AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-24, 08:36
Czy ratowa? myszy ze sklepow
Autor Wiadomość
Szczurek3376 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 9
  Wysłany: 2009-02-10, 16:37   Czy ratowa? myszy ze sklepów
   Myszy: Tuptu? i (jeszcze my?le nad imieniem) :)


Jak ju? pisa?am mam 2 samce i mam je od miesi?ca. Kupi?am je w Poznaniu a mieszkam w mie?cie 50 km dalej. Nie mam samochodu wi?c w 15 jedziemy z moj? siostr?. Chce sie zapyta? czy mo?na "dokupi?" myszk? lub 2 w tym samym sklepie zoologicznym po miesi?cu?? (kupi?am 18 stycznia) Bo mia?a babka da? mi parke a da?a mi 2 samce ( wida? j?dra) ;( A ja bardzo chcia?am mie? wi?cej myszek bo lubie patrze? na ?ycie rodzinne gryzoni :( Pomocy...Prosze o odpowiedzi do soboty... :m:):
_________________
Zwierze to nie rzecz...
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 20:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-02-10, 16:50   
   Myszy: vanilka i lila


Je?li po miesi?cu chcesz dokupi? kolejne samczyki, to istnieje szansa ?e twoje obecne myszki nie dogadaj? si? z tymi nowymi, niestety.

A je?li chcesz im dokupi? jakie? kole?anki - to to tym bardziej nie jest dobry pomys?. A czemu? My?l? ?e najlepsza odpowied? na to, jest w twoim podpisie.



:mmycie:
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Szczurek3376 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-02-10, 16:55   
   Myszy: Tuptu? i (jeszcze my?le nad imieniem) :)


Aha..Dzi?kuj?...Szkoda... :sad: Nie mam do?wiadczenia w tych sprawach...w sumie mam dopiero 13 latek hehe :) :) Ale dzi?kuj? :m:):
_________________
Zwierze to nie rzecz...
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-02-10, 18:38   
   Myszy: vanilka i lila


Nie ma za co :) Po to forum, aby sobie pomaga? :)

Mam nadziej? ?e twoi dwaj ch?opcy przynios? Ci tyle rado?ci, i b?d? tacy ch?tni do psot jakgdyby byli wielkim stadkiem :m:D: :wink:
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-10, 19:21   

Je?eli dokupisz samce to zapewne b?d? si? gry?? rywalizuj?c ze sob?. Wi?c odpada.
Samice kupi? ... nie no prosze tylko nie to !
Rozmna?aj?c je robisz im wielk? krzywd?. Ju? nie wspominaj?c o wadach genetycznych.
Je?eli masz dwa samce to bardzo dobrze i moim zdaniem tak jak jest powinna? zostawi? ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Szczurek3376 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-02-10, 19:27   
   Myszy: Tuptu? i (jeszcze my?le nad imieniem) :)


Dzi?ki za odpowiedzi !!! :) :)
_________________
Zwierze to nie rzecz...
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-02-10, 21:23   

NIE MA czego? takiego jak ?YCIE RODZINNIE gryzoni

ca?e szczescie ze nie dostales parki (zapewne rodzenstwa) - to nei byloby rozsadne
a dlaczego neirozsadne - wystarczy przegladnac forum :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Szczurek3376 
Szara myszka


Imi?: Magdalena
Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-02-11, 10:50   
   Myszy: Tuptu? i (jeszcze my?le nad imieniem) :)


No oki rozumiem ?e wy macie hodowle i starszi jeste?cie...ale czy to ?e matka zajmuje si? m?odymi jak w przypadku myszy to co to nie jest ?ycie rodzinne???? No nie wiem :/ :/ :?
_________________
Zwierze to nie rzecz...
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-11, 13:25   

Szczurek3376 napisał/a:
ale czy to ?e matka zajmuje si? m?odymi jak w przypadku myszy to co to nie jest ?ycie rodzinne????

Nie to tylko opieka, aby m?ode wyros?y i mog?y same sobie radzi?. Tak samo jest z innymi zwierz?tami. Jakby to by?o ?ycie rodzinne to po jakim? czasie matka kontaktowa?aby si? z m?odymi, szuka?aby ich albo one j?. U zwierz?t tak nie ma. Urodzi?a, pomog?a dorosn?? na tyle aby same mog?y je??/zdobywa? pokarm i dzi?kuj?, do widzenia.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-02-11, 17:53   

Szczurek3376 napisał/a:
czy to ?e matka zajmuje si? m?odymi jak w przypadku myszy to co to nie jest ?ycie rodzinne????

to jest instynkt

m?ode to nie takie hop-siup - "po??cze sobie pare i zobacze co b?dzie"
??czenie 2 myszy z zoologa (zapewne rodze?stwo) jest skrajnie nieodpowiedzialne
?aczenie pary (jakichkolwiek zwierz?t) nie maj?c odpowiedniej wiedzy jest jeszcze bardziej nieodpowiedzialne

Ty sobie chcesz poogl?da? "?ycie rodzinne" a za chwile wyl?dujesz z setk? myszek - jaki b?dzie ich los?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Kajeczkaaa 
Starszy Myszaty



Imi?: Karolina
Hodowla: Mousollica
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 69
Skąd: Wielu? - Wroc?aw
Wysłany: 2009-02-11, 19:22   
   Myszy: Ca?e stado...


Szczurek3376, Uwa?am ?e mia?a? ogromne szcz??cie, ?e nie trafi?a? parki. Albo W?a?cicielka sklepu pomy?la?a za ciebie (w co w?tpie, pewnie przypadek). Bior?c na swoje barki odpowiedzialno?? jak? jest rozmna?anie zwierz?t powinna? najpierw dowiedzie? si? wszystkiego, co mo?na o myszkach i ich rozmna?aniu. Pó?niej zapewni? w domu warunki dla myszek, nast?pnie, znale?? wszystkim myszkom domki. Po takich krokach mo?esz kupowa? parke i to nie w jednym zoologu tylko w ró?nych najlepiej jak by? mia?a pewno?? o tym, ?e zwerz?tka s? nie spokrewnione.
Tylko, ?e osoby tak post?puj?ce nie bawi? si? w rozmna?anie labów. My?l? odrazu te? o tym by zwierzaki by?y zdrowe i nie mia?y ?adnych wad genetycznych. Uwa?am, ?? nie powinnach wi?c dol?cza? do myszek samiczki. Mo?e w przysz?o?ci gdy dowiesz si? wi?cej o myszkach pomy?lisz o tym, co napisa?am i mo?e zostaniesz wtedy kolejnym wspania?ym hodowc? myszy rasowych na naszym forum. :m:D:
_________________
"Osoby u?ywaj?ce wi?cej ni? 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami w?asnej osobowo?ci" - Terry Pratchett

http://mousollica.glt.pl
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-02-12, 00:25   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Szczurek 3376 poczytaj troch? forum :wink: i sama si? przekonaj jakie s? wady posiadania parki. Pomy?l czy b?dzie ci? sta? na weterynarza, jedzenie, klatki, akcesoria, trocinki, r?czniki papierowe, witaminy. A co z wakacjami? o ile mo?esz odda? pod opiek? dwóch dorodnych samców to gromady myszy nikt nie przyjmie. Co zrobisz kiedy m?ode urodz? si? kalekie? Jak im pomo?esz? To wielka odpowiedzialno?? zak?ada? "?ycie rodzinne w domu". Zdobywaj na razie do?wiadczenie i wiedz? odno?nie myszy. A potem ... kto wie mo?e b?dziesz mysi? przyszywan? mam? :)
_________________
Mice are nice :)
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-03-08, 14:46   

Podczepiam si? pod temat xD a mianowicie mam pytanie, czy (Waszym zdaniem) wzi?? kolejn? myszk? od przyjaciela, czy te? poczeka? troch? i dokupi? rasow?? Mam ten dylemat, poniewa? chcia?abym uratowa? jeszcze jedn? malutk? labk? od w??owego losu, ale wiem te? du?o na temat hodowli karmowych i miotów wsobnych i my?l?, czy nie by?oby bezpieczniej kupi? rasówk?.

Chcia?abym wiedzie?, co o tym my?licie ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-08, 15:10   

ja polecam Ci rasówk?, labki o wiele krócej ?yj?, a ty i tak jej nie uratujesz, bo na jej miejsce przyjdzie kolejna i tak w kó?ko...
 
 
janette 
M?ody Myszaty


Imi?: ?aneta
Wiek: 30
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 38
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-03-26, 20:29   

Myszonka - ja na Twoim miejscu wzi??abym labke, poniewa? rasowej myszce na pewno nie stanie si? ?adna krzywda. a takto uratujesz jak?? labke od marnego losu. fakt na miejsce uratowanej przyjdzie kolejna i tak w kó?ko ale czy chcemy doprowadzi? do tego ?eby myszki ze sklepów zoologicznych by?y hodowane tylko jako karmówka dla gadów? chocia? paru labolatoryjnym myszkom mo?emy zapewni? godny ?ywot. i starajmy si? robi? to jak najcz??ciej.
_________________
na zawsze w mojej pami?ci pozostanie Czekoladka, Sier?ciuszka i Tequilla :*
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT