AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Le?enie na boku
Autor Wiadomość
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-02, 14:14   Le?enie na boku
   Myszy: obecnie brak


Kiedy wróci?am dzi? z zaj??, moja Siostra (która ma w sercu ciep?y k?cik dla myszek, chocia? si? do tego nie przyznaje :wink: ) przywita?a mnie s?owami "my?la?am, ?e ?azarz si? przenosi na drug? stron? t?czy, bo le?a? na boku tak jak Guliwer (mój pierwszy mysion, ju? za T?czowym Mostem :sad: ) i mia? pyszczek otwarty". Przy mnie ?aziuchna zachowywa? si? normalnie - pojad? troch?, zrobi? qpk? i poszed? spinka? do swojej rurki. Niemniej jednak jestem troch? zaniepokojona - czy to pok?adanie si? znaczy, ?e jego ?ycie dobiega ko?ca (wcze?niej tak nie robi?)?
_________________
Mus to mus!
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-06-02, 16:43   
   Myszy: brak:(


Wiesz co ja my?l? ?e to mo?e by? pocz?tek jakiej? choroby i ja bym z tym posz?a jak najszybciej do weta bo mo?e by? to cos naprawd? powa?nego a i oddziel go od innych myszek na wszelki wypadek
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-06-02, 16:50   

Te? tak my?le zw?aszcza ze piszesz i? poprzednia myszka tez mia?a takie objawy.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-02, 17:06   

Wg mnie to oznaka jakiego? urazu mózgu. Nie wiesz czy mo?e sk?d? nie spad? przypadkiem przy czym si? uderzy?? Mo?liwe te?, ?e to jaka? choroba genetyczna/ schorzenie genetyczne/parali?. Czy Twoja myszka wcze?niejsza nie by?a w jaki? sposób spokrewniona z t??
Niektóre myszki np kr?c? si? w kó?ko ( zaburzony o?rodek równowagi ) Mo?esz poczyta? o tym tutaj:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3614

Twoja myszka mimo tego, ?e si? nie kr?ci?a w kó?ko ma co? podobnego. Oczywiste jest to, ?e przekrzywianie si? na bok nie jest normalne.
A tu masz o zaburzeniu równowagi:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2314
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3402
Niestety sama nic nie zdzia?asz. Jedyne co mog? powiedzie? to to co reszta, musisz odwiedzi? dobrego weterynarza, bo jak wiadomo nie ka?dy zajmuje si? takimi ma?ymi gryzoniami.
ratoncita napisał/a:
czy to pok?adanie si? znaczy, ?e jego ?ycie dobiega ko?ca (wcze?niej tak nie robi?)?

Niestety ale je?eli sytuacja b?dzie si? powtarza? dosy? cz?sto to jest wielkie prawdopodobie?stwo, ?e w?a?nie ten stan to oznacza... Dlatego dzia?aj jak najszybciej i nie pozwól aby druga myszka odesz?a w ten sam sposób co wcze?niejsza. Teraz wiesz jakie ma objawy i co one oznaczaj?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-02, 17:23   
   Myszy: obecnie brak


mija napisał/a:
oddziel go od innych myszek na wszelki wypadek

Mieszka sam od pocz?tku.
kamila napisał/a:
zw?aszcza ze piszesz i? poprzednia myszka tez mia?a takie objawy.

Monika mia?a na my?li pozycj?, w jakiej widzia?a Guliwera ju? martwego.
Luis napisał/a:
Wg mnie to oznaka jakiego? urazu mózgu. Nie wiesz czy mo?e sk?d? nie spad? przypadkiem przy czym si? uderzy?? Mo?liwe te?, ?e to jaka? choroba genetyczna/ schorzenie genetyczne/parali?. Czy Twoja myszka wcze?niejsza nie by?a w jaki? sposób spokrewniona z t??

Spa?? nie spad?, ale zeskoczy? z wysoko?ci ok. 0,5 m, tj. z moich kolan, tylko, ?e to by?o pó?tora miesi?ca temu. A z Gulim spokrewniony by? móg?, bo pochodzili z tego samego ?ród?a.
_________________
Mus to mus!
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-06-02, 17:28   
   Myszy: brak:(


ratoncita, mo?e by? to choroba gen. jednak posz?a bym z tym do weta bo je?li to co? powa?nego to dla myszki ma?e prawdopodobie?stwo wyzdrowienia ale b?d?my dobrej my?li a i jeszcze co? czy te myszaki by?y z zoologa czy mo?e z hodowli
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-02, 17:36   

ratoncita napisał/a:
ale zeskoczy? z wysoko?ci ok. 0,5 m, tj. z moich kolan, tylko, ?e to by?o pó?tora miesi?ca temu.

Myszy potrafi? wysoko skaka?. Je?li sam tym bardziej skoczy? to powinien ,,oszacowa?" sam, ?e da rad?, bo na ?lepo by nie skaka?. Myszy wiedz? z jakiej wysoko?ci mog? sobie pozwoli? na taki wyczyn. Chyba, ?e mo?e go co? bardzo przestraszy?o i to by? odruch.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-02, 17:38   
   Myszy: obecnie brak


Z zoologa i to nie najlepszego. ?azarza w ogóle wzi??am tylko po to, ?eby przynajmniej umar? w godnych warunkach, bo 1/3 jego cia?ka to by?y ropiej?ce rany... :mshock:
_________________
Mus to mus!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-02, 17:50   

Cytat:
Z zoologa i to nie najlepszego

Jednak od hodowcy jest lepiej.. :( chodzi Ci, ?e w tym zoologicznym sklepie dbali o gryzonie? A zwierzaki s? pooddzielane tam p?ciowo? Bo je?li nie to wcale taki nie najlepszy.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-02, 18:28   
   Myszy: obecnie brak


Luis napisał/a:
chodzi Ci, ?e w tym zoologicznym sklepie dbali o gryzonie? A zwierzaki s? pooddzielane tam p?ciowo? Bo je?li nie to wcale taki nie najlepszy.

Chodzi mi o to, ?e NIE dbali; patrz http://www.myszy.info/vie...=asc&start=120. I nie by?y pooddzielane. Przepraszam, je?eli wyra?am si? zbyt zawile :? .
Luis napisał/a:
Jednak od hodowcy jest lepiej..

A hoduje kto? takie ma?e miki? Labo s?, co prawda, wi?kszymi flejtuszkami ni? rasowe, ale mieszcz? si? w d?oniach i to jest takie s?ooodkieee... :roll:
_________________
Mus to mus!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-02, 18:52   

hehe rozumiem Ci? :) To ja sorka za to niezrozumienie z zoologicznym. Pewnie st?d powik?ania :( Zawsze mo?esz popatrze? na og?oszenia drobne na naszym forum lub ogólnie na google :) Cz?sto zdarz? si? osoby, które maj? jak?? fajn? mych? do sprzedania z twoimi wymogami :)
P.S. Nawet z takiego miejsca dobrze upewni? si? o pochodzenie myszki.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-02, 20:28   
   Myszy: wacik


szynszylki k?ad? si? na boczku z przegrzania, je?eli jest im za gor?co. jednak niektóre maj? w zwyczaju le?e? tak sobie ot (a myszy nie...). musisz i?? do weta- zapytaj czy mo?e tak polegiwa? z upa?u- ?eby och?odzi? brzuszek i ?apki (naprawd? nie wiem czy mysiaki tak robi?, ale do weta i?? musisz tak czy siak;))
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-03, 14:02   

W czym trzymasz myszki?
Klatki? akwa? boxy?
Mo?e faktycznie myszka by?a za bardzo wystawiona na s?o?ce?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-03, 14:09   

Mi te? si? wydaje, ?e myszek chcia? si? och?odzi?. Tym bardziej, ?e, jak piszesz, pó?niej zachowywa? si? normalnie. Myszki maj? na brzuszku delikatniejsz? i cie?sz? skór? ni? na grzbiecie, mo?e celowo ods?oni? brzuszek.
Moje gryzonie, zw?aszcza chomiki angorskie, cz?sto w gor?ce dni sypia?y w cudacznych pozycjach, z brzuchem na wierzchu. Po prostu, tak by?o im ch?odniej.

Mo?e warto przenie?? klatk? do pokoju od strony pó?nocnej domu/mieszkania (tam, gdzie s?o?ce w dzie? nie ?wieci bezpo?rednio w okno). W takim pomieszczeniu jest zazwyczaj ch?odniej.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-03, 14:25   
   Myszy: obecnie brak


Emielcia napisał/a:
W czym trzymasz myszki?
Klatki? akwa? boxy?

Akurat ten siedzi w boxie, bo jego zakup by? ca?kowicie nie planowany, ale jego box stoi akurat najdalej od okna.
_________________
Mus to mus!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT