AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmienie ma?ych myszy
Autor Wiadomość
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
  Wysłany: 2007-12-26, 11:10   Karmienie ma?ych myszy
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


No to zak?adam kolejny temat...mianowicie nie znalaz?am tutaj nic podobnego, a chcia?abym wiedzie?, w ko?cu kto pyta nie b??dzi...wi?c, od kiedy ma?e myszki jedz? samodzielnie i co mog? wtedy je????
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-28, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-26, 11:37   

Myszki jedz? samodzielnie ju? ok 21 dnia ?ycia ale nadal najwa?niejsze jest mleko matki, w 26 dniu ?ycia moga by? odstawione od matki. Jedz? to co normalna doros?a mysz czyli specjaln? karm? dla myszy oraz inne smako?yki.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-12-26, 12:36   

Dok?adnie. Maluchy jedz? wszystko co im dasz ( naturalnie dobrze jest im podawa? odpowiedni? karm? tj przeznaczon? dla gryzoni oraz jakie? drobniejsze dodatki od siebie np kolby, jakie? dropsy - nie za du?o itd). Gorzej jest jak maluchy nie maj? matki. By?y przypadki, ?e karmiono je mlekiem ale nie prze?ywa?y zbyt d?ugo.
Fauka napisał/a:
w 26 dniu ?ycia moga by? odstawione od matki.

Tak ale je?eli to jest twoja hodowla to nie radz? odstawia? maluchów, bo zawsze ra?niej itd. Oddzielasz tylko samce od samiczek wi?c dziewczynki z matk? spokojnie mog? zosta?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-26, 13:04   

Trzeba my?le? te? o samicy, je?eli jest przewaga samiczek to b?da nadal paso?ytowac na cycu co dla samicy jest wyczerpuj?ce. Moja przez ostatnie dni ucieka?a a jak tlyko otwieralam fauna chcia?a wyj?c i ju? nie wchodzi?.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-12-26, 13:16   

A n chyba, ?e tak. No to wtedy mo?na zostawi? kilka maluchów tj samiczki ma?e a reszt? równie? oddzieli?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-12-26, 14:12   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


dzi?kuj?, jeszcze nie wiem ile samców ile samic bo maj? dopiero 8 dni, ale informacje si? przydadz?!
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-26, 14:14   

Ja sprawdza?am p?e? u 4 dniowych m?odych.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-12-26, 17:12   

no Fauka nie ka?dy jest tak utalentowany jak Ty i umiej?tnie spr p?e? u tak m?odych myszek ;) Niektórzy maj? z tym problem nawet jak myszki maj? ju? futerko. Chocia? fotki z m?odymi s? na myszy.info ( rozpoznawanie p?ci) no ale to nie o tym temat :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-12-26, 17:33   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


có? Fauka, ju? raz przejecha?am si? sprawdzaj?c p?e? chomików, wi?c wol? poczeka? jak najd?u?ej si? da, po drugie naprawd? wol? ich nie dotyka? jeszcze przez jaki? czas bo matka nie jest do mnie jako? super przyzwyczajona( nie wiem czy jeszcze mo?e im co? zrobi? ale wol? dmucha? na zimne), b?d? je sprawdza? dopiero w jak wyjd? z domku:)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-12-26, 21:28   

Co do odpowiedzi do odstawiania maluchów to robi si? to gdy skoncz? 26-27 dni ;)
Samiczki przewaznie zostawia sie z matka a samce siup do oddzielnej klatki.
Maluchy jeszcze przez pare dni mog? meczyc mame ale potem przestaj? wiec nie ma zbytnio ryzyka ze j? zacycaja :P
Co do sprawdzania p?ci to specjali?ci potrafi? sprawdzic p?ec kilkudniowych oseskow, a przewaznie sie pewnosc ma przy czasie oddzielania maluchów ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-12-27, 12:04   

Kana napisał/a:
a przewaznie sie pewnosc ma przy czasie oddzielania maluchów

No w?asnie wi?c po co komplikowa? sobie ?ycie i m?czy? maluchy, ?apa? si? za g?ow? i my?le? nie wiadomo ile jaka to p?e? ;) Czasem warto poczeka?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
basia92 
Starszy Myszaty


Imi?: Basia
Wiek: 31
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 80
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-12-27, 17:10   
   Myszy: Reforma i Stringi[*], 13 maluchów oddanych do ich nowych domów


Dzi?kuj? za odpowiedzi :wink:

[ Dodano: 2008-01-05, 11:33 ]
moje maluszki maj? 18 dni a ju? samodzielnie jedz? :m:):
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2011-11-29, 09:09   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


Hm, przeczyta?am ten temat i ... nadal czuje niedosyt wiedzy w tym temacie :oops:
Ju? pisz? o co mi dok?adnie chodzi:
jak pewnie wiecie (bo zarzucam galerie fotami :lol: ) mam mysie szkraby. S? baaardzo m?odziutkie, wnioskuje to st?d, ?e s? baaardzo tycie, a do tego u braci moich panienek nie by?o wida? jeszcze "skarbów".
Wszystkie szkraby maj? przepi?kny apetyt, ale ... mam wra?enie, ?e jedna z nich (ta która przyby?a do mnie ostatnia) nie przybiera na wadze i jest szczuplejsza od siostry.

Zastanawiam si? wi?c czy s? jakie? produkty, które zadzia?aj? typowo na wzmocnienie tych male?stw.
Wiem, wiem, ?e s? to uroki brania myszek z zoologa ... ale s? u mnie i chce si? nimi zaj?? nale?ycie.
Czy np. takie szkraby nie s? za m?ode na Vibowit ? (bo to jest jedyne co mi przysz?o do g?owy...)

Dostaj? karm? dla myszek z Vitapolu, do tego zió?ka uzupe?niaj?ce dla koszatniczek, mieszank? suszonych zielonych warzyw, mieszank? suszonych owoców, p?atki owsiane górskie, a do tego jakie? ?wie?e jab?uszko, kie?ki soczewicy, marchewk?, pietruszk? itd.
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-11-29, 11:50   

a mo?e jest zarobaczona? w ko?cu to mysz z zoologa...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2011-11-29, 21:38   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


Biedroneczk4 napisał/a:
a mo?e jest zarobaczona?

no to by?a moja pierwsza my?l...wet jednak stwierdzi?a (mo?e nie dos?ownie), ?e .. jak zwykle panikuj? :oops: ...
Ta maluda jest u mnie raptem trzy dni, wi?c doradzi?a (znaj?c jej pochodzenie), ?ebym wpierw j? spróbowa?a przez najbli?sze dni odkarmi?, jak to nie przyniesie efektu to b?dziemy odrobacza?.
Dzisiaj powa?y?am szkraby i za dwa - trzy dni znowu je zwa?? ... wtedy nie b?d? ulega? z?udzeniom :oops:

Ponawiam wi?c Dobre Ciocie i Wujkowie moj? pro?b? i pytanie:
Czy np. Vibowit tym maluszkom nie zaszkodzi?
Czy np. Corn Flakesy i s?onecznik s? polecane w diecie maluszków na odkarmienie?

Oszsz...wybaczcie za takie szczegó?owe pytania, ale NIGDY nie mia?am takich mysich dzieci na wychowaniu :oops:
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT