AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Nag?e "napady" biegania/skakania
Autor Wiadomość
chocolate95 
M?ody Myszaty
chocolate



Imi?: Iza
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-12-29, 09:55   
   Myszy: Nelly


Moja myszka Nelly (samiec - mam go od wczoraj) skacze, ale w wannie z moich r?k x) w akwarium nie mog?am jej wzi?? na r?ce bo nie chciala..jak wzie?am j? na ma?y spacerek do wanny to wzie?am j? na rece i tak ?miesznie zacz?? skakac jak by chcia? polata? xD jestem nowa, wi?c za wszelkie b?edy przepraszam ;]
_________________
sweet mice x33
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-29, 13:04   

chocolate95 napisał/a:
jestem nowa, wi?c za wszelkie b?edy przepraszam

I zapewne mysz te? jest nowa? :) Nie oswojona albo jeszcze bardzo m?oda. Przyzwyczai si? i nie b?dzie skaka? :P
chocolate95 napisał/a:
wzie?am j? na rece i tak ?miesznie zacz?? skakac jak by chcia? polata?

Uwa?aj aby nie wyskoczy?a Ci myszka z r?k chocia? tj wg mnie prawie nie mo?liwe gdy? myszy jakby to powiedzie? maj? orientacj? przestrzenn? xD Tj widz?, ?e jest wysoko i ni skocz? gdy? wiedz? czym to grozi ( w przeciwie?stwie do chomików itp ). Musi by? bardzo wystraszona je?eli skacze nawet na r?kach.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-12-29, 14:56   

rzeczywiscie moze to byc oznaka" nieoswojenia" ale o ile myszka nie jest strasznym dzikusem to jej przejdzie, jak moje by?y m?ode to tez skaka?y,musza sie wyszalec,poza tym leciutkie myszki ze tak to nazwe korzystaja z tego ze sa lekkie i duzo skacza (tak przynajmniej wynika z moich obserwacji) . raczej nie mam sie czym martwic, jesli przy tym mysz nie piszczy itp, ale dla ostroznosci radzi?abym gdy trzymasz myszke to albo kucnac, albo siedziec ,czy stac nad czym mi?kkim (np ?ózko) zeby w razie gdy zeskoczy( a jest to ma?o prawdopodobne) sie nie pot?uk?a. myszy odróznia to od chomików (w szczególnosci dzungarskich)ze maja poczucie wysokosci wiec o ile masz mysz :wink: to nie powinna zeskoczyc.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-29, 15:58   

Myszka wyskakuje Ci z r?k bo si? boi. Jak j? oswoisz to przestanie.

Uwa?aj ?eby Ci nie spad?a!

P.S Zapoznaj si? linkami w moim podpisie!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
chocolate95 
M?ody Myszaty
chocolate



Imi?: Iza
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-12-29, 18:12   
   Myszy: Nelly


tak myszka jest nowa ;) ona w?a?nie nie piszcza?a... a nad wanna na moich rekach by?a do?? nisko...a po za tym skaka?a nie w dó? ani w góre tylko wprzód ;D tak nie oswojona myszka jest... ale s? post?py i wida?, ze ju? powoli mnie zaczyna lubi? ^^
_________________
sweet mice x33
 
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-12-29, 18:48   

Ja swoj? lebke mam juz od pó? roku i niestety dalej jest dzika :razz: Próbowa?am j? wszystkimi sposobami oswajac, ale na marne. Moja reszta myszek, ok wchodzi mi na r?c? itp.
A labka nie ma zaufania chyba i próbuje skakac jak jest na moich r?kach nawet z du?ych wysokosci. Dlatego jak j? bior? na r?ce (z konieczno?ci)to jedn? r?k? przymykam lekko drug?, aby nie wyskoczy?a;P :razz:
 
 
Headea 
M?ody Myszaty
Marble House



Imi?: Julia
Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-01-29, 04:27   
   Myszy: Gienia & Marcjanka


Dajecie mi nadziej?, ?e moja 3-miesi?czna Marcjanka przestanie skaka? :eek: ... albo chocia? obni?y loty :roll: Mam myszki od tygodnia i na razie mam tymczasowe akwarium o wys. 35cm i ta wariatka skacze a? do przykrycia, albo korzysta z okazji i odbija si? od jakiej? zabawki i wskakuje na szyb?, kiedy otwieram akwarium. Do?? trudno j? opanowa? :mcenzura:

Kiedy wk?adam r?k?, ?eby co? poprawi?, czy zmieni?, ta chwyta mnie za palce i wchodzi po r?ce... teraz za ka?dym razem robi? jej dywersje i najpierw wabi? na jeden koniec akwa, a potem robi? co? na drugim zanim znowu do mnie dobiegnie.

Troche si? martwi?am o te podskoki, bo chyba znacz?, ?e jej si? nie podoba w akwarium i chce z niego uciec :/ Myszki maj? codziennie przynajmniej godzinny wybieg z przeszkodami i zabawkami i mog? si? w miar? wyszale?. Gdyby Marcjana si? mnie ba?a, to bym jeszcze zrozumia?a, ale ona korzysta z ka?dej okazji, ?eby tylko na mnie wskoczy? i wej?? jak najwy?ej si? da. Mo?e ma za du?o niespo?ytej energii i jak jej kupi? ko?owrotek, to jako? si? uspokoi ;)

Druga mysza, Gienia jest za to bardzo spokojna i ani razu nie widzia?am, ?eby skaka?a. Troch? wi?cej je, wi?c mo?e ma za grub? dupk? :D Tam gdzie Marcjanka bez namys?u skacze, Gienia przechodzi uwa?nie, powolnym krokiem, a gdy jest wysoko, to jeszcze z pupk? przyklejon? do pod?o?a i tylnymi ?apkami tak "na ?ab?" ?eby tylko nie spa??. Faktem jest, ?e jak tak bli?ej si? myszom przyjrza?am, to okaza?o si?, ?e Marcjanka ma d?u?szy ogon i masywniejsze tylne ?apki ni? Gienia, wi?c chyba by?a t? silniejsz? z miotu i mo?e st?d te ró?nice.
Ostatnio zmieniony przez Headea 2009-01-29, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2009-01-29, 14:16   
   Myszy: brak:(


Headea, my?l?, ?e tak;) Mo?e po prostu jest jeszcze nie owojona, albo po prostu mniej ufna ni? Gienia.To tak jak z rodze?stwem ja jestem spokojniejsza a moja starsza siostra narwaniec taki;)
Co do tego wchodzenia na reke to mój Tao Tao kiedy wk?adam mu r?k? do klateczki(ma narazie zast?pcz?) aby si? oswoi? to wskakuje na ko?owrotek, potem na kratki i chyc na moje rami?, wspina si? na rami? i zwiewa.Jest jeszcze nie oswojony a poza tym jak by? u mojej kole?anki to myszy trzyma?a w piwnicy (ciep?o tam ma ale mam u niego podej?enie ?wierzbu pewnie to z tej piwnicy wi?c wybieram si? z nim do weta) :evil: i na si?? je bra?a wi?c mo?e si? ju? nigdy nie oswoi?.
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
didifol 
Szara myszka


Imi?: dawid
Wiek: 26
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: bydgoszcz
  Wysłany: 2010-06-14, 23:56   wa?ne !!!!
   Myszy: Uszatek


mam taki problem kupilem sobie mysz samca :m:D: .
I jest w tym problem on ca?y czas skacze do góry i wali g?owka o sufit klatki i bojie sie ze cos se zrobi mozna cos z tym zrobic ??

Z góry dzieki :wink:
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-06-15, 00:35   

To w czym ty go trzymasz ?e doskakuje do sufitu?

Je?eli jest mlody to ma prawo skaka?.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-15, 17:45   

Prooosie:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3815 ;)

Co do trzymania w ma?ym pojemniku... Radzimy ( tak Dosiu my xD ) aby? przeniós? myszk? do czego? wi?kszego, aby mia? nawet po czym si? wspina? i gdzie si? wyszale? za m?odu. Je?li jest ju? starszy to mo?liwe, ?e jaki? dzikus. Niektóre myszki potrzebuj? czasu, aby przyzwyczai? si? do nowego otoczenia i klatki. ( B?D? tak mi?y i napisz nam wymiary swojej klatki ). Cz?sto bierz go do r?k, baw si? z nim, puszczaj po ?ó?ku ale pilnuj?c dobrze, aby nie zeskoczy? gdyby by? nadpobudliwy. Na pocz?tek wystarczy trzymanie na r?ce nie na si?? tylko, aby myszol móg? sam pobiega? po r?ce. Je?li b?dzie si? za?atwia? na r?kach, znaczy, ?e nie jest oswojony i musisz nad nim popracowa?. Powodzenia :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2010-09-17, 12:06   Agresja?
   Myszy: Muffin


Muffin si? strasznie dziwnie zachowuje. Od czasu do czasu sam z siebie ma takie dziwne napady, bardzo szybko biega, przemieszcza si? tak szybko, ?e trudno to dostrzec. Robi te? tak, jak wk?adam r?ke do klatki, ?eby go wyj??. Najpierw w?cha, a potem skacze, podskubuje i to wszystko bardzo szybko i dziwacznie. Do tego jak kiedy? dawa? si? z?apa?, to teraz broni si? przed tym strasznie. Czy on zdzicza?, jest chory (w?cieklizna?!?), czy to zwyczajne zachowanie myszy?
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-17, 16:21   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Moja ?atka ma to samo. Co to mo?e by??
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Shavenis 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 94
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-09-17, 17:35   

Mój mysi samiec równie? tak robi. Ja po prostu to nazywam mysim ADHD :lol: W?cieklizna ? Nie wiem sk?d taki pomys? przyszed? Ci do g?owy . . .
By? mo?e mysz zdzicza?a po d?u?szym czasie nie wyci?gania jej z klatki, ale do tego jest potrzebny na prawd? d?ugi kawa?. Moja mysz lekko zdzicza?a po tym, jak wzi??am j? na podwórko na traw?. Zacz??a skaka?, gry?? i bardzo szybko biega?, jak nigdy. Ale tym raczej nie powinna? si? zamartwia?.
_________________
?ycie jest stworzone z dziesi?ciu tysi?cy rado?ci i dziesi?ciu tysi?cy smutków.
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-17, 18:19   
   Myszy: Muffin


W?cieklizna mi przysz?a do g?owy z tego wzgl?du, i? to dzika oswojona mysz, któr? mam ok. miesi?c. Gdy j? wzi??am by? jeszcze m?ody, teraz ju? chyba jest dojrza?y. Od pocz?tku si? nie ba?, wchodzi? na r?k?, a teraz? Teraz jakby broni? swojego terytorium. Ale jest taki jedynie w klatce, jak go wypuszczam ju? nie. Mam nadziej?, ?e nic mu nie jest :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT