AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:33
Czy mo?na trzyma? razem mysz i chomika
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-09, 14:17   
   Myszy: tak


Nom, podobno. Cho? mój jaki? inny jest, pr?dzej mysz by go wszama?a... Ale pami?tam jak jak by?am dzieckiem spotka?y si? chomik mój i kole?anki... Ojej...
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-18, 18:22   Chomik + myszki

Heyah!
Mam takie pytanko, bo ?em szuka?a ae nic nie by?o na ten?e temacik :razz: Mam chomika takiego dziwnego d?uga nazwa... ee No i my?la?am czy nie móg?by mieszka? z myszkami? Wsadzi?am go na chwil? do nich - pow?cha?y go, on je i ka?dy poszed? w inn? stron?. ?adnego gryzienia nawet czarna myszka, która widz?c inn?, now? mysz zawsze gania po ca?ym akwa i próbuje gry?? a tutaj ?adnej reakcji negatywnej! Akwa jest du?e i zwierzaki maj? swoje k?ciki ulubione wi?c je?eli mo?na to trzyma? razem to nie by?oby walk o terytorium. Na razie chomik siedzi sam w transporterze dla myszek. Czekam na wasze opinie. Elo
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-08-18, 18:29   
   Myszy: 18!


mnie sie zdaje

ze

--> jak juz to raczej chomik by myszy atakowal. a nie atakowal bo pewnie czul sie nieswojo wsrod obcych smrodow:) jakby go z myszami puscic w neutralna zapachowo klatke/akwa to mogloby byc pozamiatane.

--> jakby chomiki i myszy mogly mieszkac razem to na pewno byloby o tym glosno bo pewnie wiele osob byloby tym zainteresowanych (praktykowaniem etc.)

--> slyszalam jeszcze ze jedyny gatunek gryzoni ktory moze mieszkac z innym zwierzem w klatce to swinia morska ktora moze podobno mieszkac z krolikiem :D
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-18, 18:36   

ee ja bym ci powiedziala co to za chomik. to nie jest taki jakis wielki smierdziel ( bez obrazy dla hodowcow) tylko takie malenstwo szaro-bia?e z duzymi oczami czarnymi. o nie jest wieksze od myszek i nie urosnie wieksze, bo to jakis gatunek ale jaki to nie pamietam...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-18, 19:10   

To zapewne chomik dzungarski. Takze mia?am je teraz mam tylko chomika syryjskiego.
Ogólnie jest zakazane trzymanie dwóch ro?nych gatunków zwierz?t m. Wiadomo kazdy ma inn? strukture bytowania, jedzenie spania itp. A ze chomik sie nie gryz? to tylko dlatego ze by? za bardzo w szoku i by? nie na swoim terenie. Myszki go nie atakowa?y bo nie wiedzia?y co to takiego wielkiego.Z czasem gdy chomik by przeja? kawa?ek akwarium to by zacze?a sie konkurencja mieszy chomikiem a myszk? i wtedy b?d? skutki tragiczne. Wi?c prosze cie nie eksperymentuj tak i nie wsadzaj chomika do nich a takze nie pokazuj i nie rob przyk?adu g?ubim ma?olatom którym i tak nie wyt?umaczysz ze tak nie wolno.
Ogolnie w przyrodzie chomik i mysz nie zyj? razem i s? daleko od siebie wiec nie widze powodów czemu mia?abys ingerowa? w nature i na si?e pcha? je razem. :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-18, 19:18   

Nie da rady.
Naturalna konkurencja.
Tak samo nie mog? myszki z myszoskoczkami.
Nie mo?e nawet chomik dzungarski z syrysjkim.
Pr?dzej czy pó?niej znajdziesz zw?oki.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-18, 19:26   

Tak uwiesz mi i Emielci. Mia?am naraz i chomiki dzungarskie i syrysjkie i myszki a takze myszoskoczki. Jak który? uciek? niechcaco i dosta? sie do klatki to automatycznie i instynktownie zabija?. Juz nie mówi?c o mojej szczurzycy która sobie tylko ostrzy z?bki na jakiegos szkraba.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Kasia-mysia 
Mysi Bywalec


Imi?: Kasia
Wiek: 28
Dołączyła: 26 Lip 2007
Posty: 142
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-08-19, 10:22   
   Myszy: Ksi??niczka,Czarnulka,Kropka


przykro mi Luis ale Kana,Emilcia i adrien maj? racje chomik zapewne niewiedzia? co si? dzieje.Ale po pewnym czasie by?o by ju? po ptokach myszek by nieby?o.R?ka g?owa mózg na ?cianie :cry:
_________________
"C:\Documents and Settings\Kasia\Pulpit\obrazy kasi\Nowy folder (3)\egg04.gif"
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-08-19, 11:06   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Da?am kiedy? moj? mysz do pow?chania chomiczce,gdy tylko j? do niej zbli?y?am,ta wyskoczy?a tak z z?bami :shock: ,ca?e szcz??cie wgryz?a si? w moj? r?ke,a nie w mysz. :? Naprawde, w kilka chwil mo?esz straci? którego? ze zwierzaków. :sad:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-19, 12:57   

uuuuuuuuu to niezle.... spoko oko! pytalam tylko :wink: Chomik jak mowilam siedzi w innym pudeleczku wiec luuuz :razz: myszki juz cyba nawet o nim zapomnialy, bo wcale go nie szukaj? i zyj? tak jak zyly wczesniej :smile:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-19, 17:29   
   Myszy: tak


Luis napisał/a:
Mam takie pytanko, bo ?em szuka?a ae nic nie by?o na ten?e temacik

Ryli... :P

adrien napisał/a:
slyszalam jeszcze ze jedyny gatunek gryzoni ktory moze mieszkac z innym zwierzem w klatce to swinia morska ktora moze podobno mieszkac z krolikiem

Znawcy gatunków twierdz?, ?e to z?y pomys?. Chowanie ich razem wp?ywa na nie nie korzystnie. Nie pami?tam ju? dokladnie jak to by?o, ale ch?tnym mog? da? kontakt to osoby która sie zna. ;)

A chomika i myszy tematu ju? nie ci?gn?. :) Wy?ej chyba nie jest napisane, ?e kiedy? po zamianie klatek pomyli?am si? i wsadzi?am choma do myszy i zaraz jak si? zorientowa?am polecia?am do niego... a on sobie kolb? gryz? i nie wiedzia? o co biega. :P A myszy ?lepe go nie zauwa?y?y... jednak strach wiedzie? co by by?o potem... O_O
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 31
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-08-19, 17:34   
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


Jak mog?a? pomyli? klatki Ty nie odpowiedzialna w?a?cicielko! :wisi: :m:D:
_________________
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-19, 17:41   
   Myszy: tak


No, nie chce mi si? ju? za ka?dym razem jak to pisze bi? si? w piersi... :P Ale co tam, to jedyne takie zdarzenie w moim ?yciu (nigdy mi zwierzak jeszcze nie uciek? - odpóka?, a do weta latam jak tylko widz? drobn? zmian?, wi?c mo?e nie jestem taka z?a :> ). Jak pisa?am zamiana klatek i odruchowo od?o?y?am zwierzaka do nie tej klatki i tylko na chwile. ;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-19, 17:47   

hehe moim zdaniem myszki na pewno zauwa?yly a przynajmniej poczu?y :wink: Moze nie byly po prostu zainteresowane nowym wspó?lokatorem kto wie? :razz:
Co do tego chomika... chcia?am mu zmieni? pod?o?e i go wzie?am do r?ki a on... zwymiotowa?? nie chce mi si? w towierzy?, bo juz jak ktos powiedzial: myszki nie wymiotuj? to stwierdzam, ze chomiki pewni tez nie? Z reszt? to wygl?dalo tak jakby cala karma wysypala sie z miseczki. Pierwszy raz widzialam cos takiego i nie wiedzialam oc o kman... czy to nie jest przypadkiem pokarm trzymany w policzkach?
p.s. to ostatnie pytanie o do chomika obiecuj? :wink:
p.s.s. to moj 666 post :twisted:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-19, 18:06   
   Myszy: tak


On by? na pi?terku, a one na pod?odze klatki. I to by?a dos?ownie chwila jak pami?tam. Mog?y nie zauwa?y?. :) Bez przesady, to w ko?cu ich terytorium, a ju? na obcym si? odnosili do siebie z mieszanymi uczuciami. :>

Luis napisał/a:
myszki nie wymiotuj?

Myszki nie wymiotuj? bo nie mog? - tak? maj? anatomi? (podobnie jak konie zdaje si? - podobnie nie wymiotuj? znaczy). Co do chomików, nie jestem znawc?. :) Mo?e z chomika wywali?.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT