AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Strupy, ?upie?, bak apetytu (infekcja skorna/alergia)
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-13, 16:26   

Niedziou napisał/a:
P.S. a mo?liwe ze taka infekcja skórna zmieniejszya jego apetyt???


Mo?liwe.
Ka?da choroba czy odczuwany dyskomfort chyba w sumie moga zmniejszy? apetyt.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-13, 16:38   
   Myszy: Fafik


Wet powiedzia? ze to jest infekcja skórna a najprawdopodobniej odczyn alergiczny i mozliwe ze zwiazany z tymi jego odglosami! Ale to tylko przypuszczenie weta i mowi ze nie nalezy sie tym zabardzo sugerowac!
Chcial mu dzisiaj dac odrobine sterydu w zastrzyku ale ostatecznie dzisiaj mu podarowal zastrzyk i dostal maluch masc w ktorej jest odrobina sterdu! Mam ni? smarowac skóre rano i wieczorem i pod koniec tygodnia pojawi? si? na kontroli!

Martwi mnie jednak jego osowialosc po tej wizycie u lekarza! Mam nadzieje ze on z tego wyjdzie :( ! Niby wyszedl sam z klatki szybko jak tylko mu ja otwarlam ale od razu usiadl sobie na swoim pluszowym misiu:(

[ Dodano: 2007-08-14, 10:13 ]
Zawarto?? sterydu w ma?ci zdecydowanie zmniejszy?a dziwne odg?osy!Fafika ca?y czas by? cichutko! Pewnie to zas?uga sterydu ktory jest w niej obecny!

A tutaj zamieszczam fotke ma?ego Fafika z ma?cia na plecach :P To ma?y obraz n?dzy i rozpaczy!

http://img472.imageshack....p1030282dq6.jpg
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-18, 15:33   Leczenie nie daje rezultatów
   Myszy: Fafik


Jestem bardzo zmartwiona poniewa? chodz? z Fafikiem do lekarza i nie widz? ?adnej poprawy!
Na dodatek jak juz pisa?am w innym temacie dosta? jakiego? dziwnego ?upie?u na skórce
i odrobink? ma ja zaczerweinion? na grzbiecie ale sie nie drapie wi?cej ni? zwykle! Dosta? na to ma?? ze sterydem. Po tej ma?ci wszystkie jego dolegliwo?ci zwi?zane z oddychaniem i dziwnymi odg?osami ust?pi?y ale myszka by?a okropnie pobudzona!Gryz? pr?ty nie móg? usiedzie? na miejscu tylko biega? i rozrabia?! I nie wiem czy sie dobrze czul czy by? na?pany :(
Je?li chodzi o skrók? ma?? nie pomog?a!Wiec wet da? mu inna ma?? tym razem przeciw grzybiczna! Mam smarowa? do przysz?ego tygodnia! Martwi mnie tylko to ze po dostawieniu tej ma?ci ze sterydem myszka znowu ma?o biega du?o ?pi i znowu rz?zi przez nosek!
Naprawd? nie wiem ju? co robi?!Wiem ze pewnie trudno b?dzie ja wyleczyc ca?kowicie ale przynajmniej chce mu to zminimalizowac ?eby sie dobrze czul i korzystal ze swojego mysiego ?ycia! Ale przeciez nie moze zyc caly czas na sterydzie:(

Czy kto? nie ma z was jakiego? pomys?u??:(
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-18, 16:02   

Niedziou napisał/a:
Po tej ma?ci wszystkie jego dolegliwo?ci zwi?zane z oddychaniem i dziwnymi odg?osami ust?pi?y ale myszka by?a okropnie pobudzona!

Tak w?a?nie dzia?a steryd. Ale to nie jest leczenie tylko maskowanie objawów.

Niedziou napisał/a:
Martwi mnie tylko to ze po dostawieniu tej ma?ci ze sterydem myszka znowu ma?o biega du?o ?pi i znowu rz?zi przez nosek!

Bo sko?czy?o si? maskowanie objawów i "sztuczne" zmocnienie po sterydzie.

Niedziou napisał/a:
Ale przeciez nie moze zyc caly czas na sterydzie:(

No nie mo?e, bo go wyko?czy "w?a?ciwa" choroba a Ty nawet nie b?dziesz widzia?a o jej istnieniu bo objawy b?d? maskowane przez steryd.

Cytat:
Czy kto? nie ma z was jakiego? pomys?u?

Ja mówi?am, ?e wg mnie mysz powinien dosta? antybiotyk.
Je?eli jest szprycowany sterydem.... to antybiotyk ju? mu du?ej ró?nicy nie zrobi. Z moich do?wiadcze? w leczeniu myszy wet dawal zastrzyk antybiotyku (jednocze?nie chyba Baytrill i Catosol czy co? takiego) przez 3-5 dni i w tym czasie zastrzyk ze sterydu co drugi dzie?.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-18, 16:45   
   Myszy: Fafik


Emielcia ja sie pyta?am raz weta czy nie ma antybiotyku a ona powiedziala ze na alergie nie ma antybiotyku i co ?? przeciez nie przegadam wetowi bo i tak wie ze wiecej wie :/
Ale moge podac nazwe tych lekow i jakos z nia pogadac moze wet sie wreszcie zdecyduje na cos!Bo mnie wkurza takie narazie zero postepow
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-18, 17:26   

Niedziou, no ale jak to mo?e by? alergia, skoro nie dzia?aj? na mysza leki na alergie - sama tak pisalas...
Jasne ?e nie wiem lepiej ni? wet, i w dodatku nie widze twojego mysza....
Ale z moich rozmów z wetem i z tego co czyta?am na sieci to takie troche beztroskie podawanie sterydów mo?e mie? gorsze skutki ni? terapia antybiotykowa (gdy jej nie potrzeba), bo maskuje objawy i choroba mo?e si? rozwija? utajona.
Je?eli trwa to tyle czasu to albo idz do innego weta, albo poro? tego co masz o antybiotyki... tak szczerze mówi?c to nie wiem czy jest szansa na ca?kowite wyleczenie Twojego zwierzaka, je?eli tak d?ugo przechodzi? z t? chorob? (wet mi wspomina? co? o nieodwracalnych zmianach w uk?adzie oddechowym - w cz?sci analogicznej do naszych zatok ale u myszy to jest w jakiejs innej postaci - spowodowanych nieleczon? chorob?) ale uwa?am ?e to chyba ju? najwy?szy czas sprobowa?...

A no i co ciekawe, 2 wetów mi powidzia?o ?e nie daje si? leków na alergie je?eli nie wykluczy si? choroby uk?adu oddechowego bo mo?na tylko pogorszy? wtedy. ?e najpierw antybiotyki i jak one nie pomagaja to dopiero leczy sie w kierunki alergii, albo jednoczesne podawanie antybiotykow, sterydow i czegos na alergie.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-18, 18:33   
   Myszy: Fafik


Emielcia napisał/a:
Niedziou, no ale jak to mo?e by? alergia, skoro nie dzia?aj? na mysza leki na alergie - sama tak pisalas...

No mnie wlasnie tez tutaj cos nie pasuje!Podawalam mu leki typu Zyrtec i inne na alergie i nic a objawy sa ksiazkowe dla alergii! Dziwna sprawa!Zgadzam sie!
Emielcia napisał/a:
podawanie sterydów mo?e mie? gorsze skutki ni? terapia antybiotykowa (gdy jej nie potrzeba), bo maskuje objawy i choroba mo?e si? rozwija? utajona.

Wiem wlasnie co to za swinsto te sterydy i czuwam nad tym i nie pozwalam tego podawac wetowi jesli on mowi ze aaa to mozna mu podac tutaj steryda moze mu przejdzie! Zawsze wtedy mowie ze sie nie zgadzam na podawanie na zapas! Wiem co moga z nim zrobic!

Emielcia napisał/a:
tak szczerze mówi?c to nie wiem czy jest szansa na ca?kowite wyleczenie Twojego zwierzaka


Tez w to watpie ale przynamniej chce mu to zminimalizowac jakos wstrzymywac te chorobe by go nie meczyla! Licze sie z tym ze nie da sie tego wyleczyc ale napewno da sie to jakos zlagodzic i ulatwic mu zycie!

W poniedzialek pojde do jednego weta jeszcze bez Fafika porozmawiam z nim moze powie cos konkretnego! Wiele diagnoz i badan juz mial wiec opowiem wetowi o tym!Moze powie cos sensownego i ksladnego i wtedy ewentualnie zaprowadze do niego Fafika!

Bede probowac do upadlego chociaz obecne niepowodzenia troche mi podcinaja skrzydla!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-18, 19:25   

Niedziou napisał/a:
objawy sa ksiazkowe dla alergii

Ksi??kowe róznie? dla zapalenia p?uc...

Niedziou napisał/a:
moze powie cos konkretnego! Wiele diagnoz i badan juz mial wiec opowiem wetowi o tym!

Myszy za bardzo nie ma jak diagnozowa? niestety.
Dlatego leczy si? zazwyczaj "na wszystko naraz" zestawem antybiotyk + steryd (+ czasami ewentualnie cos na alergie).
Wg mnie i tak lepszy taki zestaw o szerokim dzia?aniu ni? brak dzia?ania/leczenia :)

(Mówie o chorobach uk?adu oddechowego bo tylko takie mia?am okazje leczy?, z innymi nie mam do?wiadczenia)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-18, 21:35   
   Myszy: Fafik


Rozumiem Emielcia! Zapalaenie p?uc to mi sie nie wydaje bo chyba tak dlugo by nie wytrzymal z tym!

No nic pogadam z wetem! Zoabcze co powie ten do ktorego chodze z nim juz od jakiegos czasu i ten ktorego przyuwazylam na swoim osiedlu! POgadam popytam!Powiem napewno co sie dowiedzialam!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-20, 18:54   Kolejna szansa na wyleczenie!
   Myszy: Fafik


By?am dzisiaj u innego weta!Opowiedzia?am mu co dzieje sie mojej myszce!Facet wypytywa? dokladnie co i jak i powiedzial ze jesli leki na alergie nie daja rezultatow to poporstu nie jest to najprawdopodobniej alergia! Podejrzewa bakterie chlmysie lub mykoplazy (nie pamietam ktore wymienil zupelnie mi wypadla nazwa z glowy tak przejeta bylam ze facet gda cos innego niz pozostali i prponuje cos konkretnego). Dal fafikowi lek na te wlasnie bakterie i powiedzial by podawac jedna kropelke do pyszczka dziennie! I ze narazie nic nie place dopiero jak myszce pomoze to sie dogadamy bo za nic nie bierze a myszki szkoda wiec probujemy jej pomoc! Dodal ze bardzo lubi myszki i szczurki! Facet wyglada ze wiedzial o czym mowi a jeszcze starszy gosc wiec zielony nie jest! Mam nadzieje ze moze to cos pomoze!


Cala jestem zdenerwowana czy to da jakis rezultat!Okropnie bym chciala!
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-20, 20:48   

No to bardzo fajnie ale nie trzeba bylo kolejnego tematu tworzyc ) S?dze ze ktos powinien je po?aczyc ;)
Czekamy na rezultaty z leczenia i dobrze ze wybra?as sie do innego veta ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-20, 21:20   
   Myszy: Fafik


No mozliwe ze to w nnym temacie! Mam nadzieje ze mnie administratorzy nie oskubia, ale chcialam poprostu podkreslic ten wzny dla mnie temat!

Z gory przepraszam administracje forum za problem jesli on jest !!!!

Starsznie bym chcala by maluch sie lepiej poczu? po tym! Narazie ?pi i nie widze po pierwszej dawce zadnych skutkow ale nic nie przychodzi od razu wiec czekam! Mam nadzieje ze maluszek jeszcze dzisiaj porozrabia co nieco pomimo wszystko!

Okropmnie nie martwi jak wieczorem spi i nie ma zamiru wyjsc z domku ale smakolyki jak mu sie daje pozera w predkoscia swiatla!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Jagoda 
Mysi Bywalec



Imi?: Jagoda
Wiek: 31
Dołączyła: 21 Cze 2007
Posty: 178
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-08-20, 22:19   
   Myszy: Chica, Szarlotta (za TM: Mysia)


Niedziou no to fajnie, ?e nie p?acisz za to co nie pomaga :)
Mam nadziej?, ?e Fafikowi si? polepszy ;)
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-20, 22:25   

ja tez mam tak? nadzieje!!!! trzymamy kciuki!!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2007-08-21, 17:50   
   Myszy: 18!


wow nareszcie swiatelko w tunelu!! napisz za jakis czas jak postepy w leczeniu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT