AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki w?asnej roboty
Autor Wiadomość
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-03, 19:51   
   Myszy: Lilka


A ja mam inny pomys?. Mam klatk? mini duna i obecnie dwa myszory w niej, ale zamierzam mie? 5 i nie chc? ?eby by?o im t?oczno i pomy?la?am sobie ?eby po??czy? dwie mini duny postawione obok siebie takimi tunelami od habitrala: http://www.zoologiczny.sk..._186_323___6847
http://www.zoologiczny.sk..._186_323___6852
Musia?abym wyci?? w dunach idealne dziury... Ale my?l?,?e jako? temu podo?am. Kto? tak ju? robi?? Mo?e w jaki? inny/?atwiejszy sposób?
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 27
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2009-05-03, 21:00   
   Myszy: sporo...


ja nie robi?am, ale na upartego mo?na trzyma? 5 myszy w jednej dunie, ale je?li masz warunki do dostawienia 2 to czemu nie! b?d? mia?y frajd?! :smile:
_________________
 
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-03, 21:09   
   Myszy: Lilka


Na upartego to mo?naby trzyma? 15... ;] Tzn hodowcy trzymaj? do 6 w dunie jak s? ma?e samiczki, z tego co czyta?am na forum PZHMMR. I wiem, ?e pewnie mysiory by nie mia?y z tym problemu jakby by?o ich 5 w dunie, ale wi?cej frajdy jest jak jest wi?cej miejsca. Poza tym to by?by pretekst, ?eby np mie? 7 mysiorów :D . No... ale nadal czekam na kogo? kto próbowa? ??czy? klatki. No a jak nie, to b?de pierwsza i wszystkim opowiem do?wiadczenia. ;)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-05-03, 21:41   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Ja mam jedn? klatk? z tunelikami a te? chc? dokupi? mini dun? i w niej wywierci? dziury :) To nie ma problemu je?li tylko kto? zgodzi si? odsprzeda? z jakiej? swojej klatki elementy zespajaj?ce dziur? z tunelem :) to takie dwa kr??ki jeden montuje si? na tunel a drugi od wewn?trz klatki na zwyk?? dziur?.

No chyba ?e sklei? ale mog?oby to by? niewygodne :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-03, 21:45   
   Myszy: Lilka


Takie kr??ki? http://www.zoologiczny.sk..._186_323___6847
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-05-03, 22:03   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


To s? kr??ki do ??czenia tuneli. On te? ma by? ??czony do tunelu na zewn?trz. Brakuje jeszcze pier?cienia wprowadzanego w wewn?trz klatki który je spoi w ca?o??.

No ale ju? na dobrej drodze jeste? :D
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-03, 22:10   
   Myszy: Lilka


hmmm... no to mo?e jaka? uszczelka... albo spróbowa? zzrobi? tak? dziur? ?eby ten pier?cie? wszed? w t? dziur? i wtedy doczepi? taki tunelik: http://www.zoologiczny.sk..._186_323___6852 i w drug? dziur? znowu pier?cie?... je?li rzeczywi?cie to jest do ??czenia tuneli, no to powinno dzia?a? tak jak mówi?. :D Jestem genialna. ;P

[ Dodano: 2009-05-03, 22:12 ]
Musz? przej??si?do zoologa i na ?ywo to poogl?da?... Po maturach. ;] ach jak?e cudowne to ?ycie po maturach b?dzie ;P
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-05-03, 22:15   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


No tyle ?e jak wsadzisz kr??ek do dziury to czy ?ciany klatki nie zape?ni? gwintu do któego ma si? zmie?ci? owy tunel ? :)

Wiesz, zawsze mo?na kupi? i pokombinowa?, du?o nie kosztuje a i mo?e si? przyda? kiedy?.

Jak co? opatentujesz - daj zna? ;)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-03, 22:30   
   Myszy: Lilka


no mo?e jutro skocz? do jakiego? zoologa w celu rozlu?nienia si?... ;] i jak co? wykombinuje to na pewno napisz?! a teraz ide sie wyspa?. :)

[ Dodano: 2009-05-04, 15:08 ]
By?am w zoologu. Mieli rurki i ??czniki ferplastu - ta?sze. Szkoda ?e w internecie nigdzie ich nie widzia?am, bo tam wysz?oby pewnie jeszcze taniej. No i teraz tak. Pani by?a nie mi?a i powiedzia?a ?e to g?upi pomys? bo mi klatka p?knie, po czym odwróci?a si? nie pi?cie i zacz??a co? sobie liczy? na kartce. Nie zd??y?am doko?czy?,?e chyba si? nie zrozumia?y?my,bo mi nie chodzi o gór? klatki tylko o kuwet?, która jest mi?kka przecie? i mo?naby dziury no?em zrobi? a maj?c profesjonalny sprz?t to pewnie problemu nie b?dzie. Tylko teraz nie wiem jak to b?dzie z pier?cieniami i rurk?. Bo teoretycznie rurk? ferplastu wk?ada si? do pier?cienia, a ten pier?cie? teoretycznie mo?na przyklei? do tej dziury tylko nie wiem czy to w rzeczywisto?ci b?dzie dzia?a?o a potem zostan? z dziur? w klatce :D no ale chyba zaryzykuje... zaraz jad? do drugiwego zoologa,?eby popatrze? co tam maj? i mo?e tam b?dzie milsza obs?uga, to co? mi doradz?. ;)

[ Dodano: 2009-05-04, 19:17 ]
W drugim nic nie by?o. Beznadzieja... Chcia?abym dorwa? taki mega wielki sklep zoologiczny gdzie by?yby wszystkie produkty ze sklepów internetowych i by?yby niskie ceny i obs?uga by?aby mi?a, inteligentna i znaj?ca si? na zwierz?tach... :shock: Marzenia. :cry:

[ Dodano: 2009-05-06, 10:24 ]
Po namy?le, stwierdzi?am, ?e kupi? wi?ksz? klatk?, zwyk?? Dune (dla ?winek, o wymiarach 71,5x46x31,5cm). Bo nie wiem co wyjdzie z wiercenia dziur, a jak zniszcz? klatk?, to szkoda b?dzie. Nie b?de mog?a jej ani sprzeda? ani u?y?. Jedynym problemem jest to,?e odst?py mi?dzy szczebelkami na górze s? du?e 2,5cm. B?de musia?a poszuka? drobnej siatki hodowlanej, tylko problem w tym,?e sprzedaj? j? po 20 metrów a mi jest potrzebny 1m max... No ale zobaczymy. No wi?c na tym si? ko?czy moje ??czenie klatek. ;)
 
 
milimetka 
Starszy Myszaty



Imi?: Dominika
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 89
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2009-05-08, 12:29   

Wczoraj zrobi?am ca?kiem niez?y interes
Za paczk? L&M light dosta?am wieeeelka szynszylówk?. Odst?p mi?dzy pr?tami nie ma 1 cm wi?c b?d? mog?a swobodnie trzyma? w niej moje myszory. Klatka jest wielka. si?ga mi do pasa :) Tylko jest jeden ma?y problem.... Nie ma kuwety
W klatce by?y kiedy? koszatniczki, które kuwet? po prosu ze?ar?y... Macie mo?e jakie? pomys?y jak wykona? tak? kuwet?? Myszy b?d? mia?y w niej raj. Beda sie gubi? we w?asnym domu Tylko ta nieszcz?sna kuweta... Niby mo?na z plexi... Tak jak zrobi?am koszow? klatke. Ale nie wyobra?am sobie drugi raz przechodzi? tego samego Wykonanie kuwety z plexi by?a dla mnie drog? przez m?ke... czekam na pomys?y W niedziel? chcia?abym wszystkie myszy (stare i nowe) wpu?ci? do nowego mieszkanka...
Dodam, ze pomys? z wykonaniem kuwety ze szk?a odpada... Klatka ma du?? podstaw? i nie radzi?abym sobie z ci??arem przy myciu.
Czekam na Wasze pomys?y :) Mo?e razem co? wymy?limy :)
_________________
"...by si? pozby? z?ych humorów, robi? zup? z muchomorów...":)
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-08, 14:18   
   Myszy: Lilka


1) Jakie? kuwety s? dost?pne w sklepie zookozio?ek. To s? kuwety specjalne do klatek, tylko koszty pewnie wysokie.
2) Moja kole?anka ma tak? wielk? kuwet?, bo ma r?cznie robion? kaltk? dla szynszyli, kupi?a j? chyba w jakim? sklepie typu castorama. My?l?, ?e tam mo?naby co? znale?? przydatnego.
3) Stara szuflada? Albo skleci? z deseczek po prostu i potem pomalowa? lekierem eko dla zwierz?t. To prawdopodobnie b?dzie najta?sze i naj?atwiejsze do znalezienia.

A przy okazji: ?WIETNY interes :D
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-06-04, 19:50   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


Ferplast nam zrobi? mi?? niespodziank?, czyli klatki ??czone i przygotowane do ??czenia. Zobaczcie:
Combi 2 (najwi?ksza duna+sala gimnastyczna): http://www.ferplast.com/s...05/frm_pagina=1
Olimpia (Klatka + przerobiona sala gimnastyczna): http://www.ferplast.com/olimpia_eng.php
Topy (Pojemnik z 4 metrami trocin + klatka): http://www.ferplast.com/s...06/frm_pagina=1
Novy (Pojemnik przygotowany do ??czenia): http://www.ferplast.com/s...17/frm_pagina=2
Gabry 50 (Akwa + klatka, podobnie jak w Topym): http://www.ferplast.com/s...06/frm_pagina=1
_________________
?yczenia dla was
Ostatnio zmieniony przez Pur 2009-06-05, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-06-04, 22:09   

http://www.ferplast.com/s...06/frm_pagina=1

To jest u mnie w sklepie... nie pytajcie za ile :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-04, 22:11   

stawiam 300-400 z??
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-06-04, 22:14   

ponad 350 z?.... 8)
Chyba ich pogie?o ... z lekkaa :shock:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT