AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygryzanie sier?ci przez inne myszki
Autor Wiadomość
Scoodi_94 
Szara myszka



Imi?: Rafa?
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-21, 21:16   Wygryzanie sier?ci przez inne myszki
   Myszy: Berta, Mimi, Moli


Witam wszystkich serdecznie. Mam maly problem z moj? myszk?, chodzi o to ze inne myszki wygryzaj? jej siersc na grzbiecie, az do krwi, jedno uszko ma poobgryzane, a dugiego po?owe juz nie ma
Co mam zrobic zeby temu zapobiec i czemu si? tak dzieje? Zaczelo to si? dzia? od niedawna, a myszki mam od jakiegos 1,5 miesi?ca.
Prosz? o pomoc !
Z góry dzieki
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Scoodi_94 2009-02-25, 15:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
coofii 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-21, 21:33   
   Myszy: Ekspresja(Exi) i Szeri xD


Najlepiej oddziel j? od stada szybko ! Ta myszka jest w tym samym wieku co inne?

Mo?e im ciasno-klatka za ma?a...Albo reszta zn?ca si? nad s?abszym po prostu...jak podro?nie to nie powinno by? problemu...
 
 
Scoodi_94 
Szara myszka



Imi?: Rafa?
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-21, 21:36   
   Myszy: Berta, Mimi, Moli


Nie wiem, zosta?a kupiona troch? pozniej niz inne.
Jak dotychczas by?o wszystko w jak najlepszym porz?dku, nie wiem co si? mog?o im sta?
Ostatnio zmieniony przez Scoodi_94 2009-02-25, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
coofii 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-21, 21:38   
   Myszy: Ekspresja(Exi) i Szeri xD


My?l? ?e jej nie akceptuj?...Oddziel j?...
 
 
Scoodi_94 
Szara myszka



Imi?: Rafa?
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-21, 21:41   
   Myszy: Berta, Mimi, Moli


Ale czemu si? tak w ogóle dzieje, przeciez s? ze sob? juz tak d?ugo w stadzie. Móg? by mi ktos to wyt?umaczyc.
Ostatnio zmieniony przez Scoodi_94 2009-02-25, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
coofii 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-21, 21:43   
   Myszy: Ekspresja(Exi) i Szeri xD


1,5 miesi?ca to d?ugo - mo?e dopiero teraz to zauwa?y?e?..
 
 
Scoodi_94 
Szara myszka



Imi?: Rafa?
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-21, 21:49   
   Myszy: Berta, Mimi, Moli


Nie! To musia?o si? stac niedawno, myszki biore na rece w miar? mozliwosci i czasu, czyli co ok 2-3 dni, sprz?tam im w klatce co ok 5 dni, na pewno bym to zauwazyl, tym bardziej ze jest to myszka z czarn? siersci? i doskonale widac brak sie?ci
Ostatnio zmieniony przez Scoodi_94 2009-02-25, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
coofii 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-21, 22:06   
   Myszy: Ekspresja(Exi) i Szeri xD


Oddziel j?... Po prostu....

Mo?e walcz? o co?: jedzenie, miejsce w klatce, domku....Jak du?a maj? klatk??
 
 
Scoodi_94 
Szara myszka



Imi?: Rafa?
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-21, 22:16   
   Myszy: Berta, Mimi, Moli


Klatk? mam dok?adni? tak?:
https://www.kuchniapupila...3ea2e127abad552
S? w niej trzy myszki
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-02-21, 22:31   

Taka klatka to na max 2 myszki.
Czy robi? to jej z agresj? ? Ona piszczy wtedy ?
Le? z ni? do veta jak najszybciej !
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-21, 23:15   

Scoodi_94 napisał/a:
inne myszki wygryzaj? jej siersc na grzbiecie, az do krwi, jedno uszko ma poobgryzane, a dugiego po?owe juz nie ma :sad:
Co mam zrobic zeby temu zapobiec

o nie ale pytanie :D Jak Ciebie bij? kumple ( dajmy na to ) to chyba od nich uciekasz nie? Proste, odpowied? dosta?e? a? 4 razy ( 3 x oddziel j? 1 x id? do weterynarza, to za ma?o razy aby zrozumie?? :P OK napisze wi?c i ja: Oddziel t? biedn? myszk? i id? z ni? do weterynarza ).
Scoodi_94 napisał/a:
czemu si? tak dzieje?

Nie wszystkie myszki musz? si? ubóstwia? tym bardziej w takiej ma?ej klatce. A czemu tak pó?no to si? sta?o? Zapewne podros?y i zacz??y ustala? hierarchi? kto kim jest w grupie itd. Gdy myszy s? m?odsze to im to w sumie wisi, wa?ne aby si? my?, bawi?, je?? i spa? ^.^ Podros?y i daj? baty najs?abszej myszce a Ty nie wiesz co robi? :]
Oddziel ( pi?ty raz pisane :mrgreen: ) i mo?esz próbowa? je do siebie przekona? puszczaniem ich razem po nieznanym terytorium np po ?ózku, biurku itp aby myszki nie walczy?y ze sob? a obw?chiwa?y si?. Pó?niej mo?esz próbowa? puszcza? myszk? znowu do nich ale te? ostro?nie ( i tylko przy wymienionej ?ció?ce aby nie by?o zapachu myszek ). Mo?liwe, ?e znowu zaczn? si? gania? ale od razu myszki nie wyjmuj tylko poczekaj. Je?eli znowu poka?e si? krew to niestety kuracja jest bezsensowna ilekro? by si? powtórzy?o :/ Wtedy niestety myszk? nale?y oddzieli? i mo?e dokupi? jej jak?? now? towarzyszk? b?d? do??czy? do niej myszk?, która jej nie gryzie.
P.S. A jakie sa p?cie tych Twoich myszek? Mam nadzieje, ?e same samice, je?lim mieszane ( samice i samice ) to pooddzielaj je p?ciowo.... a je?li same samce to zrozumia?e czemu si? lej? ( s? terytorialne i ogólnie bij? si? o cokolwiek jak to ch?opy :P ). Je?eli jeszcze nie s? bra?mi to ju? ca?kiem kiepsko. Wtedy niestety najlepiej aby myszka zosta?a sama a Ty si? ciesz, ?e tylko jedna by?a gryziona a nie ca?a wojna samców i pogryzione wszystkie na raz.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2009-02-22, 13:56   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


A ja mam pytanie - czy jeste? na 100% pewien, ?e to inne myszki j? gryz?? Czy widzia?e? tak? sytuacj? na w?asne oczy, a je?li tak, to czy to nie by?o iskanie obecnych ju? ran?
Bo z opisu myszy wygl?da? to mo?e na zaawansowanego ?wie?ba..
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-22, 16:26   

Ametyst napisał/a:
Bo z opisu myszy wygl?da? to mo?e na zaawansowanego ?wie?ba..

Te? o tym my?la?am na pocz?tku ale s?dz?, ?e w takim razie inne myszki te? by si? zarazi?y i by?yby ju? oznaki na ich skórze, mo?na popatrze? czy nie maj? te? ran.
P.S. ?wierzba ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Kiara 
Starszy Myszaty
Kinia



Imi?: Kinga
Wiek: 30
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 60
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2009-03-26, 14:09   Co to za choroba?
   Myszy: Nutka["], Plamka ["] , M?oda ["], Gama ["], Zdrapka ["], Gapcia, ?aba, Wariacja


Myszka troch? na grzbiecie wy?ysia?a. Zachowuje si? normalnie, je, pije, biega. Czasami tylko dziwnie oddycha, otwiera pysk jakby chcia?a z?apa? oddech i zaraz zamyka. I tak przez par? godzin, potem to ustaje i jest normalnie. Poza tym jak bior? malutk? na r?ce to wida?, ?e przód myszki (g?owa i kawa?ek ?eber) jest chudy, taki cieniutki a drugie pó? (brzuszek) jest bardzo nabrzmia?e. Wygl?da to jakby myszka mia?a bardzo spuchni?ty brzuszek, albo jakby tylko schud?a na ?ebrach i pyszczku a reszta zosta?a grubsza.

Id? jutro z ni? do weta, ale mo?e Wy wiecie, co to mo?e by? :?: Martwi? si? o ni?. Do tej pory ?adna z moich myszek tak nie mia?a... :(

Pozdrawiam...
_________________
Kinia z mychami...
Nuteczka ["] Plamka ["] M?oda ["], Gama ["], Zdrapka ["],
Gapcia, Wariacja, ?aba
 
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-26, 14:13   

najlepiej id? z ni? do weterynarza, ten brak sier?ci to mo?e by? grzybica lub uczulenie.
z reszt? objawów nie jestem pewna wi?c nie pisze :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT