AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie dwoch samcow
Autor Wiadomość
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-29, 21:37   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


mozna, ale trudno sie laczy, niektorzy sa agresywni i wtedy z laczenia nici.

sa juz takie tematy, przeszukaj forum
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-08-29, 23:16   

kurt62, zrobi?e? bardzo du?y b??d kupuj?c jednego samca.
Lepiej zostaw ju? go samego gdy? mo?e nie zaakceptowa? drugiego samca.

Amazonka napisał/a:
sa juz takie tematy, przeszukaj forum

W?a?nie napisa? w takim temacie ;)

Tzn. nie napisa?, bo ja doklei?am jego temat. :)
kat
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
mumrick 
M?ody Myszaty



Imi?: Jvlia Feliksa
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-11-07, 18:33   
   Myszy: Misza & Bongos


To ja ?adnie prosz? o porad?.
Dosta?am dwa myszaki- braci. Teraz maj? oko?o 4mc. Po naczytaniu si? tego? tematu zacz??am zastanawia? si? nad ich rozdzieleniem- cz?sto t?uk? si? niemi?osiernie (Bongos t?ucze Misz?, Misza postanawia mu odda?. Bongosowi nikt podskakiwa? nie b?dzie i tak w kó?ko... Wprawdzie bez ran i rozlewu krwi, ale niepokoi mnie to. Kupi?am nawet wi?ksz? tj.wy?sz? klatk? ni? t?, w której ogonki do mnie zaw?drowa?y (?e niby wi?ksza przestrze?), ale zmniejszy?a si? tylko troch? cz?stotliwo?? walk (jeszcze wi?ksz? klatk??), która zreszt? narasta po ka?dym sprz?taniu (tj. cz?stotliwo??).). Jednak- przez wi?kszo?? czasu myszy bawi? si? razem, ?pi? zawsze razem, z?apa?am ich na myciu si? nawzajem... Wi?c zachowuj? si? wzgl?dnie normalnie. Co robi?? Rozdziela? czy nie? Boj? si?, ?e którego? razu Bongos przegnie, wi?c sk?aniam si? ku osobnym klatkom.
Sama nie wiem... :?

[A. Zapomnia?am doda?. Myszy w klatce- t?uk? si?. Myszy wsadzone do wiadra z trocinami i siankiem (sposób rodziców na "robienie" klatki- potwory same w?a?? do wiadra)- ?pi? rozkosznie ewentualnie pchaj? si? na r?ce. Bójek- 1 na 5 wiadrowych posiedze?.]
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-07, 19:11   

mumrick, ja bym jeszcze nie rozdziela?a tych braci. Je?li nie ma krwi ani ran czy cho?by ranek, to nie jest ?le. Ewentualnie po prostu na jaki? czas wyci?gnij zabawki, niech ?aden nie ma monopolu. Ale obserwuj panów uwa?nie, ?eby? mog?a zareagowa? kiedy bójki przestan? by? tylko bójkami. Mo?e panowie si? dogadaj? i nie trzeba b?dzie wcale ich rozdziela?.
mumrick napisał/a:
Kupi?am nawet wi?ksz? tj.wy?sz? klatk? ni? t?, w której ogonki do mnie zaw?drowa?y
tylko pami?taj, ?e w klatce najbardziej liczy si? powierzchnia podstawy
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
mumrick 
M?ody Myszaty



Imi?: Jvlia Feliksa
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-11-07, 19:23   
   Myszy: Misza & Bongos


Kó?ka maj? dwa, wi?c monopolu nie ma, tak jak to by?o na pocz?tku.
Poczekam, zobacz?, mo?e im przejdzie (na co mam nadziej?).
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-07, 19:33   

Ch?opy, zw?aszcza w tym wieku cz?sto si? lej?. Dopóki nie ma krwi [za du?ej, bo drobne ugryzienia nie s? alarmem do rozdzielenia], zostawi? ich w spokoju. Najcz??ciej do bójek dochodzi, gdy klatka zbyt mocno przesi?knie ich zapachami i nie maj? ju? gdzie znaczy?, albo ?wie?o po sprzataniu, kiedy jest wojna o terytorium ;) Takie wojny moga by? te? d?u?sze, to ju? zalezy od charakteru samców. Daj im szans?.
 
 
 
mumrick 
M?ody Myszaty



Imi?: Jvlia Feliksa
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-11-07, 20:23   
   Myszy: Misza & Bongos


Do?ka, Yun- dzi?ki. Ja i moja mama czujemy si? troch? uspokojone. 3majcie kciuki! :m:):
 
 
tyska 
Szara myszka


Imi?: Justyna
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Australia tymczasowo
Wysłany: 2010-12-17, 06:28   Walki samców
   Myszy: Kubu? i Dexter


witam. jestem nowa na forum.
kupilismy przedwczoraj z moim mezem dwie myszki. w tym sklepie zoologicznym mieli tylko samce, mieszkaly cala grupa w jednej klatce, byly tez dwie osobne klatki z pojedynczymi samcami oddzielnie bo sie gryzly. z tego co nam sprzedawczyni powiedziala wyniklo ze te dwa samce ktore kupilismy byly z tej samej rodzinki.

zapakowala je pani w pudelko, kupilismy tez klatke, no i do domu mielismy 40 minut w tramwaju. czarnego nazwalismy Dexter a rudego Kubu
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-12-17, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-12-17, 07:45   

to normalne ?e samce walcz? o terytorium, w sklepie by?o ich du?o a gdy dosta?y dwa samce nowe mieszkanie zacz??y si? gry??, z moich obserwacji wynika ze cz??ciej si? gryz? dwa samce ni? gdy samców jest wi?cej ju? nie raz to sprawdzi?am. Nie masz wyboru jak b?d? si? dalej gryz?y to musisz je oddzieli? bo mo?e si? to sko?czy? ?mierci? s?abszego. To ?e samce s? np. bra?mi wcale nie znaczy ?e b?d? wiecznie ?y? w zgodzie.
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2010-12-17, 07:59   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


zgadzam si? z wypowiedzi? Kamili, samce trzeba rozdzieli?, je?li nie przestan? si? atakowa?.
_________________
 
 
tyska 
Szara myszka


Imi?: Justyna
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Australia tymczasowo
Wysłany: 2010-12-17, 09:01   moje myszy zaczely sie gryzc - pomocy!
   Myszy: Kubu? i Dexter


witam

przedwczoraj kupilismy dwie myszki- samce. w zoologicznym mieszkaly w tej samej klatce, 30min od sklepu do domu przesiedzialy w pudelku, reszte dnia wporzadku, caly nastepny dzien w porzadku az tu pod wieczor slysze pisk. podbieglam do klatki i rozdzielilam ich. za chwile znowu sie gryza.a w zasadzie to silniejszy atakuje slabszego. wyjelam z klatki, chodza po podlodze, i wydaje sie ok, az nagle znowu go zaatakowal.

w koncu musialam ich rozdzielic. Czy ktos mi moze powiedziec co mam zrobic zeby przestaly sie gryzc i w jednej klatce zyly? i czemu tak nagle zaczely sie gryzc?

dzieki z gory

tyska
 
 
 
1kamilla1 
Myszo?ak



Imi?: Kamilla
Pomogła: 4 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 683
Skąd: Skrzyszów/ Opole
Wysłany: 2010-12-17, 11:18   
   Myszy: California [*],Uvetta(ima)[*],Bajka[*],Alfa[*],Lusia,Birma,Tosia,Yuki,Ruda


dwa samce , je?li s? z ró?nych miotów to jest bardzo nik?a szansa, ?e si? zaakceptuj?. Piszesz, ?e silniejszy atakuje, rozdziel je jak najpr?dzej, bo mo?e do?? do katastrofy. Samce walcz? o terytorium, nawet bracia czasem nie potrafi? ?y? w zgodzie, wi?ksze z nich samotniki po prostu. B?dziesz musia?a trzyma? je osobno.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-12-17, 12:04   

Obserwuj, zobacz czy te walki to zwyk?e przepychanki z g?o?nymi piskami, czy dochodzi do rozlewu krwi. Przepychanki i piski to norma, trzeba si? przyzwyczai?. Je?eli sytuacja b?dzie tragiczna - niestety, trzeba rozdzieli?.
Dla samców zmieni?o si? terytorium. Teraz musz? mi?dzy sob? wszystko ustali?, kto gdzie rzadzi.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-12-17, 12:05   

tyska, a tematy by?y. Poszukaj sobie na forum.
Samczyki raczej rzadko si? akceptuj?. Trzeba si? z tym liczy? przy zakupie.
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=768
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=541
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=509
Do zamkni?cia, poniewa? tematy ju? by?y.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
tyska 
Szara myszka


Imi?: Justyna
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Australia tymczasowo
Wysłany: 2010-12-18, 03:50   
   Myszy: Kubu? i Dexter


dzieki!
nie wiedzialam ze samce myszy takie sa.
Mialam kiedys szczury, samce i nie mialam zadnych problemow, nawet z dokupieniem kolejnego mlodszego samca i przylaczeniem go. kiedys w ksiazcze o szczurach przeczytalam ze myszy to mniejsze szczury (w uproszczeniu), wiec myslalam ze nie bedzie problemu. a kupilismy je tak spontanicznie. poszlismy kupic mi buty a wroclilismy z para myszek:D
juz maja osobne domki, nie chce Kubusia wystawiac na kolejne pogryzienia. probowalam im razem dac pochodzic, ale w mgnieniu oka Dexter go atakuje.
dzieki za odpowiedzi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT