AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 21:38
Zdzicza?a mysz - ponowne oswajanie
Autor Wiadomość
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-04-18, 22:25   
   Myszy: obecnie brak


No, raczej nie... :wink: zreszt? stara?am si? uwolni? go jak najdelikatniej - wyj??am go z faunarium razem z kokosem i próbowa?am no?yczkami przeci?? ?ciank? z masy papierowej dooko?a mysza (bo ugrz?z? w tej?e ?ciance, która mia?a dwa okienka), a jego samego nawet nie dotyka?am, dopiero w obronie w?asnej. Nie dziwi? mu si?, ?e by? przera?ony - zw?aszcza po tym, co przeszed? - i ugryz?.
_________________
Mus to mus!
 
 
Kasia-mysia 
Mysi Bywalec


Imi?: Kasia
Wiek: 28
Dołączyła: 26 Lip 2007
Posty: 142
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-04-19, 10:29   
   Myszy: Ksi??niczka,Czarnulka,Kropka


w?a?nie czy myszki mog? pami?ta? zdarzenia z przed np 1 miesi?ca czy raczej nie?
_________________
"C:\Documents and Settings\Kasia\Pulpit\obrazy kasi\Nowy folder (3)\egg04.gif"
 
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-19, 14:50   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


wydaje mi sie ze zapamietaja zapach. Na przyklad gdy mu krzywde zrobisz to twoj zapach bedzie sie myszce kojarzyl z cierpieniem.
 
 
oh noes!
M?ody Myszaty


Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 42
Wysłany: 2008-04-19, 15:16   

Kasia-mysia napisał/a:
w?a?nie czy myszki mog? pami?ta? zdarzenia z przed np 1 miesi?ca czy raczej nie?


moim zdaniem, mog? pami?ta?, tak wynika z obserwacji moich trzech mysich panienek, które pami?? o traumatycznych zdarzeniach przechowywa?y bardzo d?ugo. Jest to zreszt? uzasadnione naturalnym instynktem samozachowawczym, ka?de zwierze które raz do?wiadczy sytuacji, w jego odczuciu, zagra?aj?cej jego ?yciu b?d? bardzo stresuj?cej [co si? w gruncie ?eczy sprowadza do obawy o ?ycie i poczucie zagro?enia] b?dzie unika?o podobnych sytuacji.
Ca?e szcz??cie, pami?? zwierz?t dzia?a na zasadzie prostych skojarze?, narazie Twoja myszka kojarzy Twój zapach i d?o? z tamt?, stresuj?c? sytuacj? dlatego podchodzi do niej nieufnie. To skojarzenie mo?na zast?pi? innym, i dlatego pomys? z twaro?kiem na palcu jesy bardzo dobry, mo?esz te? drze? papier toaletowy i wk?ada? go do mysiego domku, lecz wcze?niej np. nosi? go ca?y dzie? w kieszeni, aby przesi?k? Twoim zapachem, wtedy, negatywne skojarzenie zamieniasz w pozytywne - Twój zapach kojarzy mu si? z ciep?em i bezpiecze?stwem a r?ka z czym? mi?ym i przyjemnym [smako?ykiem]. Trzeba te? stara? si? aby myszka do?wiadcza?a jak najmniej przykro?ci z naszej strony. Dobre efekty daje tak?e ?l?czenie nad klatk? z r?k? w ?rodku, bo myszka na nowo oswaja si? z jej widokiem, zapachem, powoli nabiera ufno?ci, zw?aszcza gdy ciekawo?? bierze u niej gór? i wtedy z czasem przekonuje si?, ?e ta r?ka wcale nie chce jej skrzywdzi? ;)
Jest to metoda któr? przetestowa?am empirycznie gdy po serii zastrzyków moja samiczka zacz??a reagowa? otwart? agresj? na moj? r?k? - kojarz?c j? w?a?nie z bólem którego do?wiadcza?a u weterynarza.
 
 
hebe 
Szara myszka
Hebel


Imi?: Monika
Wiek: 32
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-06-23, 23:11   zdzicza?a mysz
   Myszy: Ciapek i Kubu?


nie wiem dlaczego, ale moja mysz od 3 dni nagle zdzicza?a. zwykle siedzia?a i ogolnie zachowywa?a si? normalnie, ale ostatnio zacze?a biegac, skaka? a po ko?owrotku biegala tak szybko, ?e az 3 razy sie obkr?ci? ko?owrotek i w dodatku ma wci?? podniesiony ogon. druga mysz oddzieli?am od niej, bo sie boje ze tamta cos zrobi tej. Jak my?licie co jej jest?
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-24, 11:45   

Jak d?ugo masz myszk?? Bo je?li nie za d?ugo ( ok. tydzie? czy dwa ) to mog?a si? jeszcze nie oswoi?.
hebe napisał/a:
zacze?a biegac, skaka? a po ko?owrotku biegala tak szybko, ?e az 3 razy sie obkr?ci? ko?owrotek

Jak cz?sto j? puszczasz poza klatk?? Mo?liwe, ?e próbuje rozprostowa? ?apki i troch? poszale?, bo w klatce jednak to nie to samo co na wolno?ci. Spróbuj j? nieco cz??ciej wypuszcza? na biurku/?ó?ku ( bez ?adnych przedmiotów, które mo?e pogry?? czy zrzuci? ) i zobaczymy czy jej wariacja minie.
hebe napisał/a:
ma wci?? podniesiony ogon

Wtedy gdy szaleje w ko?owrotku czy poza nim równie?? Gdy biega w ko?owrotku to mysz ma podniesiony ogonek bo jej wygodnie no i ?atwiej jej równowag? z?apa?.
Je?eli poza ko?owrotkiem równie? ma ogonek podniesiony to nie jest najlepiej. Polecam wtedy te tematy:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3780
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3421

hebe napisał/a:
druga mysz oddzieli?am od niej, bo sie boje ze tamta cos zrobi tej

Hm nie wiem czemu j? oddzieli?a?. Na razie zostaw je obydwie sobie same. Je?eli s? ju? razem ze sob? d?ugo to nie powinno by? problemu, je?eli myszki znaj? si? nie za d?ugo to wtedy ustal? mi?dzy sob? hierarchi? i powinno by? dobrze. ( mam nadzieje, ?e to samiczki? ).
Je?eli jest to ta druga sytuacja to mo?liwe te?, ?e myszka, która si? tak ci?gle kr?ci w ko?owrotku a? ten robi pir?ety, boi si? tamtej myszki i próbuje ucieka? przed ni? tj chce wspi?? si? na sam? gór? ko?owrotka przez co on zaczyna strasznie szybko si? kr?ci?. Zna?am takie przypadki. Podobnie myszki czasem reaguj? na zbyt cz?ste odwiedzanie klatki przez opiekuna tj wsadzanie r?k do niej itd gdy myszka wcale tego nie chce i wida?, ?e si? bardzo boi. Oswaja? dobrze jest poza klatk?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
hebe 
Szara myszka
Hebel


Imi?: Monika
Wiek: 32
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-06-24, 19:06   
   Myszy: Ciapek i Kubu?


mam j? z 4 miesi?ce. a klatk? mam 3 pi?trow? du?? wi?c ma troszk? wolno?ci. a na r?c? j? bior?. a dzi? ju? troszke si? uspokoi?a
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-25, 19:21   

hebe napisał/a:
w dodatku ma wci?? podniesiony ogon

zawsze w sensie "zawsze na ko?owrotku", czy "zawsze zawsze" nawet poza kolowrotkiem?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-25, 19:38   

Podniesiony ogon pojawia sie u myszy gdy ma za maly kolowrotek. Co do "zdziczenia" to mysle,ze to minie ;) Byc moze jest cos co ja przestraszylo. Bieganie w kolowrotku, ktore opisalas wydaje sie normalne. Myszy lubia sie tak rozpedzac :)
 
 
 
agata 
Szara myszka


Imi?: agata
Wiek: 31
Dołączyła: 02 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-08-02, 17:06   
   Myszy: diksi


jak mo?na oswoicmyszk? która ma pó? roku ?eby si? nie ba?a :moops: :sad:
 
 
 
BasketCase 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: Altromondo
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 396
Skąd: murder city
Wysłany: 2008-08-02, 18:19   
   Myszy: Dalia


agata, mo?e zamiast zadawa? pytania, na dodatek nie w tym dziale, gdzie trzeba, poczyta?aby? dok?adnie forum?

temat o oswajaniu: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=196
_________________


http://tnij.org/fkp3
http://tnij.org/fkp4
http://tnij.org/fkp6
 
 
 
krystek129 
Szara myszka


Imi?: Krystian
Wiek: 28
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-10-21, 19:01   
   Myszy: Aushia, Brendy, Sherry


moje myszki nie chc? w ogóle wychodzi? z domku, który im postawi?em w klatce i boj? si?, ?e mog? za ma?o je?? i pi?! CO MOG? Z TYM ZROBI??? :sad:


P.S. Nie reaguj? na metody oswajania opisane na ró?nych stronach, mo?e si? do mnie zrazi?y gdy sprz?ta?em im klatke, mo?e za gwa?townie je wzi??em i skojarzy?y to z atakiem??!!
(nie s? jeszcze oswojone)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-10-21, 19:11   

krystek129, myszy na pewno jedz? i pij?, gdy nie patrzysz ;) Nie martw si?, nie umr? z g?odu, o ile maj? jedzenie i picie.

Jak d?ugo masz myszki? Oswajanie mo?e potrwa? nawet wiele tygodni. S? myszy, które od pocz?tku nie boja si? cz?owieka, ale zdarzaj? si? i takie, które zawsze b?d? si? go troch? ba?y.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-10-21, 19:13   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


krystek129 napisał/a:
i boj? si?, ?e mog? za ma?o je?? i pi?! CO MOG? Z TYM ZROBI??? :sad:

Mysie jedz? i pij? kiedy potrzebuj?, napewno wychodz?, ale tak ?eby? nie zauwa?y? :) .

krystek129 napisał/a:
mo?e za gwa?townie je wzi??em i skojarzy?y to z atakiem??!!
(nie s? jeszcze oswojone)


Spoo... :) Moje mysie te? si? mnie boj? cho? mam ju? jak?? "wiedz?" w ich oswajaniu :P .
Musisz by? bardzo cierpliwy. :)
 
 
 
krystek129 
Szara myszka


Imi?: Krystian
Wiek: 28
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-10-22, 13:39   
   Myszy: Aushia, Brendy, Sherry


φCzy zbyt cz?ste przenoszenie klatki mo?e mie? wp?yw na ich zachowanie i stosunek do mnie(jestem po przeprowadzce(1,5 miesi?ca temu) i jeszcze nie znalaz?em im sta?ego miejsca. od dnia s? w jednym miejscu(klatka))
P.S. dzi?ki za wszystkie rady

[ Dodano: 2008-10-22, 13:39 ]
φCzy zbyt cz?ste przenoszenie klatki mo?e mie? wp?yw na ich zachowanie i stosunek do mnie(jestem po przeprowadzce(1,5 miesi?ca temu) i jeszcze nie znalaz?em im sta?ego miejsca. od dnia s? w jednym miejscu(klatka))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT