AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie si?/mo?liwe przyczyny drapania
Autor Wiadomość
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-12-28, 13:46   

To dobrze. Mysla?am, ?e ze 3 dychy, a ja ju? nie mam kasy w ogole ;x
A matka powiedziala, ze dla myszy nie warto tyle wydawa? :evil: No ale mo?e te kilkana?cie z?otych po?wi?ci! (Ale z niej ?y?a, jakby ma?o kasy jej by?o :roll: ).
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-28, 18:49   

I jak tam czuje sie myszak, wszystko wporz?dku?? By?a? u weta?? Je?li tak to co powiedzial??
Mam nadzieje, ?e wszystko dobrze :)
 
 
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-12-28, 19:35   

Czekam do soboty ;/

Chocia? ju? nie ma tak czerwonego karku.

Ca?y czas mam nadzieje, ?e to jednak alergia^
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-28, 20:13   

Prawdopodobnie mój na ?ció?ke by? uczulony. Postaraj sie jak najszybciej pojsc do weta.Od kiedy zacz??a si? drapa???Zmienialas jej ostatnio ?ciolke na inna(jeszce przed tym jak zaczela sie drapac)??Ile latek(albo miesiecy, dni:D)tak w ogole ma twoja myszka??
 
 
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-12-28, 20:32   

Po kupieniu ?ció?ki nowej si? zaczela drapac, narazie jej teraz zmienilam na papierowe reczniki.
Myszka jest ze mn? prawie rok.
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-28, 21:25   

Prawdopodobnie ma ten sam problem co moja. Ja tez zmienilam jej sciolke i po 2 tygodniach zaczela sie drapac, a potem byly strupy(jesli chodzi o czas, po którym zacz??a sie drapa? to zale?nie od myszy,ale to ok.1-2 tygodni po zminieniu ?ció?ki na któr? jest uczulona-tak powiedzial mi wet).Mo?esz sprawdzi? pod mikroskopem ?ció?ke, bo mog? to by? tez pasozyty. Je?li tak jest to, gdy we?niesz sianko pod mikroskop powinna? zauwa?y? jakie? robaki, albo co? co skacze.Wtedy mo?e sie okaza?, ?e to s? jednak paso?yty. Nie wiem za bardzo wiecej o pasozytach u myszy- jak je leczyc czy co?, ale wet bedzie wiedzial. Jesli chodzi o same strupy myszka sama sobie robi te rany z powodu tak mocnego swedzenia.
?ycze Twojej myszce powrotu do zdrówka
Z moja jest lepiej, ale ca?y czas ?pi i od czasu do czasu si? podrapie(ale nie tak cz?sto jak wtedy). Chyba bedzie oki :)
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-12-28, 21:29   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Ciesze si? ?e ju? wszystko dobrze :) ,trzymam kciuki tez za majtkow? myche. :wink:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2006-12-29, 20:08   

Moja myszka juz wygl?da leiej(ale jeszce sie drapie). Je?li chodzi o spanie to teraz bedzie d?u?ej spala, bo ma juz swoje latka, ale i tak bedzie moja najukochansz? myszunia. Troche jej sie siersc skleila od tych mazi. Mo?na tak troche przemy? mysz chociazby woda, zeby sie ta siersc odkleila?? Czy lepiej zostawic w spokoju, bo moze by? gorzej....boje sie tez o to, ze wzgledu na sam wik myszki-zeby sie nie przeziebila, albo zeby nic jej nie bylo.

Dodano: 2006-12-29, 20:08
Moja myszka juz wygl?da leiej(ale jeszce sie drapie). Je?li chodzi o spanie to teraz bedzie d?u?ej spala, bo ma juz swoje latka, ale i tak bedzie moja najukochansz? myszunia. Troche jej sie siersc skleila od tych mazi. Mo?na tak troche przemy? mysz chociazby woda, zeby sie ta siersc odkleila?? Czy lepiej zostawic w spokoju, bo moze by? gorzej....boje sie tez o to, ze wzgledu na sam wiek myszki-zeby sie nie przeziebila, albo zeby nic jej nie bylo.
 
 
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2006-12-29, 20:15   

wytrzyj mokrym r?cznikiem, a pó?niej osusz ;]
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-12-29, 21:11   

Nie mokrym r?cznikiem tylko we? papier toaletowy/chusteczk?, lekko zwil? i przetrzyj.
_________________
 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2007-01-07, 14:02   

Moja myszka zacz??a si? teraz tak mocno drapa?, ?e a? ma z 1/4 skór? w strupkach. NA?ozy?am jej tak?" Kamizelke " na siersc(zrobion? z skarpetki), ale wiem, ?e j? to strasznie boli:(. Juz myslalam, ze bedzie lepiej, ale teraz widze, ze rany sie powiekszyly. Prawdopodobnie jest uczulona na sianko, ale...czy kiedy? odrosna jej te braki siersci??Boj? sie tez o jej wiek, bo jak wczesniej pisalam ma ona ok.2,5 latka... czy to mo?e byc przeszkod? w odrastaniu siersc( czytalam,ze na starosc w?asnie ?ysiej?). Kiedy w ko?cu przestanie sie drapac(juz drapie sie od 2 tygodni)? Wet powiedzial mi, ze za 3 dni od podawanie leku, ale on i tak malo go je i nadal sie drapie-lek daje mu od 4 dni i nie wiedac poprawy( ten lek to "eczekan"- daje go mu rozpuszczonego w wodzie).
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-01-07, 22:23   

No to jezeli nie ma poprawy i jest coraz gorzej to pedz do veta !! Myszka d?ugo nie pozyje wkoncu zdechnie !! I jezeli jest uczulona na sianko to go wcale nie dawaj ..
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
ala:D 
M?ody Myszaty
ala


Dołączyła: 21 Gru 2006
Posty: 17
Wysłany: 2007-01-08, 17:17   

ale ja bylam juz z nim u weta....ale ze niby zdechnie?? Ka?da mysz uczulona na sianko zdycha pr?dzej czy pozniej????
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-01-08, 17:49   

To idz i jeszce raz .
ala:D napisał/a:
Ka?da mysz uczulona na sianko zdycha pr?dzej czy pozniej????


To mnie zdo?owa?o.....
Jezeli ktos uczulony na mleko je wypije co sie z nim dzieje ? Z ci?g?ym kontaktem wkoncu umiera !! Jak jest na siano uczulona to zabierz je jak najszybciej !!

P.S skad wiesz ze jest na siano uczulona ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
majtky 
M?ody Myszaty
bójcie si?.



Wiek: 31
Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 24
Wysłany: 2007-01-08, 18:40   

Odstaw siano, zast?p je tymczasowo np. r?cznikiem papierowym (ja tak zrobi?am).
Moja by?a uczulona na troty i jej przesz?o, od tego napewno nie zdechnie.
Mo?e ma jeszcze jaka? in?? chorob?? :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT