AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:13
Drapanie g?owy i ?ap (roztocza/?wierzbowce)
Autor Wiadomość
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-24, 16:56   

No ale wczesniej napisa?a ze mysz t?uk?a sie troche z kolezank? na poczatku :roll: Wi?c niewiadomo :roll:
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 17:04   

aaa.... no to rzeczywiscie... albo i od tego i od tego =.='
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-24, 17:40   
   Myszy: Fafik


Jesli tak biega za ogonem isie drapie silnie w roznych miejsach bardzo czesto to poprostu moze jakiegos pasozyta ma na skroze ktorego my nie widzimy? I biega tak bo poprostu jej wsystko przeszkadza swedzi ja nawet wm iejsach gdzie nie siega i jest jej z tym zle!
A myszka ma skoordynowane ruchy czy raczej chaotycne i niesk?adne? Bo jesli tak ma to rzeczywiscie jak ju Emielcia napisala moze to byc cos neurologicznego lub tez wynik jakiejs choroby ktora porazila uklad nerwowy!Od razu tutaj mowie ze nie musi to byc smeirtelne ani na stale uszkodzone!Leczenie moze cofnac ten objaw o ile to jest tak przyczyna jak mysle! NIe chce cie starszyc kolejny raz dmucham na zimne! A co do reakcji alergicznej to jest ich kilka rodzajow reakcja natychmiastowa i wlasnie opozniona czyli taka ktora daje o sobie znac po pewnym czasie!Zoabcz jak bedzie po eliminacji siana!Mo ze w tym sianie cos bylo?
Obserwuj i informuj!Jak to nie minie to tylko wet bo nikt z nas niejest tu specjalista by moj prorokowac co to moze byc!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 18:32   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Raczej skoordynowane, jedynie co, to chwilami podskakuje, tak jak cz?owiek, gdy si? go podszczypnie. Teoretycznie wi?c pasowa?oby to do paso?yta, jednak ja za nic w ?wiecie nie mog? zgadn?? sk?d si? to to wzi?? mog?o. Gdyby przynios?a z zoologa, to raczej by si? drapa?a od pocz?tku, a gdyby z?apa?a gdzie? w drodze [chocia? nie wiem jak i gdzie] to pewnie i jej wspó?lokatorka te? by si? drapa?a. Na razie troch? spokoju, chocia? samczyk w?a?nie uwi? sobie przeurocze gniazdko... ;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 18:33   

no dokladnie Niedziou. Wlasnie chcialam zaproponowac weterynarza i nic innego. Nawet nasze opinie czy rady nie zdzialaj? tyle co moze zdzialac weterynarz.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-24, 19:13   
   Myszy: Fafik


No to widocznie cos jej przeszkadza!A posozyt ma to do siebie ze czesto pojawia sie niewiadomo skad!A moze byla nosicielem jakiegos swinstwa i warunki wk torych przebywa( w zadnym wypadku nie rozum tego jakos zle bo mowie o czyms takim jak temperatura sciolka wilogotnosc) sprawily ze ten pasozyt sie ozywil i zaczal dokuczac myszce!Jedyna osoba ktora moze to stiwerdzic i fachowo obadac jest wet!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-24, 19:25   

Derin napisał/a:
Na razie troch? spokoju,

Je?eli dalej bedzie spokojnie to pewnie to bedzie od sianka ;)
Je?eli nie to do veta. Pewnie pobierze próbke naskórka zeby zobaczyc czy to pasozyt.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-24, 19:37   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Dzi?kuj? wszystkim za pomoc i sugestie, pozostaje odczeka? i wykombinowa? weterynarza, który ewentualnie przyjmuje w weekendy, a to sztuka, nawet w du?ych miastach. Mam mimo wszystko cich? nadziej?, ?e zawini?o co? w sianku, mo?e jakie? zio?o czy inna ro?linka. Czekam i patrz?, chocia? to chwilowo trudne, bo si? Rudzia zakopa?a w chusteczkach i nawet jej nosa nie widz? :)
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-25, 12:07   
   Myszy: Fafik


No skoro sie zakopala i sie nie rusza i spi to powinno byc OK!Widac cos ja podraznilo i sie drapala a jesli juz lezy spokojnie to powinno byc w porzadku!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-25, 12:21   

Niedziou przynajmniej na razie, ale ejzeli to si? powtorzy to le? do weterynarza!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 12:30   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


By?am dzisiaj w zoologu po karm? i zapyta?am czego to mog? by? oznaki. Zgodnym chórem powiedziano mi, ?e to ?wierzb, wi?c ma?a wyl?dowa?a w ma?ym faunarium [co prawda zrobi? tyci offtopa, ale musz? zacz?? na nie chyba oszcz?dza? ;) ]. W poniedzia?ek lec? do weta, musz? poczeka? a? mój ch?opak wróci, bo miasta za bardzo nie znam a do G?ogowskiej, jak patrzy?am na map? to mam daleko i wol? z mysi? po osiedlach nie b??dzi?. Wi?c mam nadziej?, ?e do poniedzia?ku za bardzo si? nie pokaleczy.

Mam te? pytanie: czy znacie mo?e jaki? sposób by udost?pni? ma?ej wod?? Bo nie sta? mnie by?o na zakup kolejnego poide?ka, a z miski wod? wyla?a [dodatkowym problemem jest to, ?e pomidor, nie mam wi?cej Chipsi, ostatnie wyl?dowa?y dzisiaj w faunarium [sianka wol? nie dawa?] i do poniedzia?ku równie? musi z tym wytrzyma?. Strzykawki nie posiadam. Co? innego si? nada?
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-25, 13:00   

Mozesz kupic jak?s wysok? miseczke która kosztuje 2 czy 3 z? ;) A poide?ko troche wiecej jakies 5-7 z? wiec naprawde to ine jest duzy wydatek ;)
Ma?a si? dalej drapie ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 13:07   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


@Kana: Ja wiem, ?e to nie jest du?y wydatek, jednak ilo?? pieni?dzy na koncie nie wzrasta codziennie, a w tym miesi?cu gryzonie kosztowa?y mnie i mojego faceta jakie? trzysta z?otych, a to naprawd? sporo kasy. Co do kupowania, nie widz? wi?kszego sensu mimo wszystko, bo to i tak tymczasowe, jak si? j? wyleczy, wróci do klatki a tam jest wszystko. I wiem, ?e zapasowe poide?ko czy wysoka miseczka to przydatna rzecz, ale chwilowo musi poczeka?. Mniej wi?cej do trzeciego, jak mi podskoczy liczba z?otówek.
I tak, dalej si? drapie. Dlatego jest chwilowo sama, a w poniedzia?ek do weta.
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-25, 13:12   

Derin napisał/a:
a w tym miesi?cu gryzonie kosztowa?y mnie i mojego faceta jakie? trzysta z?otych, a to naprawd? sporo kasy.

Nawet sie boje spytac dlaczego ;)

Derin napisał/a:
Co do kupowania, nie widz? wi?kszego sensu mimo wszystko, bo to i tak tymczasowe, jak si? j? wyleczy, wróci do klatki a tam jest wszystko.

No fakt tez o tym mysla?am wiec moze na ten czas wytrzymasz z miseczk? na wode i wymienianie ja raz dziennie ;) To zajmuje 2 -3 minuty ;)
Derin napisał/a:
I tak, dalej si? drapie. Dlatego jest chwilowo sama, a w poniedzia?ek do weta.

Kurcze szkoda a juz mysla?am ze to od sianka i happy end :(
No to do veta tylko jakiegos dobrego i wtedy leczy? malucha ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-25, 13:19   

Hm no to rzeczywiscie jak jak jezdzisz do tego weterynarza ci?gle to kasa tez potrzebna i to nawet z?otówka. Dlatego oszczedzasz hmm. A nie mozecie troche zarobic? Nie wiem... Albo pozyczyc kas?? Co do piseczki wysoka bedzie najlepsza, bo myszki lubia trociny d wody wsypywa? a moje nawet czasem podkopuj? si? pod miske i wylewaj? cal? wode albo na sciolke albo na....siebie. Dlatego poidelko jest lepsze. Ale jezeli tak z kas? krucho to wybor nalezy do ciebie. :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT