AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kita
2006-07-21, 14:57
Co my?licie o klatce Duna
Autor Wiadomość
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-27, 12:57   

oczywiscie ze Duna to najlepsze rozwiazanie dla malych gryzoni wysatarczy sie przyjrzec i przeanalizowac, jezeli jednak nati lubisz sie sztachnac od czasu do czasu zapachem sikow myszy to taka klatka z precikami nie jest wcale zlym rozwiazaniem :) , za duna przemawiaja wzgledy higieniczno, estetyczno , praktyczne, jest to dobry wybor nie przecze jedank ze niektore klatki sa gorsze jednak to zalezy od rozmiarow myszy i ich nawykow, badz co badz w dunie raczej szczebelkow nie benda obgryzac,
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-27, 15:51   

Stan,ty piszesz same zalety dla cz?owieka,nie dla myszy :roll: .Ja tam chc?,aby mysz mia?a jak najlepsze warunki i zabaw? i nigdy nie kieruj? si? swoj? wygod?.Ja jak si? przyjrz?,to ta Duna jest taka sobie dla gryzoni,bo pr?tów nie ma(tylko u góry,ale to "kropla w morzu potrzeb").My?l?,?e to dobre rozwi?zanie raczej dla cz?owieka,nie myszy.Co do sików,to to jest bzdura,?e cuchnie bardziej z klatki.Wystarczy reguralnie zmienia? ?ció?k?.U mnie nic nie ?mierdzi,nawet od samczyka.A zmieniam co tydzie?,czasem wcze?niej.
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2006-03-27, 16:58   

Przecie? to s? zalety dla myszy - higiena i zdrowie s? najwa?niejsze, a pr?tów mysz do szcz??cia nie potrzebuje. Metalowe pr?ty znaczone moczem to tylko zbiór bakteri, które mysz w dodatku pi?uje ile si? da bo chce wydosta? si? na zew. Do duny wk?ada si? konary drzew, sznur do wspinaczki, drabinki - wiec mysz wspina? si? mo?e, i po miesiacu mozna to wyrzucic, wyprac, umyc.
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-27, 17:04   

Ale np.estetyka raczej nie jest dla myszek,tylko dla ludzi.Higiena te? nie,je?li chodzi Stanowi o mycie klatki(tak to zrozumia?am).Wed?ug mnie mysz potrzebuje pr?tów do szcz??cia;jak patrz?,jak mój samyczk fika po klatce,to my?l?,?e zrobi?abym mu wr?cz krzywd? gdybym trzyma?a go w akwa,nawet z ga??ziami.Bo ga??zie todobry pomys?,ale jednak taki ma?o praktyczny,higieniczny,bo myszy mog? na to sika?.ginger,moje myszy sikaj? do kuwetki,je?li chodzi o Makusia to tak,on siusia na pr?ciki,ale wtedy mu myj? klatk?.On nie gryzie pr?tów,woli ko?owrotek i wspinaczk? :o .Poza tym gdzie? Presea pisa?a,?e cyrkulacja powietrza w takich np.fauna-boxach jest dobra(Duna to wr?cz to samo co fauna-box,wi?c mog? napisa?),ale ja niestety si? z tym nie zgodz?.Mam teraz fauna-box jako transporter.Po?o?y?am w przedpokoju fauna-box z myszkami(wychodzi?am z nimi na spacer,to akurat by?o wczoraj) i otworzy?am go na chwil? ?eby co? poprawi?.R?ka mi si? w nim zgrza?am,tak?e jedna z myszy mia?a spocone futerko i by?a zgrzana.A? ja si? zdziwi?am.Dodam,?e by?a to temperatura pokojowa.
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2006-03-27, 17:26   

Moje myszki te? w Dunie fikaj?, skacz?, wspinaj? si?, wiec co to za argument z pr?tami?
Tym bardziej ?e chodz te? po kracie Duny (do góry nogami)
Wyobraz sobie ?e jak jest co? ?atwiejsze do umycie i dok?adniej mo?na to robi? jest bardziej higieniczne, czyli lepsze i zdrowsze dla zwierz?t.
A galezie mo?na trzymac 2 tygodnie i wyrzucic (napisalam to juz wyzej wiec czytaj uwaznie) a klatki co 2 tygodnie nie wymienisz, prawda?

Widzisz a ja mam normalne faunboxy z dobr? cyrkulacj? powietrza,
nikt by nie trzyma? w cieplarnianych warunkach myszy, tym bardziej wystawowych,
mia?oby to fatalne dla zdrowia i kondycji. A skoro myszy sa zdrowe i b.dobrej kondycji to chyba nie trafilas z agumentem.

a wiec konkretnie skoro w Dune i klatce mysz moze sie wspinac, jest dobra cyrkulacja (co potwierdzi wiele osob. nie tylko hod.) to zostal ci jeszcze jakis argument?
_________________
 
 
 
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-27, 17:29   

moze pod twoja nieuwage myszy w rogu fauna boxa rozpalily male ognisko i stad owe cieplo
co do estetyki to prety do najpiekniejszych nie naleza, co do cyrkulacji powietrza napewno w klatce lepsza, ale mam akwarium wiec powiedzmy cos na wzor duny i nigdy mi sie nie zdarzylo zeby tam bylo goraco no chyba ze sie moj chomik bawil spawarka i sobie spawal kolowrotek ze stopu bakelitu z poliprenem :D
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-27, 17:34   

Wiem,nikt nie trzyma?by myszy w cieplarni.To czemu one si? tak zgrza?y?Zastanawia mnie to ...Ale z pewno?ci? w klatce jest lepsza cyrkulacja ni? w Dunie.Powiem jeszcze : ja zawsze b?d? wola?a klatki.Bo wed?ug mnie fajniej ogl?da si? w niej szcz??liwe myszki,ma wiele pi?ter(najcz??ciej).Ja si? strasznie ciesz? z tego,?e mam klatk? dla mych.I to tak? duu??.Rozmie?ci?am w niej wiele zabawek,myszki maj? te? du?o kryjówek.C oty piszesz,Stan?Ognisko rozpali?y ?We? ty troch? powa?niej pisz.O,to jest w?a?nie szczyt z tymi pr?tami!Pr?ty ?adnie wygl?daj?,nie my?l,?e to jaki? ?mierdz?cy i brzydki metal.One w?a?nie ?adnie wygl?daj?.Widzisz,wspina? si? lubi?,a wi?c powinno si? im tego bardziej zapewni? :roll: .
Ostatnio zmieniony przez Natte 2006-09-17, 22:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-27, 17:36   

Jejku nie k?óccie sie :D
Wi?c kupie jutro albo dzisiaj t? dune :D
Co do pytania jak? .. tak? zwyk?? mini Dune bo dla ?winek to nie kupie bo prety s? za daleko ;) Te górne .. Nati ty juz chyba nie wiesz jak krytykowac te plastikowe klatki i transportery wi?c daj spokój ;)
Ta mini Duna jest powierzhniowo okolo 2 razy wieksza i mama w?asnie w planach pol?czyc obie klatki Dune z minnie :D Mam nadzieje ze mi sie uda :D No i uzbiera?am kase na zabawki nowe .. hehe wkoncu bede miala miejsce gdzie je wstawi ... a o wejscie z jedenj do drugiej sie nie martwcie .. mam tunele do ??czenia po których wejd? sobie na góre ;) Moje mychy np. uwielbiaj? chodzic w klatce po górnych pretach czyli po suficie :D A takze po sciankach do góry noami schodzic :P
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-27, 17:39   

Mog?am po prostu napisa? : nie lubi? Dun,wol? klatki.Ale wol? argumenty.To fajnie,?e po??czysz,to najfajniejsze rozwi?zanie :D .Wi?c wida?,?e myszy jednak lubi? klatki.Takie ??czenie to naprawd? najfajniejszy sposób i najlepsze rozwi?zanie na potrzeby myszy(chodzi o wspinaczk? po pr?tach).
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-27, 17:43   

No tak :D Ale nawet jesli bym nie ??czy?a to i tak bym rozporz?dzila zabawkami tak aby mychy mog?y sie wspinac po tych pretach od zamkniecia ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-27, 17:45   

masz 12 lat i pewne "argumenty" ktore wedlug ciebie sa dobre dla innych nie musza koniecznie takimi byc, stad frustracja niektorych osob :D
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-27, 17:47   

Stan,nie musisz podkre?la? mojego wieku :roll: .O co ci chodzi?I te pr?ty?Nie rozumiem,jak co? takiego mo?e by? "niezbyt ?adne".Ja mam bia?e pr?ciki i s? ?adne,estetyczne.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-27, 17:48   

Czy kto? co? pisa? ze jest co? nie?adne ?? Chyba si? pogubi?as :D
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-27, 17:49   

Stan tak napisa?.Aha,Stan napisa?,?e nie widzial ?eby chomikowi by?o gor?co w akwa.S?ysza?am,?e a nim jest o wiele gorsza cyrkulacja powietrza ni? w Dunie. Ale przerwijmy t? dyskusje,decyzja ju? podj?ta,wi?c nie ma o czym gada? ;-) .
Ostatnio zmieniony przez Natte 2006-03-27, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-27, 17:54   

Tak ale jeszce jedno pytanko ... bo u mnie s? tylko dwie rodzaje Duny .. dla swinek te duze i ma?e mini duna .. czy s? moze rozne rozmiary mini Duny czy tylko te jedne :) ? Ale jak dla mie s? duze :D
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT