AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzenie ogona u myszy kolczastych
Autor Wiadomość
kolczasta
M?ody Myszaty



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-04-11, 23:29   obgryziony(?)ogon,naddarte ucho u myszy

Witam,od 3 tygodni mamy 2 myszy kolczaste,zaraz drugiego dnia zauwa?y?am ,?e jdna ma jakby zdart? skóre z ko?cówki ogona-tak,?e by?y widoczne kr?gi-uszkodzenie by?o niewielkie ok 0,5 cm
dopiero potem przeczyta?am w necie,?e koczlczaste nie powinny miec karuzelek w klatakch-bo kalecz? sobie ogony :? niby w jaki sposób?ktos mi wyt?umaczy?
co ma innego (!) ogon kolczastej od ogona niekolczastej i dlaczego inne gatunki mog? biegac w kole a moje nie???

zastanawia?am si?,czy to nie objaw jakiej? depresji zwi?zanej z aklimatyzacj? w nowych warunkach..

wczoraj przed czyszczeniem klatki oddzieli?am myszki do osobnych pude?ek -po wyj?ciu jedna z nich(ta po urazie ogona zreszt?) mia?a naddarte ucho-nie wiem czy sama to sobie zmog?a zrobi??w skutek samookalecznia?oddzielenia od drugiej?

by? weterynarz zaleci? antybiotyk zewn,ale ucho goi si? rózwnie szybko jak wczesniej ogon

co mo?e by? przyczyn? takich urazów?

no i ten nieszcz?sny ko?owrotek-moje myszy uwielbiaj? w nim buszowa?
b?de wdzi?czna za pomoc
Ostatnio zmieniony przez Kana 2009-10-13, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2008-04-11, 23:50   

Moga si? podgryza? mi?dzy sob?. To s? samce czy samice? w jakiej klatce /akwarium mieszkaj??
_________________
 
 
 
kolczasta
M?ody Myszaty



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-04-11, 23:53   

to 2 samiczki
klatka ja wiem..patrz?c po tych Waszych 8) na Galerii..to mniej wypasiona-jednopoziomowa ,wielko?ci...hmmm laptopa-najbardziej obrazowo;)

ale obserwuj?c moje myszy-nigdy nie zauwa?y?am ,?eby walczy?y,gdy s? aktywne bawi? si? raczej ka?da osobno,spi? przytulone,mam przypuszczenia ,?e to jakas forma l?ku separacyjnego?
bo te moje kolczaste to czyta?a -stadny gatunek,wi?c jak je rozdzieli?am przy czyszczeniu klatki..hmm no nie wiem
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2008-04-12, 00:13   

jak dwie samice to spoko. To raczej jakie? uszkodzenia, nie martw si? posmaruj ma?ci? tribiotic (kupisz w aptece chyab z 2 z? kosztuje), zagoi si? i b?dzie git :) :smile:

Ko?owrotek mog? mie? ale du?y, taki jak dla chomików jest za ma?y trixie robi ?wietne ko?owrotki wystarczaj?co du?e dla kolczastych :)
_________________
 
 
 
vikki900
Szara myszka


Imi?: Magda
Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 4
  Wysłany: 2009-04-10, 16:28   Uszkodzenie ogona u myszy kolczastych

http://www.fotka.pl/album...1,Ja/20531541,, tu s? zdj?cia jednej z moich myszy kolczastych, mam ich 4, jedna jest ciut wi?ksza (tak mi si? wydaje) i ma poraniony ogon, nie znam ich p?ci, wiem ?e samiczki gryz? si? mi?dzy sob?, ale (CHYBA) pogryziona jest tylko ta, nie wiem co to mo?e by?, ta jedna mysz, zawsze ?pi oddzielnie - 3 razem w domku a ta jedna na zewnatrz albo "w drzwiach" tak jak na zdj?ciu. Mo?e powinnam j? trzyma? oddzielnie, czy konieczna b?dzie wizyta u weterynarza? Mo?e kto? zna dobrego weterynarza w Bia?ymstoku?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 15:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-10, 19:10   

Myszy kolczaste wg mnie nie powinny by? trzymane razem tym bardziej jak si? nie zna ich p?ci. Ja mam jedn? ( odratowana ) i wygl?da?a strasznie: nie mia?a uszu ani ogona. Odrzucaj? ogon gdy si? broni? a dok?adniej skórk?, pó?niej reszt? odgryzaj? sobie. To chore trzyma? myszy razem gdy te takie rzeczy sobie robi?. Radz? szybko je oddzieli? od siebie i odwiedzi? weterynarza.

No a nie znam ?adnego weterynarza ale mog? Ci tylko podes?a? co znalaz?am: 16 pozycji

LECZNICE - BIA?YSTOK

P.S. Czerwony kolor jest dla administracji :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
danio7
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-10, 20:09   

vikki900, pewnie jest co? nie tak w relacjach pomi?dzy myszkami. Najlepszym sposobem by?o by odizolowanie pokrzywdzonej myszki. :roll: Lepiej zrób to bo potem mo?esz ?a?owa? jak myszka nie prze?yje.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-04-10, 20:15   

Prosz? o przeczytanie regulaminu !
Czerwony i zielony przeznaczony tylko dla w?adz forum !
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2009-04-15, 11:53   
   Myszy: sporo...


a ja nie jestem na 100% pewna czy to pogryzienie..., mo?e ?le widz? ale ni to wygl?da na hmm... mo?e grzybic?, ale nie wiem, a widzia?a?, ?eby si? gryz?y? Kurcze dziwne. Odseparuj i wet! Je?li by to by?a, tak jak ja obstawiam, jaka? choroba skóry, móg?by sobie sam to wygry??. A mi si? w?a?nie wydaje, ?e pod strupami s? jakie? place czy wysypka. A spróbujcie przybli?y? i zobaczy?, mo?e mi si? przywidzia?o...
_________________
 
 
 
vikki900
Szara myszka


Imi?: Magda
Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-04-24, 22:20   

samego gryzienia nie widzia?am, jednak zauwa?y?am jak dwie naraz gania?y ta jedna... w sumie nie cz?sto je obserwowa?am... zosta?a odseparowana i wydaje mi si? ze schodzi jej to ju?... no ale gdy wymienia?am jej trociny, musia?am j? gdzie? wyj??... wiec wyl?dowa?a na chwile dos?ownie w klatce z dawnymi wspó?lokatorkami... no i znowu "bawi?y si? w berka" a ze biegaj? szybciej ni? moje oko momentu ugryzienia nie widzia?am... tylko skutek - ?wie?? krew na ogonie... <my?li> musz? ja gdzie indziej na czas sprz?tania przek?ada?... najwa?niejsze ze ogon (powoli, ale jednak) wraca do normy
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-04-25, 22:52   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


wyglada na to ze bedziesz musiala je osobno trzymac ......szkoda by sie gryzly
lepsze to niz ponowne leczenie ran .......
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Falabella 
M?ody Myszaty
Kocham moj? mysi? :*


Imi?: Ania
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: ko?o Warszawy
Wysłany: 2009-04-30, 22:02   
   Myszy: Trixie(*), Harmonious Melody from Ma?e Zamyszanie


Tak. Masz conajmniej 2 wyjscia, to moje propozycje:
1. Kup sobie transporterek lub karm? w takim plastikowym opakowaniu z uchem i w wieczku zrob dziurki i tam ja trzymaj na czas wymiany ?ció?ki. Zaoszcz?dzisz jej cierpienia i stresu przy spotkaniu z "kole?ankami".
2.Je?li uwa?asz, ?e nie dasz rady sprz?ta? 2 klatek i transporterka lub pude?ka oraz zajmowa? si? wszystkimi myszkami, to mo?e kto? z twoich znajomych chcia?by si? ni? zaopiekowa?. Mo?e to b?dzie dobre rozwi?zanie
Ale to tylko moje sugestie. Je?li kochasz t? myszk? to jej nie oddawaj ale przygotuj si? na podwójn? dawk? sprz?tania a mo?e nawet potrójn? i obserwuj pozosta?e myszki czy aby przypadkiem nie wybra?y sobie nowej, s?abszej myszki do gryzienia
Pozdrawiam Falabella- Ania
_________________
Kochaj niezale?nie od wszystkiego i od wszystkich.
Love mice :*
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-30, 23:25   

Falabella napisał/a:
ale przygotuj si? na podwójn? dawk? sprz?tania a mo?e nawet potrójn?

No w?a?nie co wcale nie jest nie wiadomo jak m?cz?ce bo 2-3 klatki czy nawet jakie? pude?eczka do sprz?tania to jest NIC w porównaniu z 10-15-stoma klatkami do sprz?tania a wiem, ?e niektórzy na tym forum maj? takie minizoo w domu ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Falabella 
M?ody Myszaty
Kocham moj? mysi? :*


Imi?: Ania
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: ko?o Warszawy
Wysłany: 2009-04-30, 23:38   
   Myszy: Trixie(*), Harmonious Melody from Ma?e Zamyszanie


No tak, te? fakt, ale jak ktos nie ma czasu to kolejna klatka to dodatkowy czas sp?dzony nad czyszczeniem. Je?li kto? ma czas to czemu nie!
_________________
Kochaj niezale?nie od wszystkiego i od wszystkich.
Love mice :*
 
 
 
vikki900
Szara myszka


Imi?: Magda
Wiek: 34
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-05-19, 21:53   

Chcialam poinformowac iz bylo to pogryzienie, sadze ze zrobily to dwie samiczki, mysz zostala odizolowana do innej klatki a na ogonie juz nie ma sladow, za to spasla sie i jest dwa razy wieksza od innych :) wiec to bylo pogryzienie przez wspollokatorow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT