AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Chore i wyleczone - nasze do?wiadczenia z chorobami
Autor Wiadomość
Kita 
Przyjaciel



Imi?: Kasia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 104
Skąd: K?odzko
Wysłany: 2005-05-10, 18:13   Chore i wyleczone - nasze do?wiadczenia z chorobami

W tym temacie napisz o chorobach ,które do?wiadczy?y Twoje myszki ( :( ) i w jaki sposób z tego wybrn??y ( :) ) .
_________________
WINA JEST ZAWSZE PO STRONIE ADMINA ;p

<:3 )~
Radz? odwiedzi?: REGULAMIN FORUM
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kathie_89 
Szara myszka


Imi?: Kasia
Wiek: 34
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2005-06-05, 14:55   

Moja myszka Lili mia?a strupki na grzbiecie i wypada?a jej sier??. Posz?am do weta i przepisa? jej krem Lorinden N. Po kilku dniach stosowania tego kremu wyzdrowia?a :) Pozdrawiam
_________________
Byle do wakacji :D :P
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-06-17, 20:03   
   Myszy: Sunday


...!!!! :shock: . Ja mia?am identyczny problem ze Spikem zanim zachorowa? na nowotwór, a wet, powiedzia? ?e nie zajmuje si? myszami bo nie warto!!!!! Nie wiem czy Spike mia? nowotwór, ale tak podejrzewam, bo mia? ogromn?, rosn?c? naro?l. Brakowa?o tylko miesi?ca ?eby ?y? dwa lata! Nie mog? si? otrz?sn?? po jego stracie...
 
 
 
Kita 
Przyjaciel



Imi?: Kasia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 104
Skąd: K?odzko
Wysłany: 2005-06-17, 21:52   

Cytat:
wet, powiedzia? ?e nie zajmuje si? myszami bo nie warto!!!!!


tacy weterynarze powinni wylecie? z pracy! Jak tak mo?na?!
Na szcz??cie nie zd??y?a mi jeszcze przytarafi? takowa sytuacja, ale znam liczne przypadki gdzie wetowi si? nie chcia?o, nie mia? czasu, jad? obiadek gdy inne zwierze w?a?nie umiera?o! :x Mam pomys? na pewien temat... Jutro go zrobi?
_________________
WINA JEST ZAWSZE PO STRONIE ADMINA ;p

<:3 )~
Radz? odwiedzi?: REGULAMIN FORUM
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-06-18, 11:20   
   Myszy: Sunday


Tak , teraz ju? tak ch?tnie do niego nie lec?... ale dobrze leczy mojego psa (kiedy mia?a parwowiroz? i z?aman? ?ap?) wi?c do niego je?d??. Nie wiem czy to jego klinika, czy nie ale wci?? tam pracuje.
Znalaz?am ju? nowego weta, ale jeszcze go nie spyta?am, czy zajmuje si? myszami. Za to jest baaardzo mi?y. Tylko ?e... u niego w klinice pracuje "piel?gniarka" (tak j? nazywaj?) która jest kotem.
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-07-23, 21:32   

Piel?gniarka kot ha ha ... :mrgreen: Moja mysz jeszcze nie zachorowa?a i mam nadzieje ?e nie zachoruje :)

[ Dodano: 2005-07-31, 21:57 ]
A jednak ... Moja mysz jest uczulona na sianko i trociny i musze kupowa? jej ?ciólke o takim br?zowym kolorze ... Mysz z uczuleniem hehe ... Ale naszcz??cue to nic powa?nego ... :mrgreen:
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-14, 16:20   Chore i wyleczone
   Myszy: Sunday


Czyli: wasza myszka by?a chora - co zrobili?cie: poszli?cie do weta, wet powiedzia? ?e... i napisa? recept? na... itp. ;P . No to piszcie jak leczyli?cie myszki jak si? nazywa? lek itp. :)

Ja zaczynam:
Max bardzo drapa? si? w uszy, a? mu krew lecia?a. Ba?am si? o niego, wi?c posz?am do weta, którego wcze?niej poleci?am innej w?a?cicielce myszy i ona mi da?a zna?, ?e wet leczy myszki. No wi?c posz?am i opowiedzia?am: myszek, samiec drapie si? ju? ok. tydzie?. Pani zapyta?a:
-W jakim jest wieku?
-ok. 10 mies.
-myszek mieszka sam?
-mieszka sam, ale spotyka si? z drugim samcem.
-Czy jest mo?liwe ?e si? pgryz?y?
-Mo?e, ale krótko, najwy?ej lekko nadgryz?y kiedy?.
Itd.... zap?aci?am 10 z? za wizyt?, pani napisa?a recept? na Dicortineff. Odrazu posz?am do apteki i kupi?am lek za 3.63 z? ;) . Mia?am smarowa? mysza 2 razy dziennie i po tygodniu przyj?? do weta na kontrol?. No wi?c smarowa?am i zmniejszy?o si? o malutk?, male?utk? drobink?. Posz?am do weta i powiedzia?a ?e jak si? dalej b?dzie zmniejsza? to ju? nie przychodzi?. Do tej pory nie zesz?o a du?e jest tak samo jak wcze?niej :/ . Ale my?l? ?e b?dzie dobrze.
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-14, 16:51   

To dobrze,?e jest OK :-) .Ja pó?niej napisz? o chorobie Chrumci.
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-14, 18:59   
   Myszy: Sunday


:) oki, czekamy :)
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-14, 20:52   

Wi?c : Kiedy? zauwa?y?am,?e moja Chrumcia kicha.Posz?am z ni? do weta.Weterynarz powiedzia?a,i? Chrumka jest uczulona na trociny i da?a mi tabletk?(nazwy nie wiem,ale kosztowa?a 5 z?).Tabletka,niestety,nie pomog?a,wi?c posz?am do weterynarza jeszcze raz.Tym razem poradzi? mi,abym wyparza?a trociny w piekarniku b?d? kupi?a specjalny granulat.Kupi?am granulat,ale i to nie pomog?o.Zacz??am dawa? mychom jako wy?ció?k? papier toaletowy- te? na nic.W ko?cu postanowi?am odstawi? im pszenic? z pokarmu codziennego i ...pomog?o!Teraz,po d?ugim czasie,znów podaj? myszom pszenic?.I Chrumcia nie kicha.Widocznie ju? si? "odczuli?a".Wniosek - najlepiej próbowa? zmienia? ?ció?k?,pokarm,je?li to alergia.
Ostatnio zmieniony przez Natte 2006-03-14, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-03-14, 21:03   
   Myszy: Sunday


brawo! W ten sposób bardzo mo?na innym pomóc :) . Dzi?ki Nati, mo?e rozruszamy temat ;) .
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-15, 21:05   

O nie,Make ma na karku wygryzion? sier?? i czerwone.Jest tam chyba zaschni?ta krew ...To pewnie alergia lub paso?yty.Albo pogryz? si? z samotno?ci :-( .W ka?dym razie,jak przyjedzie transporter,to lec? z nim do weta.
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2006-03-15, 22:49   

Dicortinef jest dobry na zapalenia ropne spojówki, jest na sterydach wiec przy nie umiejetnym stosowaniu moze tylko zaszkodzic :?
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-16, 18:54   

Z Makusiem ?le :-( .On ma na nosku te? strupki.Transporter powinien nied?ugo przyjecha?.Wida?,jak si? m?czy :-( .
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-03-16, 18:57   

Ja bym nie czeka?a na transporter tylko zagina?a z mysiakiem w pude?ku !!
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT