AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
??czenie klatki z terrarium
Autor Wiadomość
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-04, 21:52   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Wiesz klatka 30x20... gdyby chocia? jedna z d?ugo?ci przed?u?y? o 10cm lub ka?d? po 5 ju? by by?o zupe?nie inaczej a dla myszek o wiele wygodniej. chyba ze kupi? wy?sz? i da? porz?dne pi?terko :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-08-04, 22:25   
   Myszy: brak


bas napisał/a:
czytaj uwa?nie.[...]


Tobie polecam to samo.

Cytat:
Nie bra?abym wcale myszy gdybym mia?a trzyma? je w 30cm akwarium.Poczeka?abym,nazbiera?a i kupi?a co? wi?kszego


Takie jest moje zdanie,nie napisa?am ?eby? Ty nie bra?a... nawet ?eby?
Cytat:
Rada, ?eby nic nie mie? jest troszk?

Skoro ka?esz mi czyta? uwa?niej to jak Ty uwa?nie czyta?a? mój post ?e zauwa?y?a? w nim s?owa "by nie bra? nic" ?

Cytat:
nie chodzi o kas?, a ilo?? miejsca w mieszkaniu.


wywali? kwiatka dwa i ju? jest miejsce ew.da si? z pewno?ci? co? pokombinowa? by mie? gdzie postawi? co? wi?kszego - ju? nie mówi? jakie? mega wielkie ale klatka 40cm by?aby lepszym rozwi?zaniem albo jaka? inna klatka nie akwarium która mimo ?e ma?a da?aby mo?liwo?? myszkom powspinania si? albo co.Sama dziel? ma?y pokój z ogromnymi meblami,?ó?kiem,klatk? królika,wielkim legowiskiem dla psa - wolne miejsce dla myszek zrobi si? jak wywale trzy kwiatki z komody i wsio :]
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-08-04, 23:19   

Prosz? o zako?czenie dyskusji!

Co do klatki czy tam akwa. 25 l ? odpada...
Moim zdaniem jest zdecydowanie za ma?e jak dla dwóch samiczek!
Je?eli chcesz mie? myszy i gnie?dzi? je na takiej ma?ej przestrzeni to zastanów si? czy to ma sens?
Je?eli sama wiesz, ?e nie mozesz im kupic wiekszej klatki to sobie odpusc, albo faktycznie wyrzuc dwa kwiatki i w?ala... z reszta klatka dla dwóch samiczek na prawd? nie zabiera wiele miejsca.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
bas
Szara myszka


Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-08-04, 23:23   

1. Agata Nie pyta?am sie o twoje zdanie, a o rad?. Tote? ka?de 'zrobi?abym' traktuj? jak sygesti?, co?, co powinnam. Zreszt? mo?na ?agodniej.
2. Nie fajne jest dawanie rad dot. urz?dzenia mieszkania jak si? w nim nie by?o/ nie widzia?o si? go. Nie mam kwiatków/legowiska/klatki/paprotek et cetera, a (sic!) i tak nie mam miejsca.

peace.

No tak, od czego jest forum, bo przeciez nie od dyskusji ;]
 
 
Madziunia 
Starszy Myszaty


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Jastrz?bie Zdrój
Wysłany: 2009-08-05, 02:48   

Bas odpusc ... Dziewczyny maja racje!!! Chcesz wzi??? myszki za wszelk? cene (zastanawiam si? ile masz lat), a one w tak ma?ej klatce bd sie poprostu m?czy?!!! Jak nie masz wystarczaj?co duzo miejsca to zrezygnuj z nich. Napewno nie czu?a bys sie dobrze zamkni?ta w pokoju 3m na 2m przez wiekrzosc dnia!!! Nie wierze w to ze myszki bd w klatce tylko kiedy bd spac!!! Musia?a bys siedziec z nimi ca?? noc... Pomysl logicznie!!! Zaden cz?owiek nie ma tyle czasu by siedziec z myszkami caly czas!!! Trzeba ich pilnowac, ci?gle na nie patrze? itp. Jak ucieknie za szafe to nie przyjdzie jak ja zawolasz!!! to nie jest pies... Mowisz ze teraz masz wakacje i duzo czasu. Nie sypiasz w nocy tak??? Ale za niedlugo wakacje sie skoncza!!! I co wtedy?? POMYSL... I nie bd taka nerwowa... Prosisz o rade a jak ci jej ktos udzieli to masz jakies chore wyzuty...
_________________
Tofi :m: Suzi :m: Ofelia :m: Zahara :m:
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-05, 03:20   

bas, ka?dy z nas daj?c Ci jak?kolwiek rad? wyra?a w?a?nie swoje zdanie
To normalne i inaczej si? nie da :smile:

przemy?la?am jeszcze raz podane przez Ciebie wymiary (czytaj: wzi??am metr krawiecki i zmierzy?am) i to jest za ma?o! mo?e jeden mikro-samczyk by si? zmie?ci?, ale to i tak ma?o (zw?aszcza, ?e to akwarium a nie klatka).
Pomy?l nad czym? wi?kszym je?li zale?y Ci na myszach - to jest rada :wink:

A osobi?cie uwa?am, ?e zawsze mo?na zrobi? troch? miejsca... U mnie w pokoju (do?? ma?ym, cho? teraz wymiarów nie podam bo nie chce mi sie znów szuka? metrówki) stoi du?e ?o?e ma??e?skie, du?e biurko, szafka, dwie szafy "ciuchowe" i jedna "papierzyskowa"... Jest do?? ciasno, zw?aszcza, ze nie mieszkam w nim sama. A i tak uda?o si? wygospodarowa? miejsce na klatk? (duuu??)-stoi sobie na pod?odze i jest ok; mimo i? zabra?a nam troszk?, i tak ju? ograniczonej, ?yciowej przestrzeni.

Ja osobi?cie raczej nie zdecydowa?abym si? na zwierz?ta, je?li nie mia?yby wystarczaj?co miejsca. Tobie radz? to jeszcze przemy?le?, bas.

Mi marzy si? siberian husky i alaskan malamut ... ALE nie b?d? ich trzyma? w mieszkaniu, bo by si? po prostu m?czy?y i nie mam tyle czasu teraz, ?eby si? nimi zaj?? tak jak na to by zas?ugiwa?y (czytaj nie mam czasu na wielogodzinne przebie?ki) ... Mo?e kiedy? (na emeryturze :roll: )
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-05, 10:44   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Nie ma sie miejsca na psa - to go si? nie kupuje. Nie ma si? miejsca na klatk? min. 40x20 - myszy si? nie kupuje
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
bas
Szara myszka


Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-08-05, 10:54   

Madziunia, uspokój sie z tymi wykrzyknikami :] rozumiem, ?e wzielas na powaznie kazde moje slowo. cudnie. I nie wiem, gdzie na pisa?am, ze wezme mimo wszytsko. Ja równie? [***] widze ró?nice miedzy mysz? a psem, nie tylko fizyczn?. Nie musisz z podniety pisa? pierdó?, tylko co? zgodnego z tematem. Acha, i wi?kszo??.

Do?ka, niefajnie, ze nie wszyscy potrafia tak pisa?, jak Ty. jako? tak... si? milej robi.

Wszem i wobec: nie upar?am sie, ?eby mie? te zwierzeta, nie kupi?am im jeszcze ?adnego domu. Nie negujcie ca?kowicie szcz??cia myszy jak ?yje w 3 cm za ma?ej klatce. (zaraz sie posypie, ?e to nie 3, tylko du?o wiecej!! !! !! :])
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-05, 11:00   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


No tak 3 a 10 to du?a ró?nica nie s?dzisz? :) No przyznaj ?e 20x30 to ciasno b?dzie, przecie? 10 cm Ci? nie zbawi, na pewno Twój pokój jest wi?szy ni? mój (1,60 na 2,50) a ja mam na szafie klatk? 57 szeroko?ci
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
bas
Szara myszka


Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-08-05, 11:06   

Nikita, oczywi?cie, ?e to rów?nica. Dlatego napisa?am co? w nawiasie, co my?l?, ?e przymru?y?o oko na akurat to 3 cm. :)

Chodzi mi o to, ?e to nie jest jedyny wyznacznik szczescia myszy :wink:
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-05, 11:15   

bas sprawdz czy naprawd? nie da sie wygospodarowa? u Ciebie wi?cej miejsca (tj na wi?ksz? klatk?)
Mo?e orientacyjny plan swojego mieszkanie wyslesz i razem co? wykombinujemy? Chyba nie tylko ja chc? pomóc :smile: i mo?e "burza mózgów" cos da.
Bo myszki s? s?odkie :m:): fakt! i nie dziwi mnie, ?e chcesz je mie? i zapewni? im szcz??cie.

Mój Atos i Portosiasty te? na poczatku mieszka?y w "male?stwie" (klatka by?a mo?e nie ma?a, ale wiedzieli?my z moim ch?opakiem, ?e b?dziemy cos wi?kszego kombinowa?). I odk?d maj? obecn? klacioch? wida? kolosaln? ró?nic?. i one s? szcz??liwe i my :wink:

To akwarium o podanych przez Ciebie wymiarach jest jednak za ma?e... Ale wydaje mi si?, ?e co? si? uda wymy?li?.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-08-05, 22:42   

Akwarium w jakich Ty chcesz mie? myszy jest za ma?e!

Koniec dyskusji, niepotrzebne nam s? tu k?ótnie!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
bas
Szara myszka


Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-08-06, 10:27   

Nikt tu sie nie k?óci. Forum od najdawniejszych ?uli polega?o na dyskusji. Rozumiem, ze dyskusja tutaj polega na ogolnej zgodzie wszytskich i jednonurtowym mysleniem...

Zreszta... kupilam wieksza klatke (bynajmniej nie po napier**niu wykrzykników)
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-06, 10:33   

ciesz? si? bardzo, ?? uda?o Ci si? bas wymy?le? co? wi?kszego :smile:
gratuluj? i ?ycz? powodzenia w opiece nad stworzonkami
A i jak urz?dzisz klatk?, to pochwal si? :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ja333 
M?ody Myszaty



Imi?: Ada
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 28
Skąd: szczecin
Wysłany: 2009-08-30, 22:01   co s?dzicie o moim mysim domku ?

Dzisiaj znalaz?am stare akwarium do?? du?e i okaza?o si? ze jest prawie takie samo jak moja klatka (pod wzgl?dem rozmiarów). Wi?c postanowi?am po??czy? je z klatka i powsta?o mi takie co? (nie wiem jak to nazwa? awario-klatka ? xD ) :
http://img200.imageshack....83009214013.jpg
http://img137.imageshack....83009214039.jpg

Ma wymiary 46cmx28cmx50cm (d?ugo?? x szeroko?? x wysoko?? ). Jestem ciekawa co o tym s?dzicie i ile maksymalnie myszy mog? tam trzyma?.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT