AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Domowa hodowla myszy
Autor Wiadomość
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-03-29, 16:08   

2To, ?eby rozmna?a? "zdrowe myszki", czyli najprawdopodobniej myszy rasowe, musisz mie? hodowl? zarejestrowan? w PMC oraz 6 miesi?czny sta? (6 miesi?czny, na pewno?). Nie mo?na rozmna?a? myszek rasowych poza PMC.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
2To 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-03-29, 16:15   

Myszonka napisał/a:
2To, ?eby rozmna?a? "zdrowe myszki", czyli najprawdopodobniej myszy rasowe, musisz mie? hodowl? zarejestrowan? w PMC oraz 6 miesi?czny sta? (6 miesi?czny, na pewno?). Nie mo?na rozmna?a? myszek rasowych poza PMC.


ale ?eby zdoby? ten starz musze od czego? zacz??, wiec chcia?bym zdoby? najta?szym kosztem zwyk?e zdrowe m?ode myszki :)
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-03-29, 16:17   

2To, radz? zacz?? od razu od rasówek ;)

http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=1391 - ró?nice mi?dzy rasówkami a labo
http://www.myszy.info/viewforum.php?f=22 - myszki na sprzeda?...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
manishq 
M?ody Myszaty
driving addict



Imi?: Agata
Wiek: 35
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-03-29, 16:26   
   Myszy: Koka, Ruda, Szyszka i Calineczka


ale odbywanie sta?u nie polega na hodowaniu myszy na lewo, bez rodowodów, tylko na pó?rocznym BYCIU CZ?ONKIEM zwi?zku...

a za zaczynanie od takiego dzia?ania poza zwi?zkiem, mo?esz nigdy nie mie? mo?liwo?ci wst?pienia do niego, a co za tym idzie, nie b?dziesz móg? hodowa? myszy rodowodowych :m:
_________________
Manishq na deviantART
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-29, 16:43   

2To, jakie masz dotychczasowe doswiadczenie z myszami?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-29, 17:22   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Je?li chcesz chodowa? myszk? normaln? i wed?ug Ciebie nie jest to myszka rasowa (tylko labo wi?c zostaje) to nigdy nie znajdziesz myszki laboratoryjnej, która pochodzi z normalnego chowu. To s? myszki z regu?y ze zwi?zków kazirodczych i nikt nie przejmuje si? czy maj? choroby, czy nie.

Potrzebujesz ju? na wst?p dwóch akwariów bo samiczka i samczyk nie mog? wiecznie ze sob? siedzie?. Matka nie mo?e mie? tak cz?sto miotów i tak du?o jakby potrafi? sp?odzi? jej samiec :/

Dlatego te? s?uchaj?c tego co opowiadasz nie jestem pewna czy czyta?e? cokolwiek o hodowaniu myszy, a nawet o opiece nad nimi ? Doczytaj sobie jeszcze lepiej. Jest tutaj mnóstwo porad i uwag, które s? bardzo wa?ne.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
2To 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-03-29, 17:23   

Emielcia napisał/a:
2To, jakie masz dotychczasowe doswiadczenie z myszami?


nie mam ?adnego, nigdy nie mia?em myszki!



manishq napisał/a:
ale odbywanie sta?u nie polega na hodowaniu myszy na lewo, bez rodowodów, tylko na pó?rocznym BYCIU CZ?ONKIEM zwi?zku...

a za zaczynanie od takiego dzia?ania poza zwi?zkiem, mo?esz nigdy nie mie? mo?liwo?ci wst?pienia do niego, a co za tym idzie, nie b?dziesz móg? hodowa? myszy rodowodowych


nie wiedzia?em :P
 
 
milimetka 
Starszy Myszaty



Imi?: Dominika
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 89
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2009-03-29, 17:27   

To mo?e przeszperaj najpierw forum PMC, zdob?d? informacje i zacznij dzia?a? sensownie ;)
Nikt tutaj nie popiera rozmna?ania myszek z zoologa.
http://pzhmmr.mojeforum.net/
Hodowla myszy to nie tylko trzymanie samca i samicy w jednej klatce.
"Celem hodowli jest rozmna?anie myszy rasowych, oparte na naukowych podstawach dla osi?gni?cia jak najwy?szego poziomu pod wzgl?dem rasowym i estetycznym oraz umo?liwiaj?cym rozszerzenie liczby ras i wariantów kolorystycznych"
Proponuj? lekturke ;)
http://pzhmmr.mojeforum.n...der=asc&start=0
_________________
"...by si? pozby? z?ych humorów, robi? zup? z muchomorów...":)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-29, 19:28   

Nie ma to jak zabawa w Boga :/
Wiesz co ale na prawd? skacze mi gul jak czytam takie co?.
?eby mie? hodowle i chcie? rozmnaza? trzeba miec jakis cel w tym co si? robi.
W hodowla rasowych nie chodzi o to ?e ka?dy sobie rozmna?a tylko ma si? jaki? plan/cel hodowlany.
W rozmna?aniu laboratoryjnych robisz b?ad bo bawisz si? w potomstwo co jak najbardziej zwalczamy i nie tolerujemy na forum.
Ma?o to myszek szuka domu ? Czy fajnie jest rozmna?a? myszy z wadami genetycznymi, ?aczyc chore osobniki z zoologa z ukrytymi wadami których ty na pewno nie zauwazysz ?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-03-29, 19:40   

2To napisał/a:

chcia?bym zdoby? najta?szym kosztem zwyk?e zdrowe m?ode myszki :)


Najta?szy koszt to nie mo?e by? podstawowe kryterium, we wszystko trzeba na pocz?tku zainwestowa? jak chce sie mie? porz?dn? hodowl? to nale?y zacz?? od zapisania si? do PMC.
 
 
2To 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-03-29, 21:27   

Kana napisał/a:
ie ma to jak zabawa w Boga
Wiesz co ale na prawd? skacze mi gul jak czytam takie co?.
?eby mie? hodowle i chcie? rozmnaza? trzeba miec jakis cel w tym co si? robi.
W hodowla rasowych nie chodzi o to ?e ka?dy sobie rozmna?a tylko ma si? jaki? plan/cel hodowlany.
W rozmna?aniu laboratoryjnych robisz b?ad bo bawisz si? w potomstwo co jak najbardziej zwalczamy i nie tolerujemy na forum.
Ma?o to myszek szuka domu ? Czy fajnie jest rozmna?a? myszy z wadami genetycznymi, ?aczyc chore osobniki z zoologa z ukrytymi wadami których ty na pewno nie zauwazysz ?


w?a?nie po to za?o?y?em temat by si? dowiedzie? pewnych rzeczy

milimetka napisał/a:
To mo?e przeszperaj najpierw forum PMC, zdob?d? informacje i zacznij dzia?a? sensownie
Nikt tutaj nie popiera rozmna?ania myszek z zoologa.
http://pzhmmr.mojeforum.net/
Hodowla myszy to nie tylko trzymanie samca i samicy w jednej klatce.
"Celem hodowli jest rozmna?anie myszy rasowych, oparte na naukowych podstawach dla osi?gni?cia jak najwy?szego poziomu pod wzgl?dem rasowym i estetycznym oraz umo?liwiaj?cym rozszerzenie liczby ras i wariantów kolorystycznych"
Proponuj? lekturke
http://pzhmmr.mojeforum.n...der=asc&start=0


poczyta?em troch? na forum tamtym, ale jakbym kupi? dwie samiczki zeby póki co nabra? do?wiadczenia w wy?ywianiu tych zwierz?t to chyba nie musze si? rejestrowa? obrazu w PMC


kamila napisał/a:
Najta?szy koszt to nie mo?e by? podstawowe kryterium, we wszystko trzeba na pocz?tku zainwestowa? jak chce sie mie? porz?dn? hodowl? to nale?y zacz?? od zapisania si? do PMC.


po prostu nie chcia?bym inwestowa? 50 z? za myszk? tylko symboliczna cen?
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-03-29, 21:55   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Nie trzeba by? cz?onkiem PMC ?eby kupi? rasowe myszki, ale zobowi?zujesz si? do tego, ze nie b?dziesz ich rozmna?ac poza zwi?zkiem.
Radz? Ci najpierw w?asnie kupic sobie kilka samiczek, pozna? ich obyczaje, zachowania i naby? potrzebn? wiedz?, pozniej zarejestrowa? si? w Zwi?zku, odby? sta? i w przysz?o?ci mo?e za?o?y? hodowl? z prawdziwego zdarzenia. To jest najrozs?dniejsza kolejno?? je?li chodzi o rozmna?anie myszy.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
2To 
Szara myszka


Wiek: 35
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-03-29, 23:13   

ka? napisał/a:
Nie trzeba by? cz?onkiem PMC ?eby kupi? rasowe myszki, ale zobowi?zujesz si? do tego, ze nie b?dziesz ich rozmna?ac poza zwi?zkiem.
Radz? Ci najpierw w?asnie kupic sobie kilka samiczek, pozna? ich obyczaje, zachowania i naby? potrzebn? wiedz?, pozniej zarejestrowa? si? w Zwi?zku, odby? sta? i w przysz?o?ci mo?e za?o?y? hodowl? z prawdziwego zdarzenia. To jest najrozs?dniejsza kolejno?? je?li chodzi o rozmna?anie myszy.


tak w?a?nie zrobi? na pocz?tek kupie sobie ze 2 samiczki (potem mo?e dokupi? wi?cej) i w dalszej przysz?o?ci b?d? rozmna?a? :) tylko dalej nie znam odpowiedzi na pytanie ile mog? maximum mysz hodowac w akwarium o wymiarach 49x24 cm z wysoko?ci? 24cm, tak ?eby by?o idealnie i nie za ciasno :)
Ostatnio zmieniony przez 2To 2009-03-30, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-30, 00:04   

Lubi? to powtarza? xD : Czym wi?cej przestrzeni tym mysz jest szcz??liwsza a wi?c najlepiej aby nie by?o ich za wiele. I tak zagospodaruj miejsce aby mia?y du?o zabawek ale i troch? miejsca dla siebie. Ja s?dz?, ?e 5 wystarczy. Nie wi?cej chocia? w czwórk? te? by?oby im weso?o a i wi?cej miejsca xD Wysoko?? te? nie jest taka z?a wi?c mo?e nawet jakie? ma?e pi?terko da?oby si? zainstalowa?? ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2009-03-30, 12:18   
   Myszy: sporo...


A mi si? od razu na usta pcha pytanie:
Rodzi ci si? 15 myszy (wiem, wiem, takie liczne mioty to rzadko??/prawie niemo?liwe ale przypu??my) Znajomi ju? od ciebie ich nie chc?. ty masz tu swoje akwa które dla tej ilo?ci myszy jest na pweno za ma?e.
I tu moje pytanie:
Co dalej?

PS. nie chc? tu na ciebie naskakiwa? tylko tak z ciekawo?ci?
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT