20:37   

My?l? ?e musisz czeka?, bo nawet jak nie karmi to za bardzo samemu si? takich mysich noworodków nie odchowa.
Ale zapewne samica karmi te maluszki, a sutki wcale nie sa tak widoczne jak u psów czy kotów, szczególnie tuz po porodzie.
Je?eli pofatygowa?a? si? i czyta?a? inne podobne tematy, to natrafi?a? na informacje, ?e samica wcale nie siedzi z ma?ymi 24h na dobe.
Zapewnij samicy i jej m?odym jak najwiecej spokoju i ciszy i jak najmniej im przeszkadzaj.

Malwa, a sk?d masz ci??arn? samice?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-05-03, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-05-03, 20:38   

Malawa, spokojnie ;) Mysia mama wie co robi ;) moja nie chcia?a odda? mi ostatniego martwego maluszka... zabra?a go, schowa?a i grza?a dalej... jakby chcia?a, by ?y?... smutny widok...

Piszcz? bo mamula mo?e na którego? nadepn??... moze s? g?odne... kto tam wie ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Malawa 
Szara myszka


Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 20:52   

To jest moja pierwsza mysz, a jej towarzyszka niedawno umar?a bo by?a ju? chora. Nie chcia?abym, aby teraz straci?a dzieci. Powinna mie? przynajmniej jakie? wypuklenia. A ona nie ma nic. To jak z tym domkiem? Mam go ca?ego wyj???
 
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-03, 20:55   

Lepiej nie wyjmuj i nie stresuj. Nie jest ci teraz niezb?dna szczegó?owa wiedza o liczbie i wygl?dzie maluchów, matka za to potrzebuje ciszy i spokoju.
Te? tak mia?am przy pierwszym miocie, panikowa?am, bo matka w ogóle nie siedzia?a przy dzieciach, a w rzeczywisto?ci wiedzia?a co robi?a i dzieci wychowa?a.

Ma?e s? i tak za ma?e, ?eby? w razie porzucenia przez matk? mog?a im pomóc, wi?c lepiej po prostu daj jej spokój.
 
 
 
Malawa 
Szara myszka


Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 21:02   

No dobra dzi?ki. Nie znosz? bezczynno?ci, ale jako? wytrzymam. Mam nadziej?, ?e ma?e prze?yj?. Wcze?niej zapomnia?am odpowiedzie?. Ci??arn? samic? kupi?am oczywi?cie w sklepie nic o tym nie wiedz?c :wink:
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-05-03, 21:53   
   Myszy: obecnie brak


Myszonka napisał/a:
moja nie chcia?a odda? mi ostatniego martwego maluszka... zabra?a go, schowa?a i grza?a dalej... jakby chcia?a, by ?y?... smutny widok...

Biedna mysia mama... :cry:
Malawa napisał/a:
Ci??arn? samic? kupi?am oczywi?cie w sklepie nic o tym nie wiedz?c

A ja sama niechc?cy rozmno?y?am :smile: ;kupi?am m?od? samiczk? jako samca (SAMA WYBIERA?AM!!) razem z dwoma samczykami, który? "koleg?" zap?odni?, no i maluchy maj? ju? miesi?c... Wszystkiego dobrego dla Twoich mysinków-gryzinków, oby ros?y zdrowo!
_________________
Mus to mus!
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 22:50   

Malawa napisał/a:
Powinna mie? przynajmniej jakie? wypuklenia

Mysie sutki maj? moze z milimetr... i nie ma wypuklen przy nich, przynejmniej nie na poczatku.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-04, 05:14   

Malawa napisał/a:
No i teraz ma?e g?o?no piszcz?(jakim? cudem jeszcze ?yj?) a matka sobie z tego nic nie robi.

Mysie ?apki s? delikatne, mama nic im nie zrobi, a je?eli m?ode pisz? znaczy, ?e mamu?ka na nich siedzi b?d? po nich ?azi wi?c sutki s? nad m?odymi a co si? = pokarmowi ;) Mo?liwe te?, ?e mama karmi m?ode np w nocy tj w dzie? zapewne te? ( bo by nie prze?y?y ) ale nie widzisz tego akurat.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Malawa 
Szara myszka


Dołączyła: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-09, 20:14   

Ma?e maj? ju? tydzie?. Nadal jednak nie zagl?da?am do domu. Je?li znajduj? si? tam martwe ma?e to czy samica je oddziela? No i czy mog? normalnie wypuszcza? samic? jak przed porodem?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT