AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mysza
2009-10-24, 14:09
Animals - Euro-Zoo
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-13, 00:19   Animals - Euro-Zoo
   Myszy: tak


Podejrzana sprawa... :) (Przeze mnie oczwi?cie... :P ) Zakupi?am ostatnio karm? EuroZoo - Complete feed (Pokarm podstawowy dla myszy). Opakowanie nawet ?adne na tle innych polskich, na styl zagraniczny, ?e tak napisz?. (Nawet u do?u notka "Czy wiesz, ?e...") Zawarto?? podejrzanie dobra - ma?a ilo?? kolorowego ?miecia. Po wnikliwym obejrzeniu opakowania okazuje si?, ?e producent to "Animals", a dystrybutor "InterZoo"... Bior? do r?ki pude?ko po karmie Animals - producent "Animals", dystrybutor "InterZoo"... Opracowanie naukowe ten sam pan.



Sk?ad Animalsa: kukurydza, pszenica, j?czmie?, owies w ?usce, groch, s?onecznik proso, sorgo, dari, gryka, pestki dyni, rzepak, siemi? lniane, produkty piekarnicze, granulat, cardi
Sk?ad Euro-Zoo (Podany jedynie w procentach np. ziaren zbó?. To to co znalaz?am.): pszenica, owies, j?czmie?, proso, rzepak, dari, sorgo, siemi? lniane, gryka, s?onecznik, dynia, suszony groch, gnieciona kukurydza, granulat, produkty piekarnicze

Generalnie to samo... tyle, ?e szalenie kolorowego ?miecia jest niezykle ma?o. Troch? kolorowych "kamyczków", których wyj?cie nie powoduje zmalenia ilo?ci karmy do 1/4.

W Animalsie by?y takie kolorowe cuda, a w Inter-Zoo tylko troch? takich jak ten ma?y ró?owy (takie + zielone).

Do tego, to jedyna karma na której uda?o mi si? znale?? opisane "E" - inne si? nie przyznaj?. (A tak chcia?am sobie posprawdza? jakie to barwniki w nich s?... ;) )
Wi?c co si? kryje pod tymi "E".
E124 ponceau 4R
321-307 ziele? pistacjowa BZ (E-133 + E-104 )

Zmana w?a?ciciela, strategii? Czy mo?e z czasem kolorowych pypciów b?dzie przybywa?? (Czy mo?e ukryli szkodlwe ?miecie z gniecionej kukurydzy? :lol: ) A mo?e restrykcje unijne nakaza?y przyzna? si? do "E" i musieli ograniczy?? Czy mo?e przechowanie b?dzie wci?? beznadziejne i karmy pe?ne owadów? Wszystko to szalenie podejrzane, bo zbyt pi?kne aby by?o prawdziwe... Zwyk?a, tania mieszanka ziaren do polecenie przeci?tnemu, nie chc?cemu wiele wyda? "zjadaczowi chleba"?

Mo?e je?li Polska wygra?a z Portugali?, to i Animals mo?e si? poprawi?? Hmm...
 
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-13, 20:41   

KAT, wed?ug mnie chodzi o to, ?e wiele firm oferuje dobre, zdrowe jedzenie dla zwierz?t, a animals, ?eby "prze?y?" na rynku, musia? dostosowa? si? do norm (ma?o uzale?niaczy, wszysto zdrowe, pozywne itd.). Animals wie, ze raczej nie sprzeda karmy z lokatorami (czytaj robaczkami)...
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-10-14, 15:23   

Widzia?am t? karm? w M1 ;) .No nie?le,w ko?cu si? wzi?li.
 
 
Minnie 
Starszy Myszaty



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Pozna?/Warszawa
Wysłany: 2006-10-14, 17:31   

Wlasnie nie dawno kupilam karm? Euro-Zoo za 4 zl, ale moje myszy nie chetnie jedz?.
_________________
Moje kochane myszy:
*Tina od 13.09.06r - 30.09.08 [*]
*Eufemia od 4.06.07r - 25.09.08 [*]
*Rudka od 13.09.06r - 19.08.07 [*]
*Bonita od 24.03.07r - 01.10.07 [*]
 
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-14, 19:33   

Minnie, no u mnie w zoo natura te? po 4 z?... wiecie co ta karma te? jest w takich plastikowych s?oiczkach... w sumie nawet ?adnie si? prezentuje, ale wed?ug mnie lepsza jest mieszanka tego z meganem owocowym... albo z jakimi? dodatkami typu ry? preparowany itp.
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-17, 22:46   
   Myszy: tak


Mam ju? fotk?.

Animals i Euro-Zoo
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-10-19, 08:46   

Wyra?na poprawa :) .Ale z drugiej strony,sk?ad Euro-Zoo jest za ma?o urozmaicony.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-19, 09:24   
   Myszy: tak


Bo ja wiem...
Sk?ad: gnieciona kukurydza, pszenica, j?czmie?, owies w ?usce, groch, s?onecznik, proso, sorgo, dari, gryka, pestki dyni, rzepak, siemi? lniane, barwione produkty piekarnicze, granulat.
Raczej ma jeden z bardziej urozmaiconych sk?adów. Wi?kszo?? ma mniej lub je?li tyle lub wi?cej stanowi? to kolorowe ?mietki.

 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-10-19, 09:44   

Ano bo ja porówna?am bardziej do w?asnej mieszanki :) .To mo?na doda? jeszcze sk?adników troch? i jest zno?na karma ;) .Nawiasem mówi?c,to troch? przypomina mi Megana ...
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-19, 10:11   
   Myszy: tak


Mi w ogóle... :P W Meganie g?ownie widz? podstawowe ziarna + jakie? dziwne pypcie + chleb ?wietoja?ski.
 
 
 
Gandzia 
Mysi Rozmówca
Zdeklarowany gej.



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 257
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-19, 14:52   

KAT, jak Twój ogonek to wcina? Smakuje mu? Jak my?licie dobra ta karma?
_________________
'Wicher wieje, wicher s?abe drzewa ?amie, hej
Wicher wieje, wicher silne drzewa g?aszcze, hej
Najwa?niejsze to by? silnym, wicher silne drzewa g?aszcze, hej'
Tadeusz Nalepa - kiedy by?em ma?ym ch?opcem
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-10-20, 19:57   

KAT,napisa?am troch? ?le,ten ?ó?ty sk?adnik to z Megana :P .Kupi?am t? karm?,sk?ad niez?y,dziadostw jest naprawd? malutko,sk?adników no, dosy? dosy? du?o.Dodam jeszcze w?asne sk?adniki i OK b?dzie (nawet);).
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-20, 21:05   
   Myszy: tak


Nie wiem, bo da?am mu wczoraj pierwszy raz... (Normalnie nie daj?, ale wydaje si? ok, a jak pisa?am posz?am do sklepu po Vitakratf, którego nie by?o... :P Wi?c co? musi je??.)

Ziarenka wydaj? si? ok. Wyros?y mi szybko, a jeszcze szybiciej pie?y is? w gór?... :)
 
 
 
?liwa 
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 193
Wysłany: 2007-01-18, 22:27   

Nie domy?lacie si? dlaczego jest mniej tych kolorowych kulek.... bo od pewnego czasu na forach internetowych coraz wi?cej mówi si? o naturalnych i zdrowych produktach... dla zwierz?t
wi?c "kolorowi" nie maj? wyj?cia, musz? si? dostosowa? do "nowych trendów" :spox:

jeszcze przyjd? czasy... ?e najpopularniejsz? kolb? ... b?dzie kolba kukurydziana - czyli pierwowzór wszystkich kolb... tyle ?e ta b?dzie zupe?nie naturalna... stworzona przez MATK? NATUR? :papa:

zreszt? KAT udowodni?a,, ?e mo?na zrobi? zdrow? i kolorow? kolb?... bez dodatku sztucznych kolorów :mrug:
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-01-19, 12:26   

Ja kiedys karmi?am moje myszy Animalsem ale denerwowa?o mnie to ze sobie wybiera?y wszystko procz ziaren. Zreszta po tej karmie chyby troche bardziej ty?y ( o ile dobrze pamietam ) Dlatego zmieni?am na granulat Vitapola ;)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT