AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-26, 09:50
Po??czenie doros?ego samca z ma?ym
Autor Wiadomość
Esmeralda
Szara myszka


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-23, 15:41   Po??czenie doros?ego samca z ma?ym

Mam mysz - samca. Jest doros?a, ju? troch? stara. Dokupi?am jej dzi? ma?? myszk?. O dziwo, malec od razu w sklepie da? bra? si? na r?ce itp. Jest jeden problem. Kirk ( pierwsza mysz) gryzie go. S? w oddzielnej klatce, a chc? po??czy? zwierzaki. Jak je ze sob? oswoi?, ?eby zaprzesta?y walk?
Edit
Kupi?am now? klatk?, wi?c zapachu Kirka w niej nie ma. Myszy pozna?y si? te? na neutralnym terenie.
Ostatnio zmieniony przez Esmeralda 2010-01-23, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-23, 15:44   

Esmeralda, nie da si?. Trzeba by?o sprawdzi? przed kupnem myszy. Samce trzyma si? prawie zawsze oddzielnie (wyj?tkiem s? bracia z jednego miotu).
Poczytaj o myszach, bo wida?, ?e wiesz o nich przera?liwie ma?o. Nie ??cz tych myszy, bo silniejszy zagryzie s?abszego.
Esmeralda napisał/a:
chc? po??czy? zwierzaki.
a ja chc? konia na biegunach
Zreszt? do zamkni?cia, bo by?y ju? podobne tematy
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Kendra_ 
M?ody Myszaty
Szpieg.



Imi?: Justyna
Wiek: 28
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 48
Skąd: Gda?sk.
Wysłany: 2010-01-23, 15:46   
   Myszy: Zenek.


Tylko bracia, ktorzy nie byli NIGDY rozdzieleni mog? ?y? razem, chocia? i mi?dzy nimi mog? zdarza? si? sprzeczki.
Nie wolno ??czy? samców! Musisz mie? je osobno i nigdy nie próbowa? ??czy?, bo to mo?e sko?czy? sie nawet ?mierci?!
_________________


Zapraszam do tematu o Zenku! ;D (klick)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-23, 15:52   

Do?ka napisał/a:
Esmeralda, nie da si?.

Kendra_ napisał/a:
Tylko bracia, ktorzy nie byli NIGDY rozdzieleni mog? ?y? razem

Jak si? nie da jak si? da. Tylko zale?y to od myszek. S? przypadki gdy to si? udaje, ale to sporadyczno?? Tak czy siak poprawi?am tylko info, ?e da? si? da, ale jest bardzo trudno no i jednak trzeba by?o poczyta? najpierw przed kupieniem samca, a dopiero pó?niej dzia?a?. Bardzo du?o u?ytkowników trafia na to forum ju? po fakcie...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-23, 16:00   

ok, da si?, ale trzeba mie? wielkie szcz??cie. tak jak powiedzia?a Luis to s? sporadyczne przypadki.
W przypadku doros?ego samca i m?odziaka jeden zostanie poturbowany, a najcz??ciej u?miercony. Trzymaj je osobno Esmeralda, a tak dla ?cis?o?ci
Esmeralda napisał/a:
Kupi?am now? klatk?, wi?c zapachu Kirka w niej nie ma. Myszy pozna?y si? te? na neutralnym terenie.
to nic nie da w przypadku samców, bo s? terytorialne.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-23, 16:59   

Doros?y samiec który ca?e zycie sp?dzi? sam raczej nie zaakceptuje nagle rywala. Mo?na ewentualnie ??czy? m?ode samczyki a i to potem cz?sto po d?u?szym czasie zaczynaj? sie gry??. Teraz jedyne wyj?cie by oba mieszka?y oddzielnie.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-01-23, 22:53   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


zgadzam sie z kamila laczenie samcow jest niebezpieczne ......zwlaszcza w roznym wieku
lacze od wczoraj 3 samce 2 braci prawie rocznych i pol rocznego samca z innego miotu ;/ niestety tak sie pobily ze nie jest mozliwe utrzymanie ich razem
niekiedy sie udaje
jakis czas temu polaczylam 5 samcow roznych i bylo wzglednie ok bez krwawych klotni .....ale to jest naprawde rzadkie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2011-10-27, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-01-24, 02:12   

Nie ryzykuj ?ycia ma?ego nie ??cz go ze starym samcem.
Na 99.99 % samiec nie zaakceptuje nowego samca.
Trzeba by?o troch? poczyta? przed kupnem myszy.
Wiedzia?aby? ?e samce tocz? ze sob? walki o terytorium i trzeba je rozdzieli?.
A samce mieszkaj?ce same przez cale ?ycie nie po??cza si? z innym samcem.
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Esmeralda
Szara myszka


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-24, 22:39   

Dzi?ki za pomoc. Oczywi?cie, umieszcz? myszy w osobnych klatkach. Nie b?d? próbowa?a oswaja? zwierzaków, bo nie chcia?abym nara?a? ?ycie malucha. Ech, szkoda.
 
 
Jozephine 
Szara myszka


Imi?: Patrycja
Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-10-27, 12:06   
   Myszy: Zenek i Stefan


hmmm.... mam 1.5 mysz-samca i wczoraj kupi?am m?odek samczyka- o dziwno oswojonego. na pocz?tku Zenek- starszy- mruzy? oczy i chowa? si? przed Stefanem, ktory go calkowicie olewa?. po 15 minutach obie myszy razem biega?y jednocze?nie nie zwracajac na siebie uwagi. ?eby by?o zabawniej, Stefan wszed? do domu Zenka (s? razem w terrarium) i zenek spa? przed domkiem. w ciagu godziny ustawi?am drugi domek i ka?da myszka ma swój k?t ale s? razem w klatce.
Specjalnie wybiera?am spokojn? myszk?, szczeolnie, ze moja jest kalek?. Ale s?dz?, ?e jak tak dalej pójdzie to tydzien-dwa i b?d? spa? razem.
Dodam, ?e jak je trzyma?am na r?ce i g?aska?am to zasypia?y razem.

fakt, obawia?am si? ?aczenia, chodzi??m chyba miesi?c i ogl?da?am myszki ale moje samczyki nawet na siebie nie fukaj?. I mam nadziej?, ?e ju? tak zostanie, szczególnie, ?e Zenek od zawsze mi?a, ze tak to napisz? kolokwialnie- wywalone na inne nawet wieksze zwierz?ta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT