AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 21:30
Nag?a ?mier?, bez przyczyny
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-20, 22:55   
   Myszy: Fafik


No i cisza od autora tematu. Ciekawe co z t? myszk?:(
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Aelirenn 
M?ody Myszaty
Aelirenn


Imi?: Monika
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 19
Skąd: Legnica
Wysłany: 2009-09-21, 07:55   
   Myszy: ca?kiem fajna mysia ekipa


Ja bym poprostu sprawdzi?a - te? niestety mia?am taki przypadek, ?e myszka umar?a "na spi?co". Co do niewyjasnionych zgonow to przytrafilo si? to mojej myszy rasowej czyli jak widac nie tylko z?e geny s? przyczyn? naglych, niewyjasnionych zej??.
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-21, 09:30   
   Myszy: Fafik


Przecie? to wida? czy zwierz? ?pi czy nie ?yje.Wida? czy oddycha, a jak si? dotknie to te? wiadomo. No,ale nie ma co gdyba?, mo?e autor si? odezwie.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Madzik 
Starszy Myszaty



Imi?: Magdalena
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-21, 21:11   
   Myszy: Kulka, Kostka, Kruszynka [*], Kreseczka[*],Chiko


Myszki czasem umieraj? nie wiadomo czemu. Straci?am tak dwie labki. Pewnie genetyka. I po myszy od razu wida? kiedy nie ?yje.Nie da si? tego z niczym pomyli?. To bardzo smutny widok...
_________________
"-Pani Profesor Chiko si? zepsu?a! Niech pani j? naprawi!
-Niestety kochanie, Chiko umar?a nie mo?emy ju? jej pomóc"

FullMetal Alchemist Rozmowa dziewczynki z Izumi
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-21, 22:27   
   Myszy: Fafik


Wiem co? o tym :( Mój kochany Fafik umar? na moich r?kach:( min?l ju? rok a ja jak o nim pomy?le to placze od razu,pomimo tego ?e tuli si? do mnie moja ksozatniczka te? równie kochana to jednak o Fafiku nie zapomne by? wyj?tkowy:(


P.S Sorry za off topic ale musialam :(
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
omysimska 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-06-09, 16:19   Nieuzasadniona ?mier?
   Myszy: Bill , Tom, Skatex| Pariska, Grecija, Hispaina, Japanka.


Dobra, nie wiem co si? dzieje, ale jestem naprawd? przera?ona o inne myszy. Dzi? jak zwykle rano da?am je?? mysiakowatym, skontrolowa?am wszystko... No i jedna mysz ( Oko?o 3msc. jeszcze dosy? m?oda) le?a?a martwa. Normalnie. Ko?o gniazda, jakby po?o?y?a si? spa? i nigdy wi?cej nie obudzi?a! :( .
Przecie? by?a taka zdrowa, rusza?a si?, uwielbia?a ko?owa? si?, chodzi? w rurkach. :( ...
Wie kto?, co mog?o si? sta?? ;/ :(

no i boj? si?, ?e to samo mo?e spotka? inne myszki. A i zapomnia?am doda?, ?e ta myszka, pochodzi z troche dziwnego zwi?zku, bo mój hodowlany samczyk jest tat? tych myszek... a mamusia jest dzika, z pola. Czy to mog?a by? wada genetyczna? ;( :sad:
_________________
"Mówi? mi, to jest pi?kne.
Mówi? mi, to jest idealne.
Wierz? im, ale nigdy nie poznam...
?wiata za moj? ?cian?."

World Behind My Wall
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-09, 16:39   

Owszem, mog?a by? to wada genetyczna i nie zdziw si? jak reszta myszek podzieli los tej co umar?a. To s? dwa ró?ne gatunki, maj? inne geny, które po po??czeniu z drugim innym gatunkiem uleg?y mutacji. Tak samo dzieje si? po ostrym inbreedzie [chów wspobny] w sklepach zoologicznych. Myszy maj? "zepsute" geny i czesto gesto umieraj?. Albo co najmniej cz?sto choruj?.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-09, 16:41   

Wada genetyczna raczej nie. Tzn myszy dzikie ?yj? oko?o 3 miesi?cy, ale to z powodu naturalnych wrogów. Ale je?li samiec by? z zoologa, a mama poln? mysz? z ró?nymi chorobami (nie zapominaj, ?e w ?a?nei dziko ?yj?ce myszki zawsze co? przenosz?) to mog?o w?a?nie zaowocowa? tak? mieszank? i st?d ta "nieuzasadniona" ?mier? u m?odej.
Niestety, myszki umieraj?, nawet te m?ode i czasem ci??ko wyja?ni? dlaczego.
Proponuj? uda? si? do weterynarza ze wszystkimi, ?eby wykluczy? jak?? zara?liw? chorob?. Mo?esz te? poprosic ewentualnie o sekcj? zw?ok tamtej, która odesz?a, ale nie wiadomo jak to b?dzie.
Id? do weta od gryzoni, mo?e co? wi?cej powie.
A ja mam jeszcze pytanie - czy Ty rozmna?a?a? te myszy, bo nie rozumiem stwierdzenia:
omysimska napisał/a:
mój hodowlany samczyk jest tat? tych myszek... a mamusia jest dzika, z pola
???
Strasznie pokr?cone ...
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-09, 16:43   

Jej samczyk uciek? i zap?odni? przyb?akan? w domu dzik? samic?.
 
 
 
omysimska 
M?ody Myszaty



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-06-09, 18:46   
   Myszy: Bill , Tom, Skatex| Pariska, Grecija, Hispaina, Japanka.


Do?ka napisał/a:
Strasznie pokr?cone ...


Nie chodzi tutaj o umy?lne rozmna?anie, ale chodzi o to, ?e samczyk kiedy? w zim? uciek?, natrafi? na dzik? mysz... no i wiadomo co dalej ;/.

Do?ka napisał/a:
nie zapominaj, ?e w ?a?nei dziko ?yj?ce myszki zawsze co? przenosz?)


Oczywi?cie, ?e to wiem. Raczej trudno, aby mysz która przyb?dzie prosto z pola by?a ca?kowicie czysta, bez jakiego? choróbska/paso?ytów.

Do weta? có?, s?dz?, ?e ma?a kontrola myszy przyda si?, chocia? myszki i tak jak widz?, maj? naprawd? dobr? form?, i ogó?em wida? ich energi? i zdrówko...

Dzi?kuj? za odpowiedzi. B?dzie mi te? mi?o, je?eli kto? jeszcze si? odezwie.
_________________
"Mówi? mi, to jest pi?kne.
Mówi? mi, to jest idealne.
Wierz? im, ale nigdy nie poznam...
?wiata za moj? ?cian?."

World Behind My Wall
 
 
johanna150 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 12
Wysłany: 2010-08-22, 23:51   Nagla smierc.
   Myszy: bl?dusia, czarnulka


Moja myszka nagle zechorowaa i zdechla. Jej sierc byla nastroszona i podczas oddechu bylo slychac dziwny dzwiek.Myszka sie prawie wcale nie ruszala a ruchy ktore wykazywala byly dziwne, oczki miala przymkniete i wiedzialam ze zdechnie. Po jej smierci zorientowalam sie dopiero ze miala wysoka goraczka. Jak zyla jeszcze chcialam jej podac syrop przeciwbolowy ale nietety nie mialam go w domu. Nie wiem czy udalo by sie ja uratowac. Nie rozumie tylko dlaczego tak nagle i skad ta goraczka. Faktem jest ze miala juz dwa lata. Z druga myszka narazie jest ok. Jedyny problem to chora skora wokol noska i buzi na ktory weterynarz najpierw podal zastrzyk a ostatnio dostala lek na grzyice i dalej to nic nie pomoglo. Nie wiem juz co mam zrobic.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-08-23, 02:53   

johanna150 napisał/a:
Po jej smierci zorientowalam sie dopiero ze miala wysoka goraczka

Po czym to stwierdzi?a??
johanna150 napisał/a:
Myszka sie prawie wcale nie ruszala a ruchy ktore wykazywala byly dziwne, oczki miala przymkniete

Jak d?ugo to trwa?o? Kilka minut, kilka dni? Bo jak to drugie to mo?e weterynarz by zd??y? j? uratowa?...?
johanna150 napisał/a:
Z druga myszka narazie jest ok. Jedyny problem to chora skora wokol noska i buzi

No to nie jest zbytnio OK.... :/ A mo?e to ?wierzb? Jest o tym sporo na forum. :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-08-23, 05:58   

Mam te same pytania co poprzedniczka.
By? mo?e to ju? po prostu staro??.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-30, 19:27   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Luis napisał/a:
johanna150 napisa?/a:
Po jej smierci zorientowalam sie dopiero ze miala wysoka goraczka

Po czym to stwierdzi?a??


mialam na mysli to samo, jak zdechlej myszce ktora przeciez jest zimna i sztywna mozna zdiagnozowac goraczke?
 
 
Tiga 
Szara myszka


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-09-04, 12:14   

Przy okazji tego tematu, chcia?abym napisa? co mi si? przydarzy?o. Mia?am ju? jedn? mysi? i tydzie? temu kupi?am jej towarzyszk?, m?odziutk? myszk?. Zgodzi?y si? bez problemu, spa?y razem, nie by?o awantur przy jedzeniu, wszystko ok. Ma?a mia?a apetyt, by?a ?ywa i nic nie wskazywa?o na to, ?e co? jej dolega.
Wczoraj wróci?am z pracy i znalaz?am j? ju? sztywn? le??c? na boku, ?adnych ran ani krwi nie by?o, wygl?da?a jakby z niej zesz?o powietrze troszk?. Zabra?am j? z klatki, druga zacz??a tak dziwnie biega? po klatce, z k?ta w k?t, jakby szuka?a tej ma?ej.
Od razu wymieni?am pod?o?e i zdezynfekowa?am klatk?.
Zauwa?y?am, ?e druga mysza dziwnie si? zachowuje, jakby si? zatacza?a i traci?a równowag?. Zwykle przesypia ca?y dzie?, a od wczoraj ma?o ?pi, wr?cz obsesyjnie obgryza kolb? i biega w ko?owrotku. Nie wiem co si? dzieje,...
Co? te? ma z okiem, tylko nie wiem czy jedno jest tak dziwnie przymnkni?te, czy to jednak drugie zrobi?o si? "wy?upiaste".
Bardzo prosz? o porad?, mo?e komu? co? podobnego si? przydarzy?o...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT