AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakopywanie pokarmu
Autor Wiadomość
Shanoen'an 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 13
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-11-05, 23:15   Zakopywanie pokarmu
   Myszy: Chrupka i Ogryzka


s?uchajcie. moja mysza - Ogyzka dziwnie sie zachowuje. ja nie wiem - mo?e to jest naturalne, ale nigdzie nie mog?am dotrzec do tej informacji... jak wrzucam co?do klatki (np. wczoraj kawa?ek warzywka) to ona sie odwraca ty?kiem do tego i zakopuje w wiórkach... i tak dziwnie merda ogonem. tak jak grzechotnik. czyta?am z? jak mysz tak robi to znaczy ze jest zdenerwowana... czy to prawda? i dlaczego zdenerwowana? dlatego ?e nie lubi tego czego? do jedzenia czy jak? zastanawia?am sie czy moze sobie na pó?niej nie zakopuje ale takie myszki chyba nie bunkruj? na potem, prawda? zreszta ona potem i tak tego nie je... co myslicie o tym?
_________________
That's All Folks!
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-06, 15:21   

My?l?, ?e mo?e jej nie pasuje to co jej dajesz hehehe. Albo ma taki kaprys? Zawsze to robi? Mo?e ma do Ciebie jakie? ,,ale"? Mo?e si? czego? boi.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-06, 15:28   

jak d?ugo masz t? myszke"?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-11-06, 15:37   

Czy ty jesz to co Ci nie smakuje albo je?eli nie masz akurat na to ochoty?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-11-06, 15:40   

Kana, nie jest to normalne zachowanie myszy w stosunku do jedzenia.
Zakopywanie jest normalne, cz?sto myszy zakopuja a potem to odkopuj? i jedz?, dziwi mnie tylko to merdanie ogonem.
_________________
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-11-06, 15:48   

Fauka napisał/a:
Kana, nie jest to normalne zachowanie myszy w stosunku do jedzenia.

No to wszystkie moje myszy s? nienormalne ?? ... No wez mi nie mów takich rzeczy .. myszy wszystkiego nie musz? jesc jezeli byly do czegos innego przyzwyczajone.

Merdanie ogonem j? denerwuje poniewaz moze jest ma?o sowojona i jej przeszkadzasz .. robisz cos na jej terenie co jej sie nie podoba. :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-11-06, 16:02   

Kana, czytaj mnie dobrze, mówi? o merdaniu ogonem :roll:
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-06, 16:54   

Shanoen'an napisał/a:
wrzucam co?do klatki

Jak wrzucasz co? gwa?townie to myszka ma prawo si? wystraszy?.
Albo je?eli to co wrzucasz ma jaki? obcy zapach.

Polecam troche wi?cej spokoju no i oswajaj myszk? i przyzwyczajaj j? do siebie :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-06, 21:49   
   Myszy: Fafik


Zakopywanie jedzenie to normalna reakcja dla tych gryzoni, ale merdanie ogonkiem jest tu faktycznie dziwne. Warto si? przyjrze? j?zykowi cia?a myszki w tym czasie czy podczas gdy macha ogonkiem wida? np inne oznaki, które wskazywa?yby na strach lub zdenerwowanie? Mo?e to inna reakcja ? Nam trudno oceni? bo tego nie widzimy. A jak ju? kto? wy?ej napisa?, to mo?e zbyt gwa?townie lub zbyt du?e kawa?ki dajesz myszce do klatki?
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-07, 19:19   

Ja bym powiedziala odwrotnie :P Merdanie ogonem zdarza sie czesto,szczegolnie,jak mysz jest nowa i nie przyzwyczajona do czlowieka,a pierwszy raz slysze o myszy,ktora zakopuje jedzenie ;) Nie spotkalam sie z takim zachowaniem ;)
 
 
 
wasiczek 
M?ody Myszaty



Imi?: gawel
Wiek: 113
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-07, 19:23   

ja w?asnie ntez mam taki problem bo wydaje mi sie ze moja mysz tez zakopuje smako?ykia zauwa?y?em to wtedy gdy zmienia?em kiedy? trociny i jak juz skonczyklem i wpu?ci?em mysz do ?rodka to pierwsze co zrobi?a to zacze?a kopa? w rogu akwarium i tak sie powtarza?o pare razy a.? wkoncu przesta?em zwracac na to uwage
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-07, 19:25   

Samo kopanie - ok, ale zakopywanie jedzenia? ;) Jak wiewiorka? :lol: ;) Musze moje poobserwowac uwazniej :P
 
 
 
Shanoen'an 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 13
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-11-07, 23:24   
   Myszy: Chrupka i Ogryzka


no staram sieto rob? delikatnie... podchodze do kaltki bardzo powli i jak j? otwieram yto chwile odczekam zawsze zeby mysie mia?y czas wystawic pyszczkizobaczy? co tam im przeszkadza...:-) takze jesli chodzi o to to staram sie byc ostro?na i cicha. moze poprostu nie lubi? jak im si? przeszkadza i je to wkurza...=] hehe. ale mam nadzieje ze juz wkrótce bedzie dobrze, przyzwyczaj? sie jeszcze bardziej do mnie i b?dzie ok.
_________________
That's All Folks!
 
 
Jacuss94 
Starszy Myszaty


Imi?: Jacek
Wiek: 29
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 56
Skąd: Ko?o
Wysłany: 2007-12-27, 15:32   
   Myszy: Pysia


myszka zakopuje jedzenie i merda ogonem bo sie boi ze jej to jedzenie kto? zabierze - jak robi sie ciemno to dobiero myszka odkopie sobie jedzenie i w spokoju bedzie amciu-amciu robi? :wink: - przynajmniej moja tak robi
 
 
papio 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 18
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-03-03, 18:09   

Nie wiem co wy macie do tego zakopywania :D Moja Nelly (chyba chora jest na forum napisane) idzie do wybranego miejsca w akwarium kopie do?eczek i powolutku przeosi tam jedzonko. Kiedy? obserwowa?em j? co robi?a i wsadzi?em powolutku r?ke do akwarium i da?a mi jedzenie na r?k? po czym zacz??a w?cha? i my?lec :D zabra?a jedzenia i zanios?a do dziurki potem wieczorem odkopuje dziur? i zaczyna konsumpcje :D a Filipek czeka przy karmide?ku a? nasype now? porcje zare?ka bo wszystko znikne?o w przeci?gu 30 minut :D w?asnie dlatego sie zainteresowa?em tym znikaniem myslalem ze one tyle jedz? ale sie okaza?o ?e nelly to "piesek" :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT