AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
julia
Gość
Wysłany: 2006-01-12, 20:55   ??czenie myszy (samic, samców)

??CZENIE SAMIC
??czenie samic zwykle przebiega pomy?lnie i bezproblemowo, o ile zosta?o w?a?ciwie przeprowadzone. Samice aspo?eczne, które nie akceptuj? innych samic zdarzaj? si? niezwykle rzadko.
Prawid?owo przeprowadzone ??czenie samic:
1. Pierwsze spotkanie myszek powinno odby? si? na tzw. „ziemi niczyjej”, czyli terenie neutralnym. Jest to miejsce nie znane dla ?adnej ze stron, gdzie nie wyczuwalne s? zapachy poszczególnych myszy; mo?e to by? np. biurko, ?ó?ko, wanna itp. Samice powinny sp?dzi? tam troch? czasu, minimum kilkana?cie minut, ?eby zapozna? si? ze swoimi zapachami.
2. Nast?pnie myszki nale?y w?o?y? do dok?adnie wyszorowanej klatki. Wszystkie sprz?ty (ko?owrotki, domki, miski, poide?ka, zabawki) powinny zosta? dok?adnie wymyte, a w miar? mo?liwo?ci wyparzone. Na pocz?tku w klatce znajdowa? si? powinny jedynie: miseczka z jedzeniem i poide?ko, ewentualnie ko?owrotek, tak aby myszki mia?y jak najmniej powodów do k?ótni. Reszt? zabawek mo?na do??czy? po kilku dniach, kiedy stadko b?dzie ju? zgrane.
W razie problemów:
1. Je?li która? z myszek jest bardzo dominuj?ca albo pomimo zastosowania si? do zasad prawid?owego ??czenia wyst?pi?y problemy, nale?y skropi? zabawki i kuperki myszek olejkiem do ciasta.
2. Je?eli klatka sk?ada si? z kilku cz??ci, np. dwie po??czone klatki, samle albo klatka po??czona z akwarium, podczas pierwszych dni po ??czeniu powinno si? ograniczy? klatk? do jednego pomieszczenia.
3. W przypadku, kiedy jedna z samiczek zachowuje si? wyj?tkowo agresywnie mo?na na kilka dni odseparowa? j? od stada i przetrzyma? w niewielkim pojemniku, np. transporterku. Nale?y w?o?y? do niego jedynie miseczk? z jedzeniem i poide?ko, pozbawi? agresork? rozrywek. Po kilku dniach nale?y ponownie do??czy? samiczk? do stada bez wymiany ?ció?ki.

UWAGA
Nie nale?y rozdziela? myszy, dopóki nie zobaczymy krwi (wyj?tek stanowi? uszy i ogon – te miejsca maj? prawo krwawi?, bo s? mocno ukrwione). Piski dochodz?ce z klatki, gonitwy i próby kopulowania s? normaln? oznak? dominacji i nie powinny nas niepokoi?. M?ode i bardziej strachliwe myszki cz?sto piszcz? i podskakuj?, kiedy starsze próbuj? si? do nich zbli?y?. Nie nale?y ingerowa?, wk?ada? r?k do klatki, ani rozdziela? myszy. Taki stan rzeczy mo?e potrwa? kilka dni, dopóki myszy nie ustal? hierarchii, a sporadyczne piski wyst?puj? tak?e w bardzo zgranych stadkach.

??CZENIE SAMCÓW

W przeciwie?stwie do ??czenia samic ??czenie samców mo?e przysporzy? wielu k?opotów i cz?sto ko?czy si? niepowodzeniem. Samce z natury s? samotnikami, a dogaduj? si? dobrze jedynie z osobnikami, z którymi ?yj? od wczesnego dzieci?stwa. Dlatego je?li decydujemy si? na kilka samców, najlepiej kupi? zgodn? gromadk? od hodowcy, wtedy omin? nas trudy ??czenia. Warto jednak wspomnie?, ze nawet w takim wypadku nikt nie da nam gwarancji, ?e samce pozostan? zgodne przez reszt? ?ycia, gdy? mo?e si? okaza?, ?e który? z nich jest wyj?tkowo terytorialny.
Je?eli ju? zdecydujemy si? na ??czenie samców, nale?y zastosowa? si? do takich samych zasad, jak w przypadku samic. Warto jednak zaopatrzy? si? w mniejsz? klatk?, poniewa? zbyt du?a powierzchnia u samców prowadzi do tworzenia si? terytoriów i w konsekwencji awantur.
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-07-18, 14:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-12, 22:14   
   Myszy: tak


Khem, khem... je?li twoja myszka jest samcem, to nie zaakceptuje (najprawdododopodobniej) innej myszy. Samce nie ?yj? w naturze z samcami i nie akceptuj? obcych, ostatecznie rodzin? - brat, syn. Samiec + samiec najprawdopodobniej spko?czy si? tragedi? (nie licz?c rodziny). Do samic mo?na do??czy? obce samice, chyba ?e jedna z nich jest szczególnie antyspo?eczna, wtedy mo?e nie zaakceptowa? drugiej. Przy ?aczeniu samic te? trzeba uwa?a?, a mianowicie trzeba urz?dzi? im spotkanie na neutralnym terenie oraz wyczy?ci? akwarium/klatk?, ?eby nie mia?o zapachu pierwszej z myszy... :) Wdech, wydech...
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-01-13, 08:46   

Wcale nie,nie zawsze tak jest.Mój Kiler i Stiuard ?y?y w zgodzie ...wielkiej zgodzie.Oj,widocznie taka niedobra jest ta mysia m?odzie? dzisiejsza,dawniej to by?y czasy :lol: .
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-13, 11:09   
   Myszy: tak


Cytat:
Wcale nie,nie zawsze tak jest.

A w którym momencie napisa?am, ?e zawsze? Hmm? :P Chyba z dwa razy napisa?am "najprawdopodobniej". Znam... oprócz twoich 2/3 takie pary... :) A m?odzie? nie jest niedobra, bo m?odzie? si? jeszcze dogaduje... ;) Jak dorosn? to zaczynaj? si? prawdziwe problemy... :twisted: Tak czy inaczej, ryzykowa? mo?na... ale jak ma si? mo?liwo?? odzielenia drugiej myszy i zapewnienia jej tyle uwagi co piewrszej, czyli dwa razy wi?cej czasu... :P Zrobi?o si? sk?plikowanie...
 
 
 
Amusia 
Mysi Bywalec


Imi?: karolina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 110
Skąd: Mi?sk Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2006-01-30, 18:17   ??czenie myszek

Chcialabym miec 2 myszke i mam pytania czy u was laczenie samic przechodzilo bez zadnych komplikacji i podajcie jakies szcegoly jak laczyc itp.
 
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-01-30, 20:55   
   Myszy: tak


Myszek niegdy nie ?aczy?am, ale mog? przytoczy? teori?. Mysie trzeba ?aczy? na neutralnym gruncie, a klatk? dok?adnie wymy? i potem w?o?y? obie mysie. Chodzi o to, ?eby ta "stara" nie czu?a si? mocna na swoim terenie. Wiek nie gra roli.

I upewnij si? 10x100% czy ta nowa tez jest samic?...

Aha, z nieswich do?wiadcze?, nie s?ysz?am od znajomych, ?eby mieli problemy w ?aczeniu samic. Chyba samica musi by? antyspo?eczna, ?eby by?y...
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
  Wysłany: 2006-03-03, 16:00   Nic z tego(przynajmiej narazie)

wczoraj kupi?am myszke 2-g? i jest ?liczna ^_^ ALE moja Mynia(ta starsza)jak daje ?eby sie pow?cha?y to sie gryz? i ja nie wiem co robi? ta nowa ca?y czas piska i nie wiem boje sie je zostawi? same i ciagle s? osobno RATUJCIE!!!
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2006-03-03, 18:11   

Gada?ysmy ju? na gg... mo?e serio oddziel terarium na dwie cz??ci sisatka - tak zeby sie widzaialy czu?y itp. ale nie gryz?y ? co ty na to ?
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-03, 23:32   

A jeste? pewna, ?e twoje myszki to samice... ?
To, ?e jedna gania za drug? i troche piszcz? to raczej normalne. Co innego jak si? gryz?. Mo?liwe, ?e akturat trafi?a Ci si? jaka? aspo?eczna mysz (w ko?cu zdarza si?).
Albo robisz co? ?le... Musisz zmieni? wiórki w klatce, dok?adnie (!) j? wymy? i pu?ci? myszki razem w tym samym czasie. Je?li si? gryz? to radze odczeka? troche - mo?liwe, ?e s? tak zestresowane próbami po??czenia, ?e po prostu panikuj? i reaguj? "?lep?" agresj?. Wtedy daj im troche odpocz??, odstresowa? si?... i np. dopiero na nast?pny dzie? spróbowa?.
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
  Wysłany: 2006-03-04, 19:20   Dupa(pzrepraszam za przekle?stwo)

Nie wiem co mam robi? czy kupi? siostre Laki.Po??czzy? je najwy?ej Laki padnie bo zostanie bardzo dotkliwie pogryziona.Wyda? sunie??Jedyne co dobre to to 1-sze.
Ratujcie czy mo?liwe ?e to wszystko wina ró?nicy wieku i wielko?ci??
Sama nie wiem co robi? pomu?cie najlepiej jak kto? jest z Poznania z okolic Os kopernika to mo?e by mi jako? pomug?.Sama nie wiem pomocy
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-04, 22:01   

Moim zdaniem jak juz Ci mowilam mysle ze wina jest w roznicy wieku .. próbuj dalej je polaczyc .. jesli naprawde juz ci sie nie uda to dokup ma?ej siostrezyczke zeby nie czula sie samotna :)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
  Wysłany: 2006-03-05, 16:22   Mo?e jeszcze jedna??

A wi?c Mynia nie toleruje Laki wi?c kupuje w pon jeszcze jedn? z rodzinki Laki co wy na to??
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-05, 16:34   
   Myszy: tak


Przynjmniej Laki b?dzie mia?a towarzystwo... ;) nikomu nie uda?o Ci si? pomóc? Nikt w okolicy nie mieszka... :(

P. S. Po?aczy?am tematy, bo chyba nie ma sensu powastawania wci?? nowych w tej samej sprawie, w dodatku ma?o jest w ka?dym napisane.

Tylko jestem nie zdolna i jest troch? nie po kolei, spójrzcie na daty... :(
 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2006-03-06, 21:37   
   Myszy: Sith (*)


Spoko mam nadziej?, ?e mysia zaakceptuje...
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-21, 14:38   
   Myszy: Sunday


Ekhm... nie wiem, my?l? ?e ró?nica wieku nie ma tu wi?kszego zaczenia, trzeba by? cierpliwym i wiedzie? jak si? je ??czy ;) . Jak nie wiesz to zapytaj :P . Bo nie wystarczy wrzuci? dwie myszy do jednej klatki i patrze? czy si? gryz? :P .

(Nie znaczy to ?e my?l? ze nie wiesz jak to si? robi ;) tzn. nie chc? ci? obra?a?, wi?c nie bierz tego za obraz? :P )
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT