AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-11-13, 19:21
Przyk?ady braku odpowiedzialno?ci
Autor Wiadomość
ola 
Mysi Bywalec
MegaMysz


Wiek: 26
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 120
Skąd: a wy z k?d?
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2007-11-13, 17:23   
   Myszy: nie wszystkie maj? imiona!


moja siostra cioteczna trzyma?a ?winki na podwurku bez ?adnego pzykrycia tak luzem nie by?y pilnowane a? pewnego dnia znalaz?a jednej kawa?ek noska i zabków reszty ju? nie by?o :sad:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-13, 17:30   

No w?a?nie ogólnie o myszkach i o gryzoniach, o ró?nych stworzonkach jak tragicznie zgin??y u ludzi :smile: np. jedna dziewczyna mia?a chomika. I nagle zobaczy?a, e jej chomik ma krostk? na brzuchu. I chcia?a j? wycisn??. Tak ?ciska?a, ?e a? krostka wreszcie wylecia?a. Chomik zdech?... Wiesz dlaczego? Bo krostka nie by?a a krostk? a.... chomika siusiakiem :mrgreen:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ola 
Mysi Bywalec
MegaMysz


Wiek: 26
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 120
Skąd: a wy z k?d?
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2007-11-13, 17:33   
   Myszy: nie wszystkie maj? imiona!


smieszne ale bardzo g?upie i nie odpowiedziele :sad:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-13, 17:38   

Tak samo Olu jak wszystkie wy?ej wymienione opowie?ci. To wszystko pokazuje nam jacy ludzie potrafi? by? bezmy?lni i tragiczni. Chc? dobrze, a robi? jeszcze gorzej. Czasem trzeba pój?? do weterynarza ni? oszcz?dza? te 15zeta. Czasem lepiej pami?ta? o swoich zwierz?tach ni? zostawia? je na pastw? losu w upalny dzie?. Lepiej te? nie kupowa? nowych podopiecznych wiedzac, ?e wcze?niejsze gin??y z r?k cz?owieka, opiekuna.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
ola 
Mysi Bywalec
MegaMysz


Wiek: 26
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 120
Skąd: a wy z k?d?
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2007-11-13, 17:40   
   Myszy: nie wszystkie maj? imiona!


a? mi sie smutno robi jak o takich ludziach mysle :sad:
 
 
Totka 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 87
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-13, 19:12   

No niestety.
Ale te zwierz?ta najcz??ciej kupuj? dzieciom doro?li. I to oni powinni bra? za nie odpowiedzialno??, bo trudno oczekiwa? jakiego? wielkiego rozs?dku od przeci?tnego 9 czy 10latka. Ja te? mia?am zwierz?ta w takim wieku, ale sprowadza?o si? to do tego, ?e rodzice mi pokazywali, jak nale?y sie nimi zajmowa?, jak je g?aska?, ?eby nie zrobi? krzywdy itp. I to oni sprz?tali im klatki, dawali je??, wspólnie je?dzili?my do weta, jak królik by? chory, itp.
Uczyli mnie, jak si? z nimi obchodzi?. ?ebym im krzywdy przez przypadek nie zrobi?a, np. nie przytuli?a zbyt mocno i nie udusi?a przez to.

A gdzie podczas tych wszystkich zdarze? byli rodzice? I czemu dzieciom nie wpoili szacunku do zwierz?cia (co to w ogóle jest za rzucanie chomikiem o stó? - w ?yciu by mi co? takiego do g?owy nie przysz?o, mojemu 8letniemu bratu te? nie :shock: )? W wi?kszo?ci przypadków winni si? doro?li. :roll:
 
 
 
ola 
Mysi Bywalec
MegaMysz


Wiek: 26
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 120
Skąd: a wy z k?d?
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2007-11-13, 20:03   
   Myszy: nie wszystkie maj? imiona!


powinni jakos zareagowac
 
 
?wistak 
Mysi Bywalec
Z Tatr


Imi?: Natalia
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 101
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-14, 19:59   

A mo?e zg?osi? to do TOZu?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-11-14, 20:49   

Cytat:
A mo?e zg?osi? to do TOZu?

I co im powiesz? :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-11-23, 18:30   
   Myszy: 18!


Totka napisał/a:


A gdzie podczas tych wszystkich zdarze? byli rodzice? I czemu dzieciom nie wpoili szacunku do zwierz?cia (co to w ogóle jest za rzucanie chomikiem o stó? - w ?yciu by mi co? takiego do g?owy nie przysz?o, mojemu 8letniemu bratu te? nie :shock: )? W wi?kszo?ci przypadków winni si? doro?li. :roll:


a jak niby ma komus wpoic szacunek do zwierzat ktos kto szacunku tego sam nie ma?

radze wam zastanowic sie nad uzywaniem w tym przypadku slowa "glupota", ktore uwazam za wysoce nieadekwatne. tutaj raczej chodzi o bezmyslnosc i traktowanie zwierzat jako stworzen o nizszym statusie niz ludzie. powiedzialabym ze jest to kwestia swiatopogladowa (i byc moze wystepuje tu analogia miedzy stosunkiem do zwierzat a wyksztalceniem/"poziomem" czlowieka).

to swietnie ze tobie ani twojemu bratu nie przyszloby do glowy rzucanie chomikiem o stol, ale pomysl o tym ze nie wszyscy sa idealnie zdrowi psychicznie i niektore dzieci moga miec jakies zaburzenia na tym tle (zwlaszcza jesli ich relacje z rodzicami sa niezbyt zdrowe).
 
 
 
Posse 
Mysi Rozmówca
poka? ?okcia



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 275
Skąd: K-G
Wysłany: 2007-11-23, 19:48   
   Myszy: Zanus <3 Szanta (*),Tequil (*)


adrien napisał/a:
rzucanie chomikiem o stol


a wiesz adrien ?e s? tacy ludzie?czya?am ze byl filmik gdzie facet sadysta modowal chomiki rozdeptujac je i rzuvaj?c o sciany i mial big podniete z tego :mad: normalnie frajer :rzyg:
_________________
Letz go?.
 
 
Zorlis 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 69
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-11-23, 19:56   
   Myszy: za TM...


A w "Nagrodach Darwina" bodaj?e czyta?am o kobiecie, której sprawia?o przyjemno?? rozdeptywanie szpilami ma?ych zwierz?t; pewnego razu zachcia?o jej si? przejecha? samochodem po swoim m??u (zdaje si? mia? le?e? w jakim? p?ytkim do?ku, z desk?, i nic nie mia?o mu si? sta?), no i... Go zabi?a. Przypadkiem.

Inny przyk?ad na brak odpowiedzialno?ci - "Nie lubi? mojego kota, nie lubi? w ogóle kotów, co mnie obchodzi, ?e si? mno??... Nie wykastruj? go..."
_________________
Deça, dela;
Pareil a la
Feuille morte.
 
 
 
Posse 
Mysi Rozmówca
poka? ?okcia



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 275
Skąd: K-G
Wysłany: 2007-11-23, 20:07   
   Myszy: Zanus <3 Szanta (*),Tequil (*)


Zorlis,Ty znasz taki?
_________________
Letz go?.
 
 
Zorlis 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 69
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-11-23, 20:14   
   Myszy: za TM...


To moja dobra kole?anka. Có?, nikt nie jest idealny...
_________________
Deça, dela;
Pareil a la
Feuille morte.
 
 
 
Mindoe 
M?ody Myszaty
Buchacha_



Imi?: Bezimienna XD
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: 2008-05-25, 12:53   
   Myszy: Tofi, Fi.


:mcenzura: :mcenzura: :mcenzura: :mcenzura: :mcenzura: :mcenzura: :mcenzura: :mcenzura:
_________________
Play with ,me honey_
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT