AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robi? kiedy sprzedawca wci?nie myszy ro?nej p?ci
Autor Wiadomość
Kaprys 
Mysi Rozmówca
hodowla Kaprys



Imi?: Kasia
Hodowla: Kaprys
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Lip 2006
Posty: 231
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-03, 19:26   
   Myszy: caaa?a du?a ekipa


zalezy jak ten inbreed poprowadzony zreszta tu nie mozna jasno stwierdzic czy nie by?o nowtworow w lini i czgeo mozna sie spodziewac ew jakich wad po maluchach.
Moze uda sie bezkomplikacyjnie :)
Ale napewno samiczce teraz nic sie nie stanie :)
_________________
 
 
 
 
kwi3cien 
Starszy Myszaty



Imi?: Aneta
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 83
Skąd: st?d
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-02-06, 23:19   
   Myszy: Marley


Mie sie wydaje ?e je?eli taki przypadek sie zdarzy to tzeba da? myszke do "reklamacji " i to jak najszybciej tak s?dze :roll:
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-02-07, 00:07   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


W?tpie czy przyjm?,wsz?dzie w zoologach wisz?(przynajmniej u mnie)tablice z napisem infomuj?cym,?e ?ywy ''towar'' nie podlega wymianie czy zwrotom.Zale?y od sprzedawcy. :roll:
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-07, 07:49   

Kamyczek napisał/a:
?ywy ''towar'' nie podlega wymianie czy zwrotom.Zale?y od sprzedawcy.

I to jest beznadziejne. Przez takie g?oszenie sami si? przyznaj?, ?e ze zwierz?tami nie jest wszystko w porz?dku i ?e chc? si? pozby? jak najszybciej bez zwrotu... Sprzedawca jeszcze powinien pomaga? w wyborze albo powiedzie? o plusach i minusach zwierzaka, czy te? w razie k?opotów z jakim? w sklepie albo zg?osi? to wy?szym sferom, ?eby wyleczy?y zwierzaka albo uprzedzi? kupuj?cego a nie jeszcze wpycha? na si??. I to jest Polska :(
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kwi3cien 
Starszy Myszaty



Imi?: Aneta
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 83
Skąd: st?d
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2008-02-07, 08:21   
   Myszy: Marley


no popieram lis i kamyszka ale jezeli mu powiemy ze chcemy 2 samice to on nie ma prawa dac nam samca z samiczka chyba ze mu tego nie powiemy :m:/:

//przecinki i kropki nie gryz?... podobno...
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-02-07, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-02-07, 17:37   

?atwo powiedzie? "nie ma prawa", tylko ?e wi?kszo?? sprzedawców w zoologu nawet nie wie jakiej p?ci s? myszki...
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-02-08, 11:35   

U mnie na szcz??cie wiedz?, ale jest gorsza sprawa... maj? pytonka królewskiego i cioty nie wiedz? czy to samiec czy samica ( a jest wi?kszy od mojego!!!! to ha?ba ) jak chcia?am im pomóc i spr jaka p?e? to spojrzeli na mnie jak na kosmit?. Palanty :/ I ma takie warunki, ?e g?owa ma?a. Mój ma 110/60/50 terra a tamten z 50,30,40 masakra. A myszki oczywi?cie wszystkie razem siedz?... I wszystkie w ci??y.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kaola 
Szara myszka


Imi?: Karolina
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Gru 2008
Posty: 11
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-26, 12:35   Co robi? kiedy sprzedawca wci?nie myszy ró?nej p?ci
   Myszy: Emila & Walentyna <3


Dosta?am na ?wi?ta myszki - dwie. (Ale nie tak, ?e przypadkowy prezent - prezent by? przemy?lany od dawna i wiedzia?am, ?e dostan?.). Mia?y by? samiczki no i jedna owszem jest samiczk? a druga znaczy drugi nie...
Mam je dwa dni. Chcia?am da? im czas na przystosowanie si? do nowego miejsca wi?c ich nie bra?am na r?ce, dzi? chcia?am upewni? si? co do p?ci i okaza?o si?, ?e jedna myszka jak nic to facet. Teraz jestem zrozpaczona bo nie wiem co robi?! Przecie? nie pójd? go odda? do zoologa z powrotem i wymieni? na samiczk? (mo?na tak w ogóle?), wiem, ?e powinnam je rozdzieli?, ale w co ja go wsadz?? W s?oik? S? ?wi?ta wszystko pozamykane nie mog? i?? do sklepu kupi? transporterka, czy drugiej klatki. A i boje si?, ?e myszka jest ju? w ci??y bo co? grubawa...

Jestem zrozpaczona :(
Co teraz mam zrobi??
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-02, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kajura 
M?ody Myszaty



Imi?: kajka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2008-12-26, 12:56   
   Myszy: Rozpusta ['], Malibu,


Gdyby myszki si? 'lepiej pozna?y' w ci?gu ostatnich dwóch dni to na pewno nie by?oby tego jeszcze wida?, ale niewykluczone ?e myszka by?a w ci??y ju? wcze?niej, bo w zoologach niespecjalnie dbaj? o czysto?? i moralno?? myszowatych :P
Co do samca - bardzo mo?liwe ?e wymieni?; id? do sklepu z którego brane by?y myszki i powiedz jak wygl?da sytuacja :] a póki co wydaje mi si? ?e najlepsz? opcj? b?dzie trzymanie samca w jakim? do?? du?ym pude?ku. S?oik jest troszk? ciasny ;) Do jutra raczej nie powinien go przegry??, ale na wszelki wypadek mo?esz jeszcze postawi? pude?ko np na jakiej? wysokiej szafce, z której - nawet je?li przegryzie pude?ko - ci??ko b?dzie uciec gdzie? dalej
 
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2008-12-26, 12:57   
   Myszy: vanilka i lila


Myszki najlepiej rozdzieli?, samiczka je?li jest w ci??y, (mog?aby? zap?odniona ju? w sklepie), nie wiadomo kiedy urodzi, a lepiej by by?o ?eby nie dosz?o do zap?odnienia i kolejnej ci??y po porodzie.

Mo?esz spróbowa? wymieni? samczyka na jak?? samiczk?,mo?liwe ze w sklepie si? zgodz?. Albo samca od??czy?, i?? jutro kupi? dla niego jak?? klatk? i obserwowa? czy samiczka jest w ci??y i je?li jest to np. zostawi? j? razem z córeczk?. W tedy mia?aby? trzy myszki w dwóch klatkach :wink:

A je?li masz du?y s?oik, to myszce nic sie nie powinno sta? je?li sp?dzi tam jedn? noc ;)
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Kaola 
Szara myszka


Imi?: Karolina
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Gru 2008
Posty: 11
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-26, 18:33   
   Myszy: Emila & Walentyna <3


Nie mam sumienia do dwóch rzeczy:
1. rozdzieli? ich :( skoro jest ju? w ci??y to co j? b?d? rozdziela?. Oni si? tak tul? do siebie.
2. odda? go - tam b?dzie mia? okropne warunki, a jak ju? si? przyzwyczai? do 'luksusu' i tego domku? a ja go po prostu oddam...

A i czy myszka przyjmie now? wspó?lokatork?? Mo?e b?dzie t?sknic za swoim myszkiem...? :moops:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-26, 18:51   

Kaola napisał/a:
Nie mam sumienia (...) rozdzieli? ich :( skoro jest ju? w ci??y to co j? b?d? rozdziela?. Oni si? tak tul? do siebie.

Niestety trzeba je rozdzieli?., bo
1. gdy samica urodzi samiec zap?odni j? jeszcze raz nawet nie b?dziesz wiedzie? kiedy
2. mo?e zagry?? m?ode i wcale ju? nie b?dzie si? tak s?odko si? przytula? do myszek
Kaola napisał/a:
odda? go - tam b?dzie mia? okropne warunki, a jak ju? si? przyzwyczai? do 'luksusu' i tego domku? a ja go po prostu oddam...

Nie musisz go nigdzie oddawa?. Mo?e sam mieszka? w jakiej? klatce/akwarium. I spokojnie samce mog? a nawet powinny by? same :)
Kaola napisał/a:
A i czy myszka przyjmie now? wspó?lokatork?? Mo?e b?dzie t?sknic za swoim myszkiem...?


Przyjmie, przyjmie ( s? z tym odpowiednie tematy wystarczy poszpera? na forum ) ale pytanie: Po co skoro nied?ugo b?dzie mia?a m?ode? Tj masz takie dobre warunki aby trzyma? tyle myszek? No i odpowiedni? ilo?? i wielko?? klatek przy rozdzielaniu wg p?ci? W sumie jakie? 3 b?d? potrzebne klatki a w razie bójek czy kolejnego miotu... nawet i wi?cej. Radz? innej myszki ju? do niej nie wsadza? tym bardziej, ?e jest przd porodem a ka?da zmiana czyt. nowo?? mo?e potraktowa? ?le - ze strachem i mo?e zagry?? wszystkie m?ode. Teraz spokój i cisza s? bardziej wskazane od kole?anki ( co innego gdyby ju? mia?a kole?ank? od dawna ale lepiej tu? przed porodem nie dokupywa? ).

P.S. Nie obra? si? ale gdy zobaczy?am Twój wiek to by?am w lekkim szoku ^.^ Zazwyczaj TAKIE pytania padaj? od hm znacznie m?odszych u?ytkowników :P I s?dzi?am, ?e takie rzeczy s? oczywiste dla starszych ale jak wida? nie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kaola 
Szara myszka


Imi?: Karolina
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Gru 2008
Posty: 11
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-26, 19:20   
   Myszy: Emila & Walentyna <3


Tak wiem stara jestem :P ale mam takie mi?kkie serducho to tych malutkich pere?ek.
A wcale wiek nie czyni m?drzejszym tylko do?wiadczenie ;) .

Nie mam warunków a? na 3 klatki (!) . Ale nie oddam Go znowu do tego zoologicznego i tych nieludzkich warunków... co? wymy?le. My?la?am o sterylizacji (tylko mnie nie bijcie - to tylko my?l) a m?ode raczej komu? oddam.
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-12-26, 19:36   

S? ludzie którzy maj? po 50 klatek :)
Ale to raczej biznes a nie zami?owanie do myszek.

Tak wracaj?c do tematu to mo?e kto? go przyjmie? < polecam tutaj na forum dzia? og?osze? drobnych>
A ?eby m?oda mamu?ka si? nie nudzi?a w przysz?o?ci to zostaw jej jedn? córk?,to najlepsze rozwi?zanie wed?ug mnie.
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-12-26, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-26, 20:12   

Witam imienniczk?.
Czy myszki s? jeszcze malutkie ? Istnieje mo?liwo??, ?e samic jest za ma?y by zap?odni? samiczk?.
Tak?e bym Ci radzi?a wymieni? samca na samiczke a nie broni? si? takimi zdaniami, ?e ma tu luksus a tam nie. W sklepie tez ma trociny jedzenie i wode ;) Takie myslenie nie jest za m?dre. Bez urazy ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT