AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2006-03-23, 21:20
Sk?ad karm
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-23, 11:14   Sk?ad karm
   Myszy: tak


Czy macie mo?e w tym momencie karm?:
KOLIBER - Pokarm dla myszy i myszoskoczka
TUKAN - Mysz
Animals - Pokarm podstawowy dla myszy
Dako-Art Mika - Karma dla myszek i szczurków
VitaKraft Menu - pokarm dla myszki

Je?li macie co? z tego, to poprosi?a bym o sk?ad i analiz? zawarte na opakowaniu... :) Dzi?ki!
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-23, 14:27   

Prosze bardzo Animals :
Sk?ad :
-kukurydza
-pszenica
-j?czmie?
- owies bez?uskowy
-groh
-orzeczy arachidowe
- s?onecznik
- proso
-sorgo
-dari
- gryka
-pestki dyni
- rzepak
-siemi? lniane
-produkty piekarnicze
- granulat z dodatkiem preparatów witaminowo-mineralnych ( makro i mikroelementy) i probiotyków ..

Minimalna zawarto?? sk?adników pokarmowych :
Woda - 10,0 %
Popió? surowy - 2.0 %
Bia?ko ogólne - 10,0%
Energia metaboliczna - 2600 kcal/kg
Aminokwasy :
Lizyna - 0,4 %
Metionina + cystyna - 0,3 %
Zwi?zki mineralne :
Ca - 0,4 %
P - 0,2 %
Witaminy:
A-2000 j.m/kg
E12 mg/kg
B1 - 2,0 mg/kg
B2 - 1,5 mg/kg
B6 - 1,0 mg/kg

Koniec ;) Mam nadzieje ze pomog?am :D
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-23, 15:47   
   Myszy: tak


Fenks! Ciekawe, ?e Animals nie ma podanych t?uszczów w %, tylko kalorie... ;) Hm, karma ma po?owi? mniej kcal co czekolada... :lol:

Zale?y mi na analizie tukana, Dako-Art Mika jak jest podane, i wszystkiego z VitaKraft i Megan.
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-23, 20:20   

Co prawda nie mam aktualnie ?adnej z tych karm,ale co? znalaz?am na necie : MIKA(Dako-Art) : SK?ADNIKI: ekstruder kukurydza, granulaty, kukurydza, owies, pszenica, j?czmie?, proso, paluszki, s?onecznik, susz: buraka, marchwi i ?odygi pietruszki, biszkopt mielony

ANALIZA: bia?ko 15,2%, t?uszcz 4,8%, w?ókno 11,6%, popió? 4,9%

zdj?cie karmy Vitakraft --> http://psiraj.pl/sklep/pr...roducts_id=1789 .I jedyny 'sk?ad'co znalaz?am : Codzenne kompletne po?ywienie z ziarnem, mi?sem, owocami, proteinami, minera?ami i witaminami.

Tylko to znalaz?am,chocia? szuka?am du?o i w ró?nych sklepach zoo.Mam nadziej?,?e ci pomog?am :mrgreen:





.
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-23, 20:57   
   Myszy: Sunday


UWAGA. My?l? ze sk?ad animalsa jest nie zgodny z tym podamyn na opakowaniu (co si? o?e tyvczy? te? tych innych karm). Na stronie o ptaszkach- zeberkach, by?a analiza karm - to co by?o napisane na opakowaniu, rzeczywisty sk?ad karmy i te nasiona które s? potrzebne a które zb?dne. Skoro ten sam producent w przypadku innego gatrunku, oszukuje w tych sprawach, to pewnie tagrze u myszek tak jest. Animals to nie jedyna taka karma ;) .

PS
Mam zamiar to sprawdzi?, licz?c ilo?? rodzajów nasion zawartych w karmie i tych wypisanych na opak. Si? oka?e..
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-23, 21:14   
   Myszy: tak


To niestety wiemy oddawana... :P Tylko nikt nie wierzy... :twisted: i kupuj? ludzie, wiadomo, ?e cohdzi o napchanie karmy byle czym jak najmniejszym kosztem.
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-23, 21:16   

Ja akurat kupowa?am kiedy? ale w?asnie przed tym wszystkim o czym mowicie uswiadomi?am sobie ze b?de kupowa? te drozsze i lepsze ;) No ale pech chcia? ze moja mama byla na zakupach i kupi?a Animalsa :P
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-24, 11:36   
   Myszy: tak


Daria napisał/a:
Mam zamiar to sprawdzi?, licz?c ilo?? rodzajów nasion zawartych w karmie i tych wypisanych na opak. Si? oka?e..

Ja go?ej, chcia?abym je pooddziela? i sprawdzi? ile których jest... X_X Sierotka Marysia... nie wiem co z teog b?dzie...
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-24, 16:02   
   Myszy: Sunday


KAT, to by?o dla tych co nie wiedzieli, bo pewnie tagrze na tym forum s? tacy ;) .

To gatunki nasion które znalaz?am w Animalsie:

Na zdj?ciu jest ich 11 ale znalaz?am te? jeszcze jedno, wi?c w ogóle w karmie chyba jest 12 rodzajów nasion/ziaren. Nie zalicza?am tych kolorowych, sztucznych "bobków"

A na opakowaniu policzy?am ?e jest... 14 (nie licz?c granulatu i produktór piekarniczych). No wi?c ja umia?am zrobi? tylko to, bo nie znam si? na nazwach nasion ;) .

Albo nie znalaz?am pozosta?ych nasion, albo nie odró?ni?am ich od pozosta?ych, itp.

No wi?c to ma?o ?e brakuje tylko 2 :p . No ale mo?liwe ?e jednak tych dwuch tam nie ma xD .

PS
Jak chcecie to policzcie sami, ja sie nie bardzo znam xP
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-24, 18:12   
   Myszy: tak


Chodzi?o mi o to, ?e to ogólnie znana prawda, tylko nic z tego nie wynika... :( Tzn. nikt nic z tym nie robi...

Wszystkie powinny by?... ;) Szkoda, ?e nie wiesz jakie to. Chodzi g?ównie o to, ?e daj? du?o ?miecia, albo najwi?cej jednego rodzaju ziarna, cho? trzeba go mniej... ;) Tak, ?eby zapcha? i ?eby si? op?aca?o...
 
 
 
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-24, 18:15   

nawala taniego ziarna duzo , tych porzadnych malo a ze chomik/ mysza nie moze sie poskarzyc to zje
stary trik ;)
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-24, 22:19   

Po co piszesz chomik/mysz ?To forum o myszach!
 
 
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-25, 07:06   

e tam chomik to prawie jak mysz nie mozna sie tak ukierunkowywac, przez takie zachowanie nie rozwiniesz sie jako istota spoleczna, zachwiejesz swoj proces socjalizacji, przeciez taki chomik nikomu krzywdy nie robi tez biega na kolowrotku i umie ziewac, uwazam ze nie ma nic sprosnego w tym co napisalem, ba nawet dalem alternatywe dla wiekszosci :D
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-25, 09:34   

Niby tak,ale to jednak forum o myszkach,nie o myszach i chomikach ;-) .Ale dobra,nie k?ó?my si?.
 
 
Stan 
M?ody Myszaty
The last Mudjahedin



Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-03-25, 09:55   

dalej uwazam ze oba osobniki sa myszowate i niektore zagadnienia odnosza sie do obu z nich :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT