AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
G?odowki
Autor Wiadomość
danio7
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-03-31, 19:25   G?odówki

Czy co jaki? czas zaleca si? stosowanie suchego chleba zamiast pokarmu i samej wody? Poprawia to zdrowie myszek?
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-31, 21:25   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Sk?d Ty te pytania bierzesz :D i sk?d o tym s?ysza?e??

Sk?pa dieta jest wskazana tylko przy problemach z uk?adem trawiennym, czasami odstawi si? jaki? pokarm sprawdzaj?c czy myszka nie jest uczulona na jaki? sk?adnik...

Myszkom na zdrowie lepiej wyjdzie urozmaicona dieta, gdzie chocia? czasem dasz co? innego ni? zwykle.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-31, 21:30   

Dok?adnie, mysz powinna mie? zawsze dost?p do ?wie?ego pokarmu i zawsze powinno co? by? w misce, jak nie karma to co? podobnego lub przynajmniej wisz?ca kolba.
Dieta raczej polega na niepodawaniu s?odyczy typu dropsy dla gryzoni czy s?onecznik itp. A suchego chleba to raczej nie tkn? xD No chyba, ?e lubi? b?d? b?dzie im s?u?y? jako ,,przyrz?d" do ?cierania z?bków.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-31, 21:34   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Albo ju? na prawd? nie b?d? mia?y co je?? :mshock:
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2009-03-31, 21:41   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Nie no, suchy chleb? Mam nadziej?, ?e jeszcze teg nie wypróbowa?e? na swojej myszce (je?eli j? masz)... :shock: Je?li myszka wydaj? Ci si? troszk? za "gruba" to po prostu tak jak mówi?a Luis, nie podawa? s?odyczy, ewentualnie nie a? tak du?o karmy (no ale co? musi jednak mie? i je??!). Pami?taj o tym, to nie cz?owiek...
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-01, 00:59   

Mysie ADHD napisał/a:
ewentualnie nie a? tak du?o karmy (no ale co? musi jednak mie? i je??!). Pami?taj o tym, to nie cz?owiek...

Nie, nie, nie :) Karma MUSI BY? ZAWSZE. Mysz to nie szczeniak, ?e zje ile mu si? da xD No przynajmniej nie ka?da ;) ale wiecie o co mi chodzi :) Karma ma by? zawsze w miseczce tyle, ?e to ma by? zdrowe jedzonko czyli ?adnych s?odyczy a no i unika? karm z kolorowymi chrupkami czy innymi kolorowymi sk?adnikami, bo to sama chemia i nie jest zdrowa.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Alishia 
Mysi Rozmówca


Imi?: Agnieszka
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 273
Skąd: Legionowo
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-01, 08:56   
   Myszy: Fama, Amfa


Je?li mamy obawy, i? nasza myszka jest za gruba, zmniejszamy nie ilo?? karmy a ilo?? sk?adników, które zawieraj? t?uszcze np.: s?onecznik.
Je?li chodzi o robienie g?odówki to t? technik? stosuje si? przy rybach. Raz w tygodniu przez 1 dzie? nie powinny dostawa? nic do jedzenia, przeczyszczaj? si? wtedy.
:wink:
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-04-01, 21:19   

Myszom nie robi si? g?odówki !!!
Odpowiednia karma, odpowiedni ko?owrotek i dopasowane zabawki robi? swoje !
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
danio7
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-02, 15:31   

Dzi?ki za pomoc. :wink:
 
 
Bandyta
Szara myszka


Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-08-14, 22:26   

Witam, zainteresowa? mnie ten temat, bo by?am jaki? miesi?c temu u weterynarza w zwi?zku z tym ?e mój Bandzior kicha?,(co pó?niej okaza?o si? alergi? na trocinki) i powiedzia? mi ?e mysz powinna dostawac jesc wtedy kiedy jest aktywna czyli jesli buszuje w nocy to dawac jedzonko na noc a w ciagu dnia zostawic j? bez jedzonka (z wod? oczywiscie) na par? godzin, kiedy zapyta?am dlaczego uzasadni? to tym ?e myszki w naturalnym ?rodowisku nie maj? ca?y czas pokarmu pod nosem. Moje matczyne serce ma?o si? nie za?ama?o ?e koniec b?dzie z ogórkami i innymi smako?ykami dawanymi co pare godzin :)Co o tym s?dzicie?
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-08-15, 01:01   

Bandyta, ?adnych g?odówek!!! Mysz powinna mie? sta?y dost?p do wody i do pokarmu.
Je?li chodzi o smako?yki t?uste (s?onecznik) to warto je dawkowa?, ale pokarm podstawowy musi by? w misce ca?y czas. To tyle.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-17, 18:24   

Bandyta napisał/a:
uzasadni? to tym ?e myszki w naturalnym ?rodowisku nie maj? ca?y czas pokarmu pod nosem

No tak ale i takie myszy s? do tego przystosowane. Tak samo jest zimno wieczorami itd czasami i potrafi? si? schroni?, da? sobie rad?, a przecie? hodowlanej myszce naszej nie obni?a si? temperatury :) Takie myszy ,,domowe" nie wiedz? jak jest na wolno?ci, poniewa? urodzi?y si? w niewoli wi?c i s? przystosowane od ma?ego, ?e jedzenie maj? w?a?nie zawsze pod nosem itd. Po co g?odzi? zwierz?? ?eby mia?o jak w naturalnym ?rodowisku? A po co takiej myszce ,,naturalne ?rodowisko" skoro urodzi?a si? w niewoli i nie wie tak na prawd? co traci? A my?l?, ?e du?o nie traci...
Skoro ta osoba robi takie g?odówki ( z tego co zrozumia?am ) to powinna w takim razie nie dawa? myszce te? karmy, ani takich ?wie?ysz rzeczy do jedzenia tylko jakie? ogryzki i resztki kilkudniowe, bo sorry ale myszy na wolno?ci raczej nie jedz? karmy ani innego pokarmu z zoologicznego typu przek?ska drops albo s?onecznik. S?dz?, ?e s?onecznik nie jedna mysz na wolno?ci nawet nie spróbowa?a, w ko?cu nie jest to a? tak spotykane na drodze. :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Manta 
Mysi Rozmówca
Manta


Hodowla: Cats Buster
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 258
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-18, 18:31   

porownywanie myszy labolatoryjnych do dzikich nie jest najtrafniejsze - to inny gatunek i juz lata hodowli labolatoryjnej/domowej wiec i organizmy dzialaja juz troszke inaczej

Jednak nie widze potrzeby aby mysz miala jedzenie 24/24 moje dostaja jedzenie i jesli zjedza to czekaja az dostana nastepny raz - nie chodze do nich co chwile patrzec czy aby napewno maja jeszcze kupe jedzenia. Wiadomo, nie powinno sie ich glodzic kilka dni czy cos. Ale jak te kilka godzin sa bez jedzenia to krzywda im sie nie stanie - zwlaszcza, jesli podajemy pokarm o stalych porach =)
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2010-08-18, 20:34   

Cytat z ksi??ki "Zwierz?ta laboratoryjne, metody hodowli i do?wiadcze?"- rozdzia? 10.1 Mysz (str.164): Pasza podawana jest ad libitum (do woli), tzn. musi ona by? stale, przez ca?? dob?, dost?pna dla zwierz?t

Cytat z ksi??ki "Myszy" (str.24): Po?ywienie powinno by? stale dost?pne w klatce i w miar? ubywania dok?adane. Pozwólmy myszom na samodzielny dobór ilo?ci zjadanego po?ywienia

Cytat z ksi??ki "Mysz i szczur w hodowli domowej" (str.16): Myszy maj? bardzo szybk? przemian? materii

Cytat z ksi??ki "?winka morska, mysz bia?a, szczur bia?y" (str. 44):Zbiornik wype?niony porcj? mieszanki na ca?y dzie? dla wszystkich myszy, b?dzie automatycznie nape?nia? koryto, w miar? jak zwierz?ta b?d? wyjada? ziarno


A teraz moje zdanie: Moje myszki w ci?gu dnia du?o ?pi?, cz?sto budz? si? i id? do miseczki z jedzeniem, troszk? podjadaj? (niektóre nawet oczu przy tym nie otwieraj?) i wracaj? spa?. Nie mog?abym ogranicza? im jedzenia - one jedz? du?o cz??ciej ni? cz?owiek, bo maj? szybk? przemian? materii i szybko staj? si? g?odne. U mnie jedzonko maj? przez ca?y dzie? :grin:
 
 
 
taia 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 12 Cze 2010
Posty: 59
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-08-21, 01:02   
   Myszy: Dia i Hoti


Ja swoim myszom daje jedzenie zawsze po?nym wieczorem (czytaj: oko?o pó?nocy). Czego nie zjedz? podczas nocnych charców, to mog? dojej?? w dzie?. Potem znowu wywalam resztki do kosza, myje pojemniczek (bo cz?sto jest w nim "czyja?" kupka) i sypie now? porcje. Mam mini dune i tylko 2 myszki, wi?c do karmide?ka z ferplastu zawsze si? ca?e wpakuj?, ale jak dla mnie to dobrze; mog? jej?? w tym samym czasie i nigdy nie ma bójek. Nie musz? si? te? ba?, ?e która? niedoje z powodu tej drugiej. Czyta?am gdzie?, ?e jedzenie dla myszek nalezy podawa? i trano i wieczorem, ale wydaje mi si?, ?e to przesada, ?e w takim przypadku mysz wybiera?aby z karmy tylko ulubione sk?adniki, a reszt? zostawia?a, wiedz?c, ?e zaraz b?dzie nowa porcja. Kiedy dostaje karm? raz, gdy zg?odnieje musi zjej?c te? troch? tego co jej nie podchodzi i dzi?ki temu dostarcza swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych sk?adników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT