AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-09-23, 20:33
Mysz pigmejska
Autor Wiadomość
Nancy 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 9
  Wysłany: 2010-09-11, 22:53   Mysz pigmejska
   Myszy: Holly i Emily


To mo?e najpierw si? przedstawi?. :wink:
Mam na imi? Ania i jestem z Wroc?awia.
Dzisiaj kupi?am dwie myszki pigmejskie.
To moje pierwsze myszki no i jak mo?e niektórzy wiedz? jest to najmniejszy gatunek :m:):
Od paru godzin próbuj? si? jak najwi?cej dowiedzie? o opiek? nad myszami.
Wiem ju? prawie wszystko oprócz tego jaka jest i co lubi konkretnie ta rasa :moops:
np.wiem ju? ?e nie mog? mie? normalnego poide?ka z kulk?,poniewa? kulka jest dla nich za ci??ka, na razie daje im wod? w ma?ej zakr?tce od s?oika ale na d?u?sz? met? chcia?abym co? wygodniejszego.
Wi?c ogólnie to moja pro?ba jest taka ?eby ka?dy kto wie cokolwiek o tej rasie myszy mi tu napisa? :m:P:

i przepraszam jesli ten teamt nie powinien by? do ko?ca tutaj :moops:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-23, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2010-09-11, 22:57   

Nancy napisał/a:
Wi?c ogólnie to moja pro?ba jest taka ?eby ka?dy kto wie cokolwiek o tej rasie myszy mi tu napisa? :m:P:


Rozumiem ?e google gryz?? :roll:

Na pewno to s? myszy pigmejskie?
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-09-12, 01:00   

Jest jedn? z najmniejszych odmian myszy na ?wiecie ! Oswaja sie je trudniej od myszek japo?skich. S? bardzo szybkie i trudne do z?apania. W jednym miocie jest od 10 do 12 m?odych. http://www.krolikiigryzonie.fora.pl/

bardzo lubi? proso wi?c mo?na karmi? je karm? dla papug (...) wymagania to te? du?a ilo?? owadów i robactwa np drewnojady http://www.kutnoakwarystyka.fora.pl/

Tryb ?ycia typowo nocny. W dzie? siedz? w norze g?ównie. http://www.rodentia.fora.pl/

Zwana jest te? kar?owat?. W niewoli nale?y je hodowa? w terrarium o pojemno?ci co najmniej 20dm3 ( sze?ciennych ). Optymalna temp wynosi 25-30 C*, nie mo?e spa?? mniej ni? do 15C*. (...) Ma?e i wra?liwe, nale?y si? ostro?nie z nimi obchodzi?. Mog? skaka? stosunkowo wysoko. Ich mocz skleja ?ció?k?, utrwalaj?c np korytarze kopane przez myszy. Na wolno?ci ?yj? w du?ych grupach rodzinnych, dlatego nale?y hodowa? co najmniej ok 10 osobników grupa powinna by? umieszczona równocze?nie, poniewa? osobniki dodane pó?niej( a nie pu?niej ;P )mog? by? k?sane przez wspó?mieszka?ców. Unikaj? dotykania si? nawzajem poza gniazdem i wol? po?ywia? si? osobno, w zwi?zku z czym warto przygotowa? kilka miseczek z jedzeniem. Obrane ze skórki ziarna gromadz? w torebkach policzkowych.
Ich pokarmem s? ziarna, orzechy, owoce, warzywa. Owoce mog? by? ?wie?e, po rozmro?eniu, suszone lub z puszki.
myszy.net

Szkoda tylko, ?e informacji szukasz ju? po fakcie, tj po kupieniu myszek :roll: Tak si? nie robi, najpierw si? poznaje zwierze od strony tekstowej, a pó?niej si? przechodzi do praktyki z ?ywym zwierz?ciem, nigdy na odwrót. To tak na przysz?o??...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Nancy 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-09-12, 18:32   
   Myszy: Holly i Emily


Kana napisał/a:
Nancy napisał/a:
Wi?c ogólnie to moja pro?ba jest taka ?eby ka?dy kto wie cokolwiek o tej rasie myszy mi tu napisa? :m:P:


Rozumiem ?e google gryz?? :roll:

Na pewno to s? myszy pigmejskie?


Na pewno :m:):

[ Dodano: 2010-09-12, 18:46 ]
Aha no u ju? si? t?umacz?:
oczywi?cie pierwsze co zrobi?am to przeszuka?am wszystkie tematy na googlach-wiem ?e nie gryz? :smile:
chcia?am tylko ?eby napisa? mi kto? kto te myszki posiada i napisa? jakie? szczegó?y.
Myszek te? nie kupi?am tak ca?kiem w ciemno, poniewa? paru rzeczy dowiedzia?am si? od ich w?a?cicielki :razz:
 
 
taia 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 12 Cze 2010
Posty: 59
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-09-12, 23:35   
   Myszy: Dia i Hoti


te? by?am na zoobotanice we wroc?awiu i wydzia?am te maluchy :) Namawaia?am na nie mojego faceta, ale po tym co napisa?a Luis, ciesz? si?, ?e ich nie wzi??. Du?o z nimi k?opotu... :mshock:
_________________
 
 
Nancy 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-09-13, 17:22   
   Myszy: Holly i Emily


W?asciwie to nie a? tak :razz:
Moje dwie ju? si? zaklimatyzowa?y
Problemem mo?e byc jedynie to ?e wszystkie domki,zabawki,miseczki trzeba zrobi? samemu, ale dla mnie to przyjemno?? :m:):
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-13, 17:32   

A dupka, bo te informacje s? bardzo mocno nagiete :) W miotach jest ich o wiele mniej, rodz? si? stosunkowo du?e i mycha nie prze?y?aby porodu 10 maluchów. Owszem, s? stadne, ale spokojnie wystarczy kilka osobników, nie trzeba trzyma dziesi?ciu. I mozna ??czyc pozniej kolejne osobniki i jest to podobno nawet latwiejsze od laczenia naszych domowych myszy. Mozna do??czac nawet samce.

Nie warto opiera si? w 100% na googlach. Czasem wypada popyta, bo jak widac mo?na si? mocno naci?c na znalezionych informacjach.

Kasia z hodowli MoudeHouse hoduje u siebie te maluchy, s? to na 100% myszki pigmejskie i mozna si? od niej sporo dowiedzie na ich temat. Szkoda, ?e przy zakupie nie porozmawia?a? porz?dnie o nich, Kasia bardzo ch?tnie udziela pomocy w takich sprawach, wr?cz jest to jej obowi?zek. I nie gryzie mimo, ?e mo?e srogo wygl?dac :)

Kup dla nich poid?o ptasie, takie bez kulki, u do?u jest tylko wylot, z którego zwierzaki spijaj? wod?, o taki np http://www.zoologiczny.sk..._174_177___2028
Choc moje doskonale radz? sobie z poid?em kulkowym.
 
 
 
Nancy 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-09-13, 17:37   
   Myszy: Holly i Emily


Rzeczywi?cie spróbowa?am z kulkowym(znalaz?am w piwnicy po koszatniczkach) i jako? sobi? radza na razie :grin:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-09-13, 19:01   

Yun, no to bij do tych od myszy.net ... ;> hehhehehehe daleko nie trzeba szuka? xD z reszt? my?l?, ?e to s? ogólne statystyczne. Wiadomo, ?e u ka?dego mo?e by? inaczej to samo tyczy si? zwyk?ych myszek, mo?na nie wiem znale??, ?e w miocie jest ich ok 10 osesków, a komu? si? urodzi 3 oseski nie. I to nie b?dzie b??d informacji z google tylko dane, ?e mo?e ich si? urodzi? wi?cej. :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-23, 21:01   
   Myszy: tak


Raczej chodzi o fakt, ?e dane s? przed jaki? 5 lat, ze stron, gdzie wtedy by?y takie informacje, a pigmejek w Polsce nie by?o raczej. Wszystko idzie do przodu i wiedza si? poszerza. ;) W ka?dym razie wiem do kogo i?? po poprawki. :) Dobrze, ?e jest forum, gdzie mo?na zweryfikowa? info i popyta? o do?wiadczenia. :grin:
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2010-09-24, 13:39   

Pigmejki wcale nie s? k?opotliwe, wr?cz przeciwnie, ale nie s? to zwierz?tka do brania na r?ce, a raczej do obserwacji.

Prawdopodobnie kupi?a? je ode mnie na Zoobotanice :P
_________________
 
 
 
Nancy 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-09-24, 22:14   
   Myszy: Holly i Emily


Pewnie tak :grin:
Ale myszki sa ju? zaklimatyzowane.
W dzie? raczej nie s? zbyt ruchliwe, ale jak wieczorem zaczn? biega?, to mog? siedzie? pó? nocy i si? patrze? :lol:
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2010-09-24, 22:46   

powie? im proso senegalskie to dopiero b?d? mia?y radoch? :)
_________________
 
 
 
Nancy 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-09-25, 10:33   
   Myszy: Holly i Emily


Ju? to robi?am :wink:
i do tego dla grube sznurki wi?c maj? prawdziw? d?ungl? :grin:
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-08-23, 10:34   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Myszy pigmejskie w zoo (Praga):
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT