AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy leczy?/operowa? nowotwory
Autor Wiadomość
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-18, 21:26   Czy leczy?/operowa? nowotwory
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Hej...Dzisiaj jak dawa?am jedzonko mysiakom to otworzy?am klatk? i Suzi sobie wysz?a i zobaczy?am, ?e jaka? taka ?apka jedna jej pogrubia?a...No to lekko za ogonek j? podnios?am ?eby to obej?e? i ma naro?l...My?l?, ?e to czerniak tak jak mia?a Mysia, a operacji chyba nie ma sensu robi? bo Mysi odros?y guzy...Suzi chyba nied?ugo umrze:( Ja nie chc?! Ale i tak ma ju? prawie 2 latka...Jeszcze si? nie m?cz ale jak co? b?dzie j? bola?o to j? u?pi? ale mam nadzieje, ?e po?yje jeszcze dosy? d?ugo bo ja wiem, ?e to ju? babcia...
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-18, 21:52   
   Myszy: Fafik


No staro?? nie rado??. Dbaj o ni? jak najlepiej skoro ju starutka ?eby do ostatniej chwili by?o jej dobrze :) Dobra opieka potrafi zdzia?a? cuda :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-19, 15:47   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Wiem...Teraz b?d? z ni? du?o czasu sp?dza?a ?eby mnie zapami?ta?a z jak najlepszej strony:) Mam nadzieje, ?e po?yje jeszcze sporo...Nie wymagam du?o bo wiem, ?e mysiaki d?ugo nie ?yj?:( A potem trzeba b?dzie ze Smysi? du?o siedzie? bo sama zostanie:(
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-10-19, 16:39   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Kiedy stanie si? najgorsze drugiej myszce b?dziesz mog?a kupi? kole?ank? :) Bardzo mi przykro z choroby Twojej myszki. Mimo wszystko spotka?abym si? z vetem i pokaza?a mu myszk?. Mo?e jednak to co innego ?

Powodzenia :]
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-19, 17:18   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


Mo?e...W?a?nie tak my?la?am ?eby i??...Ale operacja by mog?a Suz? zabic chyba bo to narkoza a ona nie jest ju? m?oda:(A do Smysi mi mama nie pozwoli dokupi? kole?anki bedzie przez szybk? patrze? na braci i tatu?ka ale jakby co to ja ich razem nie puszcz?!:P
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
miau 
Mysi Bywalec



Imi?: Ewelinka
Dołączyła: 29 Kwi 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-10-19, 17:43   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3


marta_merph, czerniak to ?agodny nowotwór, wi?c nie rozumiem, dlaczego nie leczy?a? [z tego, co czytam] poprzedniej myszki :/
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-19, 19:59   
   Myszy: Fafik


marta_merph napisał/a:
A potem trzeba b?dzie ze Smysi? du?o siedzie? bo sama zostanie:(


Mój od zawsze jest sam , po?wi?cam mu ka?d? prawie wolno chwilk? i nie widz? by mu by?o jako? ?le tak wi?c , odpowednie zabawki, odrobina uczucia i mo?e t zdzia?a? cuda :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
marta_merph 
Mysi Bywalec



Imi?: Marta
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 124
Skąd: Lublin City xD
Wysłany: 2007-10-19, 20:06   
   Myszy: Stiuard, Szcz??ciarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)


miau, weterynarz powiedzia?, ?e to odro?nie...I odros?o musia?am Mysi? po 1 miesi?cu od operacji u?pic:( Strasznie sie m?czy?a

[ Dodano: 2007-10-21, 19:50 ]
O Bo?e!!! Jak super! Nawet nie wiecie jak si? ciesze...Suzi znik? ten guz! ma tylko malutkeigo który czy? jak si? dotknie!!! Co? pomyli?am sie ale to sie zdarza chyba kazdemu :P Ale sie ciesz?!
_________________
Cz?owiek musi nauczy? si? chodzi?...a ko? z tym si? rodzi... Kocham Ci? Czeremosz ;**
 
 
 
majson
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 6/3/6
  Wysłany: 2008-12-13, 15:59   babel przy ogonie i miska czy poidelko

moja myszka ma guz pod ogonem bardziej z boku nie znam jej wieku jest dziewczynk? ma zero kontaktu z innymi myszami. Babel spowodowa? ze ma problemy z chodzeniem nie d?ugo nie b?dzie mogla wej?? bo domku. jedzenie daje jej to samo tydzie? temu da?am jej inne drobniejsze sianko ale tydzie? temu a choroba rozpocz??a si? dzi? lub wczoraj. Móg? jej zaszkodzi? py?ek od kredy ale tablica z kred? stoi tam od oko?o dwóch tygodni. miesi?c temu zachorowa?a na ?wierzbice(mia?a strupy) ale weterynarz da? jej zastrzyk i wyzdrowia?a. chcia?am jeszcze zapyta? czy ma?a myszka mo?e pi? z poid?a czy si? zakrztusi i czy lepiej dawa? misk? z wod? czy poide?ko? bo narazie daje jej miske a w niej osadza sie jakby ?luz na bokach
Ostatnio zmieniony przez majson 2008-12-21, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-13, 16:23   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Czyli raczej jest to nowotwór, a je?eli myszy to ju? zaczyna przeszkadza? jedynym wyj?ciem jest jej u?pienie.
majson napisał/a:
choroba rozpocz??a si? dzi? lub wczoraj.
Ale ?e niby ten guz si? pojawi? dzisiaj to raczej nie mo?liwe... :roll:
 
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-12-13, 16:45   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


Idz z nia do weterynarza u mojej myszki równierz urós? guzek przy kroczu.Podje?am decyzje ?e nie bede ja usypia? tylko bedziemy próbowa? a? do skutku by pozbyc sie tego okrutnego guza guz by? tak du?y ?e tak jak twoje myszka mia?a problemy z chodzeniem.Poddana by?a operacji wetka usune?a guza zaszy?a myszke mysza sie obudzila ;) 10 dni rekonwalestencji w odosobnieniu i wyzdrowia?a.By? to nowotwór nie ma równierz gwarancji ?e nie bedzie przezutów na inny organ.Guz nie przyrós? do tkanki miesniowej wiec mozna by?o go bezpiecznie wycia?.Sprawdz czy guz pod dotykiem przemieszcza sie jesli tak to dobrze tak jak mowie da sie usun??.Im szybciej to za?atwisz tym lepiej dla myszki.Jednak istnieje taka mozliwosc ze myszka nie przerzyje operacji wiec to musi byc powazxnie przemyslona decyzja.Dla porównania pokaze ci zdjecie mojej myszki jak guz by? w po?owie rozwoju i ju? przeszkadza? myszce chodzic z dnia na dzien by? coraz wiekszy ?rednica guza 3cm na zdjeciu jest mniejszy


A tutaj po wycieciu guza mysza pare godzin po operacji


_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-13, 16:47   

majson napisał/a:
Móg? jej zaszkodzi? py?ek od kredy ale tablica z kred? stoi tam od oko?o dwóch tygodni.

Py?ek od kredy nie zaszkodzi?by tym bardziej, nie spowodowa?by guza.
majson napisał/a:
pomó?cie (!) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sad:

Nie pomo?emy w ?aden inny sposób ni? przez napisanie: Odwied? ponownie weterynarza, póki jest jeszcze jaka? nadzieja, chocia? myszki organizm jest tak ma?y, ?e nie wiem czy si? uda co? z tym zrobi?. Niestety ode mnie tylko tyle us?yszysz, ?eby opiekowa? si? myszkom, dba? o ni? i ?yczy? jej jak najd?u?szego i dobrego ?ycia a gdy tylko si? pogorszy i wida? b?dzie, ?e cierpi - u?pi? j? dla jej dobra i ?eby si? nie m?czy?a :(
P.S. Myszk? pewnie masz z zoologicznego? Je?li tak to ju? wiesz czemu lepiej ich tam nie kupowa? :/ niestety maj? one problemy genetyczne, kazirodztwo te sprawy.
a tu masz podobne tematy:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=641 najobszerniejszy temat o guzach
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=4488 guz

Mo?esz podj?? si? operacji ale jest to ryzykowne. Twoja wola. :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
majson
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2008-12-13, 21:02   

dzi? wieczorem zauwa?y?am ze b?bel jest tak du?y ?e ma ogon na boku. zacz??a robi? tez owiele mniejsze kupy. wydaje mi si? ?e operacja nie pomorze :cry:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-13, 22:06   

Czyli tak jak pisa?am.
P.S. Pomo?e a nie pomorze - sorry, ?e w takiej chwili zwracam uwag? no ale jednak razi :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-13, 22:28   

Cytat:
wydaje mi si? ?e operacja nie pomorze

A Ty co weterynarz jeste? ?
Zapierdzielaj z ni? do veta i umawiaj sie na wyci?cie guza a nie marudzisz i piszesz g?upoty !
majson napisał/a:
choroba rozpocz??a si? dzi? lub wczoraj.

Nie mo?liwe...

majson napisał/a:
dzi? wieczorem zauwa?y?am ze b?bel jest tak du?y ?e ma ogon na boku.


i co ? fajna beka ? A nie lepiej by?oby pój?? do veterynarza ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT