AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:13
Drapanie g?owy i ?ap (roztocza/?wierzbowce)
Autor Wiadomość
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:02   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Co do ganiania za ogonem, nie jestem specjalistk? od myszy, ale nie zauwa?y?am takiego zachowania u dwóch pozosta?ych mysiaków. Poza tym, gania za nim niemal?e bez przerwy od kilku ju? godzin.
Co do drapania, drapie si? niemal?e wsz?dzie, pyszczek, uszy, tak?e brzuszek, ?apki i okolice ogonka. Jestem chwilowo totalnie og?upia?a.

Z tego co wiem, nic jej si? z?ego nie sta?o. W kartonie by?y tylko kawa?ki kartonu i nic si? na ni? nie przewróci?o. Co do upadku, nie przypominam sobie, jedyna mo?liwo??, nawet je?li, to z wysoko?ci jakich? 10 centymetrów, co raczej nie jest gro?ne.
Na razie je normalnie, co do picia, czasami nie jestem w stanie zgadn?? w której klatce u?ywane jest poide?ko, ale w dniu dzisiejszym wszystkie mysioki pij? mniej, chocia? jest ciep?o.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-24, 16:09   

to bieganie za ogonem to mi na jakies neurologiczne zaburzenie wyglada
ale nie widze myszka i tylko tak zgaduje i mog? si? myli?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:13   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Emielcia, kobieto, nie strasz. I tak siedz? jak na szpilkach i patrz?, co si? dzieje w klatkach, jak tylko mam mo?liwo??. Póki co jest troch? ciszy, mo?e uda?o si? ma?ej zasn??.

P.S. Czy dobrze zauwa?y?am, ?e jeste? z Wroc?awia, czy tylko mi si? w oczach mieni od tych wszystkich postów, które dzisiaj napisa?am? Je?li tak, czy mo?esz poleci? dobrego weta?
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-24, 16:15   

Hmm bieganie za ogonem :D Mo?e mysli ze jest psem czy kotem ? :D :lol:
Nie no zarcik :P Ja nie mam poj?cia co to ma by?. Jak by j? ogon swedzia? to by go sobie w ?apki z?apa?a i podrapa?a z?bkami :wink: Co do swedzenia to moze byc to pocz?tek jakiegos uczulenia albo choroby typu grzyb czy pasozyty :roll: No nie jestem w stanie wiecej powiedziec. Ja nigdy chyba o czyms takim jak bieganie za ogonem nie s?ysza?am :razz:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:22   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Na razie wymieni?am im ?ció?k?, a ?e ?wie?a, bo dwudniowa, to nie by?o problemu z d?ugotrwa?ym sprz?taniem. Nie da?a te? sianka, musz? sobie poradzi? z kilkoma chusteczkami. B?d? je obserwowa? i zobacz?. Jak tylko si? zaogni, Rudzia poleci do wet'a i na troch? przeniesie si? do kartonu [za diab?a nie mam w czym jej przechowa?, bo na kolejn? klatk? miejsca w pokoju niet].
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-24, 16:23   

Derin napisał/a:
Czy dobrze zauwa?y?am, ?e jeste? z Wroc?awia, czy tylko mi si? w oczach mieni od tych wszystkich postów, które dzisiaj napisa?am? Je?li tak, czy mo?esz poleci? dobrego weta?

Tak.
Dopisz w profilu skad jestes :P
We wroc?awiu przychodnia weterynaryjna na ulicy G?ogowskiej (zaraz ogok Legnickiej).
Gabinet dla zwierz?t egzotycznych dr. Piasecki - pon-pi?tek 16:00-19:00
Chyba jedyny taki specjalista we wroclawiu, co nie przyjmuje psów i kotów, tylko wszystkie pozosta?e zwierzaki :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:25   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Co do ma?ego offtopa - dzi?kuj? za informacje. A co do miejsca, sk?d jestem, nie jestem Wroc?awiank?, pochodz? sk?d indziej, studiuj? gdzie indziej, i tak ogólnie, to mi chyba prawie ca?a Polska domem ;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 16:30   

eeej ja wam powiem, ze to bieganie..a czy twoja mysz nie jest jakos na ten bok przekrzyiona gdy tak biega? I czy jak j? wezmiesz na rece to przestaje i si? prostuje czy nie? Wydaje mi sie, ze to moze jakis wylew jezeli jest mozliwy u myszy... u mnie myszka tak miala nie mam zielonego pojecia dlatego. To byla moja ulubienica po jej mamusi kochanej :cry: T? wlasnie myszke karmilam przez strzykawk? i dawalam jej tez tak pic. Dzieki temu przezyla jeszcze pare dni ale smierc jest nieuniknina.... Tylko nie pisz, ze ona do tej pory tak biega bo mi si? az przykro robi na sam? mysl jezeli to jest to samo co u mojej.....
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:34   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Nie zauwa?y?am, by by?a przekrzywiona, budow? cia?a zdaje si? mie? proporcjonaln?. Nie wiem, ale chyba zauwa?y?am rank? na szyjce od pyszczkiem. Niestety, Rudzia jest do?? dzika i ci??ko j? z?apa?, by obejrze?, i tak si? dzisiaj do?? stresu najad?a, jak teraz zmienia?am ?ció?k? w klatce. Posiedz?, popatrz?, jak si? upewni?, to pewnie jutro pop?dz? do wet'a, chocia? miasta nie znam i troch? pob??dz?. Pozostaje mi mie? nadzieje, ?e to zwyk?e uczulenie. I chwilowo, czeka?.
Btw. Czy, w przypadku paso?ytów, mog?y si? objawi? z opó?nieniem i sk?d si? wzi??y?
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 16:43   

co do ranki pod pyszczkiem to moze byc ee swierzb. jezeli amsz myszke zinnymi to ja oddziel moze ale zaczekaj jeszcze na innych zdanie, bo moje moze nie byc trafne :wink: a pasozyty hmmm sciolke masz z zoologicznego czy z k?t?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-24, 16:48   

Luis, ?ciólka chipsi mais moze byc tylko z zoologicznego.

Derin, poobserwuj myszke i ja bedzie bez zmian do wieczora to lec do weta, najpozniej jutro... ale im szybciej tym lepiej
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-24, 16:49   

Derin napisał/a:
ale chyba zauwa?y?am rank? na szyjce od pyszczkiem.

G??boka ? Jak wygl?da ? Nie wiesz czy jest od jakiejs bójki czy od drapania ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:49   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


O tym, jak? ?ció?k? mam, ju? pisa?am, par? postów wy?ej zreszt?. Wi?c wystarczy u?y? skrola lub wska?nika myszki :P A skoro jest to taka a nie inna ?ció?ka, to z zoologa. Sianko te? kupne, ?e tak si? wyra??. Nie uczuli?o ani chomiczki, ani myszek, jak jeszcze Pyszczek i ?atka mieszkali razem [i moj? b?og? nie?wiadomo?ci? co do ich rzeczywistej p?ci].
Wi?c albo Rudzia jest potwornym alergikiem, albo co? przynios?a z zoologa, co znowu? wydaje mi si? ma?o prawdopodobne, bo tam teoretycznie maj? w?asnego weta. [To oczywi?cie trudne do weryfikacji, ale czasami trzeba wierzy? na s?owo].
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 16:52   

Kana napisał/a:
Nie wiesz czy jest od jakiejs bójki czy od drapania

Derin pisala, ze myszka ci?gle biega za ogonkiem i si? drapie wi?c chyba od drapania....
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 16:56   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Jak ju? napisa?am, Rudzia nie da si? z?apa?. A co do ranki, trudno okre?li?, bo jest w zgi?ciu i ci?gle chowa si? pod futerkiem. Staram si? usilnie monitorowa? jej uszka, ale to nie jest ?atwe. Na razie je. I si? gryzie. Ehh, stres.
Co do bójek, przy mnie by?y trzy, jedna powa?niejsza, potem w miar? spokój. Nie s?ycha? pisków ani ha?asu, wi?c obstawiam, ?e si? samiczki dogada?y.
Ostatnio zmieniony przez Derin 2007-08-24, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT