AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
[Klatka] Teddy
Autor Wiadomość
Alex
Szara myszka


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-02, 22:48   [Klatka] Teddy

Hejka!
Planuj? kupi? myszk? i powoli zbieram dla niej wyprawk? :P Znajomy chce tanio odst?pi? klatk? Teddy I po chomiku, ale nie wiem czy myszka nie ucieknie. Na forach czyta?em, ?e odleg?o?? mi?dzy pr?tami powinna by? 0,5-0,7mm, a ta ma oko?o 1cm. Mo?e kto? ma tak? klatk? i móg?by mi co? poradzi?? Z góry dzi?ki za wszelkie info!

Pozdro :)

Jakby kto? chcia?, to link: http://www.zoologiczny.sk..._186_329___5994
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-27, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-02, 22:51   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Po prostu siatka. Nic innego tu nie pomo?e. W ogrodniczych, lub typu Obi z oczkami na drobnymi
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
marulaa 
Szara myszka
^^,



Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-07-02, 23:05   
   Myszy: Ina


I co myszka moze uciec przez takie pr?ty? To chyba nie zbyt wiele , a chyba ich nie rozchyli czy cos ?! Nie wiem nie znam sie ale nie wydaje mi sie zeby uciek?a.. ale ja jestem szar? myszka nie wiele wiem jeszcze :P P :m:D:
_________________
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-07-02, 23:09   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Myszka mo?e uciec przez szpar? 0.7, a im wi?ksza - tym wi?ksze prawdopodobie?stwo, ze tak si? stanie
Nawet je?li by nie uciek?a, to po co kusi? los? Wg mnie 0.5 to idealna szczelina.
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
marulaa 
Szara myszka
^^,



Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-07-02, 23:17   
   Myszy: Ina


mhm czyli po?owa z tego. Dobrze ze mam akwariuuum :D :m:D:
_________________
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-02, 23:28   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Moje doros?e samiczki rasówek (a one s? o wiele wiesze od labo) maj? oko?o 1 cm wysoko?ci g?owy. A jak g?owa przejdzie to i wszystko przejdzie. M?oda myszka oko?o miesi?ca sama ma ze 3 cm d?ugo?ci bez ogonka, jeszcze by miejsce zosta?o jakby sobie przesz?a.

Jest du?e prawdopodobie?stwo ?e Twoje po prostu si przecisn? przez takie szczeliny i to nawet du?e. Z pozoru si? wydaje ?e si? nie zmieszcz? ale to pozory. A potem stresuj je i siebie szukaj?c po domu i ?cigaj?c za nimi :)

Mo?e lepiej kupi? co? o mniejszych szczelinkach a koledze podzi?kowa? chyba ?e Ci siatka nie przeszkadza. M?ode myszki tak do 2 miesi?ca musisz mie? pod siatk?, pó?niej mo?esz spróbowa? na wla?nie ryzyko zdj?? siatk?. Myszce mo?e si? zachcie? sprawdzic co jest poza klatk? nawet po d?u?szym czasie.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Alex
Szara myszka


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-03, 10:16   

Hmmm... a s? takie klatki, z których na pewno nie ucieknie? A przynajmniej gdzie jest ma?e prawdopodobie?stwo? Moja mama ju? si? na sam? my?l o myszce piekli, a jak ucieknie, to b?dzie i po mnie, i po myszce :roll: Bo zastanawia?em si? jeszcze nad Mimi, na kilku stronkach polecali.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-07-03, 10:34   

Jezeli klatka ma 05-07 mm to masz 100% pewnosc ze myszka nie ucieknie :)
Z klatki teddy na 99% Ci da noge ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 26
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2009-07-03, 19:33   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Moja myszka ma klatk? z 1 cm odst?pu, ale to si? nie liczy, bo mycha ma ponad rok i kocha swoj? klatk?. :grin:

Tak, odst?py s? jak dla mnie za du?e dla m?odej, nieoswojonej myszy. A to b?dzie labka czy rasowa? Bo rasowe s? wi?ksze od labek.
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
Alex
Szara myszka


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-03, 21:20   

Planowa?em rasow?, ale nie wiem czy wypali, bo w okolicy nie ma zadnej hodowli, a konduktorska to dodatkowe 25z? :?
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-07-03, 22:13   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Alex napisał/a:
Planowa?em rasow?, ale nie wiem czy wypali, bo w okolicy nie ma zadnej hodowli, a konduktorska to dodatkowe 25z? :?


Jak decydujesz si? na zwierz?, to musisz bra? pod uwag? dodatkowe koszty.
Mysz z zoologicznego ma wi?ksze prawdopodobie?stwo, na zachorowanie, przy czym automatycznie Ty wi?cej zap?acisz za jej leczenie ni? za przesy?k? konduktorsk? rasówki.

dodano:
Oczywi?cie nie mówi?, ?e rasówki w ogóle nie choruj?.
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-03, 22:18   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Rachela Elarge jednak lepiej pilnuj, myszka zwiewa czasami gdy najmniej si? tego po niej spodziewasz :D

Alex a sk?d jeste?? Mo?esz teraz na sierpie? przyjecha? na wystaw? myszek rasowych do Wroc?awia, taki wakacyjny wypad i przy okazji myszki wzi?? :) Czasami te? zdarza si? ?e kto? akurat jedzie z jednego miasta do drugiego i mo?e przetransportowa? myszki do Ciebie po drodze. Mamy nawet specjalny dzia? do og?aszania takich pró?b.

Je?li by Ci nie przeszkadza?a siatka by? mo?e do ko?ca ?ycia myszki to mo?esz ja wzi??. Albo póki co nazbiera? kieszonkowego i by? cierpliwym, kupi? super przestronn? klatk? po promocyjnej cenie przy okazji ?ledz?c internet, a potem kupi? myszk?/myszki
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
argumentative 
Mysi Bywalec
: )))))



Imi?: Damian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 185
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-07-04, 08:56   
   Myszy: Margarette, Zelda, Benio, Zenio


Ja równie? mam odst?py w klatce równe 1cm i myszki mi nie uciekaj?. Znaczy si? ucieka?y pierwszego dnia, ale odkry?em ?ród?o problemu - myszki ucieka?y trzema szparami, które s? troch? wi?ksze ;)

http://iv.pl/images/vuajp3cufkqmfh43mcvr.jpg
_________________
- Nakarm Krzysi?! xD
 
 
 
Alex
Szara myszka


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-04, 10:14   

Wrocek troch? za daleko. Mama w ?yciu mnie nie pu?ci, w dodatku dla "jakich? tam g?upich myszy" :( No, co najwy?ej, ?eby nie rani? moich uczu?, daruje sobie s?owo "g?upich" :m:P: A w Kraku nic nie jest planowane? Próbowa?em znale?? terminy wystaw, ale na stronce klubu s? tylko na 2008 albo ta tegoroczna z maja.
W ogóle to si? zaczynam zastanawia? coraz bardziej, czy ja si? nadaj? na w?a?ciciela myszy, szczególnie jak czytam posty i widz?, ile dla Was te zwierzaczki znacz?. Znaczy nie ?eby by?o, ?e chcia?em sobie zabawk? kupi? czy - to ju? nie do pomy?lenia dla mnie - przysmaczek dla gada, ale jako? tyle serca chyba nie b?d? w stanie w?o?y?. Zw?aszcza, ?e za rok mam matur? i nie wiem, gdzie potem wyl?duj? i czy nie b?d? musia? mojego nowego przyjaciela odda?... do czego widz?, ?e niektórzy podchodz? prawie z takim samym morderczym niesmakiem, jak do zrobienia z niego gadziej kolacji.
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-07-04, 10:20   

Musisz wszystkie wyjscia rozpatrzyc.
Chociazby jak wspomnia?a? czy bedziesz w stanie si? nim zajmowa?.
Jezeli s? zawsze jakies minusy i duze ale moze lepiej pomyslec nad odpuszczeniem sobie pomyslu sprawienia nowego pupila do domu.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT