AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paso?yty w wiorkach
Autor Wiadomość
Kyuu-chan 
Szara myszka



Imi?: Ania
Wiek: 30
Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-04, 14:22   Paso?yty w wiórkach
   Myszy: Kyo, Mana


Jaki? czas temu kupi?am w carrefourze wiórki dla swoich myszy.
Nast?pnego dnia, po zmianie na nowo kupione wiórki zauwa?y?am na bia?ej myszce, ?e co? si? jej porusza w sier?ci. Wygl?da?o to jak cienkie, jasnobr?zowe, wij?ce si? "co?tam"
Poszuka?am wiadomo?ci w necie i wysz?o na to, ?e chyba s?a to wszy, co mo?e potwierdza? jeszcze dodatkowo to, ze pojawi?y si? na ko?cówkach sier?ci bia?e kropki i jest ich mnóstwo.
Wyczyta?am te?, ?e w zabiciu wszy mo?e pomóc trzymanie wiórków w zamra?arce przez conajmniej 12 godzin. Troche trudno jest mi w to uwierzy?, wi?c chcia?am si? Was dopyta?. Czy nie lepiej jest wyrzuci? i kupi? nowe? Chocia? by?oby szkoda, bo wielka paczka :m:D:
W zamra?arce siedz? ju? du?o ponad 24 godziny. Czy to wystarczy?

Chcia?am jeszcze zapyta?, czy mieli?cie ze swoimi myszami problemy z sercem?
Kupi?am myszk? (samczyka) w sklepie zoologicznym po parki do wcze?niej otrzymanej myszy (te? samczyka) - zakupionej w tym samym sklepie.
Gdy kupowa?am go, by? nieco wi?kszy od myszki, któr? dosta?am dzie? wcze?niej. Zaraz po przyniesieniu do domu, zauwa?y?am, ?e zachowuje si? troch? dziwnie. Wygl?da?o to tak, jakby ca?y czas (nawet jak spa?) drga?. By? male?ki, wi?c trudno by?o cokolwiek dok?adnie zobaczy?, co si? z nim dzieje.
Posz?am z nim do weterynarza, który stwierdzi?, ?e mysz si? boi, musi si? zaadaptowa?, przyzwyczai? do nowego miejsca, wi?c dlatego si? tak zachowuje. Co by?o conajmniej dziwne, poniewa? myszek od samego poczatku nie ba? si? nikogo, bawi? si?, skaka?, ch?tnie wchodzi? na r?k?, zaprzyja?ni? si? równie? bardzo szybko z drugim myszkiem. Postanowi?am wi?c obserwowa? go dalej sama. Myszek coraz wi?cej spa?, ma?o jad?, ma?o pi? i wkrótce okaza?o si?, ?e mniejsza myszka go przeros?a, ale on te? troch? urós? i od teraz by?o wida?, ?e to nie jest podrygiwanie, tylko on tak ci??ko oddycha i wida?, ?e bardzo szybko si? m?czy nawet jedzeniem. Od samego pocz?tku mia? te? zaczerwienione oczko, które co jaki? czas schodzi?o i pojawia?o si? znowu. Myszek wchodz?c na r?k?, od razu si? wtula i chce spa?.
Moja mama domy?la si?, ze mo?e on by? chory na serce.
A co wy o tym s?dzicie?

Wkrótce mam i?? z myszkami na odrobaczenie (ju? do innego weterynarza) i wtedy pani doktor ma obejrze? tego myszka.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-06-04, 14:26   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


wiórki... moim zdaniem wywali?...

co do myszy z "chorym" sercem najlepiej wizyta u weterynarza... i tu dobrze robisz ;) trzeba i?? i nie ma wyj?cia,,,
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-06-04, 14:28   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Wszy nie siedz? w wiórkach :) poza tym wsza to paso?yt ludzki. Wi?c mówimy tu o pch?ach. Nimi mo?na si? zarazi? poprzez kontakt z innym zwierz?ciem, czasem z cz?owiekiem na którego pch?? wskoczy?a z innego zwierzaka. Mo?e ju? maj? je z zoologicznego? Jak mówisz ?e to nie jedna lecz kilka. A zamra?anie wiórów nic nie da, one si? namna?aj? na zwierz?ciu nie na trocinach.

Lekarz poda zapewne jakiej? krople na skór? by je zabi?. O ile to pch?y :roll:

Zmieni? weterynarza na pewno musisz, pierw my?la?am ?e jak myszka ?pi to czasem tak podryguje, to jest dopuszczalne ale jak mówisz ?e ca?y czas taka osowia?a jest to trzeba si? dowiedzie? wi?cej u weta

dodano:

Dla spokoju wyrzu? trociny które s? ju? w klatce bo tam mog? jeszcze siedzie?, a je?li nie masz pewno?ci czy to pch?y czy co to wyrzu? ca?e trociny.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Kyuu-chan 
Szara myszka



Imi?: Ania
Wiek: 30
Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-04, 14:35   
   Myszy: Kyo, Mana


To niemo?liwe, aby to by?y pch?y, bo pch?y nie s? cienkie i wij?ce si?. Wszy nie s? tylko ludzkie, s? te? zwierz?ce.
I nie mog?y ich mie? od zawsze ani od innych zwierz?t.
Po pierwsze, dlatego, ze od zakupu ich min?? miesi?c, a pojawi?y si? dopiero po zmianie wiórków, czyli przed wczoraj.
Po drugie, dlatego, ze kontaktu z innym zwierz?ciem nie mia?y, jedynie z kotem, ale on ma czyst? sier?? i skór? bez zadnych paso?ytów i nie wychodzi na dwór.

Czyta?am, ?e wiórki mog? by? zanieczyszczone przez wszy i pch?y (lub jaja pche? i wszy), szczególnie takie, które kupowane s? w supermarketach, w?a?nie przez MYSZY, które mieszka?y tam, gdzie owe wiórki byly zbierane...
Ale dodam, ?e to na pewno (na 100%) pch?y nie s?.
 
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-06-04, 14:39   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


tak?e ja nie widze innego wyjscia jak wywalenie wiórek.... i szybk? ich zmian? na ?wie?e inne!
i Wizyta u weterynarza... on powie co sie dzieje z myszkami
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-06-04, 14:56   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


Co do leczenia myszy z chorobami skórnymi, jak b?dziesz u weta, to upewnij si?, ?e ?rodek aplikowany myszce nie zawiera fipronilu! Gdzie? na tym forum czyta?em, ?e mycha mia?a jakie? paso?yty. Wet jej poda? Frontline. Pó?niej mycha sie zatru?a po tym, jak fipronil si? wch?on?? i umar?a.
_________________
?yczenia dla was
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-06-04, 15:37   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Nie zgadzam si?. Pch?a si? nie wije :/ pch?a wygl?da tak :



A tak wsza:



Obydwa poruszaj? si? tak samo i skacz? tyle ?e pch?? bodaj?e dalej skacze bo ma d?u?sze odnó?a. tak doczyta?am ?e i wszy i pch?y ?eruj? na ssakach ale teraz odró?nij ;)

W ka?dym razie zabije je podanie naskórnego ?rodka.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-06-04, 15:50   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


Nikita,
Kyuu-chan napisał/a:
cienkie i wij?ce si?.

ani pch?a ani wesz nie pasuje do tego opisu
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-06-04, 15:59   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


To le? do tego weta czym pr?dzej niech zbada có? to za robactwo.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Alishia 
Mysi Rozmówca


Imi?: Agnieszka
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 273
Skąd: Legionowo
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-05, 09:22   
   Myszy: Fama, Amfa


Kyuu-chan napisał/a:
Myszek wchodz?c na r?k?, od razu si? wtula i chce spa?.

Mia?am co? podobnego z moj? Amf?, ale na szcz??cie wystarczy?o da? co? na wzmocnienie i prawie od razu pomog?o, by?a te? os?uchiwana i weterynarz powiedzia? mi, ?e ma co? z serduszkiem, ale narazie nic strasznego si? na szcz??cie nie dzieje. Niestety przykre nast?pstwa nieodpowiedzialnego rozmna?ania myszy :sad:
 
 
Patryk2011 
M?ody Myszaty


Imi?: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 20
Skąd: Nowy S?cz
Wysłany: 2009-08-28, 21:06   

Kyuu-chan, co do choroby myszki
Moja ma?a mia?a te same objawy. Dziwnie sie zachowywa?a przez ostatnie 2 dni.
Strasznie si? trz?s?a i ok godziny 15 zdech?a. Wet powiedzia? mi to samo ze si? boi...
_________________
"...Jakie? male?kie zwierz?tko wspi??o si? na ?d?b?o trawy przede mn? i równie szybko z niego zeskoczy?o..."
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-08-29, 09:51   
   Myszy: brak


Spójrz na dat? ostatniego postu. :roll:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
predator2104 
Szara myszka
Ratownik10



Imi?: Tomasz
Hodowla: mysz domowa
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Jedlicze/Lublin
Wysłany: 2010-03-04, 00:02   DRAPANIE SI? i strupki pod futerkiem.
   Myszy: Harry


Witam serdecznie mam pytanie czy myszki mog? si? az tak drapa? ?eby mia?y takie male?kie strupki??? pdo futerkiem??? zauwa?y?em ze moja myszka sie cz?sto drapie i dzis ja z?apa?em wyczu?em pod palcem takie cos i to wygl?da jak strupek.
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-03-04, 00:15   

by? mo?e to ?wierzb. Nie zwlekaj - id? do weterynarza! Kontrola i leczenie nie jest drogie w pierwszej fazie choroby.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-03-04, 03:51   

Niezw?ocznie udaj si? do veterynarza.
Poczytaj tematy o drapaniu si?. Wszystko jest na forum.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT