AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie dwoch samcow
Autor Wiadomość
Alishia 
Mysi Rozmówca


Imi?: Agnieszka
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 273
Skąd: Legionowo
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-30, 18:00   
   Myszy: Fama, Amfa


Troch? szarpaniny b?dzie, ale je?li nie dojdzie do rozlewu krwi nie ma si? czym martwi?. Dex si? boi Alfa i zapewne si? mu podporz?dkuje. Je?li masz du?? klatk?, dla nich, ustal? sobie terytoria i na sprzeczkach powinno si? ko?czy?. Moje panny te? czasami si? „k?óc?”. My?l?, ?e jak najbardziej powinna? spróbowa? po??czy? myszki. Daj im troch? czasu, nie reaguj od razu jak Dex si? boi czy piszczy i ucieka. My?l?, ?e jak ustal?, kto rz?dzi b?dzie dobrze. :wink:

PS. Bez bójek i skubania raczej si? nie obejdzie.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-31, 15:37   

myszorka94, ile maja te samce, w jakim sa wieku?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-31, 16:36   

myszorka94 napisał/a:
Ale w pierwszym dniu by?a lekka szarpanina i je rozdzieli?am,


?le zrobila?... teraz bedziesz miala wiekszy problem ?eby je polaczyc.
Myszki ustala?y hierarchie na nowym terenie.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2009-03-31, 21:37   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Kana dobrze napisa?a, to lekko zawali?a?, ale je?li myszki s? jeszcze m?ode i w zoologu (je?li z tamt?d s?) by?y razem, to nie pwinno by? wi?ksych "bójek" ni? ma?a szarpaninka :lol:
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Kajeczkaaa 
Starszy Myszaty



Imi?: Karolina
Hodowla: Mousollica
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 69
Skąd: Wielu? - Wroc?aw
Wysłany: 2009-04-18, 16:19   ??czenie samców
   Myszy: Ca?e stado...


Przeczyta?am dok?adnie ca?y temat jednak w 90% mówi on o tym, ?e samce si? mog? zaakceptowa? lub nie jednak nie ma konkretnych dzia?a? jak przeprowadza? ??czenie. Z tematu wywnioskowa?am ?e trzeba...

1. Za?atwi? dodatkow? klatk? w razie "W"
2. ??czy? na neuralnym terenie po uwczesnym zapoznaniu na r?kach w?a?ciciela. By zobazy? czy reaguj? spokojnie na siebie.
3. Roz??czy? w razie krwawych/bardzo ostrych walk.

Tylko teraz nie zrozumia?am. Samce nale?y w?o?yc do czystej klatki bez ?adnych zapachów? Jednak zrobi? to jednocze?nie? Zacz?? od m?odszego? Starszego? Integracje zaczyna? odrazu jak dostane m?odego samca czy mo?e da? mu troch? czasu na klimatyzacje w nowym miejscu? Czy z pocz?tku ograniczy? ilo?? zabawek w klatce by muc szybko wyci?gn?? samca? Czy lepiej ??czyc jak m?ody samiec b?dzie jeszcze malutki czy moze jak podro?nie?(podejrzewam ?e to pierwsze ale nie zaszkodzi zapytac?)
Kto? wspomina?, ?e dobrze jest zneutralizowa? mysie zapaszki wi?? czy posypa? myszy talkiem niemowl?cym jak polecano czy zrobi? to w inny sposób???
Napiszcie mi jeszcze wszystkie swoje rady jak przeprowadzic zapoznanie. Z góry dzi?kuje.
_________________
"Osoby u?ywaj?ce wi?cej ni? 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami w?asnej osobowo?ci" - Terry Pratchett

http://mousollica.glt.pl
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-04-18, 17:34   

1 klatka czysta, ?wie?e trociny
2 ja wk?adam oba razem
3 mo?na na pocz?tku do pustej klatki bez zabawek a mo?na ju? z zabawkami czasami jak mi si? k?óc? to zabieram im zabawki.

Chcesz po?aczy? doros?ego samca z m?odym? ja nigdy tego nie robi?a ??cze tylko m?ode samce zaraz po oddzieleniu od matki By ??czy? doros?ego z maluchem to ten starszy musi by? bardzo spokojny, ?agodny i ma?o dominuj?cy. Ró?nie si? zdarza czasami samce s? tolerancyjne i ?atwo si? dogaduj? mieszkaj? nawet w wi?kszym stadku a czasmi nawet braci musze rozdzieli?. Je?eli samiec ju? jaki? czas mieszka? sam to nowy towarzysz mo?e mu nie przypa?? do gustu.
 
 
Kajeczkaaa 
Starszy Myszaty



Imi?: Karolina
Hodowla: Mousollica
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 69
Skąd: Wielu? - Wroc?aw
Wysłany: 2009-04-19, 12:33   
   Myszy: Ca?e stado...


S? to samcy spokrewnieni. Ojca ich uda?o si? po??czy? z bratem mojego Ilaria wi?c s?dz?, ?e s? szanse na po??czenie Ilaria z bratem. Ilario ma ju? troszk? ponad cztery miesi?ce.
Oczywi?cie w razie niepowodzenia jestem przygotowana na zapewnienie moim panom oddzielnych mieszka?.
_________________
"Osoby u?ywaj?ce wi?cej ni? 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami w?asnej osobowo?ci" - Terry Pratchett

http://mousollica.glt.pl
 
 
Klaudia.01 
Szara myszka



Imi?: Klaudia
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: S?ubice(lubuskie)
Wysłany: 2009-07-25, 22:57   
   Myszy: Stanis?aw xD


To ja ju? nie wiem czy mam dokupi? do mojego samca drugiego czy nie.Oczywi?cie by?yby z tego samego miotu, bo jak dzisiaj kupi?am myszk? to w poniedzia?ek pojecha?abym po drug?.
Nie chc? ?eby Stanis?aw czu? si? samotnie, ale te? nie chc? trzyma? myszek osobno w dwóch klatkach, bo to bez sensu.
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-25, 23:14   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Trzeba by?o pomy?le? przy kupnie. Trzymanie nawet braci ze sob? jest ryzykowne poniewa? mo?e si? w którym? obudzi? dominacja i si? pogryz?.

Mo?esz spróbowa? bo jeszcze mog? si? pami?ta? na tyle, ale na pewno klatka musi by? jak dla nich obszerna z dwoma miejscami do spania. I trzeba przygotowa? si? ?e w razie niepowodzenia ostatecznego, trzeba b?dzie mie? dwa samczyki w dwóch osobnych klatkach.

dodano:

Jak ma by? sam to nic mu nie b?dzie :) Samce s? z natury samotnikami nie potrzebuj? kompana tak jak samiczki. Szcz??cie dasz mu Ty, bo b?dzie mia? tylko Ciebie a w zamian odp?aci si? byciem miziastym i zainteresowanym ;)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Klaudia.01 
Szara myszka



Imi?: Klaudia
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: S?ubice(lubuskie)
Wysłany: 2009-07-25, 23:54   
   Myszy: Stanis?aw xD


Niestety przy kupnie mnie nie by?o...
Czyli ?e nie kupowa? drugiego samca?
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-26, 02:11   

ja bym Ci odradzi?a osobi?cie kupowanie drugiego samca
mam dwa (bracia najprawdopodobniej z racji tego, ?e oba w tym samym czasie zosta?y kupione w tym samym sklepie) w bardzo obszernej klatce i mimo tego, ?e obaj maja swoje wlasne terytoria to i tak zdarzaj? sie mro??ce krew w ?y?ach piski (bez rozlewu krwi oczywi?cie, ale i tak si? w nocy potrafi? zerwa? z ?ózka mocna zaniepokojona odg?osami z klatki)
ten Twój jeden samcorek spokojnie da sobie rad? w sam i nie potrzebuje kolegi
zapewnij mu du?o rozrywek i kontaktu ze sob?, a jest szansa, ?e b?dzie bardziej oswojony i "miziasty"
powodzenia i mi?ego opiekowania si? stworzonkiem
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-07-26, 08:54   

Ja tak?e odradzam kupno drugiego samca.
Po tym jak go od razu dosta?a? mog?a? poczyta? na temat myszy i jeszcze by? mia?a szans? po??czenia.
Niestety teraz jest ju? za pó?no. Ale nie ma co p?aka?.
Samiec jak najbardziej mo?e mieszka? sam. Musisz tylko przywi?za? wi?ksz? wag? i postara? si? o urozmaicanie mu wystroju klatki i po?wi?canie mu troch? wi?cej czasu ni? zwykle ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Klaudia.01 
Szara myszka



Imi?: Klaudia
Wiek: 27
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: S?ubice(lubuskie)
Wysłany: 2009-07-26, 10:43   
   Myszy: Stanis?aw xD


No to je?li tak mówicie to nie b?d? kupowa? drugiego samca.
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-26, 13:08   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Nie martw si? odp?aci si? wi?ksz? ufno?ci? i mi?o?ci? :) B?dzie mia? tylko Ciebie jako ruchliwego towarzysza :D
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
kurt62
Szara myszka


Imi?: Bartek
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 0
  Wysłany: 2010-08-29, 20:23   ??czenie

W?asnie kupi?em sobie myszke (samca) my?le nad kupnem 2 myszki nie chce kupywa? samicy poniewa? bed? si? rozmna?a? i moje pytanie brzmi: czy mo?na trzymac 2 samce razem w 1 klatce??
:m: [/b]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT