AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczyny piszczenia podczas drapania
Autor Wiadomość
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-02-04, 18:39   

bobek_114, je?li si? ma zwierzaka, to trzeba liczy? si? z kosztami dodatkowymi - wizyta u weterynarza, leki, zmiana ?ció?ki na lepsz?, zmiana karmy.
Je?li si? tego nie bierze pod uwag? to ?wiadczy to o nieodpowiedzialno?ci opiekuna i nie powinno si? mie? zwierzaków. Taka prawda. Zwierzaki to nie tylko przyjemno??, ale i odpowiedzialno??.
Zawsze mo?esz sobie odk?ada? pieni?dze - zreszt? powinna? tak robi? - na "czarn? godzin?" w stylu pój?cie do lekarza ze swoim zwierzakiem.
Nie b?d? si? wypowiada? odno?nie stwierdzenia
bobek_114 napisał/a:
rodzice [...] stwierdzili, ?e taniej b?dzie kupi? po prostu now? mysz
/quote] :evil:
A skoro
bobek_114 napisał/a:
od d?u?szego czasu mój Bobek co chwile si? drapie
to dziwi? si?, ?e jeszcze z nim nie by?a? u lekarza. :evil:
Uwa?am, ?e je?li masz takie podej?cie, to nie powinna? mie? jeszcze zwierzaków, bo zwierz?, to nie tylko chwilowy kaprys. Zastanów si? nad tym porz?dnie. A ze zwierzakiem do weta marsz :roll:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-02-04, 18:53   
   Myszy: Bobek


Ok, dzi?ki Do?ka za kopa w du**, kto? mi to wreszcie musia? u?wiadomi? :m:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-02-04, 19:23   

bobek_114, ?ycz? powodzenia i zdrowia myszce.
Wiem, ?e jeste? dzieckiem, pewnie na siebie nie zarabiasz, ale wierz?, ?e jako? to wszystko zorganizujesz, ?eby zwierzak mia? dobrze.
Zreszt? uwa?am, ?e mój "kopniak" mo?e u?wiadomi Tobie i innym, ?e mo?na by? odpowiedzialnym- wystarczy si? troch? wysili?. Pozdrawiam serdecznie
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Paranormalnaaa 
M?ody Myszaty



Imi?: Magda
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 29
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2010-02-04, 19:40   
   Myszy: Stachu


Prawie wszyscy od razu stwierdzaj? ?e jak kto? od razu nie biegnie do weterynarza, to jest nieodpowiedzialny i nie zale?y mu na zwierz?tach.. a tekst "gdyby? ty by?a chora to mama nie mówi?aby, ?e nie pójdzie, bo..." to ju? podstawa.. Po to chyba jest forum, ?eby pyta? bardziej do?wiadczonych czy mo?e s? jakie? "domowe" sposoby ?eby myszce pomóc, s? ró?ne sytuacje w których po prostu nie mo?na od razu i?? do specjalisty, a mam wra?enie, ?e niektóre osoby od razu si? unosz? i nie wiadomo co..
Odechciewa mi si? w razie czego pyta? o cokolwiek, bo ju? wiem, ?e zostan? zbesztana, ?e jeszcze nie posz?am do weterynarza i tyle z tego b?d? mia?a.. :?
To tyle, dzi?kuj? za uwag?..
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-02-04, 20:15   
   Myszy: Bobek


Jeszcze raz dzi?kuj? Do?ka :m:):
Paranormalnaaa, czasami trzeba kogo? zbeszta?, ?e jeszcze nie by? u weta, bo kiedy pójdzie w ko?cu do niego to mo?e by? ju? za pó?no, a czasem nie ma ?adnych domowych sposobów. :m:(:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Paranormalnaaa 
M?ody Myszaty



Imi?: Magda
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 29
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2010-02-04, 20:48   
   Myszy: Stachu


To, ?e trzeba i?? je?li cos powaznego si? dzieje jest raczej oczywiste, wydawa?o mi si?, ?e w tym dziale raczej umieszcza si? jakie? sposoby czy porady.. :grin:
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-02-04, 21:56   

Jakom osoba niepe?noletni? Twoi rodzice s? odpowiedzialni za to co posiadasz i co robisz.
Je?eli pozwolili Ci na zwierz?tko to musz? by? ?wiadomi ?e to oni s? obci??eni wszystkimi kosztami zwi?zanymi z utrzymaniem myszki.
Wi?c bierz mamu?k? i le? do veta z mych? ;)

A je?eli Twoi rodzice stwierdz? ?e to "tylko" mysz to wybacz ale w tym momencie to jest nieodpowiedzialne i ma?o wychowawcze zachowanie z ich strony.
Pokazali Ci w tym momencie jakim okrutnym i z?ym cz?owiekiem mo?na by?.
A ?e dzieci maj? uczy? si? od rodziców to Ty w tym momencie móg?by? stwierdzi? ?e gdy Twojemu dziecku co? jest ... no sama doko?cz.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-02-04, 22:10   
   Myszy: Bobek


To prawda Kana, dzi?ki, porozmawiam z rodzicami :m:):
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
crystal 
M?ody Myszaty
Foxy&Fixy



Imi?: W.
Wiek: 33
Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 31
Skąd: Ch.
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-02-04, 22:44   
   Myszy: Foxy & Fixy


przykre ... pogadaj z rodzicami ... przecie? zwierz? nie mo?e si? m?czy? ... by?o my?le? najpeirw czy Ci? na nie sta? ... 'popiskuje' a? mi si?serce kraja ... :m:/:
_________________
 
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-02-05, 13:11   
   Myszy: Bobek


Spokojnie, ju? dzisiaj by?am z nim u weta, on da? mu jak?? ma?? i powiedzia? ?ebym przysz?a w poniedzia?ek na kontrol? :m:):
A co do Bobka, to ju? si? mniej drapie i ju? nie piszczy, wi?c mo?esz by? spokojna crystal :m:):

[ Dodano: 2010-02-09, 10:25 ]
Takie pytanie, bo wczoraj Bobek ju? sko?czy? z ma?ciami na jego dolegliwo?? i jako? tak jest taki wystraszony, osowia?y i ju? mi nie ufa. Czy to mo?e by? przez jego by?? chorob? ? :m:
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-02-10, 14:16   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


radzilabym obie myszki dodatkow odrobaczyc kropla ivermektyny na siersc to dzial zewnetrznie i wewnetrznie nie powinno duzo kosztowac

a ze wystraszony no co sie dziwic majdany do weta ciagle zabierany z domu smarowany wg niego niewiadomo czym czyt "brudza mnie !!!!!!!!!!!" myszy to bardzo czytse stworzenia
ma dosc i troche iwe musisz cierpliwie zapracowac na ponowne zaufanie mysiaka
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Arffi 
Szara myszka
rawr;3


Imi?: Aleksandra
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Zabrze/Kraków
Wysłany: 2010-02-25, 14:13   
   Myszy: [*]:Mysia&Ksenia, Neville, Neo, Stuart, Axl, Ubiscius, Wiszna, Axl 2, Dollar, "Beza", "Toffik", Fantazja


Nie martw si?, Axl by?a na mnie ?miertelnie obra?ona za babranie jej invermyktyn? :p "PII!!!zostaw mnie!niedotykaj! odejdz!" Ale jak tylko pasozyty poleg?y, humor jej wróci? gdy odpocze?a i ju? by?o ok:)
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-02-25, 16:12   
   Myszy: Bobek


Dzi?ki Arffi, masz racj? :m:):
Ju? jest po wszystkim mysiak wyzdrowia? i ju? mnie znowu lubi :m:D:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
fr82 
M?ody Myszaty



Imi?: Nina
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-02-26, 13:33   
   Myszy: Roman[*], Brook, Logan


:m:(: Moja mysz dzi? te? by?a u weta z uchem.. Biedny Roman dosta? krwotoku... W ka?dym razie dosta? co? podskórnie na wzmocnienie i wit. K dzia?aj?c? przeciwkrwotocznie... Do tego jeszcze dosta?am antybiotyk do podawania co najmniej przez tydzie? w domu. I okazuje si?, ?e to nie tylko paso?yty powoduj? takie numery. Badali Romkowi krew i jest czysta wiec musia? sobie co? zrobi? - np. skaleczy? si? sianem w ?rodku. W ka?dym razie jest ju?w miare ok. Krwotok usta? i myszol odpoczywa... Mam nadzieje ze wydobrzeje :m:(:

Czy kto? mia? mo?e podobne do?wiadczenia?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT