AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzeda? psow w sklepach
Autor Wiadomość
pilzi 
Szara myszka


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 06 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa - Falenica
Wysłany: 2010-09-07, 12:21   Sprzeda? psów w sklepach

dorota3005 napisał/a:
Akcja fajna. Szkoda tylko, ?e obok tak szczytnego celu macie spore wpadki. Cz?sto robie zakupy w wymienionym sklepie i có?... sprzeda? szczeniaków które sa trzymane w ciasnych boksach tu? przy szybie nie pomnaz wam zwolenników. sory za off


Sprzeda? zwierz?t jest zgodna z prawem, psy s? dogl?dane przez pani? wet.:)
Mamy du?o kontroli, wi?c nie nazwa?abym tego wpadkom.
W schroniskach zwierzaki maja du?o gorsze warunki a my nasz? akcj? chcemy tych warunków im unikn??.
U nas maj? bardzo dobr? i fachow? opiek?.
Temat dotyczy adopcji i pomocy dla ka?dego pupilka wi?c prosz? nie zbaczajmy z tego tematu.:)

Wydzielone z tematu "Ogólnopolska Akcja Adopcyjna ZooNatura!"
kat
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 15:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-09-07, 14:46   

pilzi, my?l co chcesz, ale ja ca?kowicie nie popieram sprzeda?y psiaków w sklepach zoologicznych :evil: I w tym prawie samych pseudo cockerów (i innych ras, na które jest popyt)... Bo przecie? takie ma?e szczeniaczki s? taaaakie s?odziutkie, kto by si? nie opar??! Ale jak ju? s? starsze, czasem k?opotliwe to co za problem, do schroniska, albo wywie??! Bo przecie? co si? pó?niej stanie z tymi kundelkami (bo rasowcami nazwa? ich nie mo?na) to ju? przecie? nie wasza sprawa... :evil:
A poza tym czy sie? waszych sklepów s?ysza?a o takiej akcji STOP PSEUDOHODOWCOM, albo RASOWY=RODOWODOWY, nie wydaje mi si? :roll:

I po tym moja noga (a nawet koniuszek palca u stopy) i wieeeelu, wieeelu psiarzy nie przekroczy terenu waszych sklepów (jakby co wiem to z for internetowych dla psiarzy)!!! :evil:




Bardzo, bardzo przepraszam za off, ale nie mog?am ju? wytrzyma? :oops:
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-07, 14:54   

A ja jestem bardzo za sprzedazy psow w takich boxach w zoologach. Je?eli maj? odpowiedni? opiek?, dogl?d weterynarzy, to jest to dobre. Moja znajoma japonka jak przyjecha?a do Polski by?a wielce zdziwiona, ?e u nas nie ma takich typowych PetShopów, gdzie mo?na kupi pieska czy kotka. Tak samo jest w wielu bardziej ucywilizowanych krajach ni? u nas. Cz?sto jest tak, ?e zwierzaki na noc sa zabierane do domów sprzedawców, a jedynie na godziny pracy sklepu siedza w boxach i to nie ma?ych klitkach, a ca?kiem sporych, z wygodnymi kojcami i zabawkami.
U nas bardzo popularne jest stanie z pieskami na bazarku, wiatr, deszcz, a maluchy w zwyklym kartonowym pude?ku. Tak czy siak znajd? kupca. A nie lepiej, aby psiaki [nie takie bezmy?lnie rozmna?ane kundle] by?y sprzedawane w ciep?ych ?cianach sklepów? Podpisywa?o by si? odpowiedni? umowe adopcyjna, zwierzaki ju? by?yby zaczipowane, z ksi??eczka weterynaryjn?. Hodowcy mogliby w ten sposób szuka kupców na swoje pociechy, a ludzie nie maj?cy ?wiadomo?ci o rasowych zwierzakach nabyli by troch? wiedzy i mo?e wtedy poprawi? by si? los zwierzaków nieco.

Bardzo fajna akcja, popieram :)
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-09-07, 14:57   

Tylko to nie jest taka akcja adopcyjna psów, tylko psów pseudorasowych... :mad:
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-07, 15:00   

Ale lepiej, aby siedzia?y w zimnych schroniskach, do których nikt nie zagl?da/ Jak ju? s?, to niech znajd? normalne domy.
 
 
 
dorota3005 
Szara myszka



Wiek: 47
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-07, 21:17   
   Myszy: Szara, Fiona,Ba?ka*2,Percia i Jadzka


No to ca?kiem nie tak. Szczeniak powinien przebywac z cz?owiekiem w bezpiecznym dla niego otoczeniu. Trudno powiedziec zeby szczeniak siedz?cy przy wystawowej szybie w ciaglym ha?asie marketu gdzie ka?dy do niego cmoka i puka w szyb? by? w odpowiednich warunkach. poza tym to sa psy w typie a nie rasowe, bo ?aden szanuj?cy sie hodowca swojego miotu do sklepu nie wstawi. Tak wi?c sprzedawane sa zwyk?e kundelki( s?odkie, ?liczne ale...) po 700czy 1000 z? a co za tym idzie popierane s? pseudohodowle z którymi odpowiedzialni w?asciciele zwierz?t walcz?. Na szcz??cie ju? nied?ugo bedzie ustawa zakazuj?ca sprzeda?y psow w sklepach, tak zreszt? powinno byc ze wszystkimi zwierz?tami. Tak wi?c reasumuj?c: to szczeniaki w sklepach b?d? napedzac schrony bo po takim zakupie czesciej niz po przemy?lanym i zamówionym u hodowcy tam trafia a pseudo bed? zcierac r?ce. Ja w kazdym razie ptrzesta?am robic zakupy w zoo naturze. Dodam jeszcze, ?e gryzonie te? nie s? tam podzielone na p?cie tylko siedz? razem w ma?ej klatce. Zainteresowanych zach?cam do wycieczki do sklepu i sprawdzenia tych" super" warunków. A do Pani wet która sie tam zajmuje zwierzetami mam nadziej? nie trafic ze swoimi pupilami.
_________________
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka.
— Emil Zola
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-09-07, 22:38   

No tak... a psy które s? w schroniskach i do adopcji nie maj? ?adnych szans przy s?odziutkich pseudo rasowych szczeniaczkach za 300 - 600 zl ... :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
pilzi 
Szara myszka


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 06 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa - Falenica
Wysłany: 2010-09-07, 23:29   

Yun, zgadzam si? z Tob? w 100%!
Na ca?ym ?wiecie w wielu bardziej cywilizowanych krajach s? sprzedawane ka?de rodzaje zwierz?t! Nie gwa?cimy ?adnych praw co do sprzeda?y psów, zreszt? ja nie chc? si? wypowiada? w tym temacie dlatego, i? sprzeda? psów nie jest moj? kwesti? lecz zosta?a pchni?ta w ?ycie odgórnie. Ja mam za zadanie opiekowa? si? nimi w sklepie i sprawi? by u nas czu?y si? jak najlepiej i sprawi? by trafi?y do kochaj?cego domu. Faktem jest te?, ?e zabieramy zwierzaki cz?sto do domu na noc, jak powiedzia?a Yun, a przy ka?dej sprzeda?y takich zwierzaczków s? sporz?dzane umowy.
Ale naprawd? nie po to jestem na tym forum aby o tym gada? dla mnie sprawa jest zamkni?ta.
Je?eli jeste?cie temu przeciwni zapraszam do napisania mejla lub zatelefonowania do biura ZooNatury :)

Pozdrawiam i zapraszam do pomocy w akcji adopcyjnej. :)
 
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-09-08, 15:19   

Ja ju? pisa?am... I wiele osób z psiego forum. Ale mog? si? za?o?y?, ?e mój mail i wielu osób nawet nie zosta? przeczytany...
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
dorota3005 
Szara myszka



Wiek: 47
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-08, 19:36   
   Myszy: Szara, Fiona,Ba?ka*2,Percia i Jadzka


Zgodz? si?, ze dziewczyna pewnie zbiera razy za nie swoje winy. Nie zmienia to jednak faktu, ze co? tu jest nie tak. Na szcz?scie juz nied?ugo ma wejsc w ?ycie ustawa zabraniaj?ca sprzeda?y w sklepach psów( na bazarkach, ulicach itp tez). Walczy o to równie? zwi?zek kynologiczny i gazeta metro. Jesli juz tak bardzo zapatrujecie sie na zachód to moze raczej bierzmy od nich to co dobre czyli sterylizacj? i niedopuszczanie do bezsensownego rozmna?ania zwierzat. Nie wszystko to co obce jest takie wspania?e. Wasz tok rozumowania sugeruje, ze Polacy to kretyni ktorzy nie potrafi? ocenic co jest dobre. Sklep bojkotuje mimo ze ma fajny i bogaty asortyment gdyz z takim podejsciem pomna?a tylko grono zwierzat w schronach.
_________________
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka.
— Emil Zola
 
 
 
NightQueen 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 261
Skąd: B-cze
Wysłany: 2010-11-02, 20:43   
   Myszy: Afera,Zafra,Darc,Cirina,Stefa,Figa,Gaja i Blair


Kana napisał/a:
No tak... a psy które s? w schroniskach i do adopcji nie maj? ?adnych szans przy s?odziutkich pseudo rasowych szczeniaczkach za 300 - 600 zl ... :roll:


dok?adnie tak.

Piszecie ?e lepiej ?eby te psiaki miesza?y tymczasowo w sklepie ni? w schronisku, ale to bez sensu. Szczeniaki w sklepach s? tam dla pieni?dzy, na miejsce jednego sprzedanego urodzi si? kolejne, a psiak w schronisku w tym momencie b?dzie rós? i traci? szanse na dom, tylko dlatego ?e w podrapanych schroniskowych murach b?dzie si? gorzej prezentowa? ni? pies z wystawy. To nie tylko zwi?ksza liczb? zwierz?t w schroniskach ale i niszczy psychik? szczeniaków, pies siedz?cy ca?y dzie? za szyb?, gdzie ca?y czas kto? wali po szybie, jest ci?g?y ha?as, nie wspomn? o tym ?e jest tam piekielnie gor?co jak to bywa w sklepach, zero kontaktu z lud?mi -bo ludzie za szyb? to ?adna socjalizacja. Zero spacerów, normalnych zabaw! To "orze" psychik? psa gorzej ni? schroniska, bo tam jest szansa ?e wolontariusz zajmie si? cho? przez kilka chwil psem jak nale?y. Tylko mi nie mówcie ?e sprzedawcy po?wi?caj? dzieciakom uwag? bo ile jej mog? po?wi?ci?? nie wierze ?e zostaj? po godzinach pracy 3 godziny ?eby cho? troch? zrekompensowa? im ca?y dzie? m?ki i nie wierze te? ?e sprzedawca zabiera maluchy których jest cz?sto du?o, bo nie tylko z jednego miotu, a kilku bo fajnie mie? w sklepie wybór, do domu na nos.
To wcale nie jest fajne anie dla psów, ani dla ludzi, bo kupuj?c psa z takiego miejsca nale?y si? liczy? z tym ?e nie b?dzie on taki jaki by? powinien!
 
 
 
panaqua 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-01-07, 12:15   
   Myszy: ICARUS Mohanah albo potocznie Brovar :)


Jestem zdecydowan? przeciwniczk? sprzeda?y psów/kotów w sklepach zoo! Zaden szanuj?cy si? hodowca nie da swojego pupila do sprzeda?y w sklepie! Trafiaj? tam psy z pseudohodowli, bez rodowodów. Zazwyzaj s? za wcze?nie zabierane matce bo im mniejsza psinka...tym lepiej sie sprzedaje i nie wida? po niej odst?pstwa od rasy któr? próbuj? nam wcisn??. Pieski osierocone, zabrane matce trafiaja do pomieszczenia pe?nego ludzi i obcych zwierz?t. Na noc zostaj? same. Znam nie jeden przypadek bardzo powa?nych zaburze? psychicznych i ogromnych problemów wychowawczych psów zakupionych w marketach. Mia?am kilkoro klientów z takimi w?a?nie psami, 2 przypadki sko?czy?y si? tragicznie, na u?pieniu.

Sk?d cena 200-1000zl? za kundla?! Uwa?am ?e to bezczelno?? oferowa? ludziom psy nierasowe w tej cenie kiedy ca?a ich masa czeka na lito?? w schroniskach. Nie wierzcie w to co wam mówi? sprzedawcy, ?e to piesek rasowy, ?e jest pod opiek? weterynarza. Niektóre sklepy zarabiaj? na nich krocie i nap?dzaj? tym samym polityk? pseudohodowli.

"Ale lepiej, aby siedzia?y w zimnych schroniskach, do których nikt nie zagl?da/ Jak ju? s?, to niech znajd? normalne domy."

mylisz si?.... takie psy je?eli nie sprzedadz? si? w ci?gu tygodnia trafiaj? spowrotem do cz?owieka który w 6tygodniu odzieli? je od matki i pewnie planuje ju? kolejny miot... takie pieski koncza potem w?asnie w schorniskach albo nawet gorzej. Akcje adopcyjne schroniska to jedno, a sprzeda? szczeni?t w sklepach to drugie. Z naciskiem na sprzeda?...
 
 
arielka186 
Starszy Myszaty


Imi?: Beata
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-08, 20:39   
   Myszy: Amorek (El-Amor),Greg,Fergus/ Phoebe (Punia)


panaqua napisał/a:
Zaden szanuj?cy si? hodowca nie da swojego pupila do sprzeda?y w sklepie!
Nic doda?, nic uj??. Ja np. hoduj? staffiki i chihuahua i nigdy moich male?stw nie odda?abym nie wiadomo gdzie. Ka?dy z szanowanych Hodowców sprawdza ludzi do których ma trafi? "ich" szczeni?.
NightQueen napisał/a:
pies siedz?cy ca?y dzie? za szyb?, gdzie ca?y czas kto? wali po szybie, jest ci?g?y ha?as, nie wspomn? o tym ?e jest tam piekielnie gor?co jak to bywa w sklepach, zero kontaktu z lud?mi -bo ludzie za szyb? to ?adna socjalizacja. Zero spacerów, normalnych zabaw!
Jasne ?e tak. Taki psiak mo?e sie najwy?ej nabawi? ró?nego typu przypad?o?ci:od agresji l?kowej do l?ku separacyjnego.
[quote="dorota3005"]Walczy o to równie? zwi?zek kynologiczny i gazeta metro.[/guote]
Na 100% ZK o to walczy,i modl? si? ?ebym nie zobaczy?a w Polsce "rasowca" w sklepie ZOO. Takie rozwi?zanie w jednym wypadku mia?oby sens: gdyby w tych boksach (tylko w ci?gu dnia) siedzia?y pieski...ze schronisk! Tyle pi?knych psów si? marnuje... Ma to swoje z?e strony, to jasne-ale te schroniskowe psiaki i tak maj? ma?? szans? na adopcj?-a w ten sposób mo?na by co? dobrego zrobi?. Chocia? i tak jako? niehumanitarne mi si? to wydaje... Ale gdyby znacznie wzrós? procent adopcji bezdomnych psiaków?
Yun napisał/a:
"]Hodowcy mogliby w ten sposób szuka kupców na swoje pociechy, a ludzie nie maj?cy ?wiadomo?ci o rasowych zwierzakach nabyli by troch? wiedzy i mo?e wtedy poprawi? by si? los zwierzaków nieco.
W tym miejscu si? nie zgodz?. Poszerza? swoj? wiedz? kynologiczn? mo?na na wystawach, w internecie, ksi??kach.W razie zainteresowania konkretn? ras? ch?tnie pomo?e Zwi?zek Kynologiczny. ?ywe zwierz?ta tak wra?liwe jak psy potrzebuj? przede wszystkim socjalizacji-kontaktu z cz?owiekiem i poznawania ró?nych bodzców (jednak nie takich jak siedzenie na sklepowej wystawie). Karmienie to nie wszystko. Doros?y pies ma psychik? na poziomie 2-3 letniego dziecka. Wyobra?cie sobie... sklepy z noworodkami! :?
 
 
asiulka86 
Szara myszka


Hodowla: brak
Wiek: 37
Dołączyła: 06 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-03-08, 21:41   
   Myszy: Ma?y


u nas przez jaki? czas w jednym sklepie zoologicznym by?y sprzedawane psy i koty cho? od d?u?szego czasu ju? nie ma w sprzeda?y psów w sklepie na szcz??cie moim zdaniem szczeniaki powinny by? ze swoj? matka u hodowcy przecie? ka?da hodowla ma swoj? stron? internetow? i moim zdaniem jak kto? chce zakupi? szczeniaka to znajdzie odpowiedni? hodowl? dla siebie :smile:
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-03-08, 22:39   

arielka186 napisał/a:
W tym miejscu si? nie zgodz?. Poszerza? swoj? wiedz? kynologiczn? mo?na na wystawach, w internecie, ksi??kach.W razie zainteresowania konkretn? ras? ch?tnie pomo?e Zwi?zek Kynologiczny.


Chodzi o dokszta?canie ludzi, którzy nigdy w ?yciu o zwi?zku kynologicznym i rodowodzie nie s?yszeli. Kupuj? tanie, nierodowodowe pieski i wierz? we wszystko, co im powiedz?.

Swoje opinie opieram na rozmowach z lektork? japo?sk?, która nie raz opowiada?a mi na jakich zasadach dzia?a to u nich. Maj? lepiej skonstruowane prawo dotycz?ce posiadania i post?powania ze zwierz?tami, p?ac? spore podatki, tam zwierzak nie jest traktowany jak ?mie?, bo si? to ludziom nie op?aca. Pies w domu to rzadko??. A w sklepach, tzw pet shopach na nasze, w ?adnych, sporych boxach w czasie otwarcia sklepu wystawione s? rasowe, rodowodowe zwierzaki. Jak si? dowiedzia?a, jak to u nas wygl?da, to si? za g?ow? z?apa?a.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT