AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamyczek
2008-01-30, 18:59
Mysz czy szczur
Autor Wiadomość
myszunia 
M?ody Myszaty
Ja nie gryze ;)



Imi?: Anita
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Mys?owice
  Wysłany: 2008-01-29, 23:38   Mysz czy szczur
   Myszy: Królik - Miki :*


Po ?mierci mojej myszki Miku? , która niedawno zmar?a [mia?a guza] .
S?siad zaproponowa? mi szczurka [malutkiego] , powiedzia? ?e za tydzie? jak zaczn? chodzi? mog? sobie wybra? p?e? i kolor . Mog? te? wybra? myszk? , ale nie wiem jakiej rasy on hoduje myszki . On prowadzi hodowl? , ma szczury , myszy , psy , w??e , papug? t? gadaj?c? i inne zwierz?ta ... To co mu si? uda to sprzedaje . Szkoda mi tych ma?ych zwierzaczków :( Moja mama brzydzi si? myszy , chomików , a najbardziej szczurów .
Szczury s? bardzo du?e , czyta?am w necie ?e powinny znajdowa? si? w grupkach [przynajmniej 2 szczury] . Ale mama nigdy mi nie pozwoli mie? 2 szczurów :(

No wi?c bardzo prosz? o wasz? pomoc wy wyborze mi?dzy myszk? a szczurem ;)
_________________
Anu ;*
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-23, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DarCia 
Mysi Bywalec



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 138
Skąd: Grudzi?dz
Wysłany: 2008-01-30, 09:16   
   Myszy: Chico ;)


Myszka
zalety:
- jest ma?ych rozmiarów, dlatego koszty klatki i jej utrzymania s? mniejsze
- przyjazne zwierz?tko, potrzebuj?ce kontaktu z cz?owiekiem, a tak?e z innymi myszkami
- ?atwe w przenoszeniu
wady:
- raczej nie mo?na pozwoli? jej na spacery po mieszaniu, bo ?atwo mo?e wej?? w niewskazane miejsce, a tak?e trudniej j? z?apa?

Szczurek:
zalety:
- mo?na go nauczy? ró?nych sztuczek, m.in. reagowania na imi?
- potrzebuje kontaktu z innymi szczurami oraz z cz?owiekiem
- mo?na puszcza? go na spacery po mieszkaniu, oczywi?cie pod warunkiem, ?e wcze?niej pozas?ania si? ró?ne zakamarki, kable oraz inne miejsca gdzie czyha na zwierz?tko niebezpiecze?stwo
wady:
- jest wi?kszych rozmiarów, potrzebuje do?? du?ej klatki, koszty jego utrzymania s? wi?ksze
- cz??ciej trzeba sprz?ta? klatk?
_________________
Chico zaprasza do swojej galerii: >>klik<< :)
http://animalia-domowe.blog.onet.pl <-- zapraszam!
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-01-30, 14:25   

Wybieraj?c zwierz? powinno dobiera? si? je tak by domownicy je akceptowali lub przynajmniej tolerowali. Przecie? nikt nie chce trzyma? w domu stworzenia którego sie bardzo boi ;)
S?dz? ?e myszki bylyby lepszym rozwi?zaniem, s? mniejsze i twojej mamie ?atwiej b?dzie si? pogodzi? z obecno?ci? myszy w domu. Szczury musz? te? by? 2, s? wi?ksze, ich zapach jest intensywniejszy i potrzebuj? jednak du?o wi?cej przestrzeni w klatce ni? taka myszka. S?dz? ?e myszki s? bardzo podobne do szczurkow, te? da si? nauczy? ich sztuczek, przychodzenia na cmokanie i innych rzeczy, trzeba to w?o?y? troszk? wi?cej wysi?ku ni? u szczurów ale zaewniam ?e to si? op?aci, poza tym bawi? si? z pupilem to sama przyjemno?? ;)
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-30, 15:22   

Fauka napisał/a:
ich zapach jest intensywniejszy

Tutaj bym si? nie zgodzi?a. Zale?y z jakimi myszkami by si? je porówna?o. Je?eli wybra?aby? samce myszki to na pewno by ?mierdzia?o od nich na kilometr znacznie mocniej i brzydki zapach unosi?by si? ju? po drugim dniu od wymienienia wiórków. Prawda, nie u wszystkich tak jest ale samce zaznaczaj? teren i ich mocz ma straszliwy zapach wi?c nie polecam.
Je?eli wybieramy mi?dzy szczurem, a mysz? to oprócz tego co powiedz? domownicy powinni?my sami pomy?le? jakiego zwierzaka bardziej lubimy i dla którego mieliby?my odpowiednie warunki. Obydwa zwierzaki - mysz i szczur s? stadne wi?c musz? mie? przynajmniej jednego towarzysza tej samej p?ci ( ponownie polecam samice, u szczurów s? te? dodatkowo mniejsze ni? samce ), u myszek mo?e by? mniejsza klatka chocia? równie? w obydwóch przypadkach powinna ona by? jak najwi?ksza. Je?eli b?dzie mniejsza to nale?a?oby dostarczy? gryzoniowi sta?e miejsce na wybieganie si? ( ?ó?ko, biurko itp, nigdy pod?oga! ).
Dobrze jest pomy?le? te? w?a?nie o sobie :) Bo podporz?dkowywanie zwierzaka do kryteriów rodziny jest dobre ale nie zawsze sprzyjaj?ce samej zainteresowanej osobie ( akurat tutaj chodzi o Ciebie myszunia ), poniewa? pytaj?c si? rodziny jakiego zwierzaka mo?na mie? w domu powoduje to, ?e to tak na prawd? rodzina wybiera Ci zwierzaka, a nie Ty sama. Zastanów si? co by? bardziej wola?a, myszk? czy szczury ( powy?ej mnie osoby wymieni?y zalety i wady wi?c masz mniejszy k?opot ) chocia? wg mnie to s? na prawd? bardzo podobne zwierzaczki. Ró?ni? si? zaledwie wielko?ci? i innym usposobieniem ale to i mi?dzy samymi osobnikami si? ró?ni wi?c w sumie wielko?? to g? ró?nica :) Tutaj mo?esz sama wybra? sobie gryzonia i jak ju? b?dziesz wiedzia?a jakiego wolisz to w t? stron? namawiaj rodzin?. Te zwierz?ta s? podobne wi?c rodzinie powinno by? oboj?tnie ( poka? mamie ró?ne opisy na necie o szczurach je?eli si? na nie zdecydujesz a zobaczy jakie to fajne zwierze, moja te? by?a na wielkie NIE a teraz przychodzi, karmi je i krzyczy na mnie, ?e np za ma?o picia maj?, a jest jeszcze powiedzmy po?owa poide?ka :P ).
Je?eli chodzi?oby o zwierzaki takie jak pies i w?? to rzeczywi?cie tutaj rodziny zdanie by?oby wa?ne, bo te zwierz?ta strasznie si? ró?ni?, ale mysz i szczur s? na prawd? podobne ;)
Nic innego jak trzy,a? za Ciebie kciuki! Wybierz dobrze, a w razie k?opotów w namawianiu rodziny wal na forum! Pomo?emy z argumentami ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-30, 15:44   

Jesli Twoja mama najbardziej ze wszystkich gryzoni boi si? szczurów, to w takim razie powinna? wybra? myszk?. Mo?e mama przekona si? do myszowatych i w przysz?o?ci b?dziesz mog?a liczy? na szczury. :wink:
Jak ju? wcze?niej zosta?o napisane szczur nie ró?ni si? bardzo od myszy, najwi?ksz? mi?dzy nimi ró?nic? jest wielko??. Niby ma?a to ró?nica, jednak na szczury potrzebna jest odpowiednio du?a klatka (szczury to zwierz?ta stadne, wi?c klatka na przynajmniej dwa szczury) to wida? od razu, ?e myszki pod tym wzgl?dem s? ?atwiejsze w opiece. Wcze?niej zosta?y ju? wymienione wady i zalety myszy i szczura, wi?c nie b?d? powtarza?. :smile: Wybór nalezy do Ciebie.
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-01-30, 16:08   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Nie wiem czy przenie?? do myszy-ogólnie,czy do dzia?u Inne zwierzaki hmm.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
myszunia 
M?ody Myszaty
Ja nie gryze ;)



Imi?: Anita
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Mys?owice
Wysłany: 2008-01-30, 17:45   
   Myszy: Królik - Miki :*


Kamyczek, nie wiedzia?am gdzie ten temat wstawi? , wi?c da?am go tutaj :razz:
_________________
Anu ;*
 
 
 
adrien 
Gadu?a Myszaty
ihatemilk



Imi?: adrien
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: gdynia
Wysłany: 2008-01-30, 18:55   
   Myszy: 18!


dla mnie myszy maja zdecydowanie wieksze walory obserwacyjne niz "spoleczne". pod wzgledem bliskiego kontaktu na dluzsza mete - zdecydowanie wole szczury.

po pierwsze, szczury mozesz spokojnie puszczac na kilka godzin po lozku a sama sobie w tym czasie np. siedziec na nim i czytac. nie robia co chwile pod siebie (pomijajac krotki okres oswajania). co jakis czas przybiegaja do ciebie (rowniez gdy sie wystrasza), chowaja sie w rekawie albo po prostu zaczepiaja cie zeby zwrocic swoja uwage. potrafia sie obok ciebie ulozyc i czekac az zaczniesz je czochrac, a w nagrode za pieszczoty liza cie po palcach. moje szczury po jakims czasie w koncu ukladaja sie kolo mnie i ida w kime:). ogolnie rzecz biorac, pod wzgledem socjalnym sa nieco podobne do np. kotow.

po drugie, szczur jest wiekszy gabarytowo niz mysz, wiec w razie chorob wymagajacych leczenia operacyjnego, jest wieksza szansa na operacji przeprowadzenie.


ps. nie wiem, moze z myszami tez mozna osiagnac taki stopien zazylosci ze beda sie zachowywac podobnie jak to wyzej opisalam - w takim razie zwracam honor : ).
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-01-30, 18:56   

Do myszy- ogólnie. Jezeli tam jest temat "myszy czy chomik" to to jest prawie to samo ;)

OK,dzi?ks. xD
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

Ostatnio zmieniony przez Kamyczek 2008-01-30, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zytka
Szara myszka


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-01-30, 19:08   

myszunia nie wachaj si? jak masz mozliwo?? bierz szczura a najlepiej ?wink? albo chomika. :smile:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-30, 19:21   

Zytka napisał/a:
a najlepiej ?wink? albo chomika

ee sorry ale to Ty by? wybra?a ?wink? b?d? chomika... myszunia zastanawia si? tylko nad myszk? i szczurem ;) A przynajmniej w tym temacie o tym pisze :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Zytka
Szara myszka


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-01-30, 19:32   

To napewno szczur :twisted: Mia?am wiec wiem jakie one sa diabelskie ale bardzo kochane!!!!!!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-30, 20:09   

No te? jestem za szczurkiem ;) Ale to jej wybór :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
myszunia 
M?ody Myszaty
Ja nie gryze ;)



Imi?: Anita
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Mys?owice
Wysłany: 2008-01-30, 21:37   
   Myszy: Królik - Miki :*


Ju? za kilka dni mam si? zg?osi? po szczurka lub myszk? do s?siada :m:):
Zanim si? zdecyduj? ostatecznie na szczurka lub mysz musz? je najpierw zobaczy? :razz: Gdy si? ju? zdecyduj? wybior? p?e? , kolor , imi? :m:
Nie mog? si? ju? doczeka? ^_^ Od razu gdy wezm? mysz/szczura do domu porobi? fotki i opisze jak go/j? nazwa?am :wink: Ale ja bardziej wola?abym samice :razz:
_________________
Anu ;*
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-01-30, 21:41   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Mam nadzieje,?e liczysz si? z tym,?e myszy i szczury musz? mie? towarzystwo?. :roll:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT