AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz kolczasta
Autor Wiadomość
aniabania 
M?ody Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-12-30, 18:28   
   Myszy: Thelma & Louise


Wiem, ?e m?ode myszki powinny mie? odst?p 5mm, a w?a?nie klatki na które patrz? maj? standardowo 11 mm i zastanawiam si?, czy to nie za du?o. Ale znowu kolczatki nie s? takie ca?kiem ma?e, i jak je przystawi? do innych myszy, to je przerastaj?:).

Zdecydowa?am si? na kolczaste g?ównie z tego wzgl?du, ?e (1) s? urocze i maj? du?e oczy;) (2) podobno nie ?mierdz? za bardzo, a mam ma?? kawalerk? (?winka morska moja mimo wymiany trocin co 2-3 dni intensywnie pachnia?a), (3) s? podobno wytrzyma?e i prze?yj? 3 dni bez opiekuna.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-12-30, 21:23   

Wi?c tak z tego ?e posiada?am te niesamowite zwierz?tka postaram si? odpowiedzie?.

aniabania napisał/a:
1. Gdzie je mo?na kupi?? W gr? wchodz? Katowice i okolice. Wczoraj widzia?am myszki w sklepie zoologicznym w silesii, ale nie mam zaufania do tego typu sklepów. Myszki w tym sklepie mia?y - na oko - 5-6 cm + ogon. Nie wiem, jaki to mo?e by? wiek?
Zale?y mi na dwóch samiczkach, z ró?nych wzgl?dów, st?d trzeba jeszcze b?dzie nauczy? si? rozpoznawa? ich p?e?.

Gdzie kupi? : w sklepie, niestety nie powiem którym, nie znam Katowic.
Co do rozrózniania p?ci nie za bardzo wiem poniewaz moich nie
bra?am na rece i nie powiem niestety. Ale mysle ze podobnie jak u zwyk?ych myszek.

aniabania napisał/a:
2. Klatka: dno ok. 40x30 cm, wysoka na min. 50 cm. Rozstaw pr?tów - 1,1 cm. Czy to nie za du?a odleg?o?? pr?tów?

Klatka rozmiarowo wystarczy. Co do pretów nie wiem chyba tez bedzie dobrze, ale nie wiem jak z bardzo mlodymi myszkami bo gdy sa mlode sa naprawde przebiegle i nie wiem czy to nie za duzo. Musze zapytac sie mojej kolezanki ona hoduje myszki kolczaste.

aniabania napisał/a:
Spodoba?a mi si? ta:

Nic nie widze :roll:

aniabania napisał/a:
3. Co lepsze - ?wirek, piasek czy trociny? A je?li ?wirek, to jaki rozmiar (bo istniej? przecie? ca?kiem drobne i ca?kiem spore)

S? to zwierzaki, ktore zyj? w norach. Kochaj? kopa?. piasek raczej odpada, pytanie ?wirek czy trociny. Szkoda ze nie masz akwarium to bys bez problemu mogla sypac im trociny. Ale do klatki mysle ze zwirek. Taki sredni, zeby nie pylil sie za bardzo , ale takze zeby nie chodzily myszki po wielkich bruzdach.

aniabania napisał/a:
4. Przeczyta?am, ?e myszki kolczaste mo?na zostawi? same na kilka dni (np. 3), oczywi?cie zapewniaj?c im odpowiednie warunki. B?d? zmuszona tak czasami robi?, mam nadziej?, ?e faktycznie jest to mo?liwe,

Jak dla mnie to nielogiczne a trakze nie mozliwe. Nie wydaje mi sie zebys mog?a zostawic je na 3 dni raczej gora na 2. Zalezy ile jedzneie nasypiesz i ile jest osobnikow, Wiadomo kazdy zwierzak potrzebuje swiezej wody i jedzenia.

Zreszt? podziwiam Ciebie i zainteresowanie tymi zwierzakami, poniewaz jest ma?y (!) procent ze sie je da oswoic. Jaa mialam kilka kolczastych i zadnej nie udalo mi sie oswoic a naprawde próbowa?am. Wredne ma?py i juz :P A gryz? piekielnie mocno. Jest to gatunek ma?o oswojony z cz?owiekiem o bardzo trudnym charakterze.
Wi?c zycze powodzenia :h??:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
aniabania 
M?ody Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-12-30, 21:34   
   Myszy: Thelma & Louise


To, ?e s?abo oswajalne, w ogóle mi nie przeszkadza:) kupi? dwie, wystarczy mi, je?li one siebie zaakceptuj?. A nam albo si? uda (do czego b?d? d??y?) albo nie:).
Z tym zostawianiem - wiem, ?e te myszki pij? niewiele, i ?e ogólnie s? wytrzyma?e fizycznie, wi?c - podobno - przy odpowiednim zaopatrzeniu w pokarm i zostawieniu np. dwóch pe?nych poide?ek nie powinno chyba by? z tym problemu. Takie informacje posiadam m.in. z waszego forum. Tu chodzi o 2 doby. Mia?am wiele zwierz?t, i ?adnego z nich nigdy nie zostawia?am, bo si? nie da?o i nie by?o takiej potrzeby. Teraz zdarza mi si? wyjecha? na 2 noce, dlatego szukam zwierz?tka, które nadaje si? do takiego ?ycia, st?d te pytania. A zwierz?ta uwielbiam wszelakie, i tych które mia?am by?oby pewnie ponad 10, bardzo ró?nych, wi?c podchodz? do tematu bardzo powa?nie. Je?li tu mi teraz kto? powie, ?e absolutnie NIE, to po prostu ich nie kupi?:). Napisa?am te? do hodowcy, czekam na odpowied?.
Co do rozpoznawania p?ci - na razie ogl?dam rysunki;)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-12-31, 12:56   

Mysl? ze tak, ze mozesz je zostawi?. jezeli bed? mialy wode i jedzenie. Zreszt? w miedzy czasie zaobserwujesz ile mniej wieej pij? przez 2-3 dni ;) I bedziesz wiedziala ile wody im potrzeba i zostawisz troche wiecej.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
aniabania 
M?ody Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 29
Wysłany: 2008-01-01, 18:54   
   Myszy: Thelma & Louise


To dobrze:)
Zastanawia mnie jeszcze rozstaw szczebelków. Nie potrafi? znale?? du?ej klatki, która ma odst?py poni?ej 1 cm, standardowo to 1,1 cm. Chyba myszy b?d? ucieka?:) przeczyta?am ju? wszystko o klatkach.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-01-01, 19:14   

jakby co to mo?esz wieksz? klatke zabezpieczy? metalow? siatk? o odpowiednich oczkach :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
aniabania 
M?ody Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 29
Wysłany: 2008-01-01, 19:39   
   Myszy: Thelma & Louise


Jak mnie do tego zmusz?, to tak zrobi?:) bardzo podoba mi si? klatka animals master 2, ale niestety nigdzie nie mog? si? dowiedzie?, jaki ma rozstaw pr?tów. 1 cm jeszcze by?oby ok, ale ponad to ju? siatka konieczna.
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-01-02, 08:34   

Doros?e kolczaste wydaj? si? by? troche wi?ksze od myszy domowych.
Ale mo?e u niech tez obowi?zuje zasada, ?e gdzie si? zmie?ci g?owa tam i reszta;)
Tutaj na forum by?o ma?o osób z kolczatkami, ale b?y. Mo?e uda Ci si? odszuka? te osoby i podpyta? na PW albo gg.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2008-01-02, 23:19   

Myszy kolczaste mo?na przy zapasie wody i pokarmu (granulat w karmniku siatkowym) zostawi? i na 10 dni.

Odradzam klatki, polecam terraria. Wymiary min. 60 x 40 x 30 cm na 2-3 Acomys sp ( 40 x 30 cm to puszka b?dzie :( ), koniecznie da? wzbogacenia ?rodowiskowe - kryjówki, konary do wspinania si?.
Dieta jak dla gryzoni pustynnych - niskot?uszczowa, warto przestawia? na granulaty, najlepiej uzupe?niana owadami. Niech?tnie zjadaj? warzywa i owoce.
 
 
aniabania 
M?ody Myszaty


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 29
Wysłany: 2008-01-03, 10:01   
   Myszy: Thelma & Louise


Pituophis bardzo Ci dzi?kuj? za odpowied?.
Z ro?nych wzgl?dów wola?abym klatk?, i na niej chyba stanie, chocia? rozumiem zalety terrarium. Klatka b?dzie mie? wymiary 58d? x 30szer x 50wys.
Z tym zostawianiem to tylko tak awaryjnie, ale ciesz? si?, ?e jest to mo?liwe.

[ Dodano: 2008-01-03, 16:27 ]
Acha, je?li chodzi o kryjówki i wspinanie si?, to zapewni? im wiele atrakcji:). Przeczyta?am ju? na temat tych zwierz?t chyba wszystko, co jest w sieci.
 
 
justi 
Szara myszka


Hodowla: nie mam
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2009-08-26, 10:52   

Przepraszam, ?e odkopuj? stary temat.

Dosta?am niedawno w prezencie myszk? kolczast?. To m?odziutka samiczka. Czyta?am, ?e kolcztki to zwierz?tka stadne i dlatego zastanawiam si? nad dokupieniem kole?anki dla mojej ma?ej. Ale troch? si? boj?, bo czyta?am te?, ?e bywaj? agresywne, ?e ??czenie ich w stado jest trudne i czasami przebiega bardzo burzliwie. No i mam dylemat.
Bardzo prosz? o rady.

Tak w ogóle moja kolczatka to chyba jaki? wyj?tkowy egzemplarz, bo jest bardzo oswojona. Spokojnie mog? j? bra? na r?ce, g?aska?. Sympatyczna jest.
 
 
sebik222 
Szara myszka


Imi?: Sebastian
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-12-04, 18:19   jaka to rasa

Witam jestem w posiadaniu 5 myszek które dosta?em podobno s? rasowe ale nigdzie nie mog? znale?? co to za rasa ubarwienie to czarny szary i bia?y kolor maja czarne wyupiaste oczka i krótsze pyszczki i troche d?u?sza sier?? ni? zwyk?e labo.. z charakteru p?oche bardzo szybkie i cz?sto skacz? i non toper wal? kup?. gdzie? na fotce widzia?em podobn? i by? podpis mysz japo?ska
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-12-04, 19:05   
   Myszy: Bobek


sebik222, maj? rodowód? Je?li nie to to nie s? myszki rasowe.
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
sebik222 
Szara myszka


Imi?: Sebastian
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-12-04, 19:12   

rodowodu nie maj? ale mo?e taka odmiana myszy ma jak?s nazwe bo chcial bym troche sie o nich dowiedziec
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2010-12-04, 19:16   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


Wy?upiaste oczy kojarz? mi si? z mysz? kolczast?. zobacz sobie zdj. na google no i porównaj. Twoje myszy nie s? rasowe, ale mog? by? mieszank? jakiej? rasówki z labo.. tzn. w typie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT