AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kat
2008-03-29, 13:04
Spu?nione "witam" :P
Autor Wiadomość
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2005-12-24, 23:06   Spu?nione "witam" :P

Hej :)
Troche ju? jestem na tym forum, ale pomy?la?am, ?e jednak wypada?oby si? przedstawi?, a im wcze?niej tym lepiej ;) .

Nazywam si? Kasia (koleina, bo zdaje si?, ?e kilka Ka? na forum ju? jest :P ). Pierwsz? myszk? - japonk? kupi?am ju? ponad dwa lata temu, niestety zmar?a ju? dawno ze staro?ci :( . Pare miesi?cy potem, dok?adnie we wrze?niu zesz?ego roku (2004) kupi?am moje pierwsze myszki rasowe ;) . By?y to dwa samce (ojciec i syn). Starszy ju? niestety zmar?, natomiast m?odszy ma ju? presz?o rok i 7 miesi?cy i ma si? dobrze, mimo s?dziwego wieku.
Pó?niej w maju 2005 trafi?a do mnie pierwsza samiczka. Jednak nie od razu zosta?am hodowc?, bo pierwszy miot urodzi? si? dopiero 26 sierpnia ;) . Do tej pory by?y u mnie 4 mioty :D .

Z ciekawych rzeczy mog? napisa?, ?e mam u siebie jedyne 6 myszy odmiany niebieskiej (Blue) w Polsce :D i g?ównie na ich hodowli si? skupiam.
Na zdj?ciu CHERRY Oblivion - sh blue tan :


Poza nimi, jako "pere?k?" traktuje myszke z miotu A - ARASHI Oblivion - sh black tan banded. Rzadkie po??czenie koloru czarnego, Tanu (pomara?czowy brzuch) i Bandeda (bia?y pasek).


Jestem równie? beznadziejnie zakochana w myszce z hodowli Bebeltavaro - MOU (sh satin pew) ;) . Zdj?cie niestety nie oddaje w pe?ni wygl?du tej myszki. Jest satynowa, a w po??czeniu z biel? sier?ci tworzy co? pi?knego. Nie jestem w stanie tego odda? na jakimkolwiek zdj?ciu... pozostaje tylko Zjazd myszolubów (patrz temat na tym forum o takim tytule w?a?nie) albo wystawa ;) .


Chocia? dla mnie wszystkie myszki s? kochane (bardzo bardzo - kochane zwierz?tka :love: ) i takich "ulubionych" mam du?o, du?o wi?cej i je?li chcecie mog? je wam wszystkie po kolei przedstawi?, chocia? zajmie to raczej du?o miejsca :D ...

Oprócz stadka myszek mam te? suczk? ponad 3 latni? rasy owczarek szetlandzki (tricolor) :D .

Nie wiem co jeszcze mog?abym napisa?... jak ka?dy tutaj kocham myszki i zamierzam i?? w tym kierunku, to znaczy pog??bia? swoj? wiedz? na temat myszy i kontynuuwoa? hodowl?... bardzo ch?tnie je?dzi?abym z nimi cz??ciej na wystawy/pokazy, równie? ch?tnie posz?abym na wspomniany wcze?niej Zjazd Myszolubów, bo nie chodzi mi tyle o tytu?y, a po prostu o mi?? atmosfer? i osoby z którymi mog? pogada? na temat myszy ;) .
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2005-12-25, 02:06   

Super przedstawi?a? siebie i swoje myszki :) :) :) .Myszki masz ?liczne :D :D :D .
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-25, 10:44   
   Myszy: tak


Nom najlepsze powitanie w hostorii forum... :P Takie peeee?ne! :)
 
 
 
Kita 
Przyjaciel



Imi?: Kasia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 104
Skąd: K?odzko
Wysłany: 2005-12-25, 10:53   

Witam spozniona imienniczke 8)

?ycze wesolych swiat i milego postowania na forum :)

p.s. Myszki oczywiscie przesliczne ^_^
_________________
WINA JEST ZAWSZE PO STRONIE ADMINA ;p

<:3 )~
Radz? odwiedzi?: REGULAMIN FORUM
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2005-12-25, 12:03   

Dadam jeszcze od siebie, ?e pierwsze myszki Kasi to by?:
-Ananas Bia?y MYSI OGRÓD
-Dorian Gray Dynamimaus
Tak wi?c hodowle, zosta? rozpocz?ta od zakupu dwóch facetów :mrgreen:
A pierwsze blue w hodowli Oblivion (i w PL) pochodz? z hodowli Amperi.
Zreszt? s? po ojcu Churchil DYNAMIMAUS :mrgreen:
_________________
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-25, 12:05   

Nati12, Kat, Kita - dzi?ki wielkie za mi?e s?owa ;) . Doceniam to :D .

Natalia, rety, zawsze trzeba przecie? zrobi? reklame, nie ? :| Ju? nawet si? przedstawi? normalnie nie mo?na...
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2005-12-26, 14:13   

Spokojnie? :mrgreen:
Ja mam na stronie dane moich pierwszych myszek, uwa?am to zabardzo wa?ne.
A skoro mówimy ju? o blue, to warto wspomnie? gdzie si? pierwsze urodzi?y, to chyba nic strasznego? To tylko ciekawostka, wi?c nie rozumiem Twojego oburzenia. Nie wiem czemu mnie tak ?le odbierasz, wymieni?am tylko 3 inne przydomki :spox:
_________________
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-26, 20:11   

Przede wszystkim to jest dzia? "Przedstaw si?!", a ja przedstawiam SIEBIE, a nie hodowl?. Je?li tak to odebra?a? to przepraszam, mo?e powinnam napisa? tylko to o japonce, a myszy rasowe w ogóle "ocenzurowa?" bo bez przydomków nie wolno ?

Zauwa?, ?e przy psie te? przydomka nie daje... bo powiedz, czy ten pies by?by inny gdyby mia? inny przydomek ? Moim zdaniem nie, ale mo?e uwa?asz, ?e rodowodowe imie i przydomek s? absolutnie najwa?niejsze ? Co ma przydomek do samej rado?ci i faktu posiadania psa ?

Ja myszy tak samo traktuje jak psa - moi mali przyjaciele (chocia? pies jest troche wi?kszy :P ). Czy te myszy by?yby inne z innym przydomkiem ? Te? nie...

A teraz uwaga ! Wielkie blu?nierstwo przeciw hodowli myszy rasowych w Polsce !
Uwa?am si? przede wszystkim jako MI?O?NIKA myszy (ogólnie !), a nie jako hodowc? myszy rasowych i szczerze mówi?c mam ju? dosy? tej nagonki (bo inaczej ju? tego w stanie nie jestem nazwa?) na przydomki.
Wybacz Natalia, ale ja nie jestem za wizj? "agresywnej" hodowli...

Co do niebieskich wiesz jaka jest sprawa, szkoda tylko, ?e Amperi je sprzeda?a i dopiero teraz, kiedy si? okaza?o, ?e chc?, ?eby ich by?o wi?cej w Polsce (i nie b?d? z PRZYDOMKIEM Amperi), a Camellia wygra?a BIS 4 nagle zachowuje si? jakby chcia?a je spowrotem i og?asza si? jako hodowca niebieskich, a za bardzo nie widze ?eby podejmowa?a kroki w tym kierunku :|.

No przepraszam, ?e ?le odbieram, ale w?a?nie to zachowanie jakoby przydomki by?y naj-naj-najwa?niejsze mnie wr?cz uczula :roll: .
Nie wiem, mo?e jednak s? najwa?niejsze ? Mo?e kto? neutralny by si? wypowiedzia?, bo najwyra?niej nie dociera to do mnie ?
Co o tym s?dzicie w?a?ciciele myszek (niekoniecznie rasowych) ?

P.S. Twoje pierwsze myszki widzia?am tylko w dziale "In Memoriam", który od jakiego? czasu nie dzia?a...
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2005-12-26, 21:08   

S?uchaj, ale ja nie rozumiem o co Ci chodzi,
To jakie masz z kim stosunki to twoja sprawa.
Napisa?am tylko z jakiej hodowli s? pierwsze blue. :spox:
Tak, ten dzia? nie dzia?a od 2 tygodni, bo zajmowa?am sie przygotowaniam do ?wi?t.

Dziwi mnie to ?e kilka dzia?ów ni?ej potrafisz normalnie zemn? rozmawia?, na innych forach te?, a na podanie nazwy przydomków - strasznie reagujesz.
Przepraszam jak to Cie tak urazi?o. Przydomki nie s? najwa?niejsze (sama te? je podajesz), ale przynajmniej wida? jak reagujesz na inne. :mrgreen:
_________________
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-26, 22:18   

Widzisz, rozmawiam normalnie z ka?dym, bo to co teraz pisze ma si? jak piernik do wiatraka do moich stosunków z innymi hodowcami. Z Amperi te? normalnie moge porozmawia?, tylko na forach ?adko kiedy si? wypowiada i nie ma okazji porozmawia? na forum. Chocia? najwyra?niej uwa?asz, ?e najlepiej "zwali?" wszystko na kumoterstwo itp.
Po prostu s?dzi?am, ?e sprawa z blue jest wyja?niona, a jednak...
Ja nie napisa?am, ?e pierwsze blue s? z mojej hodowli :? ... tylko, ?e je (cytuje) "mam u siebie". W ogóle NIGDY NIGDZIE nie napisa?am, ?e s? z mojej hodowli te pierwsze dwa (bo PARDON, ale 4 s? ju? z mojej), a wszycy z uporem pisz? to pod moimi wypowiedziami propos niebieskich. To mo?e napisz jak mam pisa?, ?eby by?o czytelne ?

Co do drugiej cz??ci Twojego posta to oszcz?d? mi prosze tych "innych" :|...
Podaje przydomki, szkoda tylko, ?e pomijasz Mou BEBELTAVARO, a zdj?cie jako? trzeba podpisa? :roll: .

O prosze, wybacz mi Natalio, ?e wspominaj?c o moich pierwszych rasowych myszkach, czyli ?wi?tej pami?ci Ananasie i maj?cym si? nie?le mimo wieku Dorianie nie wymieni?am ich imion i przydomków MYSI OGRÓD i DYNAMIMAUS :roll: ... no i wspominaj?c o ojcu Camelli (AMPERI) i Croppa (AMPERI !), a dziadku 4 oblivionków niebieskich nie wspomnia?am CHURCHILA DYNAMIMAUS. Tak wi?c wybacz, ah wybacz ! Od teraz ZWASZE, ale to ZAWSZE b?d? wymienia? te wspania?e myszy :lol: !

Chocia? Ananas Bia?y MYSI OGRÓD jest w "in memoriam", a wi?c sytuacja podobna do Ciebie, tylko mój memoriam dzia?a... Dorian Gray DYNAMIMAUS jest w "samczykach", a Churchil DYNAMIMAUS te? si? o dziwo znalaz? na podstronie Croppa AMPERI i podstronie Camelli AMPERI jako ich ocjciec, ale psss, ja jestem be, nie wymieniam nigdy przydomków, o nieee... ale zobacz, pisze przydomki, teraz dobzie ? Chocia? mo?e powinnam rozpisywa? ca?y rodowód ka?dej wymienionej przeze mnie myszy ? Na pewno znalaz?oby si? wi?cej DYNAMIMAUSÓW, MYSICH OGRODÓW i AMPERI... :spox:
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
Ostatnio zmieniony przez Presea 2005-12-27, 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2005-12-26, 22:59   

My?le jednak ?e jeste? troche przewra?liwiona,
napisa?am kilka zda? (faktów bez podtekstów, pretensji itp tylko w formie ciekawostki - bo bardzo ?adko si? zdarza zaczyna? hodowle od dwóch facetów)a robisz mi litanie pocz?wszy od swojego psa, poprzez inne hodowle od A do Z, sko?czywszy na tym ?e nie mam doko?czonej swojej strony. Po co? albo raczej sie nie pytam - poniewa? nie ma nad czym dyskutowa?.
_________________
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-26, 23:46   

?o ? No to mnie zaskoczy?a? :P ... ale dobra, nie chcesz dyskutowa? to nie. Ja nie dyskutuje, bo "nie mam o czym" (argument jak dla mnie po prostu ?mieszny).

Nie wiem, mo?e i jestem przewra?liwiona, ale od czego?, czy te? kogo? si? to zacz??o, nie ? A wydaje mi si?, ?e dobrze wiesz od jakiego tematu konkretnie, bo wcze?niej nawet s?ówka nie pisn??am na ten temat. Chc?cy czy nie wraz z pierwszym postem poruszy?a? w?a?nie i temat przydomków i temat niebieskich za jednym razem (dla mnie to ju? chyba temat tasiemiec).

Kupuj?c tych dwóch ch?opaków zielonego poj?cia nie mia?am, ?e kiedy? zostane hodowc? ! Jak pisa?am przede wszystkim jestem mi?o?nikiem myszy i kupi?am ich po prostu "dla siebie" - jako dwa pupilki. Hodowli w ka?dym razie nie planowa?am.
Kieruj?c si? ich wyborem (jako, ?e nie mieli by? do hodowli) nie patrzy?am na przodków, bo patrz?c pod k?tem "nie-hodowcy" rodowód nic mi nie mówi? - zreszt?, ?eby dosta? w ?apki rodowód i co? z tego wynie?? to trzebaby by? nie?le rozeznanym w myszach rasowych... Zupe?nie szczerze pisz?c, ja poj?cia nie mia?am co mam z tym "fantem" pocz?? :P i nie przypuszcza?am, ?e b?dzie to jednak co? wa?nego.

Napisa?a? "Ja mam na stronie dane moich pierwszych myszek, uwa?am to zabardzo wa?ne.
" zwróci?am tylko uwag? na to, ?e jednak nie masz. Sorry, my?la?am, ?e mo?e nie wiesz. Ja np. o koszmarnym wygl?dzie mojego menu nie wiedzia?am (mam bardzo wysok? rozdzielczo?? na monitorze), a dowiedzia?am si? po paru miesi?cech istanienia strony, kiedy wesz?am na ni? u kole?anki. A zdziwi?am si? bardzo, bo pomy?la?am, ?e szkoda, ?e nikt nie zwróci? mi na to wcze?niej uwagi :( .
Ale pardon, nie b?d? ju? pisa?, bo si? zrobi "litania" na temat menu na mojej stronie (jak?e ciekawa :roll: ).
Szkoda tylko, ?e dla mnie wieczne wymienianie pe?nych imion i przydomków brzmi jak litania. Dla mnie Dorian Gray DYNAIMAUS to "Dori", wi?c ró?nica chyba jest... w domu te? nie mówie do niego "Dorianie Gray DYNAMIMAUSIE" :roll: . A propos psa - ja mówie Gabi, a w rodowodzie ma tyle samo liter co Dorian i wcale nie na "G". Jak kto? chce moge napisa?, ale w?tpi? ?eby kogokolwiek to jaki przydomek i rodowodowe imie ma mój pies :roll: ... o to mi chodzi?o. Chocia? to, ?e np. ciebie to zupe?nie nie obchodzi sama piszesz.

Odbij? pi?eczk? i zapytam, po co ten Twój post (ten pierwszy) ? Co to wnosi ??? Co wnosi to, ?e Ananas nazywa? si? Ananas, a nie np. Amon-Ra ? W?a?nie po to ta dyskusja - prosz? wyt?umacz mi co wnosi przydomek w takim temacie, bo naprawde nie rozumiem ???
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2005-12-27, 00:06   

Jednak mam je na stronie g?ównej.
Poprostu tak napisa?am o Ananasie,
nie mia?o to nic wnosi?, ale widze ?e jeste? przewra?liwiona na tym punkcie.
Moje myszki te? maj? imiona domowe i tak do nich mówie i to jest raczej naturalne, wi?c nie wiem co tak wszystko prze?ywasz.
:lol:
_________________
 
 
 
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-26, 12:11   

witam, pani Presea mi bardzo pomogla na innym forum o myszach :)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-26, 14:18   

Oho ja Cie jeszce nie wita?am :D Wi?c witam i o zdrowie pytam :D
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT