AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 22:06
??io?ka domowej roboty
Autor Wiadomość
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
  Wysłany: 2009-12-21, 19:03   ??ió?ka domowej roboty
   Myszy: Blue


A wi?c , ludziska :grin:

Ju? od dawna ?ledzi?em zagraniczne fora , czy kana?y u?ytkowników YT z innych krajów . Na wyspach bardzo popularna ( uchodzi za najlepsz?) jest antyalergiczna ?ció?ka caryfresh (czy jako? tak) . Paczka jej kosztuje tam 20 funtów , w Polsce jest nieosi?galna .
W google translator przet?umaczy?em sobie , jej opis . Wykonana jest z przetworzonego papieru . I dosz?o do niespotykanej rzeczy u mnie - my?lenia

1.godz :m:/:
2.godz :m:/:
3.godz :mcenzura:
4.godz - EUREKA

Wytaszczy?em z szafki jakie? stare zeszyty . Wyrwa?em strony niepopisane. Wrzuci?em ok. 300 kartek do wiaderka. Zala?em wrz?tkiem . Mieszanina nabra?a niebiesko go koloru. Na sitku odcedzi?em , wytarmosi?em i takie du?e bry?y od?o?y?em do innego wiaderka. Czynno?? t? powtórzy?em 3 razy.Dobrze odci?ni?ty od wody papier roz?o?y?em( w takich granulkach , które same sie robi? ) na kaloryferze . Przypominaj? troch? to caryfresh . Suszy si? .
I szereg pyta? ; czy 3 krotnie przetworzona zawiera jakie? bardzo szkodliwe substancje ta ?ció?ka?
czy kto? takie co? robi??


Je?li mi to wyjdzie , to zrobi? to z papieru szarego eko. . Co o tym my?licie?
I czy mo?e to zaszkodzi?? Mi si? zdaje ?e nie.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-21, 19:32   

Moim zdaniem kiepski pomys?. Je?li masz za du?o czasu to mo?esz si? w to bawi?, ale to nie jest ?ció?ka antyalergiczna!! Taki przetworzony papier zawiera drobnoustroje, które mog? by? szkodliwe dla zwierzaków. Lepiej zainwestuj w dobra trociny albo ?wirek.
kondzio109 napisał/a:
czy 3 krotnie przetworzona zawiera jakie? bardzo szkodliwe substancje
bardzo mo?e nie, ale szkodliwe na pewno :smile:
Naprawd?, zamiast bawi? si? ta takie rzeczy, które nie s? zdrowe dla zwierzaków zajmij si? lepiej czym? innym.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-12-21, 19:48   

Moim zdaniem szkoda czasu.
A po drugie nie mamy pewno?ci czy to jest takie "super".
W niektóre ich te cude?ka nie wierze i lepiej nie ryzykowa?.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-12-21, 19:59   
   Myszy: Blue


Do?ka napisał/a:
Naprawd?, zamiast bawi? si? ta takie rzeczy, które nie s? zdrowe dla zwierzaków zajmij si? lepiej czym? innym.


Hm ?...Wiecie , pytam o zdanie . A robi?em to mo?e 10 minut? . Chcia?em generalnie co? zrobi? sam , albo przynajmniej spróbowa? .

Hm , nie wiem te? o jakie ci konkretnie drobnoustroje chodzi , bo mi si? zdaje , ?e wrz?tek zabi? wi?kszo?? bakterii - ale rozwi? my?l bo ciekawy jestem co w tym mo?e siedzie? .

Co do dobrych trocin i ?wirku - mam obecnie trociny CHIPISI + rumiankowy dodatek , granulat pinio . Szukam lepszych , wygodniejszych rozwi?za? - i tyle ( wygodniejszych / lepszych dla gryzoni )

Zobacz? po niewyschni?ciu , jak b?dzie si? to prezentowa? - je?li dobrze , to dla ca?kowitej pewno?ci kupie jutro zwyk?y szary ( albo bia?y? nie wiem jaki bd.lepszy) papier , i zrobi? co? bezpieczniejszego pod wzgl?dem toksycznym .

Kana napisał/a:
W niektóre ich te cude?ka nie wierze i lepiej nie ryzykowa?.


Zgodz? sie z tob? . Nie przekonuje mnie w ogóle kula , czy plastikowe wi?zienia , które s? tam takie rozchwytywane . Ale fakt faktem , ?e to oni robi? mas? dobrych akcesorii dla naszych z?baczy ,

S? ?wi?ta , zaopatrz? si? w kilka rodzajów papieru , probie to ró?nymi sposobami - tzn spróbuje przegotowa? , etc. I zobaczymy, jaka komplikacja ew. nadawa?a by si? dla naszych gryz.

[ Dodano: 2009-12-21, 20:11 ]
I prosz? o przeniesienie tematu do dzia?u klatki/terraria bo przypadkiem go w opiece za?o?y?em
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-21, 20:17   

kondzio109 napisał/a:
pytam o zdanie
wi?c moje znasz - zb?dne i mo?e by? szkodliwe dla zwierzaków
kondzio109 napisał/a:
wrz?tek zabi? wi?kszo?? bakterii
:smile: :smile: :smile: nie, akurat
kondzio109 napisał/a:
rozwi? my?l bo ciekawy jestem co w tym mo?e siedzie?
nie b?d? Ci wymienia? ?aci?skich nazw, bo i tak nic Ci nie powiedz? - zreszt? je?li? taki ciekaw to zajrzyj do mikrobiologii
kondzio109 napisał/a:
i zrobi? co? bezpieczniejszego pod wzgl?dem toksycznym
naprawd? moim zdaniem robisz niepotrzebn? robot?, po pierwsze szkoda czasu (lepiej pomó? rodzicom w przygotowaniach do ?wiat, bo jest z pewno?ci? mnóstwo pracy), po drugie nie b?dzie to zdrowe (ple?nie i grzyby zostaj?). Naprawd? lepiej nie kombinuj, bo przekombinujesz.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-12-21, 20:19   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Moim zdaniem b?dzie masakra w zwi?zku z zapachem, no i te granulki po zmoczeniu si? rozpadaj? na taki mokry papier, niezbyt fajne.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-12-21, 20:46   
   Myszy: Blue


hm , zobaczymy jak to si? sprawdzi w praktyce . Zapach .. no w?a?nie , pewnie on b?dzie problemem . Nie no zobacz? co z tego( albo u?yje po prostu tego dla ?wini - ona ma mat? , i pod to ?ció?k? - w tym wypadku , mo?e si? sprawdzi? . My?la?em te? nad u?yciem tego jedynie dla chomików / ew. ?wini . Mysz nie wchodzi w gr? z wiadomych powodów ( gryzo? , nad gryzonie , zabija moczem:D)

Do?ka napisał/a:
lepiej pomó? rodzicom w przygotowaniach do ?wiat, bo jest z pewno?ci? mnóstwo pracy)


Hm dzi?ki za trosk? ale trzymajmy si? tematu ?ció?ki . :shock:
 
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-22, 15:51   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


kondzio109 napisał/a:

Co do dobrych trocin i ?wirku - mam obecnie trociny CHIPISI + rumiankowy dodatek , granulat pinio . Szukam lepszych , wygodniejszych rozwi?za? - i tyle ( wygodniejszych / lepszych dla gryzoni )

I takie lepsze rozwi?zanie istnieje - nazywa si? Chipsi Mais i nie jest ono trocinami, a ma?ymi granulkami z kolb kukurydzy, mniejszymi ni? Pinio. Genialnie ch?on? zapach, s? na tyle ma?e ?e nie wydaj? ha?asu kiedy myszy po nich chodz?, i myszy nie wysypuj? ich na zewn?trz jaki?tam domków, wi?c je?li sikaj? w jednym miejscu, to na ten ?wirek, a nie na plastikowe pod?o?e. Polecam ;)
 
 
 
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-12-22, 19:04   
   Myszy: Blue


Widzia?em ju? chipisy mais .Co prawda ich nie mia?em , ale mia?em kiedy? co? podobnego -te? z kukurydzy , i du?o drobniejsze ni? pinio.

Kupi?em dla myszy dzi? Hiltona , ?wirek ;) U mnie si? zawsze sprawdza , wi?c no problem :)

Ale wracajmy do tematu - ?ció?ka si? suszy
 
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-12-26, 16:32   

Tan napisał/a:
I takie lepsze rozwi?zanie istnieje - nazywa si? Chipsi Mais i nie jest ono trocinami, a ma?ymi granulkami z kolb kukurydzy, mniejszymi ni? Pinio.


u mnie si? to nie sprawdzi?o... :/ dawa?am bardzo du?o, wysypywa?y na maxa, z poch?anianiem zapachu te? ?rednio.
 
 
 
Kamila_:) 
Mysi Rozmówca



Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 294
Skąd: ta pewno???
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-12-27, 00:50   
   Myszy: Liliowa Chmurka, Xola, A nie mówi?am


Rudziak napisał/a:
u mnie si? to nie sprawdzi?o... :/

u mnie jak najbardziej ;) kupowa?am, gdyby nie cena.
Moim zdaniem bardzo dobrze ch?on?, mog?am nie wymienia? ok. 4 a nawet 5 dni i czu? by?o tylko lekki smrodek, no ale zazwyczaj wymienia?am ju? po 3 dniach. Z przyzwyczajenia ;)
 
 
 
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-12-27, 11:53   
   Myszy: Blue


To ja si? pochwale - zrobi?em wczoraj tej domowej ?ció?ki z 20 rolek papieru szarego eko . Jeszce przedwczoraj zrobi?em pierwsz? parti? , i da?em chomiczcce . ?ció?ka si? bardzo dobrze sprawdza ! Polecam ..


Nie ma ?adnych efektów ubocznych , itd.
Myszy nie daje , bo nie wiem jak ona by na to zareagowa?a . ?ció?ka jest szara , yo by myszy nie by?o wida? :m:/:
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-02-28, 19:19   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


A na ile starcza ci ta ?ció?ka z 20 rolek.
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
weraokaro 
Szara myszka
kupi? czy nie?


Imi?: weronika
Wiek: 29
Dołączyła: 30 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Pi?a wlp
Wysłany: 2010-03-30, 20:21   
   Myszy: toffieee :)


zaprawde jestem nie do?wiadczona w hodowli myszy, ale to pod?o?e nawet po paredziestu razach gotowania we wrz?tku mo?e zawiera? bakterie i grzyby. radze ci zainwestowa? 5 z? w trociny/mo?e 7 z? w granulat tyle co za ten papier i b?dzie bezpieczniej bez zb?dnych wizyt u weta :wink:
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-03-30, 23:12   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


kupi?am dzisiaj 5 l ?wirku Benek za 7z? . naprawd? radz? Ci moje rozwi?zanie, bo jeszcze zaci?gniesz swoje zwierzaki... za T?czowy Most...
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT