AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mysza
2009-03-21, 10:42
Samice zakupione razem bij? si?
Autor Wiadomość
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-03-28, 09:31   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Wczoraj rozmawia?am z pani? z zoologa o oddawaniu myszy. mia?a kilka takich przypadków a ze kocha strasznie zwierzaki to wi?cej nastolatkom nie sprzedaje i zawsze robi wywiad "gdzie b?dzie mieszka? mysz " - jak to sama uj??a strasznie jest patrze? jak myszka juz znalaz?a nowy dom i nagle wraca do sklepu z przyczyn "odwidzia?o mi si?" Oddanie myszy to pój?cie po naj?atwiejszej i najokrutniejszej linii oporu. Popieram Luis- kup transporterek. To raz. Dwa - p?e?. Trzy - opcja szukaj" ??czenie myszy" Kilka nieprzespanych nocy i wszystko jest mo?liwe. U mnie baby tez si? bi?y, krew nawet si? pola?a a potem by? spokój. Cierpliwo?? i ch??.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-28, 10:18   

janette, ja uwazam ?e zwierz?ta nie powinny byc sprzedawane w sklepach. Zwierze to nie produkt, ktory moze sobie lezec na polce.
Owszem, sa sklepy zoologiczne w ktorych pracuja prawdziwi milosnicy zwierzat, ale procentowo ile jest takich sklepow?
Niestety wiekszosc stanowi? te niechlubne przypadki.
W sklepach zoologicznych powinny byc artykuly zoologiczne, a zwierzeta w hodowlach.

Najlepiej to byloby je oddac w dobre rece.
A z zoologa trafia niewiadomo gdzie...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mouselover 
Mysi Bywalec


Wiek: 28
Dołączyła: 01 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-03-28, 11:22   

myszorka94, mi te? pani w zoologu sprzeda?a dwa samce, rozdzieli?am ich dopiero po dwóch tygodniach, bo by?am bardzo przekonana, ?e to samice. Kapn??am si? dopiero jak Mysio zacz?? zaznacza? terytorium. Umie?ci?am Pysi? w du?ej plastikowej skrzyni, i tak sobie mieszka?a przez jaki? miesi?c (Mysio zosta? w ich klatce). Pó?niej dosta?am od siostry du?? klatk? po jej ?wince morskiej.
 
 
janette 
M?ody Myszaty


Imi?: ?aneta
Wiek: 30
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 38
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-03-28, 12:06   

Luis - prosze cie ^^ nie porównuj myszy do dziecka :lol:
nie wiadomo jak? kto ma sytuacj? finansow? i mo?e nie sta? go na trzymanie dwóch fauna-box'ów. ju? lepiej (tak jak napisa?a?) znale?? dla nich nowy dom.
_________________
na zawsze w mojej pami?ci pozostanie Czekoladka, Sier?ciuszka i Tequilla :*
 
 
 
yss 
Starszy Myszaty


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 85
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-01, 19:12   

emielcia: kto? ukrzywdzi? 2 ogony moich myszorów. s? uk?szone. przemy?am rivanolem. póki co ranki si? nie powtórzy?y. [po ostatnim solidnym szorowaniu klatki "si? pogry?li"].

mam wyodr?bnionych 2 g?ównych zaczepiaczy - czy dopóki nie urz?dzaj? ogólnej rzezi i wszystkie myszy ?pi? na kupce w domku, mog? ich zostawi? w jednej klatce wszystkich razem? do?? ci??ko mi ocenia? kto zacz?? a kto by? ofiar?, bo oni wszyscy s?, pomidor, biali :P zaznaczy?am 2 agresorów i regularnie obserwuj?, ale nie zawsze to mog? wy?apa? :/

na ile czasu mo?na oddzieli? testowo mycholi ?eby sprawdzi?, czy reszta b?dzie w miar? spokojna bez nich? na dob? np? boj? si? to robi?, bo jak si? oka?e, ?e stado jednak si? pierze, do??cz? tamtych z powrotem i WTEDY zacznie si? dym, bo za d?ugo byli osobno....... to ju? normalnie nie wiem :)

a musz? wiedzie?, kto kogo leje, bo mam ch?tnych na dwóch, i wola?abym nie odda? agresora i ofiary.....
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-01, 20:56   

yss napisał/a:
na dob? np?

No na dob? ale pó?niej przed po??czeniem wymyj wszystkie elementy w klatce i wymie? wiórki. I mo?esz je najpierw pu?ci? na nieznanym terenie np na ?ó?ku rodziców :mrgreen: czyli gdzie? gdzie myszki nigdy nie biega?y. Wtedy nie b?d? walczy? a tylko si? w?cha?, bo ?adnej nie jest to teren.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
myszorka94 
M?ody Myszaty
myszorka14



Imi?: Agata
Wiek: 30
Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2009-04-01, 21:10   
   Myszy: Dex i Alf


Czasami puszczam je na wybieg, ju? jest co raz lepiej. Nie t?uk? si? ju? tak jak kiedy?. Ale gdy daje je do klatki [trzeciej. Nie ?adnej myszki] to znowu zaczynaj?. :m: :m:
_________________
Nigdy Nie Istnieje [!]
Charlie ['] Sage ['] Pacho ['] Dex ;* Alf ;*
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-04-01, 21:12   

yss nie rozdzielaj ich na razie. Potem mog? by? wieksze k?opoty.
Jak beda si? t?ukli to trzepnij w klatke albo w cos i przestan?. i tak kilka razy jak sie beda gryzc ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
yss 
Starszy Myszaty


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 85
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-01, 22:13   

kana: krzycz? na nich... ale jak tylko si? odwróc? wracaj? do przerwanej czynno?ci....
poza tym walenie w klatk? spowoduje szok u tych, które grzecznie w tym czasie jedz? albo ?pi?. co one sobie pomy?l?? :) ?e maj? zakaz jedzenia i spania? :)
_________________
 
 
 
myszowata 
Starszy Myszaty


Imi?: Julia
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-04-02, 13:04   
   Myszy: Rex "Rudy" [*], Balbina, Norka, Tosia, Puma(Gryzolinda), Endo(Gryzak)


U mnie krzyki i walenie w klatk? nie pomog?y. Musia?am rozdzieli? myszki.
 
 
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-05, 12:21   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


Nigdy nie mia?am takiego przypadku, ?eby myszy gryz?y si? itd. Dlatego, ?e za ka?dym razem mia?am samice :) tak jest lepiej pod wieloma wzgl?dami..
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-03-30, 14:35   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


od dzisiaj jestem szcz??liw? w?a?cielk? 3 samiczek . ;)
ka?da ma inny "kolor" jedna jest ba?a z czerwonymi oczkami , druga czarno - bia?a z czarnymi oczkami trzecia jest czarna z bua?ym paskiem na brzuchu i ogonku . ;)
s? jeszcze malutkie . chowa?y si? razem . przed chwil? zacz??y si? bójki - bia?a gryzie dwie pozosta?e . ?aciata i czarna si? nie gryz?y , ale WYDAJE mi si? , ?e czarna boi si? ?aciatej , bo ca?y czas jej ust?puje . bia?a goni czarn? zauwa?y?am . na razie s? to ma?e piski . kiedy w razie "W" je oddzieli? ? po czym pozna? , ?e bij? si? na zabój ? wcze?niej mia?am jednego samca , wi?c problemu nie by?o ...
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 14:43   

Oddziel je, jak zaczn? gry?? si? do krwi. Póki co takie przepychanki nie s? raczej gro?ne i myszki ustalaj? mi?dzy sob? hierarchi?. Je?eli s? to tylko piski i raczej niegro?ne bójki, nie ingeruj chyba, ?e zauwa?ysz, ?e jest to na prawd? powa?na sprawa [krew, rany], albo, ?e dominantka nie ma zamiaru da? spokój pozosta?ym. Wtedy mo?esz j? na troch? odizolowa? tak, aby dwie pozosta?e oznaczy?y teren jako swój i do??cz j? do reszty. Wtedy jest szansa, ?e poczuje si? mniej jak przywódca i przystopuje.

Edit// Poza tym jeste? na forum ju? tak d?ugo, ?e ju? chyba powinna? przeczyta? wystarczaj?c? ilo?? razy co robi? w takich sytuacjach. Jestem krócej ni? ty na forum, a ju? dwa takie tematy za czasu mojej kadencji si? pojawi?y i szczegó?owe opisy.
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-03-30, 14:55   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


ró?nica dwóch dni (chodzi o zarejestrowanie na forum) . :roll:
wybacz , ale nie mia?am za du?o czasu na czytanie tematów , które mnie nie dotyczy?y .

bia?aska przepycha si? z czarn? , wtedy czarna od razu wieje gdzie pieprz ro?nie . :) ale w sumie mam je od jakich? 2 godz. (?) . musz? im da? czas . :D

EDIT : gorzej jak krew poleje si? w nocy . -.-
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 14:57   

Mysie ADHD napisał/a:
wybacz , ale nie mia?am za du?o czasu na czytanie tematów , które mnie nie dotyczy?y .


Jednak zanim zadasz pytanie powinna? chyba sama na ten temat poszuka?... zw?aszcza, ?e dos?ownie kilka pozycji ni?ej jest niemal identyczny temat.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT