AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczyny przebarwie?
Autor Wiadomość
Mezzea
Szara myszka


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-10-28, 20:03   Przyczyny przebarwie?

Witam, przykre jest do??, ?e zarejestrowa?am si? dopiero, kiedy sta?o si? co? niedobrego, ale mam nadziej? nadrobi? braki i zapozna? Was z moj? osob? pó?niej.

Mam w domu 9 myszek rasowych i jedn? laboratoryjn?.
U jednej z nich (sh himalayan) od oko?o 2ch tygodni pojawiaj? si? ma?e i wi?ksze plamki na ciele, w kolorze jasnej kawy z mlekiem (ciut ja?niejszym ni? jej pointy). Nie s? one symetryczne ani nie maj? okre?lonego kszta?tu.
Mysz oprócz tego znacznie zwi?kszy?a mas? cia?a i sta?a si? mniej aktywna.

I tu powstaje w mojej g?owie mnóstwo pyta?:
Kto? z Was do?wiadczy? ju? czego? podobnego?
My?licie, ?e to mo?e by? spowodowane problemami z w?trob??
Nie wydaje mi si? by dieta, któr? u nich stosuj? zawiera?a du?o t?uszczów, ale takiej mo?liwo?ci nie wykluczam.
A mo?e to hiperwitaminoza? Wiecie co to mo?e by??
Czym leczy??
Licz? na rzetelne odpowiedzi, pozdrawiam.
Adrianna.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-28, 20:17   

Mezzea, je?li Cie co? niepokoi, to le? do weterynarza.
Ci??ko pomóc tak przez forum, a nawet je?li si? da, to on to zrobi pewniej ni? my wszyscy razem wzi?ci.
Le? do weta migiem - zw?aszcza jak myszka sta?? sie jeszcze mniej aktywna (to zawsze z?y objaw).
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2009-10-28, 20:41   
   Myszy: sporo...


troch? ci? uspokoj? :wink: , u syjamków zdarzaj? si? przebarwienia. Mo?e to by? z?a temp. co? nie tak z jedzeniem, i tam inne powody, nie zag??bia?am, si? w temat wi?c dok?adniej nie powiem. Z tego co wiem, to grozi to tylko ni?szymi punktami na wystawie. Jednak jak co? ie martwi id? do weta.
_________________
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-10-29, 12:00   

Hiperwitaminoza jest wywo?ana nadmiarem witamin w organizmie, dotyczy on przede wszystkim witamin rozpuszczalnych w t?uszczach: A, D, E i K.
Chyba nie karmisz jej samymi witaminami :wink: bardzo mo?liwe ?e jest to co napisa?a Ewka
Syjamy maj? sk?onno?? do przebarwiania si?.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-10-29, 12:27   

Nie wiem jak z tymi plamami na ciele u syajmów ... W sumie to bardzo mo?liwe, ale zaniepokoi? mnie fakt, i? dziewczyna pisa?a o aktywno?ci:
Mezzea napisał/a:
znacznie zwi?kszy?a mas? cia?a i sta?a si? mniej aktywna.

A to jest niepokoj?cy objaw. Dlatego radz? odwiedzi? weterynarza.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-10-29, 22:12   

A te myszy "rasowe" to z rodowodem tak ?
Bylas z myszk? u weterynarza?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Mezzea
Szara myszka


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-11-01, 11:25   

Tak, wszystkie moje myszy s? z rodowodem, z reszta za baaardzo nied?ugi czas b?d? si? ubiega?a o cz?onkostwo w PMC.

By?am z myszk? u weta, nie mia? poj?cia co jej jest, ale zdiagnozowa?, ?e to prawdopodobnie nic szkodliwego.
W razie co dosta?a co? przeciwhistaminowego (czemu to ja nie wiem :? ) i mam jej zmieni? diet? na nisko t?uszczow? i sprawdzi? jej zachowanie.
Spadek aktywno?ci by? tylko chwilowy, nied?ugo po napisaniu posta wróci?a do normy.
Nie widz? w jej zachowaniu niczego podejrzliwego, jedynie te plamy mnie niepokoj?.

Ciesz? si?, ?e pono? u syjamów istnieje mo?liwo?? takich przebarwie?.
Mo?e i nie ?ywi? jej samymi witaminami, ale musz? przyzna?, ?e mam lekk? obsesj? na punkcie poprawno?ci diety i to mog?o mnie doprowadzi? do czego? niemi?ego.

Na razie Facia siedzi w osobnej klatce i wcina mieszank? zio?ow?, zobaczymy co z ni? b?dzie pó?niej.
Dzi?ki za pomoc.

By? mo?e jednak w najbli?szym czasie poszukam weta ze specjalizacj? gryzoniow? w moich okolicach i spróbuj? "podbi?" do niego - mo?e to co? pomo?e :)
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT