AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pomoc myszy z zoologa
Autor Wiadomość
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
  Wysłany: 2009-12-19, 23:24   Jak pomoc myszy z zoologa

wiem ,?e d?ugo mnei nie by?o ale... szko??... nie by?o dost?pu do kompa itp itd.

codziennie jak wracam ze szko?y to wchodz? do sklepu zoologicznego. ponad miesi?c temu przywie?li nagiego myszaka samca

reasumuj?c(próbuje wys??? ten post po raz 50 i mi zjada?o wi?c si? streszcze... ) ;
-ponad miesi?c mysz siedzi w ?redniej transportówce
-domek=plastikowy przezroczysty kubek
-pod?o?e=podarte chusteczki
-brak picia (!)
-pokarm to tylko (!) karma
-pani si? go brzydzi i powiedzia?? ma ,?e ona go na rece nigdy nie bra?a i ,?e nikt go nie bra?!!!
-zero ruchu... nie ma miejsca nawet na ko?owrotek

mam 2wolne klatki... ?wi?ta id?... i jest to moja wymarzona mysz ALE nie chc? wspiera? pseudohodowli... jak ja go kupie to przywioz? nast?pn? i nast?pne zwierz? b?dzie cierpia?o... wiem ,?e ten myszak pewnie ma jakie? choroby genetyczne...

prosz? o rady. co mam zrobi?? jestem w rosterce :oops: bo i tak ?le i tak niedobrze...
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-24, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-19, 23:26   

theJagerek, kup myszaka, ale najpierw porozmawiaj ze sprzedawc?, ?eby wi?cej nie sprowadza? takich zwierz?t.
Mo?e to co? da...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-12-20, 00:29   

Biedny maluszek. Musi na prawd? cierpie?. W pewnych chwilach mam ochot? co? zrobi? tym ludziom.
Jestem jak najbardziej za tym, ?eby? myszaka kupi?a, a zw?aszcza je?li masz na to ch?? i wolne miejsce.
No, nie wiem czy porozmawianie ze sprzedawc? co? mo?e da?. W ko?cu nie jeste?my pe?noletnie i co osoba pe?noletnia z "do?wiadczeniem" b?dzie s?ucha? takich "bachorów" jak my..
_________________
za T?czowym Mostem: Cofi [*], Bueno [*], Ana [*], Esme [*], Princessa [*], Daisy [*], Bianka [*], Calipso [*], Eska [*], Floriana [*], Adi [*], Amaretto [*], Dex [*], Neil [*], Odie [*]
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2009-12-20, 09:03   

Nie ma sensu kupowa? bo ona nie poslucha i tak sprowadzi ?eby tylko zysk byl.
Mo?na zwróci? jej uwag? ?e zwierz? jest w niehumanitarnych warunkach i poprosi? o zmian? klatki.
Mo?esz jej w tym pomóc.
W innym razie mo?esz zawiadomi? TOZ lub inna organizacj? zwierz?c?.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-12-20, 11:47   
   Myszy: brak


Ja bym chocia? po?yczy?a klatk? je?li mia?abym woln? ale znaj?c siebie pewnie bym mysza wykupi?a i jedyne co zrobi?a to stara?a si? spokojnie porozmawia? ze sprzedawczyni? by wi?cej takich i w ogóle myszy do sklepu nie sprowadzali - nie wiem czy co? da ale pami?taj?c ?e ?wi?ta to czas cudów - warto mie? nadziej?,?e by pomog?o.
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-20, 12:41   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


mo?na wmówi? ?e takie ?yse myszy to s? chore myszy :lol: tylko ich oszukuj? heeh
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-12-20, 13:51   
   Myszy: Blue


Hm najlepszy to pomys? NIKITY
Je?eli brzydzi si? myszy , to powiedz jej ?e ona jest chora , ?e to nie rodzaj umaszczenia itd. To chyba da najwi?cej.

Ogólnie to ja znam przypadek sklepu gdzie sprzedawca wciska? ludziom ?winki morskie za 50 z? i t?umaczy? ?e s? rasowe. :shock: Ale to off ! .
 
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-20, 16:30   

dzieki ,?e tak du?o ludzi si? zainteresowa?o :m:):

ten pomys? ?eby powiedzi? ,?e ten myszak jest chory mo?e niewypali? bo ta pani sama mói?a i przechwala?a si? swoj? wiedz?... mówi?a ,?e norm mysz rodzi sie naga a potem w?osy jej rosn? a ta jest rasowa bo rodzi si? z siersci? a potem staje si? ?ysa. tak si? przechwalala ile to ona wie :lol: wi?c raczej trudno j? b?dzie przekona?... jest bardzo pewna siebie :roll:

jest tylko jeden problem=mama twierdzi ,?e naga mysz cierpi i ,?e ona nie b?dzie tego wspiera? wi?c wymy?li??m ,?e nie powiem ,?e jest nagus :razz:

dzieki za wsparcie i za podj?cie dobrej decyzji :m:):

a to s? moje dwie wolne klateczki
http://thejagerek.wrzuta....Iux3/klatki_110
http://thejagerek.wrzuta....xacN/klatki_109

i ca?o??
http://thejagerek.wrzuta....hYH7/klatki_112
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-20, 17:02   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


mo?na si? jej spyta? ?e jak my?li dlaczego u zdrowej myszy nagle wpada sier?? :> ?e przenosz? po prostu powa?n? chorob? :D
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-20, 17:16   

Zawiadom TOZ albo jak?? organizacj? zwierz?c?

Osobi?cie uwa?am, ze temat jest troch? zb?dny - w ka?dym sklepie (prawie) dzieje sie co? takiego i mo?na by o ka?dym za?o?y? osobny temat... Tylko po co?
Zwierzaki cierpi? a my samy gadaniem czy pisaniem postów w ?aden sposób im nie pomo?emy.
Rozumiem, ?e przej??a? si? losem myszaka, ale takich jak on jest wiele niestety.
Pogadaj ze sprzedawczyni?, id? z rodzicami, niech i oni jako doro?li maj? w tym swój udzia? - jest wi?ksza szansa, ?e kobieta przestraszy si? kogo? doros?ego ni? dziecka. Powodzenia
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-21, 18:47   

rodzice to dobry pomys? ale u mnie raczej niemo?liwy bo mamie sieniechce atata uwaza ze to nie jego sprawa zreszt? on ci?gle jest w pracy...

tn temat za?o?y?am ?eby pozna?wasz?opini?.terazmam tylko jedno pytanie... je?li to zwierze od zawszejad?o tylkokarm toczy bedziemo?liwe przestawienie go na ry?, makaron i owoce+czasm karma.wiem zejego dieta etteraznie jest zbyt dobra :sad: i b?d?chcia?a tozmieni?.
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2009-12-21, 19:34   
   Myszy: brak


Czemu uwa?asz,?e sama karma jest z?a dla myszy ? Moje nigdy nie dosta?y ry?u,makaronu a owoce to tylko jab?ko próbowa?y - dostaj? aktualnie tylko granulat i suszonki z HP i nie twierdz?,?e maj? jaki? zjechany uk?ad pokarmowy przez to :razz:
Dlatego po zmianie aktualnej karmy na co? z lepszej pó?ki b?dzie móg? te? je?? tylko j? a nie tylko czasem - bo jednak mieszanka/granulat to podstawowy sk?adnik w diecie gryzonia,makaron/ry?/owoce to tylko dodatki :wink:

I wiesz co robisz z myszem ? Zostaje tam czy bierzesz?
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-21, 19:37   

theJagerek, mo?liwa b?dzie stopniowa zmiana diety. ALE nie kupuj tego zwierzaka. nap?dzasz tylko handel tym ludziom a na jego miejsce przyjd? kolejne. Wiem, ?e serce Ci si? kraje i chcesz pomóc, ale radz? - nie kupuj go. Powiedz sprzedawczyni, ?eby zacz??a trzyma? zwierzaki w odpowiednich warunkach, bo inaczej odwiedzisz j? z TOZem, ale nie kupuj myszki.
Je?li nie mo?esz i?? z rodzicami id? a jak?? doros?? osob? - i ju?. Ale naprawd? Ci radz? - nie kupuj tej myszy.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
theJagerek 
Starszy Myszaty



Imi?: Jagoda
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: Ole?nica/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-21, 20:12   

chacia?am mysz kupi? ale popo?cie Do?ki znowu si? waham...

rozmawia?am w szkole ze swoj? kole?ank?(jest realistk?)i ona powiedzia?a ,?e sprzedawca jesli nie sprzeda? myszy po ponad miesi?cu to szkoda mu na karme dla takiej nastepnej wiec pewnie nie we?mie nast?pnej... ale zawsze jest pewne ryzyko :m:
 
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-12-21, 20:16   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


Nie kupuj, za?atw porz?dny opieprz temu pseudohodowcy, a je?li nie pomo?e, dzwo? do TOZ-u. Po ich interwencji (je?li mu si? poprawi? warunki) je?li tak bardzo chcesz, to kup.
_________________
?yczenia dla was
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT