AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Agresja w stosunku do opiekuna i innych myszy
Autor Wiadomość
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-02, 16:55   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


Gryzly tak bo byly jeszcze nie oswojone, teraz juz mnie nie gryza chyba ze mam brudne rece to wtedy :oops: co najwyzej delikatnie podgryzaja ;)
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-05-02, 18:26   
   Myszy: obecnie brak


Mnie raz ugryz? mysz ze strachu (naraz wyros?am przed nim i zas?oni?am mu ca?e ?wiat?o), a drugi raz - wtedy, kiedy musia?am a? gryzonia poddusi? - to mysiak by? naprawd? w ci??kim szoku (pierwszy dzie? w nowym domu i jeszcze do tego poranion? pupci? ugrz?z? w kokosie). Za to teraz sam wchodzi na moj? d?o? (ale skubie mi paznokcie i skór? na stawach palców...).
_________________
Mus to mus!
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-05-03, 10:27   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Moje myszki te? by?y zastraszane i teraz jak widz? cz?owieka to do domku si? chowaj? i u nich nie ma ?ladu agresji czasami chc? podgry?? tylko mojego paznokcia xD. Ale mnie myszy jeszcze nigdy nie ugryz?y 8)
 
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-03, 13:32   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Moja myszka tez mnie gryzla przez pierwsze 2dni. Bala sie. Teraz juz jest oki :m:D:
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
SonGohan 
Szara myszka



Imi?: Tomek
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2008-06-17, 22:40   Przyjaz? czy agresja?
   Myszy: ?rubk@ i A-psik!


Mam 2 samiczki.?rubka bez przerwy wchodzi pod A-psika,tym samym powoduj?c,?e ta druga szybko wraca do domku popiskuj?c.Taka sytuacja ma miejsce tylko poza domkiem,w ?rodku natomiast myszki okazuj? sobie mnóstwo sympatii np. myj?c si? wzajemnie.Dodam jeszcze,?e ?rubka jest mocno nadpobudliwa,a A-psik jest w tej chwili chora i raczej osowia?a,na dodatek A-psik jest znacznie wi?ksza i chyba troch? starsza.Problem w tym,?e nie wiem co oznacza takie zachowanie??? :m:(:
_________________
Myszykiszki
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-17, 23:03   

SonGohan napisał/a:
A-psik jest w tej chwili chora i raczej osowia?a

Mam nadzieje ?e myszke widzia? wet i myszka jest w trakcie leczenia?
Ogólnie chore zwierz?ta powinno si? oddziela? od zdrowych, je?eli chce si? unikn?c zara?enia...

Je?eli si? nie gryz? to nie jest agresja.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-18, 12:00   

SonGohan napisał/a:
nie wiem co oznacza takie zachowanie???

Myszki mo?liwe, ?e si? bawi?. Nawet podczas zabawy czasem piszczenie wchodzi w gr? gdy jedna ucieka, a druga j? goni ( i nie atakuj? si?, bo wtedy to raczej na zabaw? by nie wygl?da?o ;) ). A-psik mówisz, ?e jest starsza wi?c mo?e ta m?oda próbuje pokaza? uleg?o?? albo chce j? w?a?nie zach?ci? do zabawy/ iskania.
P.S. Czy przypadkiem imi? A-psik nie wzi??o si? od jej choroby? dok?adniej od kichania? ;> Je?li tak to mo?liwe, ?e jest uczulona na ?ció?k? b?d? ma co? drog? oddechow?. Odwied? weterynarza je?li do tej pory tego nie zrobi?e?. Tutaj popieram równie? Emielcie.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
SonGohan 
Szara myszka



Imi?: Tomek
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-18, 17:15   
   Myszy: ?rubk@ i A-psik!


Chodzi?o o zachowanie myszy.Gdybym chcia? porady na temat wizyty u weterynarza to umie?ci?bym posta w "Chorobach".Za podpowiedzi mimo wszystko dzi?kuje :twisted: Myszy przebywa?y ze sob? w klatce w zoologu(pewnie kilkana?cie dni),a nast?pnie u mnie od 3 dni,a mimo to ?rubka nadal jest zdrowa,wi?c nie widz? powodu do kwarantanny :wink: Co do choroby to na dzie? dzisiejszy zmieni?em ?ció?k?,aby wyeliminowa? mo?liwy alergen,je?li to nie pomo?e to usun? pszenic? z diety myszek.A-psik jest w ogólnie dobrej kondycji i na razie nie widz? potrzeby wizyty u weta.Istnieje równie? podejrzenie,?e mysz jest po prostu staruszk? :m:): Generalnie wygl?da to tak,?e je,pije,czasami spaceruje i aktywnie buduje gniazdko.Futerko ma w dobrym stanie,za to czarne w?oski przechodz? w siwizn?,troch? przerzedzony w?os na pyszczku...uff,to tyle :?
_________________
Myszykiszki
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-18, 20:08   

No w?a?nie mia?am pyta? czy nie ma mniej siorstki na pyszczku :) Bo to cz?sta oznaka staruszek :) Je?li tak wygl?da sprawa to nie powiniene? si? przejmowa?. B?dzie OK. Ale je?li co? b?dzie nie tak to wiesz co robi?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
SonGohan 
Szara myszka



Imi?: Tomek
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-18, 21:12   
   Myszy: ?rubk@ i A-psik!


No to spokojna staro?? w domu pogodnej jesieni :m:D: ,nast?pna z hodowli myszy rasowych na bank 8) THX
_________________
Myszykiszki
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-18, 21:12   

Luis napisał/a:
No w?a?nie mia?am pyta? czy nie ma mniej siorstki na pyszczku Bo to cz?sta oznaka staruszek

oraz chorób skórnych.... lub os?abienia.

To ?e druga mysz nie ma objawów nie znaczy ze nie mog?a zarazi? si? bakteriami i np. stac si? nosicielem - b?dzie zara?a? inne myszki, a objawy mog? ujawni? si? przy jakim? os?abnieniu organizmu.

Ale oby tak nie by?o i oby to nie by?a ?adna infekcja...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-18, 22:12   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Luis napisał/a:
No w?a?nie mia?am pyta? czy nie ma mniej siorstki na pyszczku :) Bo to cz?sta oznaka staruszek :)

To tez mo?e by? zwiazane z iskaniem sie myszek. Moja Porzeczka ma taka lysizne na pyszczku i to przez iskanie. Poziomka iska Porzeczk? zawsze w tym samym miejscu- pyszczek :m:D:
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
meainex
Szara myszka


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-01, 18:03   Mysz mnie gryzie, co robi? ?

Ju? nie wiem co robi?, kupi?am myszk?, samczyka z hodowli gdy by? ju? doros?y (5 miesi?cy), nie by? zbyt oswojony. Stara?am si? go oswaja? zgodznie ze wskazówkami z forum, ale nie przestawa? mnie gry??, nie wiem czemu jest taki agresywny, mia?am kiedy? myszy i nigdy nie zdarzy?o mi si? by mnie ugryz?y, ju? nie mówi?c o tym co mi dzisiaj zrobi?. Wi?c wzi??am go na r?ce (mimo to, ?e mnie podgryza, gdy sam wyjdzie troch? z klatki i nie jest na swoim terenie daje si? z?apa?, czasami wchodzi sam na r?ke), bawi?am sie z nim i nie wiem jak to si? sta?o ale ugryz? mnie w palec ( niezbyt mocno, ale do krwi), a pó?niej dosy? mocno w warg?, oczywi?cie wszystko zdezynfekowa?am, ale z wargi mocno lecia?a mi krew i zrobi?a si? jaka? sina w miejscu ugryzienia i spuch?a jak balon (zrobi? si? ogromny b?bel) wygl?dam jak..., mam nadzieje ?e zejdzie do jutra, w co w?tpie x/, no i w?a?nie ju? sama nie wiem czy go nie odda? hodowcy, bo chyba nie daj? sobie z nim rady.
Co by?cie radzili ? Prosze równie? o porady co zrobi? z t? warg?, bo naprawd? mocno spuch?a, a jutro mam szko?e, przyk?ada?am lód, ale nie pomaga i jest coraz bardziej spuchni?ta :sad: .
Tak wygl?da warga:
http://img146.imageshack....djcie000ab2.jpg

Na zdj?ciu nie wida? tego tak bardzo, ale jest jeszcze gorzej i ci?gle puchnie. Czy to normalne.?
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-01, 18:35   

Powinna? si? uda? do lekarza, jezeli ci?gle puchnie. Nie wiadomo co tam si? dzieje.
Niektore samce zachowuj? sie agresywnie gdy dotyka si? je z zaskoczenia albo dotyka brzucha. G?ownie ostrzega trzepaniem ogona.
Albo gryzie bo jest po prostu nie oswojona. To wtedy spada na odpowiedzialno?? hodowcy. Poniewa? mysz powinna by? oswojona je?eli hodowca j? sprzedaje. Albo powinien uprzedzi? o s?abych kontaktach z ni?.
Mo?esz próbowa? j? oswaja? zaczynaj?c od podstaw, co masz opisane w wielu tematach, a je?eli i to nie wypali to mo?esz tylko patrze? ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-12-01, 18:45   

ob?ó? si? lodem, powinno pomóc ;) a reszta jw. ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT