AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy myszy mog? zatru? si? CO2
Autor Wiadomość
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-09-24, 22:57   Czy myszy mog? zatru? si? CO2
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Czy myszy mog? zatru? si? CO2, np.: w skutek wdychania dymu ze ?wieczek zapalonych w pobli?u (2 m) ? Wydaje mi si?, ?e tak, poniewa? maj? bardzo wra?liwy w?ch i uk?ad oddechowy podobny do ludzkiego, a wi?c dzia?a to na nie w sposób szczególny.
Pytam poniewa? moja kole?anka uparcie sprzeciwia si? moim zaleceniom, aby w pobli?u klatki nie pali?a ?wieczek zapachowych. Kolejnym argumentem mo?e by? chocia?by uczulenie myszek na który? ze sk?adników zapachowych, co mog?oby spowodowa? alergi? . Nie jestem pewna swoich pogl?dów, bo ona ma myszki d?u?ej ode mnie. jednak wydaje mi si?, ?e w tej kwestii ja mam racj?.
Prosz? o pomoc bardziej do?wiadczonych.
Pozdrowienia. :mmycie:
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-25, 15:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-25, 00:32   

CO2 w takim przypadku stanowi ma?e zagro?enie, z reszt? wydaje mi si?, ?e spalanie ?wieczki nie powoduje powstania CO2.

Ja radzi?abym unika? ?wieczek zapachowych w bezpo?rednim otoczeniu klatki. Mo?e nie spowoduj? alergii, ale mog? podra?ni? delikatne drogi oddechowe.

P.S. To, ?e kto? ma myszki d?u?ej, nie zawsze ?wiadczy o lepszym dbaniu o nie, liczy si? to, jak? wiedz? posiada na temat ich potrzeb. To dotyczy wszystkich zwierz?t.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-25, 12:17   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Odpowied? na pytanie czy mog? si? zatru? CO2 brzmi tak - jak ka?de inne zwierz? i cz?owiek - dwutlenek w?gla dzia?a usypiajaco, mo?e doj?? do zaburze? równowagi, zaburze? ?wiadomo?ci, utraty przytomno?ci, niedotlenienia, arytmi, ?mierci.

Ja bym nie pali?a ?wieczek przy klatce, opary z nich raczej nie s? zdrowe. A czy ?wieczka pal?ca wytwarza co2 to nie wiem (chemia to moja pieta achillesowa do dzi?).
_________________
 
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-25, 13:06   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Wszystko, co si? pali wytwarza CO2. Niektóre substancje mo?e w ?ladowych ilo?ciach, ale wytwarzaj?. Ja osobi?cie uwa?am, ?e jest to niepotrzebne igranie z losem. Nie rozumiem, jak mo?na eksperymentowa?, na podstawie prób i b??dów na zwierz?tach. Przecie? one tak?e czuj?. Nawet, gdyby objawia?o si? to "tylko" z?ym samopoczuciem, nie jest to przyjemne. Kto z nas chcia?by ca?y czas czu? si? otumaniony i ospa?y? Postaram sie jej wyt?umaczy?, ?eby tego nie robi?a, ale nie wiem, czy to poskutkuje. Ona przecie? mówi, ?e jest "m?drzejsza". Taak.
Pozdrowienia dla myszatków. :m:):
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-09-26, 00:44   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


ciekawe czy jakby kole?ance kto? ko?o okna (otwartego!!!) pali? zapachowy gigantyczny znicz to by by?a szcz??liwa. pomys? godny opatentowania. Nie wydaje mi si?, ?e myszkom podoba si? zapach ( smród) ?wieczki plus ogie? w pobli?u trocin. Wystarczy niewielki podmuch wiatru i mamy pieczone myszy. Paranoja.
o ile pami?tam CO2 jest silnie truj?ce hmmm czy si? myszki truj? trudno powiedzie? ale mi?e to na pewno nie jest.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-26, 00:53   

Cytat:
o ile pami?tam CO2 jest silnie truj?ce hmmm czy si? myszki truj? trudno powiedzie? ale mi?e to na pewno nie jest.

Silniej truj?cy jest CO. CO2 jest niebezpieczny w st??eniu, bodaj?e powy?ej 4 czy 5%, o co raczej trudno w mieszkaniu (normalnie stanowi ok. 0,02-0,20% powietrza)
I myszy i ludzie to ssaki, wi?c niemal na pewno dwutlenek w?gla ma taki sam wp?yw na ich organizm.
Jedno mnie zastanawia, skoro ona jest taka "mondra" to po kiego diab?a ?wieczka zapachowa obok klatki? Czemu to niby ma s?u?y?, maskowa? zapachy z klatki? Od tego jest regularne sprz?tanie :/
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2008-09-26, 17:26   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Pomyli?y mi si? CO2 i CO
Dawno chemi? mia?am wi?c ... nie pami?tam :m:): co oczywi?cie nie jest ?adnym usprawiedliwieniem.
_________________
Mice are nice :)
 
 
fredzia1988 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-11-09, 01:12   
   Myszy: FISIA


Czy myszka mo?e sie zatru? dymem papierosowym? To znaczy zada?am to oczywiste pytanie xP chodzi mi o to ?e klatka myszki stoi w moim pokoju i jak pale w kuchni, to wiadomo, ubrania troche przesi?kaja smrodem tytoniu i w ogóle... czy to ma jaki? wp?yw na myszke?
 
 
para-noir 
Starszy Myszaty
humanitas



Imi?: Natalia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 79
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-11-09, 01:22   
   Myszy: Joyce, Fonda i Niagara


Jedyny negatywny wp?yw jaki to mo?e by? (w tym przypadku), to zapach tytoniu na d?oniach, który mo?e si? jej po prostu nie podoba?, b?d? j? odstrasza?.
Gorzej gdyby? dmucha?a bezpo?rednio w strone klatki.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-09, 11:42   

ysz nie mo?e zatru? si? dymem. Owszem szkodzi ale nie w jakim? tragicznym stopniu. Sk?d wiem? Równie? pal? i czasem w swoim pokoju równie? ( chocia? rzadko, bo mam w nim zwierzaki ) gdy np kuchnia jest zaj?ta i wszystko spoko oko.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-09, 18:35   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Luis napisał/a:
ysz nie mo?e zatru? si? dymem. Owszem szkodzi ale nie w jakim? tragicznym stopniu. Sk?d wiem? Równie? pal? i czasem w swoim pokoju równie? ( chocia? rzadko, bo mam w nim zwierzaki ) gdy np kuchnia jest zaj?ta i wszystko spoko oko.


Wszystko "spoko oko"? U ludzi te? rak p?uc kszta?tuje si? z czasem i wcale nie wida? go?ym okiem wewn?trznych zmian nowotworowych, ani zanieczyszcze?, ale jednak one s?. Przecie? tak samo mo?e by? z Twoimi myszkami. Nie?wiadomie je podtruwasz... :mmycie:
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-10, 00:44   

Pali?am w pokoju przy nich chyba z 5-7razy najwi?cej. Z reszt? nie kicha?y, spa?y normalnie tj nie wnioskowa?am po ich zachowaniu, ?e im to przeszkadza :) Podtruwa? owszem w sumie mog?abym je pal?c codziennie 10 razy przy nich ale takie jednorazowe zapalenie nie zabije ich na pewno, a o tym pisa?am wy?ej.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
majson
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2008-12-21, 17:25   

raczej zachorowa?a nie od CO2 lecz mog?o jej troche zaszkodzic

[ Dodano: 2008-12-21, 17:26 ]
a tak przy okazji to kichanie i prychanie u myszek jest normalnym objawem?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-21, 18:06   

majson napisał/a:
a tak przy okazji to kichanie i prychanie u myszek jest normalnym objawem?

A Ty jak kichasz czy prychasz to u Ciebie normalne ? Raczej nie.
Wi?c u myszek tym bardziej.

Prosz? nie od?wie?a? starych tematów! Tym bardziej jak nie masz nic m?drego do powiedzenia!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT