AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:13
Drapanie g?owy i ?ap (roztocza/?wierzbowce)
Autor Wiadomość
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 13:22   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Co do kasy: szybko mog? wyja?ni?, albo i nie tak szybko, a to b?dzie offtop,a le co tam, mo?e mnie nie zjecie. W lipcu dosta?am chomiczk? w prezencie urodzinowym troch? spó?nionym. Mieszka?a sobie spokojnie w klatce myszka kwadratowa [chyba, ci?gle mi si? te nazwy myl? a chwilowo nie mam ochoty przekopywa? si? przez temat o klatkach :P ale na pewno nie miki, to sprostowanie do mojego wcze?niejszego posta gdzie? tam]. I ?y?a sobie tam nie najgorzej, a? zacz??a si? nudzi? przeogromnie i mój ch?opak zakupi? jej giganta. Kiedy? tam, jak potem byli?my w zoologiku - czyt. jakie? pó?torej tygodnia temu zagapi? si? na myszki, a ?e wiedzia?am, ?e wola?by mie? myszki ni? chomika, to tym razem ja z dobroci serca zafundowa?am dwie sztuki - mia?y by? samczyki. Co wysz?o jest w innym temacie ;) Myszki wyl?dowa?y w tamtej klatce i by?oby ok, gdyby nie pewne zdziwienie, ?e jak to, to to nie s? dwa samczyki? To znowu? spowodowa?o zakup dodatkowej klatki, myszki i osprz?tu. Wydaje si?, ?e to wszystko nie kosztuje maj?tku, ale grosz do grosz, to to, to tamto, i kasa si? rozesz?a :) A do wyp?aty daleko :P
Co do wymiany miseczki: to akurat nie stanowi problemu. Problemem jest to, ?e t? wod? wylewa, a ?e z chusteczek ma pos?anie, wszystko zaraz t? wod? nasi?ka, a i zapas chusteczek mam ograniczony ;)
Co do dobrego weta: wybieram si? do tego, którego poleci?a Emielcia.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-25, 13:23   

je?eli nie poide?ko to wode mozna dac w kieliszku (do wódki), w kieliszku do jajek, itp..
czym? niedu?ym a wysokim (aby nie bylo ?atwi zasypa?) i najlepiej nie najl?ejszym (?eby nie by?o wywrotne) :P
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2007-08-25, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 13:25   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


@Luis: Ciekawe kiedy mam zarobi? troch?, skoro w sumie to ja pracuj? ;) Nie mam lat nastu i nie dostaj? kieszonkowego [bez urazy, m?odsze Panie :) ]. A utrzymanie si?, jedzenie, op?aty i takie tam kosztuj?. I jako? tak, có?, ci??ko tak dorobi? w tygodniu. Kasa na weta jest, ale na rozpust? ju? nie. Takie ?ycie.

[ Dodano: 2007-08-25, 13:29 ]
@Emielcia: Hm, Rudzia nie nale?y do myszek przepadaj?cych nadmiernie za kopaniem. Raczej woli rwa? chusteczki na strz?py, a jak mi zaci?gnie tak? do miseczki czy jakiegokolwiek kieliszka, to przerypane, ?e tak powiem. Poza tym w tym mieszkaniu, które wynajmujemy ci??kich kieliszków nie ma, a szklanych jej nie dam, za du?e ryzyko ?e p?knie jak b?dzie si? na niego wspina? albo rozetnie ?apk? staj?c na kraw?dzi, bo to akurat uwielbia.
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-08-25, 13:30   

Jezeri wyleje to nie lej jej co 5 minut wody ;) Dasz jej rza dziennie wypije tyle ile bedzie chciala jak wyleje to trudno jej problem hihi :D Nie no a tak poza tym mozesz jej tez dawac soczyste jedzenie jak ogórki czy jab?uszko zamiast wody ca?y czas
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 13:40   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


No niestety to b?dzie i mój problem, bo jak pisa?am, do poniedzia?ku nie b?d? mia?a ?ció?ki, a nie zostawi? przecie? mysiaka na dwa dni na mokrych Chipsi :] albo tylko i wy??cznie na chusteczkach.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-08-25, 13:41   

Derin napisał/a:
Nie mam lat nastu i nie dostaj? kieszonkowego [bez urazy, m?odsze Panie :) ]

alez nie ma sprawy! Kazdy dostaje kieszonkowe w odpowiednim wieku i do pewnego momentu :wink:
Kana napisał/a:
Dasz jej rza dziennie wypije tyle ile bedzie chciala jak wyleje to trudno jej problem hihi


oj ja bym powiedziala, z eraczej nie, bo Deriny bedzie problem.... W koncu dodatkowe wymienianie sciolki, bo to nie wyschnie a jeszcze bedzie dziwny zapach si? ulatnial.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-25, 14:07   

Derin, sory ale nie widze innego wyjscia jak poidelko, skoro kazda inna opcja odpada... Nie wyobrazam trzymac sobie myszy przed 2 dni albo bez ?ció?ki albo bez wody.

Mo?e tej drugiej w klatce daj miske z woda na pietrze, a tej w transporterku daj poid?o.

Aha, i lepiej we? obi emyszki do weta bo ?wierzb jest zara?liwy i nie wiadomo czy druga myszka nie za?apa?a (mo?e by? we wcze?nym stadium na przyklad).


Aha i jakim cudem kieliszek na pekn?? pod ciezarem myszy?
Przecie? mysz wa?y niewiele wi?cej ni? zawarto?? takiego kieliszka...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 14:15   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Sama na to wpad?am ;) Obie myszki ciesz? si? wod?.
Ja te? nie wyobra?am sobie trzymania mysiaka bez wody, nawet przez jeden dzie?.

Co do brania myszek do weta, pewnie wszystkie trzy pojad?, tak kontrolnie, chocia? jeszcze nie przysz?o mi do g?owy w jaki sposób przewie?? samca z samiczkami w jednym transporterze ;) Pewnie wyl?duje w pude?ku.

@Kieliszki: Nie widzia?a? tych, które mam w mieszkaniu. S? cie?sze ni? typowe, jak bior? je do r?ki to mam wra?enie, ?e p?kn?. A myszki, mimo ?e lekkie, s? ruchliwe, a szk?o pod wp?ywem napr??e? potrafi p?kn??. Tak jak p?ka czasami bez przyczyny.

[ Dodano: 2007-08-25, 14:30 ]
?eby by?o ma?o, samczyk si? drapie mimo, ?e nie mia? kontaktu z Rudzi?. Jednak wszystkie mysiory jad? w poniedzia?ek do weta. Zapowiada si? uroczy pocz?tek tygodnia. Trzymajcie kciuki.
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-25, 14:43   

Derin napisał/a:
samczyk si? drapie mimo, ?e nie mia? kontaktu z Rudzi?

móg? mie? kontakt z tym samym sianem (tego samego pochodzenia, z tego samego worka)
lub z Twoimi rekami - np. najpierw g??ska?a? jedn? myszk? pó??iej drug?...
itp
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 14:49   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


@sianko: mia? kontakt, owszem. Ale mia? z nim kontakt ju? wcze?niej, a i chomiczka mia?a a objawów nie ma.

@r?ce: po ka?dym wyjmowaniu myszek z klatki myj? je do?? starannie zanim wezm? kolejnego zwierzaka z innej klatki, czyli po samczyku zanim bior? myszki l?duj? w ?azience i odwrotnie. Mo?e jednak by? to wina raczej tego, ?e przez jaki? czas klatki sta?y obok siebie. Bywa, teraz ju? nic nie poradz? poza wizyt? u lekarza.
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-25, 15:12   
   Myszy: Fafik


A mi sie wydaje ze nie swiezb po swierzba widac bo na skorze sa rany! A twoja ma rany na skorze ???
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-25, 15:20   

Niedziou, byla mowa o jakiej? ranie na szyi chyba o ile dobrze pami?tam.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 15:29   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Ranka jest na szyi a i owszem. Niestety nie uda?o mi si? jej zbyt dok?adni obejrze?.
Poza tym, je?li nie paso?yt to co? Bo nie wierz?, ?e reakcja alergiczna mo?e utrzymywa? si? w takim nasileniu przez ponad dob?. W przypadku chomiczki uczulenie na wiórki a w?a?ciwie ich py? przesz?o w dniu zmiany ?ció?ki. No chyba, ?e ma?a ma awersj? do Chipsi Mais, ale nie bardzo mnie to przekonuje.
A ranki na ciele myszek ze ?wierzbem s? podejrzewam nie od razu, a po kilku dniach drapania si? nieustawicznego. Pracownicy zoologa stwierdzili, ?e to paso?yt po tym, jak powiedzia?am, ?e na ogonku wida? czerwone kropki, jakby od p?kni?tych naczynek krwiono?nych. Wydaje mi si?, ?e gdzie? przy po?cie o drapaniu to si? pojawi?o jako oznaka w?a?nie paso?yta.
Poza tym ci??ko zgadywa?, ani Wy, mimo wszystko na odleg?o??, ani ja maj?c j? przed nosem a nie b?d?c wetem nie jestem w stanie postawi? diagnozy. Mo?emy tylko zgadywa? wszyscy, a ja dodatkowo mie? nadziej?, ?e to jednak tylko reakcja alergiczna. Na co? Nie mam bladego poj?cia.
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-25, 16:06   
   Myszy: Fafik


Derin napisał/a:
Poza tym ci??ko zgadywa?, ani Wy, mimo wszystko na odleg?o??, ani ja maj?c j? przed nosem a nie b?d?c wetem nie jestem w stanie postawi? diagnozy. Mo?emy tylko zgadywa? wszyscy,

Oczywiscie ze my nie mozeny zdiagnozowac co to jest! iMozemy tylko przypuszczac! Ale tak samo jest ze sprzedawcami!Czesto sa to osoby ktore nie maja pojecia o niczym a pracuja tam tylko dla pieniedzy!Oni nie maja do czynienia z chorobami bo to nie ich obowiazek!Tak mi sie wydaje!
Derin napisał/a:
A ranki na ciele myszek ze ?wierzbem s? podejrzewam nie od razu, a po kilku dniach drapania si? nieustawicznego.

Rany podczas zarazenia swierzbem nie powstaja w skutek drapania(oczywiscie gdy sie non stop drapie zwierzak jakies zadrapania powstaja) a w skutek dzilalnosic pasozyta! ?wie?b drazac korytarze w skorze i zywiac sie kriwa zywiciela powoduja powstawanie ran ktore jeszcze sa narazone przez to na infekcje bakteryjne! Wiec Jesli ranki sa to mozliwy jest swiezb!Nawet jak nie minelo duzo czasu ktory moglby spowodowac rany od drapania!

JA uwazam ze wet tutaj jets niezbedny! Albo od razu bedzie wiedzial co to jest i cos poradzi albo zrobi test skorny ktory wykaze co to za swinstwo!

JA osobiscie z wlasnego dosiwadczenia z Fafikiem moge ci jeszcze zaproponowac bys w aptece kupila jakis lek przecialergiczny!np. zyrtec albo cos w tym stylu i odrobinke doslownie podala myszce!np skruszyla troszke tabletki i podala to na jakims smakolyku!Jesli lek na alergie zmniejszy objawy bedzie to swiadectwo ze jest to uczulenie na cos!Jesli nie to nas utwierdzi z wiekszym stopniu ze to moze byc jakis pasozyt skrony ktorego nie widzimy golym okiem!
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Derin 
Starszy Myszaty


Hodowla: Caminus
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 74
Wysłany: 2007-08-25, 16:22   
   Myszy: ?atka i stado hodowlane... :)


Z ch?ci? wzi??abym mysiaka pod mikroskop i sprawdzi?a, czy ranki ma [uwaga, przeno?nia] jednak ma?a jest na to zbyt dzika i mocno si? stresuje. Co do apteki, wszystkie w s?siedztwie s? zamkni?te, a nie wyobra?am sobie chwilowo b??dzenia po obcym mie?cie za t?, która ma dy?ur [wiem, troch? tu mojego egoizmu, ale jestem mocno g?odna to i wredna si? robi? ;) ]. Nie twierdz?, ?e Ci z zoologa wiedz? lepiej, ale jednak wydaje mi si?, ?e odrobin? powinni. Je?li nie, nic na to nie poradz?. Wiem, ?e o specjalistów ci??ko w wielu dziedzinach, nie tylko zoologicznej [mówi? o sklepach, ?eby nie by?o]. Czekam i obserwuj?, chocia? ma?a zwin??a si? pod chusteczkami i ?pi, nie drapi?c si? nadmiernie. A do poniedzia?ku, na szcz??cie - nie s?dzi?am, ?e to tak szybko powiem ;) - coraz bli?ej.
_________________
Quis leget haec..?

-----------------------------------------------------------
www.caminus.prv.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT