AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Agresja w stosunku do opiekuna i innych myszy
Autor Wiadomość
meainex
Szara myszka


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-01, 18:58   

Spróbuj? jeszcze raz go oswoi?, wydaje mi si?, ?e nie robi?am wtedy jakich? gwa?townych ruchów, no ale nie wiem, w ka?dym razie ci?gle mnie podgryza gdy w?o?? r?ke do klatki, by np. wymieni? wod?. Co do wargi to ju? jest chyba 2 razy bardziej spuchni?ta ni? na tej fotce i jako? bardziej boli, lód przyk?adam ca?y czas, ju? nie wiem co robi?, jutro mam do?? wa?ny test, a nie pójd? z tak? warg? bo to naprawd? okropnie wygl?da x/, a lekarza to ju? chyba nie ma.
 
 
argumentative 
Mysi Bywalec
: )))))



Imi?: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 185
Skąd: Tczew
Wysłany: 2008-12-01, 19:08   
   Myszy: Margarette, Zelda, Benio, Zenio


Powinien by? jaki? nocny dy?ur w szpitalu.
_________________
- Nakarm Krzysi?! xD
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2008-12-01, 19:23   

Oczywiscie ze jest ;) G?upie stwierdzenie. Szpital finkcjonuje 24h :)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
kalka 
Mysi Bywalec



Imi?: Karolina
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2008-12-01, 20:13   

meainex, najpierw powinna? zrobi? takie kroki w oswajaniu:
1 Nie powinna? podk?ada? mu r?k (bo mo?e ci? ugry? w swojej obronie) ani wyjmowa?
musi si? zapozna? z tym nowym domem :wink:
2 Potem poka? mu jakie? twoje dobre zamiary np. daj?c jej jakiego? owoca,zabawk? itp.
3 Gdy zauwa?ysz ?e ju? si? przyzwyczai? pozwól mu przyzwyczai? si? do opiekuna (mo?e si? jeszcze zdarzy? ?e cie ugryzie, dopiero gdy tak ca?kiem cie pozna nie powinno tak si? sta?)
_________________
Sudi za t?czowym mostem :(
Yuki myszoskoczek na ?ó?ku :)
Cookie myszoskoczek na kanapie :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-01, 20:53   

http://www.myszy.info/vie...ighlight=gryzie skubanie i podgryzanie
http://www.myszy.info/vie...ighlight=gryzie mysz gryzie
http://www.myszy.info/vie...ighlight=gryzie gryzie przy oswajniu

Mi?ego czytania :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-12-02, 18:33   

meainex ?e ugryz?? Ci? w warg? to chyba j? ca?owia?as? tak sie nie robi z nie oswojona i agresywn? mysz?. Poczytaj i spróbuj j? oswoi? a i tak mo?e by? zawsze troch? nie ufna bo moze ma taki charakter.
 
 
meainex
Szara myszka


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-02, 21:11   

Nie ca?owa?am go, tylko najpierw ugryz? mnie w r?k?, na której siedzia?, wtedy odruchowo j? podnios?am tak, ?e znalaz?a si? na wysoko?ci twarzy no i niestety ugryz? mnie w warg?.
Nie by?am z tym u lekarza, bo pó?niej zacz??o si? troch? zmniejsza? i dzisiaj ju? jest prawie ok. W ka?dym razie nie poddaj? si? i próbuje go dalej oswaja?, mo?e si? uda.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-12-03, 16:26   

No i takie podej?cie to ja rozumiem, a nie ,, bo mysz mi co? zrobi?a" to niech idzie w diabli i ju? si? nie interesuje dana osoba myszkami :)
Wytrwa?o?? = sukces.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Natalia 
M?ody Myszaty
Bmth and Ollie MOUSE



Imi?: Natalia
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 48
Skąd: z Olinkowa
Wysłany: 2009-03-21, 09:32   Wyja?nienie dziwnego zachowania Olliego.
   Myszy: Oliver Ollie


Hej,Olliego mam prawie 4 miesi?ce,jest jakby to nazwa? wpó? oswojony,nie boi si? r?ki,ale te? nie garnie do mnie z wielk? mi?o?ci? :wink: .
Jest ?agodny jak kurczaczek,NIGDY nie próbowa? mnie nawet ugry??.
Jak szcz??cie,to szcz??cie powi?kszy?am mu dobytek o metrowe biurko,na którym jest du?o zabawek i przestrzeni do biegania i mój komputer.Klatk? Oliviera stawiam na biurku otwart? na ca?? noc i czasem dzie?.I teraz,dok?adnie z minut? temu zszokowa?o mnie jego pewne zachowanie.Monitor jest naprzeciwko mnie,Ollie cz?sto siedzi za nim.I normalnie,delikatnie,jak zawsze bez gwa?townego ruchu przy?o?y?am palec ko?o monitore by go pog?aska? w pysio,a on rzuci? si? g?b? na mój palec =.= :lol:
Bardzo zdziwi?o mnie t zachowanie.NIGDY tego nie robi?.Przed chwil?,gdy by? w domku,popuka?am w klatk? by wy?o?y? ?epek,po czym te? delikatnie wzi??am palec w jego stron? i znów si? rzuci? :( .Palce nie pachnia?y mi ??dnymi dra?ni?cymi zapachami,
bardzo prosz? o pomoc.
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-03-21, 09:47   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Od kiedy biega po tym biurku? Mo?liwe ?e po prostu poczu? si? zagro?ony na nowym terenie, co? go zaniepokoi?o, nie koniecznie nawet Ty, po prostu jak? d?wi?k czy cos i zaatakowa? pierwsze co si? do niego zbli?y?o ;) A ?e by?a? to Ty, no to pardon :)
Na wybiegu czeka na niego zdwojona ilo?? bod?cow i nie ma gwarancji ?e nic si? na neigo nie rzuci, nei jest w ko?cu zamkni?ty w bezpiecznej klateczce do której nie ma dost?pu nikt poza Tob?. Co? go musia?o zaniepokoi? i cap ;)

Lub jeszcze mo?liwe ?e hormony mu buzuj?.

Albo po prostu co? si? pukn??o w g?ówk? ;) Moja ?ucja* te? nigdy nie gryz?a, a? tu nagle pewnego dnia zacz??a atakowa? r?k?. Niby by?a oswojona i w ogóle zero problemów, ale z?bami zawsze dziarn?? na poczatku musia?a, zupe?nie jakby zapomnia?a ze to ja. Nie uda?o si? jej tego oduczy? niestety...


Co mo?esz zrobi?, sp?dzaj z nim wi?cej czasu po prostu i postaraj si? aby w pokoju gdzie jest to biurko nie by?o zbyt du?o potencjalnie niepokoj?cych ruchów (?a??cy ludzie np), d?wi?ków, zapachów...
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-03-21, 10:02   

Ja uwa?am ?e zwierz? to zwierz? i zawsze mo?e co? sie sta? ?e ugryzie wi?c min. ostro?no?ci trzeba zachowa?. Dotychczas tylko raz zosta?am ugryziona. Wiem ze moje myszy nie lubia jak im sie wk?ada palce do domku traktuj? go jako swoj? prywatn? nork? i nie ?ycz? sobie tam moich paluchów nawet te co s? super mi?e i oswojone. Trzeba to uszanowa? i zrozumie?. Jeden z moich samców nie znosi gwa?townych ruchów wi?c r?k? do akwa trzeba wk?ada? bardzo powoli a w tedy wszystko jest ok. By? moze twój Ollie wystraszy? si? nag?ego pojawiena twojej reki albo mo?e traktuje miejscówk? za monitorem jako swój szczególnie prywatny teren a samce s? bardziej terytorialne od samic.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-03-21, 10:57   

Po prostu pokaza? Ci, ?e nie podoba mu si? to. I odgoni? Cie daj?c takie ostrzegawcze znaki.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Ayloona 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Sie 2008
Posty: 16
Wysłany: 2009-03-21, 13:32   

jedna z moich myszy jest bardzo agresywna dopóki przebywa w klatce.. pomijam to, ?e jak wk?adam r?k? do ?rodka biegnie z drugiego ko?ca tylko po to, ?eby mnie ugry??..
ale ona przek?ada pyszczek pomi?dzy pr?tami klatki i pomagaj?c sobie ?apk? próbuje mnie ugry?? gdy tylko si? zbli??.. widok poniek?d komiczny
dodam, ?e jak tylko jest poza swoim lokum zamienia si? w ma?ego anio?ka

czy?by tak wysoko rozwini?ty terytorializm?
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-21, 14:25   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Jeden z moich samczyków tak mia?, cz?sto wi?c przebywa? ze mn? poza klatk?. I faktycznie chodzi?o o ten terytorializm tyle ?e to by? samczyk :) No ale mu jako? przesz?o gdy zrozumia?, ?e raczej nie grozi mu nic z mej strony.

Druga myszka cz?sto zastawa?a mnie z czym? dobrym do jedzenia w r?ce, trudno jej by?o zrozumie?, ?e nie za ka?dym razem dam jej co? zje?? i nawet si? nie zastanawia?a nad tym co robi ;)

[ Dodano: 2009-03-21, 14:29 ]
Dodam jeszcze ,?e je?li tego nowa myszka, jej zachowanie jest dosy? normalne :) Poza klatk? s? ró?ne inne, ciekawe zapachy, niekoniecznie znajome, wi?c raczej tam nie b?dzie zaborcza. A w klatce mo?e chcie? by? tylko sama, czuje ?e to miejsce najlepiej zna, prawie jak front wojenny ;) Stara si? wi?c walczy? z Tob? o swój spokój. I jak tylko podchodzisz - z góry daje Ci do zrozumienia ?e to jest jej. Inne myszki na odwrót - chowaj? si? w ciemny k?t, byle z daleka od problemu.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Ayloona 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Sie 2008
Posty: 16
Wysłany: 2009-03-21, 14:45   

myszka nowa nie jest - gdyby tak by?o, nie zawraca?abym Wam tym g?owy :)
u niej to zachowanie narasta - zaczyna?o si? niewinnie.. podchodzi?a, w?cha?a, gryz?a delikatnie
pó?niej w?a?nie ten bieg z ka?dego miejsca w klatce wprost do mojej r?ki - szybko, agresywnie, tak ?e czasem ze wzrokiem ci??ko by?o nad??y? - wgryza?a si? w palce i odskakiwa?a
a teraz w?a?nie dosz?o to wychylanie si? przez pr?ty i próba gryzienia gdy ja stoj? bli?ej ni? metr, pó? od klatki
a? si? boj? pomy?le?, jaki mo?e by? nast?pny etap :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT