AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka po innym gryzoniu
Autor Wiadomość
daab1
Szara myszka


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-06-18, 15:59   mysz ucieka z klatki

Mam mysz od tygodnia i trzymam j? w klatce po chomiku, który zdech? rok temu.
Czy kupi? now? klatk? czy akwarium?
Ostatnio zmieniony przez mysza 2008-09-07, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-06-18, 16:02   

daab1, je?eli ucieka to zmie? klatk? ;) najlepiej na tak?, która ma mniej niz 1cm odst?ou miedzy pr?tami, albo na dun? ;)

zapraszam do regulaminu ^^
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-18, 20:14   

Nom azwa tematu w ogóle nie odpowiada problemowi :] Z reszt? wystaczy przej?e? forum w poszukiwaniu odpowiedzi :) Chomiki nie maj? raczej bardzo ró?ni?cych si? klatek od myszek, gorzej jakby? mysz wsadzi?/a do klatki po króliku itp, bo po paru minutach by myszki ju? w niej nie mi?o :D
Je?eli myszka est od tygodnia w tej klatce i j? obserwujesz to widzisz czy próbuje si? przeciska? przez krateczki. Wg mnie tydzie? to bardzo ma?o na oswojenie i gdyby si? da?o to mysz by si? przecisn??a i by zwia?a zapewne ju? po pierwszym.drugim dniu. Mo?esz zmierzy? odst?py krateczek. Tak jak napisa?a Myszonka - 1cm w dó? odst?pów by?by najlepszy.
Mo?esz zerkn?? równie? do tych temacików:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=1067 jaka klatka najlepsza
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=33 cm mi?dzy pr?tami
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Domelus 
Szara myszka



Imi?: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-02-01, 15:48   Klatka po innym gryzoniu

Witam, jako ?e mam teraz klatk? ( Wysoko?? 25cm x Szeroko?? 49cm x D?ugo?? 35cm [Klatka z pi?terkiem]) w której mieszka chomik który ma ju? ponad 3 lata wi?c spodziewam si? ?e nied?ugo odejdzie, mam zamiar kupi? mysz. Czyta?em ju? kilka stron o oswajaniu, dobrych warunkach dla myszy itp. I mam dla was ma?e pytanie. Wi?c przez 3 lata klatka zd??y?a przesi?kn?? zapachem mojego chomika i nawet po dok?adnym umyciu troch? czu?. Czy to nie b?dzie problem dla mojej myszy? Pozdrowienia z Wielkiej Brytanii i z góry dzi?ki za pomoc. Chce si? tylko upewni? ?e myszka b?dzie mia?a godne warunki zanim do mnie trafi.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-27, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2009-02-01, 16:35   

Najpierw sprawd?, jakie odst?py s? mi?dzy pr?tami. Je?li mniej ni? 1 cm, ok, je?li wi?cej, mo?esz mie? problem z uciekaj?c? mysz?.
I je?li chcesz mie? jedn? mysz, we? samca ;)

A próbowa?e? wyparzy? klatk? wrz?tkiem? I wyszorowa? p?ynem do mycia naczy??
Zapach myszy nie zabije, ale na pocz?tku mo?e si? denerwowa?, czuj?c obcy zapach. Ale mo?e by? i tak, ?e w ogóle nie b?dzie go zauwa?a?, po prostu przyjmie go za zapach nowego miejsca :)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-01, 17:16   

Hej.
Tak na pocz?tek fajnie, ?e juz zapowiadasz ?mier? chomikowi, no ale fakt ?e 3 lata to ju? s?dziwy wiek.
Je?eli ju? chcesz mysz to na pewno wiesz ?eby kupi? 2 osobniki tej samej p?ci.
Myszy to zwierz?ta stadne i musz? mie? kogo? ( w sensie myszy tej samej p?ci ) :m:
Je?eli klatka ma 1 cm odst?pów mi?dzy szczeblami to przykro mi, ale b?dziesz musia? kupi? now?. Klatka najlepiej jakby mia?a 5 mm odst?pu mi?dzy pr?tami w ostateczno?ci 7mm.
Fajne s? Duny, Kuby i im wi?ksza tym lepsza.

Rozumiem, ?e od chomika s? ?ó?te plamy zaschni?tego moczu ? Ja kiedys zdrapywa?am je delikatnie no?em i szczotk? drucian?. Klatke nale?y tak?e dok?adnie wyparzy? w gotowanej wodzie przed przyj?ciem nowych myszy.
Najlepiej kupi? nowe akcesoria np drewniane. Znajdziesz wiele pomys?ów na forum.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-01, 18:37   

Kana napisał/a:
Najlepiej kupi? nowe akcesoria np drewniane.

No tylko spodziewaj si? szorowania i wsi?kania moczu w drewno. Mo?na je poci?gn?? jakim? lakierem ale odpowiednim a nie pierwszym z brzegu, ?eby mysz nie obgryz?a i si? nie otru?a. Polecam te? plastik, bo wcale nie musisz trafi? na mysz, która wszystko b?dzie skwapliwie gry?? :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
junoo 
Mysi Bywalec
autsajder



Imi?: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Jab?onka/Lublin
Wysłany: 2009-02-01, 18:46   
   Myszy: 16 ogonków w pami?ci :(


tak do postu Luis:
Ja polecam porcelanowe domki, lakierowane. ?atwo umy?, nie wsi?ka mocz, i jest na tyle ci??ki, ?e mysz tylko nieznacznie go przesunie :) No i go mysz nie pogryzie ;)
 
 
 
Domelus 
Szara myszka



Imi?: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-02-01, 18:55   

No wi?c klatka ma pomi?dzy pr?tami ~6mm, mam zamiar kupi? 2 samice poniewa? gdzie? czyta?em ?e samce b?d? toczy? boje :sad: . Chomikowi nie przepowiadam ?mierci, oczywi?cie mam nadzieje ?e b?dzie ?y? jak najd?u?ej lecz chomiki zwykle nigdy nie do?ywaj? 4 lat ... A mój ma ~3.5 . Obecnie mam prawie wszystko drewniane ( Domek, zabawki ) Ale i tak planuje to wymieni?. Co do ?ó?tych plam to nie wiem poniewa? mam ?ó?te plastikowe dno klatki. Spróbuj? poskroba? no?em po brzegach i zobaczy? czy co? schodzi oprócz plastiku. Przy okazji przed chwil? dorobi?em chomikowi 3 pi?tro z drewna ale on jest chyba za g?upi ?eby na nie wej??. Do tego zadania potrzeba myszy :wink: . Dzi?ki za rady i powodzenia z waszymi gryzoniami. ( Je?eli co? przeoczy?em lub chcecie co? doda? to prosz? bardzo, i tak musz? przestudiowa? wszystkie propozycje, tematy itp. ) Pozdro
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2009-02-01, 20:08   

Pami?taj, ?eby porz?dnie wyparzy? i wyszorowa? klatk?, zanim wprowadzisz do niej myszy :) To konieczne.
Domelus napisał/a:
Przy okazji przed chwil? dorobi?em chomikowi 3 pi?tro z drewna ale on jest chyba za g?upi ?eby na nie wej??. Pozdro

Nie jest za g?upi, tylko chomiki nie lubi? wspinaczek tak bardzo, jak myszy ;)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-01, 20:10   

Domelus napisał/a:
No wi?c klatka ma pomi?dzy pr?tami ~6mm,

To jest odpowiednia ;)

Domelus napisał/a:
mam zamiar kupi? 2 samice poniewa? gdzie? czyta?em ?e samce b?d? toczy? boje :sad:

Samce które s? ze sob? od urodzenia nie zagryzaj? si?. Kazde myszy mog? ze sob? si? posi?owa? :) Np. W celu ustalenia hierarchii w ich stadku ;)

Domelus napisał/a:
Obecnie mam prawie wszystko drewniane ( Domek, zabawki ) Ale i tak planuje to wymieni?.

A nawet b?dziesz musia? ;)

Drewniane elementy s? bardzo fajne, myszy mog? na nich ?ciera? z?bki. To oczywiste ?e co jaki czas si? je wymienia przez zu?ycie ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
junoo 
Mysi Bywalec
autsajder



Imi?: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Jab?onka/Lublin
Wysłany: 2009-02-01, 20:24   
   Myszy: 16 ogonków w pami?ci :(


Kana napisał/a:
A nawet b?dziesz musia?

Drewniane elementy s? bardzo fajne, myszy mog? na nich ?ciera? z?bki. To oczywiste ?e co jaki czas si? je wymienia przez zu?ycie

Tak, ale po co kupowa?, sosnowe domki, które maj? olejki eteryczne i przytruwaj? nasze myszki. Jak mo?na uci?? ?wie?e, pyszne, zdrowe ga?azki z brzozy i wierzby p?acz?cej ;)
_________________
"Cho? droga jest bez ko?ca
pozornie bez znaczenia
mniemam, ?e mam powody,
by drogi swej nie zmienia?."
Akurat
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-01, 20:52   

Bez przesadyzmu ;)
Drewniane elementy robione przez fachowców nie zagra?aj? myszom.
Klej nie wystaje i wszystko gra.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
junoo 
Mysi Bywalec
autsajder



Imi?: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Jab?onka/Lublin
Wysłany: 2009-02-01, 20:57   
   Myszy: 16 ogonków w pami?ci :(


Nie mówie o kleju, ale o desce... jest z sosny, a sosna ma olejki eteryczne.
Tak jak trociny, te? w pewnym stopniu przytruwaj? nasze zwierzaki. Wiadome, ze nie unikniemy wszyskiego, ale niektóre rzeczy mo?na.
_________________
"Cho? droga jest bez ko?ca
pozornie bez znaczenia
mniemam, ?e mam powody,
by drogi swej nie zmienia?."
Akurat
 
 
 
Domelus 
Szara myszka



Imi?: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-02-01, 21:09   

Porobi?em troch? zdj?? ( Pi?terko, chomik, wyposa?enie klatki i sama klatka ) :D
(Kliknij aby powi?kszy?)


1. Wej?cie na 3 pi?tro


2. Widok z góry na 3 pi?tro ( Troch? krzywo wysz?o )


3. Widok z boku na 3 pi?tro


4. Staruszek


5. Widok ( prawie ) ogólny ( Jego domek mia? kiedy? daszek ze s?omy ale z powodu "Tornada" czyt. Pogryzienia , chomiczek straci? dach... :D


Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT